Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Problem z portami USB

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#1 MichaelAir

MichaelAir

His Airness

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1705 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 17:47 PM

Witam.
Na wstępie chciałbym zaznaczyć, iż nie jestem pewien jakiego rodzaju jest problem, więc jeśli dział jest nieodpowiedni dla tego tematu, to proszę go przenieść.
Przejdę jednak do meritum. Mianowicie ostatnio zabrałem się za gruntowne czyszczenie kompa. W tym celu go rozkręciłem, przeczyściłem i wszystko ponownie złożyłem. Trochę się przy tym nagłówkowałem, ponieważ pojawiły się pewne przeciwności, które mnie zaskoczyły, jednak sobie z nimi poradziłem. Jednak nie ze wszystkimi. Ostatnio odkryłem, że nie działają mi 2 przednie porty USB. Może nie tyle nie działają, co po prostu nie da się z nich korzystać, ponieważ wyświetla się komunikat, że "nie rozpoznano urządzenia USB...". Z przodu mam trzy porty, jest to obudowa z sygnaturki, jednak ten trzeci jest przy czytniku kart, działa on bez zarzutu. Próbowałem już przeróżnych metod, przeinstalowałem SP3, wgrywałem poprawkę, sterowniki USB, nawet stosowałem się do rad na stronie Microsoftu, jednak bezskutecznie.
Dodam tylko, że przed czyszczeniem komputera wszystko działało poprawnie, nie było żadnego problemu z portami.
Intel Core 2 Duo E6550 2,[email protected],50GHz>>Scythe Kama Cross>>Gigabyte GA-P31-DS3L>>2x1GB Kingmax DDR2 [email protected]>>Palit XpertVision GeForce 9800GTX+ 745/2200/[email protected]/2600/2000MHz>>Amacrox Warrior AX450-PNF>>I-BOX Lynx 228 SG>>WDC 320GB SATAII>>NEC MultiSync V720>>Logitech M-BT85 Ultra X>>Logitech X-530>>Windows XP HE SP3

#2 greg_roger

greg_roger

Mam dynamicznie przydzielane IQ

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11774 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 17:58 PM

czy podczas czyszczenia , nie odpiął Ci się przez przypadek kabelek łączący te porty USB z płytą główną ?
Upewnij sie też , czy ten kabelek jest poprawnie podłączony

#3 MichaelAir

MichaelAir

His Airness

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1705 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 18:06 PM

Wydaje mi się, że żaden z tych kabelków nie odpiął się, wszystko poodłączałem, by potem to złączyć. Fakt, że na początku były te porty na pewno źle podłączone, jednak teraz gdy podpinam pada pod usb, to wyświetla mi komunikat, że nie rozpoznaje go. Na mojej płycie są dwa takie same wejścia obok siebie, do jednego jest podłączony czytnik z trzecim USB, do drugiego dwa porty, w których wyświetla się wyżej wymieniony komunikat.
Intel Core 2 Duo E6550 2,[email protected],50GHz>>Scythe Kama Cross>>Gigabyte GA-P31-DS3L>>2x1GB Kingmax DDR2 [email protected]>>Palit XpertVision GeForce 9800GTX+ 745/2200/[email protected]/2600/2000MHz>>Amacrox Warrior AX450-PNF>>I-BOX Lynx 228 SG>>WDC 320GB SATAII>>NEC MultiSync V720>>Logitech M-BT85 Ultra X>>Logitech X-530>>Windows XP HE SP3

#4 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 18:09 PM

Spróbuj tej "niby głupiej(?)" porady: "Po pierwsze należy wyłączyć komputer za pomocą Zamknij lub naciskając przycisk zasilania i odłącz komputer od zasilania. Nie oznacza to tylko wyłączenie komputera, ponieważ współczesne komputery naprawdę nie wyłącza się po naciśnięciu przycisku zasilania jak płyta nadal jest moc.
Odczekaj minutę, a następnie ponownie uruchomić system. Teraz po podłączeniu urządzeń przez USB komputer wykryje
."

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#5 MichaelAir

MichaelAir

His Airness

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1705 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 18:37 PM

Jeżeli dobrze zrozumiałem, to trzeba było wyłączyć komputer, odłączyć zasilanie, odczekać chwilę i potem włączyć. No więc wyłączyłem, odczekałem i włączyłem. Jednak gamepad nadal nie działał. Po wyjęciu wtyczki i ponownym włożeniu nadal pokazuje mi się ten sam komunikat. Być może problem tkwi w menedżerze urządzeń. Mianowicie gdy podłączam pada pod którykolwiek z tych 2 portów, we właściwościach urządzenia mam, że brak jest zainstalowanych sterowników dla tego urządzenia. Sprawdziłem też wszystkie porty po wyjęciu pada i okazuje się, że każdy z nich działa poprawnie, tak wyświetla mi się we właściwościach.

#6 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 18:40 PM

... gdy podłączam pada pod którykolwiek z tych 2 portów, we właściwościach urządzenia mam, że brak jest zainstalowanych sterowników dla tego urządzenia. ...

Czyli porty sprawne, natomiast trzeba by wskazać MU stery do pada. Jaki typ?

edit; Ew. ponowna instalacja

Dodaj obrazek
http://download.gigabyte.eu/FileList/Manual/motherboard_manual_ga-p31_ds3_ds3l_s3l_e.pdf

#7 MichaelAir

MichaelAir

His Airness

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1705 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 18:45 PM

Na to wygląda. Jeśli chodzi o pada, to zwykły Logitech DualAction.
Jednak mnie ciekawi co innego. Właśnie w sprawie pada pokazuje mi się w menedżerze, że brak sterowników, to na przykład gdy chcę podłączyć telefon przez USB, tak jakby w ogóle go nie było widać, po prostu go nie ma.

#8 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 18:56 PM

Dla telefonów są konkretne programy. Mając wcześniej WinXP SP2 bez problemu łączyłem swoja Nokię specjalnym kablem USB z ze specjalnymi doń sterami.
Po zmianie na WinXP SP3 stery przestały działać i komp Nokii nie widział.
Po zmianie kompa na W7 też nie mam kontaktu ze swoją Nokią bo komp jej nie widzi :(

#9 MichaelAir

MichaelAir

His Airness

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1705 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 19:02 PM

Tak, to prawda, tylko, że wcześniej, co prawda z drobnymi problemami, ale dało radę telefon podłączyć pod każdy z tych 2 portów i działał.
Czyli w przypadku pada ostatecznym wyjściem jest szybka instalacja sterowników do płyty głównej?
Co prawda aktualnie nic innego nie podłączam pod te porty, ale gdyby w przyszłości zaszła taka potrzeba, to jest szansa, że one będą w pełni sprawne i inne urządzenia będą działały (w tym pad)?

#10 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 19:11 PM

spróbuj tych sterów do pada

#11 greg_roger

greg_roger

• Forumowicze
  • 11774 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 19:18 PM

Czasami dyski zewnętrzne mogą nie działać na portach USB z przodu obudowy, gdyż dostarczają mniej prądu, niż bezpośrednie porty dołączone do płyty głównej. Wtedy lepiej podłączać bezpośrednio do tych z tyłu komputera dostarczonych z płytą główną.

Jak urządzenie nie działa, potrzebuje do siebie sterownika. Musisz poszukać na stronie producenta sprzętu o sterownik do windowsa.
Windows 7 ma w tym przypadku łatwiej, bo potrafi przy pomocy windows update pobrać większość sterowników (niekoniecznie najnowszych) do sprzętu.

#12 MichaelAir

MichaelAir

His Airness

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1705 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 19:24 PM

Nie mam możliwości zainstalowania sterowników dla tego pada w portach, w których wyświetla się komunikat (instalator nie widzi gamepada). W innym jest taka możliwość, ale po co instalować wtedy sterowniki, skoro w nich pad działa i bez sterowników.

Edit:

Greg, rozumiem. Fakt, że to może bardziej jest kwestia wygody, bo wiadomo, że wygodniej się podłącza z przodu obudowy, a nie zagląda do tyłu. Jednak nie mogę zrozumieć, dlaczego przed czyszczeniem wszystko działało jak należy, a teraz z przodu został mi tylko jeden działający port?

#13 greg_roger

greg_roger

• Forumowicze
  • 11774 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 19:50 PM

wciąż stawiam na jakieś problemy fizyczne tych portów, lub tego kabelka łączącego z płytą główną. Odłącz go, dmuchnij na niego i podłącz ponownie

#14 MichaelAir

MichaelAir

His Airness

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1705 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 20:04 PM

No tak, tylko że jeśli nawet są jakieś fizyczne problemy z tymi portami, to dlaczego one w ogóle działają? Tzn. podczas próby podłączenia przykładowo pada wyświetla się komunikat, że go nie rozpoznaje (inna sprawa, że niczego innego dotychczas nie próbowałem podłączyć)?

#15 greg_roger

greg_roger

• Forumowicze
  • 11774 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 20:10 PM

komputer cos jakiś czas pinguje porty usb i po chwili widzi , że nastąpiła jakaś zmiana...że coś jest podłączone. Niestety komunikaty między urządzeniami są uszkodzone, to system nie może sprawnie zidentyfikować urządzenia. Dlatego pewnie wyskakuje błąd.

jak podłączysz pendrive'a to wyskakuje ten sam komunikat ?

#16 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 20:16 PM

Sprawdź w MU poszczególne porty USB i porównaj przydziały procentowe przepustowości w zakładce Zaawansowane (zapisz na kartce).
Jeśli mają mniejsze od tylnych portów. proponuję :
usunąć wszystkie USB z MU,
odłączyć tylne fizycznie od płyty, pozostawiając przednie.
Zrestartować kompa, sprawdzić przydziały przednich portów.
Jeśli są już większe niż wcześniej, podłączyć i wykryć tylne

#17 greg_roger

greg_roger

• Forumowicze
  • 11774 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 20:23 PM

repylek > robiłeś już coś podobnego ? :> chcesz USB "wyrwać" z płyty głównej ? :P :o

#18 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 20:29 PM

Robiłem, choć nie całkiem jak opisałem. Po prostu w MU usunąłem wszystkie kontrolery USB, po restarcie podział się zmienił, preferując przednie.
Fizycznie nie odpinałem ;)

#19 MichaelAir

MichaelAir

His Airness

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1705 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 20:39 PM

Tylko czy ten nowy podział niczego w tym wszystkim nie pomiesza?
I czy samo usunięcie w MU też byłoby rozwiązaniem, które by pomogło? Gdzieś coś podobnego czytałem, jednak nie próbowałem tego.

#20 greg_roger

greg_roger

• Forumowicze
  • 11774 Postów:

Napisany 27 December 2010 - 20:42 PM

to z MU sprawdź. Po restarcie wykryje porty i ponownie je logicznie zainstaluje i będą śmigać tak jak teraz. Może to coś poprawi ( choć ja osobiście wątpie :P)

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników