Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Poprawa jakości dżwięku.

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 sebog

sebog

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 06 luty 2011 - 00:50

Witam. Posiadam zestaw Yamahę htr 5930 z kolumnami Prism amethyst 150+ sub Heco Victa 25a. Chciałbym poprawić jakość dźwięku ( chociaż teraz też nie jest źle). Moje pytanie do Was jest takie: Co będzie lepszą zmianą ,mój amlituner Yamaha na Onkyo tx-sr 804 , czy zmiana kolumn na Mission m33i , m34 lub Dali 5005 Pozostając przy Yamasze. Która zmiana wpłynie lepiej na jakość dźwięku.Pokój 5,40x3,50x3,10h m. Preferencje muzyczne, wszystko prócz klasyki. Muzyka/kino 50:50. Wiem że sprzęt który posiadam nie jest najwyższych lotów, a mam okazję coś zmienić. Dlatego w temacie zapytałem o to która z zaproponowanych zmian wpłynie na poprawę dźwięku. Z góry dziękuję za podpowiedzi.

#2 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 06 luty 2011 - 20:44

ciężko odpisać , ale wg mnie masz kilka opcji

1:

zmiana amplitunera na mocniejszy ( Onkyo 804 - to pewnie używka jakaś w grę wchodzi ) przez co nawet słabsze kolumny potrafią zagrać lepiej , bardziej dynamiczniej i czyściej , ale mogą okazać się zbyt słabe do tego amplitunera i przy głośniejszej muzyce je uszkodzisz

2:

zmieniając kolumny na lepsze będziesz miał za słaby amplituner aby w pełni cieszyć się ich dźwiękiem ( M33i na dość słabą efektywność = 85db , Dali mają 91db ) i potrzebujesz sporego kopa aby je uruchomić

dla przykładu : KLIPSCH SYNERGY F1 mają 93db i nawet przy słabszym amplitunerze zagrają znośnie

3:
sprzedać całość za ile się da i kupić wszystko nowe , mocniejsze i lepszymi kolumnami

ja bym wybrał opcję 2 na razie nie zmieniając suba , a za jakiś czas i tak szukał mocniejszego amplitunera
KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#3 sebog

sebog

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 07 luty 2011 - 23:25

ciężko odpisać , ale wg mnie masz kilka opcji

1:

zmiana amplitunera na mocniejszy ( Onkyo 804 - to pewnie używka jakaś w grę wchodzi )  przez co nawet słabsze kolumny potrafią zagrać lepiej , bardziej dynamiczniej i czyściej , ale mogą okazać się zbyt słabe do tego amplitunera i przy głośniejszej muzyce je uszkodzisz

2:

zmieniając kolumny na lepsze będziesz miał za słaby amplituner aby w pełni cieszyć się ich dźwiękiem ( M33i na dość słabą efektywność = 85db , Dali mają 91db ) i potrzebujesz sporego kopa aby je uruchomić

dla przykładu : KLIPSCH SYNERGY F1 mają 93db i nawet przy słabszym amplitunerze zagrają znośnie

3:
sprzedać całość za ile się da i kupić wszystko nowe , mocniejsze i lepszymi kolumnami

ja bym wybrał opcję 2 na razie nie zmieniając suba , a za jakiś czas i tak szukał mocniejszego amplitunera

Witam.A możesz powiedzieć czy moja Yamaha da sobie radę z Heco Metas 500?

#4 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 08 luty 2011 - 10:24

Radę sobie da, ten model raczej nie jest wymagający co do ilości mocy, chociaż na pewno więcej by nie zaszkodziło :)
Oczywiście po wymianie tego ampli na coś solidniejszego będzie lepiej, ale wiadomo, nie od razu Kraków zbudowano.
Edit:
Spoiler

Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#5 Anrzelika

Anrzelika

pani majster ;)

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8652 Postów:

Napisany 08 luty 2011 - 10:38

[font="'Courier New';"][color=#000000;]Sapphire Z77 Pure Platinum[/color], [color=#808080;]Intel Celeron G1610[/color],
[color=#2E8B57;]Corsair DDR3 1600MHz 16GB[/color], [color=#000000;]Enermax Pro87+ 500W[/color],
[color=#000000;]Samsung MZ-7PC064[/color], [color=#808080;]Samsung HD502HJ[/color], HIS[color=#000000;] HD4670[/color],
[color=#000000;]Antec Three Hundred[/color], [color=#808080;]Thermalright HR-01, HR-03[/color].[/font]

#6 calkiemprosty

calkiemprosty

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 15 luty 2011 - 18:13

Wg mnie najlepszą propozycją była by wymiana kolumn. Na pewno ktoś lepiej obeznany w tym temacie niż ja podpowie konkretny model. A jeśli nie podpowie to i ja postaram się coś wymyślić ;-)

Jeśli nie oglądasz filmów w HD lub nie słuchasz muzyki w jakości lepszej niż standardowe produkcje z wytwórni muzycznych to Twoja Yamaha jak najbardziej da radę. Zmiana głośników może ożywić ten sprzęt:) No ale jeśli potrzebne Ci jest złącze HDMI i dekodowanie najnowszych formatów to będzie ciężko. Wtedy najtańszym rozwiązaniem byłby jakiś zestaw pudełkowy o ile jesteś w stanie zaakceptować takie rozwiązanie. Na tegorocznych targach CES Sony zaprezentowało sporo nowości w tym segmencie. Jest w czym wybierać.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników