Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Problem z Samsung HM080JI SATA

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 radek_czerwinski

radek_czerwinski

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 15 listopad 2010 - 22:36

Witam jak w temacie mam problem spadł mi laptop i zawiesza się przy procedurach POST, przełożyłem dysk do innego laptopa i w biosie go nie widać, słychać leciutkie cichutkie chrobotanie. Moja żona pojechała z nim do punktu odzyskiwania danych i gość powiedział że skleiły się głowice ( rozumiem że do talerza czy jak). Generalnie powiem tak mam tam trochę danych ale nie wartych dla mnie aż tyle kasy ile zawołał. Pytanie czy jest szansa na próbę odzyskania części danych własnymi siłami nie chodzi mi o naprawę dysku tylko zgranie danych. Gość powiedział ze jest 85 % szans na odzyskanie danych mi tak naprawdę zależy na jednym pliku excella który waży może z jeden mega mam duże szanse że gość skasuje ode mnie kasę powie że odzyskał 80% danych a ten plik przepadł.

Powiem tak czekam na wskazówki co bym potrzebował jak to zrobić mile widziane linki do jakiś artykułów, czy filmików. zaznaczam że liczę się z tym że rozwalę dysk do końca i ani ja ani nikt inny nie będzie w stanie nic z niego odzyskać.

Czy może pomóc wymiana głowicy, czy jest to możliwe w warunkach domowych. Znalazłem bardzo podobny dysk na allegro różnica jest w Rewizji moja B tamta A to i w F/W, Czy podzespoły z tamtego dysku będą pasowały do mojego.
Raz jeszcze zaznaczam że nie chodzi mi o trwałe naprawienie dysku a jedynie o uruchomienie go na moment w celu zgrania danych.

Więc już wiem że to się fachowo nazywa zaparkowanie głowic pytanie czy przy takim dysku mam jeden talerz czy więcej?? czy jest możliwe ręczne odparkowanie głowicy? jak do tematu podejść.

#2 laptokowiec

laptokowiec

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 19 listopad 2010 - 11:27

Jeśli nie masz doświadczenia, to szansę na sukces w tym przypadku oceniam na 0,01-0,5%.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników