Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Tokeny software’owe

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 Tomek.B

Tomek.B

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 25 luty 2011 - 15:55

Polecam artykuł napisany przez Verax Systems dotyczący tokenów software'owych. Ciekawe rozwiązanie, które jest bezpieczniejsze niż powszechnie używane sposoby weryfikacji transakcji bankowych i tańsze we wdrożeniu. Pomimo licznych zalet nie jest jednak jeszcze zbyt popularne w Polsce.
Chętnie poznam wasze zdanie na ten temat.

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 25 luty 2011 - 16:14

Kilka dni temu minęło 10 lat mojego użytkowania tokena Digipass firmy Vasco.com do obsługi swojego konta w BZWBK.
Wymieniłem na nowy z powodu upływu 10-lat eksploatacji tokena na jednej baterii oraz zapowiedzianych zmian w taryfie usług, z których zniknęła opłata za token.
Działał cały czas bez szwanku, ale chucham na zimne.
W ciągu tego okresu bezusterkowego użytkowania, zawsze miałem poczucie pełnego bezpieczeństwa transakcji.
Czego z kolei nie mam obsługując konto żony zabezpieczone tylko hasłem na SMS.
Niestety banki wycofują się z oferowania tokenów, na rzecz właśnie SMS-ów lub innych rozwiązań.
Generalnie, serdecznie polecam użytkowanie tokena zamiast innych metod zabezpieczania transakcji jeśli oferują taką możliwość..

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 Tomek.B

Tomek.B

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 28 luty 2011 - 11:18

A co sądzisz o idei używania tokenów sowtware'owych, które moim zdaniem są krokiem na przód, gdyż zamiast oddzielnego urządzenia korzysta się z czegoś co ma się zawsze przy sobie (komórka, telefon)?

#4 osoba1

osoba1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 102 Postów:

Napisany 28 luty 2011 - 11:32

Transakcje bankowe autoryzuję przy pomocy hasła oraz kodów SMS. Moim zdaniem jest to wystarczająca ochrona jak dla kogoś kto tylko sporadycznie dokonuje przelewów i-netowych.

#5 Tomek.B

Tomek.B

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 28 luty 2011 - 12:36

Wydaje mi się, że poziom bezpieczeństwa, który możemy osiągnąć stosując nowsze i bardziej zaawansowane rozwiązania jest niezależny od częstotliwości korzystania z transakcji internetowych. Tym bardziej, że nowsze rozwiązania nie są bardziej uciążliwe dla użytkowników końcowych.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników