Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jaką specjalizację wybrać

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Ardoos

Ardoos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 13 March 2011 - 14:06 PM

Witam wszystkich w moim pierwszym poście.
Staję przed wyborem mojej kariery, niedługo piszę egzamin gimnazjalny i będę musiał wybierać kierunek kształcenia. Prawdopodobnie pójdę do technikum na kierunek technik informatyk - mieszkam w wiosce, więc nie mam zbyt dużego wyboru. Po skończeniu technikum nie pójdę na studia (na pewno nie od razu).

Wiem, że w IT wykształcenie nie jest najważniejsze... Poza szkołą także chcę poszerzać swoją wiedzę w tym temacie i zastanawiam się jaką specjalizację wybrać. Dotychczas interesowałem się grafiką 3d oraz projektowanie stron. Lubię i jedno i drugie i nie mam pojęcia za czym pójść dalej, czy może wybrać coś innego, interesuje mnie nie tylko to :P. Co było by dla mnie najlepsze po zdobyciu średniego wykształcenia?

#2 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 13 March 2011 - 14:26 PM

Idź na to co najbardziej lubisz, bez wykształcenia wyższego będzie Ci raczej ciężej, dostać pracę, ale myślę że jeśli byś robił to co lubisz , to powinieneś dać radę.

Pójście na kierunek którego nie lubisz, mija się z celem, bo nie będzie Ci się chciało tego robić, i pewnie będzie gorzej wychodziło.

Akai S1100 + Akai MPC 500 + E-mu 0404 + Stanton T120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700

#3 Ardoos

Ardoos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 13 March 2011 - 14:46 PM

Rzecz w tym, że jeśli chodzi o informatykę to lubię wszystko :)

Myślę, że wykształcenie nie będzie aż tak trudne np. jak będę pracował w grafice czy stronach to ważne będzie portfolio. Nie wiem czym się zająć. Niech się wypowie ktoś o swojej specjalizacji i napisze wady/zalety :)

#4 Anrzelika

Anrzelika

pani majster ;)

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8652 Postów:

Napisany 13 March 2011 - 15:12 PM

Lubisz tez programowanie, bazy danych, czy sieci? Informatyka to nie tylko strony i grafika. Nawet bym powiedziala ze grafika sama w sobie ma tyle wspolnego z informatyka co praca w biurze w excelu i wordzie.

[font="'Courier New';"][color=#000000;]Sapphire Z77 Pure Platinum[/color], [color=#808080;]Intel Celeron G1610[/color],
[color=#2E8B57;]Corsair DDR3 1600MHz 16GB[/color], [color=#000000;]Enermax Pro87+ 500W[/color],
[color=#000000;]Samsung MZ-7PC064[/color], [color=#808080;]Samsung HD502HJ[/color], HIS[color=#000000;] HD4670[/color],
[color=#000000;]Antec Three Hundred[/color], [color=#808080;]Thermalright HR-01, HR-03[/color].[/font]

#5 Ardoos

Ardoos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 13 March 2011 - 18:25 PM

Wiem, że informatyka to nie tylko strony internetowe i grafika, ale jak na razie z tym miałem przygodę. Nie wiem jak było by z programowaniem baz danych i sieci.

#6 keisy

keisy

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 13 March 2011 - 21:23 PM

Jedno cieszy - wybór technikum. Ogólniaki są fajne, sam kończyłem LO, ale ludzie nie doceniają techników, z których więcej można nieraz wynieść. A nie tak "ogólnie"... ;)

#7 Ardoos

Ardoos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 14 March 2011 - 07:11 AM

Postanowiłem wybrać technikum, bo nie idę na studia od razu więc będę miał zawód, po LO nie ma :P
A po drugie, to sam mam brata w technikum i dobrze wiem, że ten jeden rok więcej nie jest stracony, tak jak niektórzy mówią :)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników