Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

prosze o pomoc przy zakupie laptopa

• Please log in to reply
82 replies to this topic

#1 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 02 lipiec 2005 - 23:29

witam serdecznie,

potrzebuje rady w wyborze odpowiedniego laptopa. nigdy nie bylem wlascicielem takiego urzadzenie i niewiele wiem nt. parametrow techicznych/czesci jakie obecnie sa dostepne. czytajac kilka watkow na tym forum jeszcze bardziej utwierdzilem sie w przekonaniu ze nie jestem w stanie sam podjac odpowiedniej decyzji. Sprecyzuje swoje potrzeby:

chce kupic niewiele uzywanego laptopa (do roku) stad,
http://www.craigslis...=300&maxAsk=max
w cenie do okolo $1500. w takiej cenie rozrzut np. predkosci procesora lub wielkosci HDD jest 2, 3 krotny wiec jak rozumiem wazne sa jakies inne kwestie (nie wiem, architektura, uzyte czesci ???) i tutaj wlasnie potrzebuje rade na co zwrocic uwage, co jest warte zachodu. Interesuje mnie sprzet, z ktorego bede mogl w pelni korzystac przez najblizsze kilka lat - zastosowanie biurowe, zadnych gier. Tak jak juz wspomnialem nie bardzo znam sie na laptopach ale na pewno chcialbym zeby mial mozliwosc pelnej bezprzewodowej komunikacji, bezposredni port na karty pamieci oraz mozliwosc zastosowania bezprzewodowego internetu. Sorka ze moze nieprofesjonalnie to opisuje ale naprawde nie bardzo wiem co i jak sie tam stosuje.
Mysle ze to tyle, jezeli ktos moglby mnie oswiecic jak najlepiej sobie z tym poradzic to byloby ekstra. Albo jak byscie podali mi jakies przypasione modele ktore mozna w Polsce dostac to ja poszukam ich w stanach. Albo moze sa jakies strony gdzie mozna sobie poczytac na ten temat - na IDG nic nieestety nie znalazlem. Jezeli cos napisalem niejasno to powiedzcie co, postaram sie doprecyzowac

bede bardzo wdzieczny za wszelka pomoc

z gory bardzo dziekuje

pozdr

zxc

#2 marcel83

marcel83

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 216 Postów:

Napisany 03 lipiec 2005 - 12:42

Używanego laptopa za 1500 dolarów?! Czy to ma jakiś sens? W USA za 1500 dolarów można kupić wysokiej klasy bardzo dobrego nowego laptopa.
Marcel Dell Latitude D610 Pentium M 730 1,6GHz/2MB/533MHz; 14,1" (1400x1050); 2 GB DDR2; HDD 40GB 5400rpm; ATI Radeon X300 64 MB; DVD-CDRW; Bluetooth; Win XP Pro SP3

#3 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 03 lipiec 2005 - 13:40

http://www.newegg.co...N82E16834110156
http://www.newegg.co...N82E16834114140
http://www.newegg.co...N82E16834224023
http://www.newegg.co...N82E16834146080 (do tego od razu dokupilbym jak najwiecej pamieci w ramach funduszu. polecam- przemyslany, prawie niezniszczalny sprzet)

Za 1500$ mozna kupic wysokiej klasyb (jesli mowimy o marce) sredniaka, niestety.

LICHEŃ- JAKI KRAJ, TAKI DISNEYLAND.
XP2600@11x200T-bred/ASUS A7N8XDlx2.0
MushkinBlack+CorsairXMS@400MHz;CAS6222;DUAL
ATI R9800PRO 128MB AIW/ASUS 52x24x52/MSI DR8-A
IBM+WD+Seagate/Vantec Stealth 520W/WinXPproSP2/Firefox
gravity always wins

#4 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 04 lipiec 2005 - 21:32

witam,

bardzo dziekuje za odpowiedzi - juz myslalem ze bede musial sam z tym walczyc

Juz spiesze z komentarzem:

jezeli chodzi o pieniadze jakie chcialbym wydac to tak naprawde jest to $1000-1200. 1500 napisalem na wypadek gdyby trafila sie jakas super okazja na wypasiony sprzet. Wiem ze za ta kase mozna kupic dobry nowy sprzet ale mozna tez kupic dobry LEPSZY niewiele uzywany i wlasnie taki chce. Kwestia gwarancji nie jest istotna gdyz laptop bedzie uzywany w Stanach. Link ktory podalem to cos w rodzaju drobnych ogloszen z rejonu Silicon Valley wiec mysle ze wybor jest niezly a patrzac cenowo tez mozna trafic niezle okazje. Aha, i bardziej chcialbym markowy sprzet (Toshiba, Sony, Compaq-HP, IBM, Dell itp.) Mysle ze dla osoby ktora jednak nie ma portfela bez dna taki zakup jest bardziej oplacalny niz kupno nowego

@Tweak_
rozumiem ze polecasz zestawy ktore wedlug ciebie sa godne uwagi. Chcialbym sie dopytac kilku rzeczy:

1. rodzaj procesora: wszystkie modele ktore podales sa na Pentium M. Laptop bedzie wykorzystywany raczej do pracy stacjonarnej (z podlaczeniem do kontaktu) niz do pracy mobilnej i na pewno nie bedzie na nim zadnych gier. Wiem ze to wlasnie jest wazne przy wyborze procesora (i chyba grafiki) wiec czy Pentium M to dobry wybor w tej sytuacji? No i jaka grafa do zastosowan desktopowych?

2. rowniez predkosci ktore tam podawales (1.6-1.8 GHz) sa raczej niskie - ale chyba przy procesorach mobilnych to sie jakos inaczej przelicza w stosunku do procesorow zwyklych

3. jezeli chodzi o matryce to 14' raczej odpada. Ja myslalem o 15' ale to dlatego ze z 17' nigdy nie mialem stycznosci - czy ona nie jest za bardzo wymagajaca dla calego systemu (pobor pradu, mocy procesora itp.)?

4. jest rowniez cos takiego jak Dysplay Type - co to jest i czym one sie od siebie roznia?

5. kosci pamieci - czy DDR2 to najnowszy model?

6. przy czesci HDD podane bylo 5400 RPM - myslalem ze standard to jest 7200?

7. troche gubie sie z rodzajach portow: card slot, IEEE 1394, LPT - co to jest? czy one wszystkie sa zestandaryzowane - tzn. czy kazdy port obsluguje kazdy model uzadzenia danego typu np. wszystkie Memory Stick dzialaja na kazdym typie slota?

8. no i obsluga urzadzen bezprzewodowych. Rozumiem ze WLAN to do bezprzewodowego internetu ale czy jest jakas znaczaca roznica pomiedzy roznymi modelami? A IRDA? to jest do innych urzadzen? A BlueTooth?Uzywa sie go jeszcze bo w zadnum modelu go nie ma?

uff, sporo tego wyszlo. mam nadzieje ze napisalem logiczni ei bedzie wam sie chcialo skomentowac chociaz czesc z tego

z gory bardzo dziekuje za wszelka pomoc

pozdr

zxc

#5 Lazanka

Lazanka

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 591 Postów:

Napisany 04 lipiec 2005 - 22:34

hmmm - a moze lepiej zastanow sie nad ofertami "refurbished" lub "repackaged/open box" ? (to pierwsze to komputery po reklamacji fabrycznej z wymienionym modulem ktory byl uszkodzony - zawsze dawana jest jakas gwarancja na nie, drugie to produkty ktorych opakowania zostaly zmienione lub uszkodzone ale sam sprzet jest brand new)- jest tego spory rynek w USA - refurbished mozna znalezc zarowno w firmowych sklepach (internetowych) producentow jak i w sklepach ktore zajmuja sie tylko sprzetem refurbished z roznych firm - repackaged/openbox mozan znalezc w sumei tylko w sklepach tym sie zajmujacych (np: techforless).

Osobiscie uwazam, ze taki zakup jest bezpieczniejszy niz kupno uzywanego laptopa z nieznanego zrodla.
Zwroc tez uwage czy w sklepach formowych nie ma aktualnie jakichs pomocji ciekawych - bo np pare miesiecy temu Dell mial bardzo korzystne promocje dla linii inspironow - do tego stopnia ze bardziej oplacalo sie kupic noweczeke niz analogiczny refurbished.

Sklepow online z ofertami lapopow jest masa i oczywiscie wszystkich nie pamietam - tu podaje Ci 3 ktore odwiedzalam czesciej i pamietam ich adresy:
www.refurbdepot.com
www.techforless.com
www.newegg.com

a tu jeszcze masz adres stronki ktora (z w miare przyzwoitym skutkiem) stara sie zbierac i zestawiac oferty sprzetu elektronicznego z co wiekszch i ciekawszych sklepow internetowych:
www.pricewatch.com

EDIT:
hmmm... co prawda pytania nie byly skierowane do mnie ale moze jednak dorzuce pare zdan do czesci z nich

ad 1. jezeli rzeczywiscie nie zalezy Ci na grafice (wazna jest nie tylko przy grach ale takze jesli bawisz sie troche grafika ) - jesli nie bawisz sie grafika i nie grasz to powinna Ci w zupelnosci wystarczyc karta bez dedicated memory

ad 2. tak przelicza sie to inaczej - poszukaj na forum juz w paru watkach byly podawaneprzyklady porownan procesorow moilnych i niemobilnych.

ad 3. moim prywatnym zdaniem 15" lub 15,4" powinno w zupelnosci wystarczac (jelsi komus nei starcza moze wybrac modele z wyzsza rozdzielczoscia) - 17" nigdy nei bralam pod uwage ze wzgledu na to iz wtedy waga komputera znacznie wzrasta - i to wlasnie jest ich najwiekszy minus.

ad 6. standard ale nie w laptopach w laptopach standardem nadal jednak jest 5400 - 7200 sa montowane duzo rzadziej i najczesciej w zestawach skladanych na zamowienie (z ofert customize)

ad 7. nazwy protow w laptopach odpowiadaja takim samym dla komputerow stacjonarnych

ad 8. co do kart wlan - roznice sa w kompatybilnosci z freq sieci - masz typy a,b,g - wtstarczy przeczytac specyfikacje. zarowno bluetooth jak i irdy sie nadal uzywa - chocby do komunikacji z uzadzeniami takimi jak tel komorkowy (podczerwien dziala na niezbyt wielkie odleglosci i co wazne nie moze byc przeszkod nadrodze transmisji). Rzeczywiscie ostatnio producenci zadziej montuja porty irda w laptopach (przypuszczalnie ze wzgledu na wzrost popularnosci bluetooth)

-= Lazanka =-

Dodaj obrazek

#6 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 05 lipiec 2005 - 10:29

Sorry- przegapilem ten watek. (Lazanka za to nie)

1. Pentium M to zawsze dobry wybor, bo oznacza chlodniejszego, a co za tym idzie- cichszego kompa.
Grafa do zastosowan "desktopowych" to kazda grafa. Zawsze lepiej wybrac jest grafike z wlasna pamiecia.

2.strzelam z pamieci- Pentium 1.8M to jak P2.6 desktop. Gdy benchowalem 1.8M wlasnie i proca z podpisu (2600XP), 1.8 byl gora.

3. Jesli to ma byc desktop-replacement to nawet sie nie zastanawiaj- bierz 17" i wogole nie sluchaj Lazanki w tej kwestii.
Komfort pracy jest nieporownywalnie wiekszy. Oczywiscie, ze wieksza matryca LCD pobiera wiecej pradu, ale ten ostatni chyba nie jest tak drogi w USA?
Kwestia masy laptopa, ktora jest tak znaczaca wg. Lazanki (Lazanka to kobieta- czyz to nie tlumaczy wszystkiego?) dla mnie jest zupelnie nieistotna.
Z laptopem przeciez raczej nie chodzi sie na piesze wycieczki, a to, czy przenosze z domu do samochodu 2,5, czy 4,5 kilograma absolutnie nie ma znaczenia.

4. DisplayType to natywna rozdzielczosc matrycy. Im wyzsza, tym lepiej. Tu masz sciage:
http://www.gen-x-pc.com/lcd3.htm

5. DDR2 to najnowszy model, ale ja nie zwracalbym na to uwagi. DDR bedzie w uzyciu jeszcze przez lata, wiec zawsze bedziesz mial szanse ew. rozbudowy pamieci, roznica w wydajnosci miedzy tymi dwoma typami wcale nie jest znaczaca. "Jutro" nadejdzie DDR3 i DDR4 (DDR3 juz jest stosowany na kartach graficznych), wiec wybor pomiedzy DDR2 i DDR nie powinien byc kwestia wazaca przy wyborze sprzetu.

6. tak, jak pisala Lazanka. Jesli Ci zalezy- IBM montuje dyski 7200 w wyzszych modelach.

7. patrz- Lazanka

8. patrz ten laptop:
http://www.newegg.co...N82E16834115189

Jest swietnie wyposazony, duza matryca, dobra grafa, wydajny proc no i najwiekszym jego atutem (porownujac z innymi lapami o tych parametrach) jest moim zdaniem DZWIEK.
Czy wiesz, ze ten lap ma wbudowany subwoofer?
Dzwiek jest naprawde niesamowity (jak na lapa)
Mialem stycznosc z tym modelem i polecam z reka na sercu.

EDIT: Nie wystepuja zadne zaleznosci pomiedzy wielkoscia matrycy w laptopie i wydajnoscia innych komponentow. Jak juz pisalem- wieksza matryca po prostu... jest wieksza, ciezsza i pobiera wiecej pradu, co ma negatywny wplyw na dlugosc pracy na bateriach. Mysle jednak, ze kupujac lapa w zastepstwie desktopa 17" to najlepszy wybor.

gravity always wins

#7 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 09 lipiec 2005 - 19:15

Witajcie,

przepraszam ze sie nie odzywam ale wynikly mi pewne "trudnosci zyciowe" i nie bardzo mam czas i mozliwosc zajecia sie w tej chwili sprawa laptopa ale mysle ze maksymalnie w ciagu 2-3 dni wszystko sie wyjasni i napisze reszte moich watpliwosci a mam ich kilka jeszcze

bardzo wam dziekuje za dotychczasowe rady, wygladaja super fajnie ale nie mam w tej chwili po prostu czasu wczytac sie w to wszystko

no, wiec sorka, napisze wiecej na poczatku przyszlego tygodnia

i jeszcze raz dziekuje za wszelka pomoc

pozdrawiam i do usluszenia

zxc

#8 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 13 lipiec 2005 - 03:33

witam ponownie,

udalo mi sie czesciwo rozwiazac moje problemy - musialem zmienic mieszkanie ale nowe niestety nie ma mpodlaczonego internetu wiec nadal musze korzystac z sieci na miescie

zapomnialem rowniez dzisiaj moich notatek nt. laptopow/konfiguracji wiec jezeli bede sie powtarzal lub pisal jakies bzdury to prosze o wybaczenie

1. pomysl Lazanki z refurbished wydaje mi sie bardzooo ciekawy. powiedzcie mi tylko czy sami osobiscie lub jacys wasi znajomi kupowali w takich miejscach bo troche sie obawiam czy mimo wsztystko nie jest to sprzedawanie kiepskiej jakosci sprzetu - chcialbym jakas opinie z pierwszej reki. To wszytsko wyglada .......... dobrze ale np taka oferta

http://www.refurbdep...Product_ID=3682

wydaje sie wrecz podejrzana - 77% off bez podania przyczyny/powodu, no nie wiem(???) Zreszta konfiguracja takiego sprzetu nie jest jakas powalajaca, wiec dlaczego mialby kosztowac $3000?

2. caly czas nie potrafie wytlumaczuc sobie jaki model procesora jest do jakich zastosowan czy lepszy jest procek mobilny czy odpowiadajacy mu predkoscia stacjonarny? jaka roznica jest miedzy np pentium M a centrino? czy znacie jakies strony gdzie mozna sobie na ten temat poczytac?

3. jezeli chodzi o wielkosc matrycy to rzeczywiscie ciezar nie jest dla mnie tak istotny, bardziej marrtwi mnie dlugosc pracy na bateriach. Tweak_ ten model ktory podales na koncu wyglada .......... ale jezeli producent oficjalnie podaje ze bedzie dzialal godzine a ktos z klientow dorzyca ze raczej okolo 20 min. to to jest absolutnie nie do przyjecia LAptopa bede co prawda stosowal glowni ew domu ale chce byc w stanie od czasu do czasu uzywac go w podrozy czy gdzies gdzie nie koniecznie jest gniazdko wiec mysle ze 2 godz to absolutne minimum - czy tyle da rade wyciagnac na 17''?

4. nie rozumiem roznicy w kartach WLAN (typy a,b,g ) - sprzet bedzie uzywany glownie w stanach ale chcialbym zeby dzialal na WLANie tez w Polsce wiec jaki typ powinienem wybrac?

5. czy irda/bluetooth standardowo sa zawsze takie same (ten sam typ) czy tez sa jakies roznice?

na teeraz to tyle pytan mysle ze bede mial jeszcze jakies ale to juz nastepnym razem. Mam nadzieje ze nadal jestescie ze mna gdyz na powaznie zastanawiam sie czy nie darowac sobie instalowania internetu na stale w mieszkaniu - bede tam tylko do konca sierpnia - i ni ekorzystac z hot spotow wiec musialbym jak najszybciej dokonac zakupu.

ponownie dziekuje za pomoc i mam naidzieje ze odezwiecie si eniedlubo

pozdr

zxc

ps. przepraszam za literowki ale nie mam czasu juz ich poprawic

#9 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 16 lipiec 2005 - 01:37

hej,

mam nadzieje ze po prostu jestescie na wakacjach a nie ze postawiliscie na mnie krzyzyk

troche czytalem po internecie i czesc spraw sie wyjasnilo ale nie wiem czy do konca wiec podsumuje co zrozumialem i czego jeszcze nie wiem :

1. procesor Pentium M jest czescia mobilnej platformy pod nazwa Centrino, ktora poza mobilnym procesorem ma jeszcze inne bajery polepszajace jej wydajnosc - tak wiec wybor Centrino bylby lepszy niz Pentium M, tak?

2. przegladajac rozne modele laptopow natknalem sie na procesor Mobile Celeron - czym on sie rozni od Pentium Mobile?

3. I jak sprawdzic jakie jadro mam procesor - w zadnej specyfikacji nie natknalem sie na to

4. Turion - znalazlem artykul z poczatku roku dot. testow Turiona. w podsumowaniu podali ze wydajnosc ma porownywalna do Centrino ale o wiele wiekszy pobor mocy. Czy do teraz to moze sie zmienilo (jakis nowy model)? I czy to ze obsluguje 64biy to taki duzy plus w tej chwili?

5. Co do WLAN to z artykulu ktory znalazlem zrozumialem ze najlepiej zeby karta obslugiwala standard G - czy tak?

8. Irda/Bluetooth - sa zestandaryzowane i nie ma znaczenia jaki model, bede mogl kazda bezprzewodowa mysz czy klawiatutrre podpiac?

9. Sprawa o ktorej pisalem wczesniej - potr Memory Card Slot - jaki model/typ obsluguje wszytskie (lub najwiecej) zewnetrznych kart pamieci? - tego nie udalo mi sie rozwiazac ;(

10. Zaczalem juz rozgladac sie za konkretnymi modelami i zauwazylem ze te laptopy ktore wyposarzone sa w nagrywarke dvd sa strasznie drogie - czy dobrym pomyslem jest kupienie zewnetrznej nagrywarki DVD (nie sprawdzalem zadnych cen, chodzi mi bardziej i idee)?

zeby jakos przyblizyc konfiguracje ktora by mnie - tak mi sie wydaje - interesowala te modele znalazlem wczoraj w necie. Bylibyscie w stanie jakos je skomentowac? Ja dodam tylko ze sa troche przy drogie ale moze jak dluzej pogrzebie w sieci to trafie tansze

PAVILION DV4015CL
http://www.refurbdep...Product_ID=3895

SATELLITE M35-S359
http://www.refurbdep...Product_ID=2968

SONY VGN-FS570
http://www.techforle...e...J&mv_pc=421

SONY VGN-FS540P
http://www.newegg.co...N82E16834117072

Fujitsu N3511
http://www.newegg.co...N82E16834110153

Fujitsu N6110
http://www.newegg.co...N82E16834110157

Fujitsu N3510
http://www.newegg.co...N82E16834110147

Fujitsu C2340
http://www.newegg.co...N82E16834114140

SONY FS640
http://www.newegg.co...N82E16834117080

na razie tyle
czekam na wasz powrot

dzieki dzieki

pozdrawiam

zxc

#10 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 16 lipiec 2005 - 03:53

Wakacje to mi sie marza- takie dwuletnie co najmniej. Pozniej tu zajrze- teraz padam na pysk... spaac...

#11 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 22 lipiec 2005 - 21:18

hej Tweak_

czy moglys ty lub Lazanka skomentowac moje watpliwosci dot. sprzetu refurbished? szukam juz konkretnych modeli i cen i chce wiedziec czy taki sprzet tez mam brac pod uwage.

dajcie znac co o tym myslicie jak bedziecie mieli chwile

pozdrawiam

zxc

#12 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 23 lipiec 2005 - 11:06

Sorry za zajetosc. Zpomnialem o tym watku i zle sie z tym czuje...

Refurbished bywa naprawde dobrym zakupem- pod warunkiem, ze cena odzwierciedla... fact of being refurbished.
Na te "list prices" podane @ www.refurbdepot.com nie zwracaj uwagi- to bzdury, prawdopodobnie wartosci z czasu, gdy dany laptop "uderzyl polki" jako nowosc.
Zawsze zweryfikuj je zagladajac np. na newegg.
Zapodaj propozycje konkretnych modeli, a ja postaram sie pomoc w wyborz. Niestety, nie mam czasu, by sam wynalezc cos w tej chwili.
Pozdro.

gravity always wins

#13 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 23 lipiec 2005 - 14:15

DELL
Sprawdz koniecznie.

#14 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 27 lipiec 2005 - 03:43

witam

cholera Tweak_ powiem tak:

albo z ta strona della jest cos nie tak albo trafiles 10

ten model - Inspiron 6000 (System Identifier ZREBB70T) - to mnie cena normalnie powalil - $789??? przeciez to prawie za darmo! daja do tego gwarancje bo jakos nie moge zadnego info znalezc?

normalnie az nie chce mi sie wierzyc.

oto inne ktore sa wg. mnie dobre - sorka ze nie podaje linka ale siedze w bibliotece i na tej przegladarce si eadres nie wyswietla - wyselekcjonowalem je w ten sposob ze w wyszukiwarce dalem rozmiar matrycy 15.4 oraz cene miedzy 700 a 1500 baksow. mam nadzieje ze uda ci si eje namierzyc

Inspiron 6000 (System Identifier Z2RDHE1Z)
Inspiron 6000 (System Identifier ZREXPD92)

Inspiron 6000 (System Identifier 0GV09E1Z)

Inspiron 6000 (System Identifier Z2RDHE1Z)

mam jeszcze cos takiego

http://www.pcinfinit...I6000CEN1551240

http://www.tekstation.com/pd_dell.cfm

oraz 2 ktore znalazlem juz kilka dni temu

http://www.refurbdep...Product_ID=3895

http://www.refurbdep...Product_ID=3942

te 2 ostatnie wdaja sie fajne ale chyba nadal ciut drogie.

jakbys mial czas przyjrzec sie tym laptopa to bylbym bardzo wdzieczny. niestety za 10 min zamykaja biblioteke wiec musze leciec. postaram sie zapodac jieszcze kilka modeli jutro

wielkie dzieki i napisz prosze co z tymi modelami della

pozdr

zxc

ps. fredi_szopi jezeli tu jeszcze zagladasz to daj mi znaka na maila (anubisclub@o2.pl) - xp cos sie chyba syplo, od 4 dni nie moge tam wejsc a nie chcialbym stracic tak pomocnego wsparcia. dzieki

#15 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 29 lipiec 2005 - 00:16

niestety wiekszosc modeli ktore mnie interesowaly juz sie wyprzedaly

trzeba szukac dalej...

pytanie:

1. jak wynajduje sie takie wyprzedaze?

2. nie moglem znalezc tam tej informacji - czy to byly nowe modele z gwarancja?

pozdr

zxc

#16 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 03 sierpień 2005 - 21:52

witam ponownie

czy bylibyscie w stanie zaopiniowac mi ten sprzecik

http://www.craigslis...s/86968924.html

tutaj jeszcze 2 linki do specyfikacji

http://www.clearance...l...ch&sku=3254

http://www.compuhq.c...vgpm11gb10.html

cena ktora chce gosc wydaje sie niesamowicie niska, wszedzie na internecie taki sprzet kosztuje powyzej $2000. napisal mi w mailu ze laptop jest nowy i ma 3 lata gwarancji. na pierwszy rzut oka wygladaloby ze jest kradziony ale jezeli mam oryginalna gwarancje to moze kolo po prostu nie zna sie na cenach lub potrzebuje szybkiej gotowki

tak czy inaczej co sadzicie o samym sprzecie - wiem ze to niezla krowa ale wydaje sie byc calkiem fajnym sprzetem...

dzieki

zxc

ps. jeszcze jedna rzecz, kolo chce dokonac transakcji poprzez http://www.europe-es...-service.co.uk/

co o tym sadzicie? ja nigdy nie korzystalem z tego typu uslug. myslicie ze moze cos kombinowac?

#17 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 04 sierpień 2005 - 14:25

1. Moja poczta w tlenie jest do du...
2. Przeciez napisane jest, ze te Dell'e sa refurbished.
3. Objete sa taka sama gwarancja, jak nowy sprzet.
4. Sam stwierdziles, ze ceny sa super, na stronie napisano rowniez, ze w zwiazku z duzym zapotrzebowaniem na refurby, twoja lista zakupow bedzie automatycznie czyszczona, jesli zostawisz bezczynnie okno (przegladarki) na 15 minut- nie dziw sie, ze kompy znikaja jak swieze buleczki z polek.
Ja nie moglem znalezc ponownie lepszych modeli po parunastu miutach...
5. Escrow jest OK, ale ten laptop to musial byc przekret...

EDIT: http://www1.us.dell....en&s=dfh&~ck=mn

gravity always wins

#18 zxczxc2

zxczxc2

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 68 Postów:

Napisany 04 sierpień 2005 - 19:43

dzieki za odpowiedz

co do della to przepraszam ze nie doczytalem - z internetu korzystam sporadycznie niestety a jeszcze jak zobaczylem ze najlepszy model mi zniknal to sie podlamalem i niechcialo mi sie juz szukac szczegolow.

trudno, moja strata

co do tego sony to tez wydaje mi sie podejrzane ale jezeli kolo chce uzyc escrow to teoretycznie nie powinno byc problemu - to chyba tak dziala ze jezeli sprzet bedzie nie taki jak pisze lub cos innego bedzie nie halo to wstrzymam platnosc i odesle mu paczke, nie? wiec ryzyka nie ma...

i znalazlem jeszcze jedno podobne ogloszenie

http://www.craigslis...s/88652097.html

nowka, 3 lata gwarancji. ten gosc znowu chce uzyc http://www.global-shipping.org/ bo jest z Hiszpanii (?)

tu jest specyfikacja ktora wyslal mi mailem

Processor Brand:IntelProcessor Classentium M ProcessorProcessor Number:760Processor Speed:2.0 GHzBus Speed:533 MHzMobile TechnologytherL2 Cache Size:2 MBMemory TechnologyDR2-SDRAMInstalled Memory:1 GBMaximum Memory:2 GBHard Drive Capacity:100 GBDrive Controllers:SATA-150Rotational Speed:5400 RPMAdditional DrivesL DVD+/-RWSound Supportigital Audio (16-bit)Video Chipset:ATI Mobility RADEON X600Installed Video Memory:256 MBResolution:1920 x 1200Display Size:17.0 inDisplay Type:

Active Matrix LCD (TFT)

oferta podobna, podobne ryzyko. co myslisz?

zxc

ps. jeszzce jedna sprawa - podal nazwe Vaio Laptop Model PLG-8TZL ale nigdzie na internecie nie moge znalezc tego modelu. o co chodzi?

#19 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 05 sierpień 2005 - 00:31

http://cgi.ebay.co.u...1QQcmdZViewItem

Dziwne, ze kolo z Hiszpanii anonsuje sie w portalu ogloszeniowym dla San Francisco i okolic...
Hmmm... piszesz, gwarancja 3 lata... Kto jest wiec gwarantem tego laptopa?
Poza tym, to bardzo dobra cena za wymieniony wyzej sprzet.

gravity always wins

#20 Tweak_

Tweak_

Supa Masta Of Disasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4448 Postów:

Napisany 06 sierpień 2005 - 07:59

...taka refleksja...
Skoro zakup laptopa nie jest dla Ciebie inwestycja bagatelna, to zupelnie nie rozumiem, dlaczego wciaz rozwazasz oferty, ktore sam okreslasz jako "ryzyko"...
Bedac na Twoim miejscu, wogole nie zawracalbym sobie glowy witrynami typu "http://www.craigslist.org" itp., tylko koczowal na stronie DELLa i wypatrywal mojego przyszlego zakupu- by go w pore "capnac".
Masz namiar na wysokiej jakosci sprzet wprost od producenta, w cenie, ktorej trudno nie nazwac "konkurencyjna", z trzyletnia gwarancja oraz bodajze 15-dniowym okresem probnym, w trakcie ktorego mozesz zwrocic towar... Ty tymczasem marnujesz czas na przegladanie mocno podejrzanych ofert.
Sama gwarancja jest moim zdaniem o wiele wiecej warta, niz np. szybszy procek, czy wiekszy dysk...
Przemysl to.
gravity always wins

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników