Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Zapotrzebowanie firm na reklamę za pomocą Google AdWords

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 30 październik 2010 - 21:32

Jakie jest zapotrzebowanie wśród właścicieli małych firm na reklamowanie marki, oraz sprzedarz produktów i usług za pomocy wyróżnionych linków  w wyszukiwarce Google(Google AdWords)? Lada dzień otrzymam certyfikat AdWords Seminar Leader potwierdzający moje kwalifikacje i zastanawiam się nad podjęciem działalności gospodarczej polegającej na prowadzeniu dzialań marketingowych wraz z analizą ich wyników i optymalizacją z nakierowaniem na grupy docelowe potencjalnych klientów dla zainteresowanych tą usługą firm. Jaka jest stawka za godzinę pracy takiego specjalisty, czy też rozliczenie następuje od podjętych przez niego działań(przekazanie wiedzy na temat usługi, konfiguracja konta, przygotowanie i wdrorzenie dzialań marketingowych, analiza wyników wraz z optymalizacją dalszych działań)? 

#2 keisy

keisy

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 203 Postów:

Napisany 03 listopad 2010 - 14:33

Jak dowiedziałem się z rozmowy z kolegą, który działa w tej branży, właściciele małych firm preferują raczej kampanie sprzedażowe, a nie te reklamujące samą markę (boksy redagowane pod konkretne produkty, bądź usługi).

Jeżeli chodzi zaś o wynagrodzenie, firmy obsługujące Adwordsy rozliczają się zwykle ze swoimi klientami procentowo (od budżetu), a nie od godzin pracy. Nie wycenia się odrębnie konfiguracji konta, redagowania boksów, raportowania etc. Czynności te wliczają się w prowadzenie kampanii.

#3 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 25 listopad 2010 - 21:50

To już wiem od Pana Rydz-Mościckiego z Performance Media. Tym czasem Webhosting.pl ruszył z internetową rewolucją: http://www.dailymoti...oogle-home_tech

Z punktu widzenia marketingu tego typu akcję nazywa się "tworzeniem potrzeb". Mam nadzieję iż osiągną sukces.

.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników