Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Marketing polityczny, politycy w social media

• Please log in to reply
19 replies to this topic

#1 Enter1981

Enter1981

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 19 October 2010 - 16:51 PM

Jest to stosunkowo nowa gałąź marketingu, ale już teraz można dostrzec, że politycy wykorzystują siłę Internetu. Postanowiłem poobserwować trochę działania rodzimych polityków i okazuje się, że kilku z nich aktywnie udziela się w Sieci. Co sądzicie o tego typu działaniach?

#2 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 19 October 2010 - 17:47 PM

Po za kilkoma politykami na MG nie spotkalem się z tym zjawiskiem. Ich rola sprowadza się do ukazania innym swoich treści, a nie udział aktywny w dyskusjach na tematy związane z ich udzialem w sprawowaniu władzy.

#3 Gośćboberek88_*

Gośćboberek88_*
  • Goście

Napisany 19 October 2010 - 20:06 PM

Pisałem o tym pracę licencjacką, więc mógłbym ją tutaj całą przekopiować, ale się streszczę :)

Politycy sami z siebie nie umieją korzystać z dobrodziejstw social media, powinni zatrudniać do tego specjalistów, jeśli chcą to robić profesjonalnie. Niestety nikt na dłuższą metę tego nie robi (nie potrafią nawet zadbać o swoją domenę internetową), więc dziwnym zbiegiem okoliczności wielu kandydatów się udziela w Internecie tylko przed wyborami. Wiadomo, że Internauci to też wyborcy.

Kierunek jest oczywiście jak najbardziej słuszny - u mnie w mieście na przykład nigdzie nie można znaleźć danych kontaktowych do radnych miejskich (ni maila, ni strony, ni telefonu). Gdyby tylko była to stała tendencja, a nie podlizywanie się raz na cztery lata. Ale przykład idzie z góry - zobaczcie co się stało z kontami w serwisach społecznościowych kandydatów na prezydenta :)

#4 Enter1981

Enter1981

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 20 October 2010 - 09:42 AM

Fajny miałeś temat pracy:) Ja się wczoraj wkręciłem i postanowiłem poszperać w necie i sporo znalazłem. I masz rację boberek, że aktywność internetową większości polityków można powiązać ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi. Są blogi np. JKM, Olejniczaka, dużo kandydatów ma profil na FB - Legierksi, Munio, też Olejniczak. Stronę wyborczą znalazłem jedną http://zmienimywarszawe.pl/ Olejniczaka. Zresztą z mojego zestawienia wychodzi, że jest on najaktywniejszy. HGW raczej lekceważy możliwości Internetu, bo nie ma ani oficjalnej strony, a profil FB jest świeżo założony.

A jeśli chodzi o radnych, to mój znajomy, który będzie kandydował (na radnego Ursynowa) też postawił na kampanię w Internecie - ma stronę i profil na FB.

#5 Supplies-pl

Supplies-pl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 07 August 2012 - 12:14 PM

Wielu polityków promuje swoją osobę czy działalność za pomocą internetu. Wiele z nich ma założonego swojego bloga i zamieszcza tam wiele kontrowersyjnych wypowiedzi, aby zwrócić na siebie uwagę. Wydaje mi się, że polityk powinien zająć się polityką, polepszaniem sytuacji w kraju, a nie promowaniem samego siebie.

#6 Brutus3

Brutus3

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 616 Postów:

Napisany 07 August 2012 - 12:44 PM

Dobry polityk powinien oprócz swego bloga spiąć to z czatem co np. parę dni uruchamiać czad i na goraco prowadzić dyskusję lecz nie formir ja wszystko wiem i czy wy mnie popieracie tylko ja chciabym zrobić to i to i oc o tym sądzicie oraz czego potencjalni wyborcy chcieli by aby dany poityk/poseł zrobił ku chwale ojczyzny.
A tak wielu wychyla sie z propozycjami w postaci uchwał wżuca to do laski marszałkowskiej nie pytając o zdanie społsczeństwa no jedynie tylko wąskiej gópy zainteresowanej ową ustawą. Jak np. Homoseksulaliści, Lizbijki temat zasłona aby tylko nie rozmawiać o ważniejszych i istotniejszych sprawach dla kraju i narodu.

#7 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 08 August 2012 - 09:34 AM

Politycy w Polsce nie potrafią zrozumieć słowa marketing - uważają, tak jak poprzednicy mówią, że promowanie jedynie swoich teorii i słuchanie jedynie 'swoich' ot co, w tym wszystkich chodzi - wielki błąd. Ale skoro popełniają takie gafy w samym systemie rządzenia krajem, w prostych decyzjach, to co tutaj mówić o trudnym świecie marketingu.

#8 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 08 August 2012 - 19:09 PM

Politycy Polscy zapomnieli o jednym: iż powinni służyć narodowi. Z resztą jeśli chodzi o marketing polityczny, telewizja jest skuteczniejsza i ma większą siłę oddziaływania od internetu, czego przykładem jest Palikot.

#9 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 04 September 2012 - 11:45 AM

Dzięki za link. Ciekawa pozycja, może się na nią skuszę!

#10 kubasa1

kubasa1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 27 December 2012 - 21:42 PM

Nie jestem zwolennikiem marketingu w polityce pozniej kretyni są w sejmie

#11 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 28 December 2012 - 12:44 PM

Hmm - aktualnie bez marketingu praktycznie każda branża by padła!

#12 KonStruct

KonStruct

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Postów:

Napisany 28 December 2012 - 19:52 PM

Dokładnie, dobra reklama dźwignią handlu ;)

Jak by to było gdyby mnie nie było? ;)

#13 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 29 December 2012 - 11:56 AM

Niestety w Polsce panuje jednak przekonanie (bardzo niesłuszne!), że na reklamie, piłce nożej i polityce zna się każdy. Prawda jest zgoła odmienna!

#14 different

different

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 29 December 2012 - 15:17 PM

Niestety w Polsce panuje jednak przekonanie (bardzo niesłuszne!), że na reklamie, piłce nożej i polityce zna się każdy. Prawda jest zgoła odmienna!

Żartujesz sobie? Każdy Polak zna się nie tylko na tym, co napisałeś, ale też na: hydraulice, budowlance, polityce i biznesie :P

#15 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 02 January 2013 - 13:48 PM

A sorry zapomniałem. Musicie mi to wybaczyć:)

#16 KonStruct

KonStruct

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 312 Postów:

Napisany 02 January 2013 - 22:40 PM

Żartujesz sobie? Każdy Polak zna się nie tylko na tym, co napisałeś, ale też na: hydraulice, budowlance, polityce i biznesie :P

No ba, przecież w Polsce mieszkają sami inżynierzy i specjaliści ;)

Jak by to było gdyby mnie nie było? ;)

#17 Justynad

Justynad

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 09 December 2013 - 14:48 PM

Social Media is King i coraz więcej ludzi się o tym przekonuje :)

#18 Goyy

Goyy

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 17 December 2013 - 12:03 PM

Ogólnie zarówno marketing polityczny jak i każdy inny ma swoje jasno określone ramy. W każdym razie treści i sposób w jaki są one nam dostarczane w dużym stopniu zależą od samego autora/polityka bądź predyspozycji osób, którym to zleca - faktem jest, że wielu polityków wynajmuje specjalne osoby, do prowadzenia takich iniciatyw. Czy to dobre? Ciężko powiedzieć kiedy elokwentny polityk na blogach nie potrafi się potem wypowiedzieć. Szczerze mówiąc osobiście regularnie czytam tylko jednego autora jest nim Paweł Budrewicz (*****) z jednej strony zgadzam się z jego liberalnym podejściem do tematu polityki. Z drugiej strony lubię czytać czasami satyryczny język, którym dane wydarzenia opisuje. 

Może właśnie tego niektórym brakuje, dystansu troszkę. Wtedy by mogli dostrzec rzeczy, które są problemem, ale trzeba patrzeć, dalej niż czubek własnego nosa.

#19 damiano12

damiano12

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 06 March 2014 - 13:05 PM

"Social media is King" bo jak się zna na tym to można przy zminimalizowanych kosztach zmaksymalizować korzyści i zyski do niebotycznych rozmiarów. Eksperci tacy jak Sem7 - Social Media Marketing tak właśnie robią.

#20 PonuryKot

PonuryKot

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 01 April 2014 - 12:22 PM

Mi się wydaje, że teraz co się dzieje w polityce to jest walka zbrojeń. Wydają mase pieniędzy na reklame i marketing aby uzyskać jak najwięcej głosów. To jest porażka bo zamiast serio wziąć się za pomoc i to biorą się za kampanie wyborcze i marketing.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników