Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Odzyskiwanie danych z sformatowanej partycji

• Please log in to reply
15 replies to this topic

#1 xxxx89

xxxx89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 247 Postów:

Napisany 14 październik 2010 - 19:59

Witam wszystkich.

Prosiłbym bardzo o pomoc w odzyskaniu bardzo ważnych, sentymentalnych wręcz danych (głownie zdjęcia i filmiki) z partycji, którą wcześniej sformatowałem. Otóż robiłem sobie porządek w komputerze i na partycji D: miałem jedynie folder z muzyką, programami i folderem z moimi danymi. Folder z danymi był ukryty i po prostu zapomniałem,że on tam jest, no więc sformatowałem tą partycję (z poziomu windowsa) i dzisiaj dopiero ( po jakiś 2-3 tygodniach) skapowałem się,że straciłem swoje ważne dane.
Co gorsza próbowałem paru programów do odzyskiwania danych ale żaden nie okazał się nawet w 10% skuteczny. Jedynie z tego co widzę to program o nazwie "Ontrack EasyRecovery Professional" po wykonaniu skanowania partycji rzeczywiście wyświetlił mi pliki na których mi bardzo zależy ale niestety nie odzyskał ponieważ jest to wersja trial (odzyskał jedynie jedno zdjęcie które na domiar złego nie dało się już odtworzyć).
Dodam jedynie,że na partycji od czasu sformatowania jest tylko jeden folder z muzyką i nic tam nie było nagrywane.

Czy ktoś może mi coś doradzić, w jaki sposób odzyskać te dane ? Chciałbym o ile to możliwe obejść się z wizytą w jakieś firmie, która się tym zajmuje.
Proszę o pomoc

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 14 październik 2010 - 20:06

http://www.dobreprog...html?q=recovery
http://download.cnet...ol;rbxcdl.2.a.3

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 xxxx89

xxxx89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 247 Postów:

Napisany 14 październik 2010 - 21:33

a znasz może albo czy któryś z podanych na tej stronce programów oferuje możliwość odzyskania całego folderu ? ponieważ zależy mi na konkretnym folderze w którym było wszystko, a tak to który program bym nie wziął to wyodrębnia każdy plik, każde zdjęcie po kolei co jest bardzo czasochłonne

poza tym ciężko mi wybrać ten najlepszy, który odzyska w miarę możliwości wszystko lub bardzo dużo plików. Zainstalowałem "Pandorę Recovery" ale ten program był w stanie odzyskać jedynie 1,79gb z ponad 5gb (!)co jest marną 20-30% częścią całości.
Czytałem na innych postach,że ludzie odzyskiwali prawie wszystkie pliki nieraz po 2 formatach

#4 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 15 październik 2010 - 04:50

Żaden z programów nie oferuje odzyskiwania folderów z ich zawartością, jedynie zawartych w nich plików.
Wypróbuj "znanego" http://www.idg.pl/ft...covery.4.0.html
instrukcja obsługi:  
http://www.agavk.p9.pl/strony/progra_recover.php

#5 xxxx89

xxxx89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 247 Postów:

Napisany 15 październik 2010 - 11:19

program co podałeś co prawda odzyskał ciut więcej plików niż panda ale żaden z plików nie da się otworzyć :(

#6 Nirvanowiec

Nirvanowiec

Specjalista odzyskiwania danych hddrecovery.pl

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 791 Postów:

Napisany 16 październik 2010 - 23:20

DMDE jest w stanie odzyskać plik po pliku ( w wersji darmowej)
www.dmde.ru

#7 xxxx89

xxxx89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 247 Postów:

Napisany 17 październik 2010 - 12:12

nie wiem ale ten program ani jednego pliku mi nie pozwala odzyskać, a jak już to jest w jakimś formacie z którym nie wiadomo co zrobić.

#8 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 17 październik 2010 - 13:37

instrukcja

#9 laptokowiec

laptokowiec

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 17 październik 2010 - 17:47

Po 2-3 tygodniach użytkowania sformatowanej partycji może być problem z odzyskaniem większości plików.

#10 xxxx89

xxxx89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 247 Postów:

Napisany 17 październik 2010 - 19:35

ale na tej partycji nie było nic robione kompletnie, zaraz po sformatowaniu wkleiłem tam tylko stary folder z mp3 i tyle nic więcej

"repylek" a ta instrukcja to do czego? mhdd chyba nie odzyskuje danych tylko skanuje dysk

#11 laptokowiec

laptokowiec

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 18 październik 2010 - 08:38

Wklejenie folderu z mp3 na sformatowany dysk najprawdopodobniej spowodowało nadpisanie (pełne lub częsciowe) przynajmniej części danych, które się tam znajdowały przed formatem.

#12 xxxx89

xxxx89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 247 Postów:

Napisany 18 październik 2010 - 17:12

no dobrze, na pewno są pliki których się odzyskać już nie da, jakoś to przeżyję, ale dotychczas udało mi się odzyskać marne 30% całości. A ludzie nie raz odzyskują dane z dwukrotnie formatowanych partycji systemowych, a mi jeden folder z mp3 zniszczyłby tyle danych ? coś to nie tak

#13 laptokowiec

laptokowiec

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 78 Postów:

Napisany 21 październik 2010 - 12:13

Co to znaczy "dotychczas udało mi się odzyskać marne 30%" ?
Jakiego rodzaju pliki odzyskałeś ?
Czy sprawdzałeś odzyskane pliki ? Po nadpisaniu części danych możesz "odzyskać" pliki, ale ich zawartość może być uszkodzona przez nadpisanie. W rezultacie "odzyskujesz" plik, ale nie możesz go otworzyć (bo jego zawartość nie odpowiada zawrtości oryginalnego pliku). Jedynie czyste pliki tekstowe po takim nadpisaniu pozwlaają bez problemu wydobywać fragmenty oryginału. W pozostałych przypadkach nie jest już tak różowo.

#14 xxxx89

xxxx89

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 247 Postów:

Napisany 24 październik 2010 - 16:06

no w zasadzie już jest troszkę lepiej. Co prawda nie odzyskałem wszystkiego (co było raczej oczywiste) ale jednak sporo się udało.
Wszystko to oczywiście pliki jpg bo tylko na zdjęciach mi zależało, były tam jeszcze krótkie filmiki no ale one zostały utracone bezpowrotnie, mówi się trudno, lepsze to niż nic

#15 elo1234

elo1234

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 18 listopad 2010 - 09:08

Ja ostatnio miałem problemy z odzyskaniem danych... Czy ktoś zna jakiś dobry sposób ich archiwizacji? Jakiś system?

#16 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 18 listopad 2010 - 15:27

Advanced data recovery software to do format recovery and recover deleted files emptied from Recycle Bin or lost data due to partition loss or damage, software crash, virus infection, unexpected shutdown or any other unknown reasons.

It will do an amazing job when the data loss disaster strikes, especially when you want to recover data from formatted drive. Data Recovery Wizard supports hardware RAID and hard drive, USB drive, SD card, memory card, etc. It provides the comprehensive data recovery solution for computer users to recover lost dat
a

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników