Skocz do zawartości

Close Open
Close Open

Oczekiwania wobec Internet Explorer 9

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 Gośćboberek88_*

Gośćboberek88_*
  • Goście

Napisany 13 wrzesień 2010 - 17:21

Za dwa dni w San Franscisco ma mieć miejsce oficjalna premiera "nowej" przeglądarki Internet Explorer 9 (na razie w wersji beta). Nowej, ponieważ ma zupełnie inny silnik od swoich poprzedniczek, a także co już wiadomo, inny wygląd.

Kiedyś IE miała złą markę, ale Microsoft wziął się ostro do roboty i dogonił (przegonił?) czołówkę pod względem bezpieczeństwa i szybkości. Zdaję się, że te dwie cechy są dla użytkowników najważniejsze, ale chciałem zapytać - czego oczekujecie od IE 9?

Przy okazji informacja - za jakiś czas na tym forum pojawi się człowiek, który o IE 9 będzie wiedział wszystko :)

#2 GośćMimsky_*

GośćMimsky_*
  • Goście

Napisany 14 wrzesień 2010 - 20:33

http://www.idg.pl/ne...d.premiera.html ;-)

#3 Denken11

Denken11

Adept

• Administratorzy
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2010 - 20:19

No i już jest :)

Jeśli ktoś chce pobrać to:

Wersja dla systemu Windows Vista
Wersja dla systemu Windows 7 32-bit
Wersja dla systemu Windows 7 64-bit

Ja na razie znalazłem jedną witrynę, która mi nie działają poprawnie :(

Działa IMHO dosyć szybko tylko instalacja była dosyć długa...

#4 greg_roger

greg_roger

Mam dynamicznie przydzielane IQ

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 11774 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2010 - 22:03

no i ja muszę obejść się smakiem. Nie mam ani Viśty ani 7ki by sprawdzić ;)

Może ktoś przetestować akcelerację przy pomocy gpu z przeglądarek Chrome Canary, Firefox 4.0 beta 6 oraz IE 9 na stronie http://ie.microsoft.com/testdrive/ ? Można wykorzystać test z rybkami i psychodelic browser .
Pod Xp działa tylko akceleracje z Chrome'a ;)

btw. patrząc na komentarze na idg.pl to IE9 troche mało ma punktów na html5test , w porównaniu do wyżej wymienionych przeglądarek ;)

#5 Gośćboberek88_*

Gośćboberek88_*
  • Goście

Napisany 15 wrzesień 2010 - 22:49

Wyniki testów IE9, Fx4 i Chrome 6 już w piątek na IDG.pl :)

PS Ja właśnie instaluję IE9 - zobaczę co to za rewolucyjne cudo.

#6 greg_roger

greg_roger

• Forumowicze
  • 11774 Postów:

Napisany 15 wrzesień 2010 - 23:37

ja nie chce chrome 6 tylko chrome 7 , najlepiej w najnowszym chrome canary , gdzie jest akceleracja sprzętowa przy pomocy OpenGL/DirectX :P
skoro pierwsze dwie przeglądarki są w wersji deweloperskich , to nie wiem czemu akurat chrome ma być stabilny ;)

#7 Wiktor_Szpunar

Wiktor_Szpunar

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 18 wrzesień 2010 - 10:13

Tak, jak pisał Bober, test przeglądarek od wczoraj jest już dostępny w IDG.pl. Wykonaliśmy m.in. test, który polecał Greg_roger - FishIE Tank. Przy rozdzielczości 1920x980, IE 9 beta wyświetlił 100 rybek z szybkością 45fps. W tym samym benchmarku Firefox 4 beta 6 osiągnął 22 klatki na sekundę, a Google Chrome 6.0.372.59 - 12fps.

Greg_roger, używałem przeglądarek, które są w poszechnym użyciu, by sprawdzić, w którym miejscu IE 9 beta znajduje się dziś. Już niebawem testy "na jutro", a wśród nich m.in. benchmark Mozilla Kraken, na którym sprawdzimy IE 9 beta, Chrome 7 i - co szczególnie ciekawe - Firefoksa z najnowszym silnikiem JavaScript: JaegerMonkey.

Na razie trudno przetestować bezpieczeństwo nowego Internet Explorera. W ogóle, polecam w tym temacie artykuł Ludwika Krakowiaka, pt. Która przeglądarka jest najbezpieczniejsza. W konkluzji, powiedzieć można, że bezpieczna przeglądarka to ta, którą sami sobie zabezpieczymy.

--
Pozdrawiam,
Wiktor Szpunar
Redakcja IDG.pl

Pozdrawiam, Wiktor Szpunar IDG Poland

#8 greg_roger

greg_roger

• Forumowicze
  • 11774 Postów:

Napisany 18 listopad 2010 - 02:01

Masz kartę graficzną bez DirectX 11? IE9 będzie u ciebie działał wolniej niż IE8
http://webhosting.pl/Masz.karte.graficzna.bez.DirectX.11.IE9.bedzie.u.ciebie.dzialal.wolniej.niz.IE8

#9 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • 40386 Postów:

Napisany 18 listopad 2010 - 15:34

Internet Explorer 9 Beta + Platform Preview 7

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#10 Rav-XxX

Rav-XxX

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 131 Postów:

Napisany 11 styczeń 2011 - 11:14

Witam.

Ogólnie bardzo spodobała mi się wersja testowa IE9 i jestem skłonny porzucić Firefoxa i Operę na jej rzecz, ale oprócz dużej wydajności i zgodności z nowoczesnymi rozwiązaniami oczekuję od niej że w końcu będzie miała wbudowany moduł poprawiania błędów ortograficznych na poziomie Firefoxa. Jeśli się on pojawi w najnowszej IE9, klamka zapadnie i ona będzie moją jedyna przeglądarką.

A jak wy myślicie? Dodadzą poprawianie błędów ortograficznych?
Dodaj obrazek

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników