Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Szkolenie informatyczne dla zawasowanych a perspektywy na rynku pracy

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 30 sierpień 2010 - 14:15

Powiatowy Urząd Pracy planuje szkolenie informatyczne dla bezrobotnych umiejących się już przynajmniej teoretycznie(w praktyce różnie z tym bywa) posługiwać się komputerem na poziomie ECDL. Zagadnienia nie zostały jeszcze dopracowane, ale z rozmowy telefonicznej z pracownikiem biura pracy wynika, iż może wchodzić w grę szkolenie podstaw twożenia stron internetowych, ale szczegóły zostaną dopracowane pod czas spotkania organizacyjnego. Powiat leży daleko od dużych miast, ma charakter turystyczny. Jakie umiejętności można posiąść na tego typu szkoleniu, by móc odnaleść się na rynku pracy po jego ukończeniu? Zakładam ten watek, by pieniądze podatników nie poszły w błoto.

Na początek weźmy się za robienie stron internetowych. Jakie wymagania mają obecnuie pracodawcy wobec webmaisterów, i czym się kierują przy doborze pracowników lub zleceniobiorców? Jaka obecnie jest sytuacja na rynku pracy? Jakiego typu najcześciej są zlecenia i za ile?  

#2 robakx1

robakx1

Robak

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 81 Postów:

Napisany 20 grudzień 2010 - 21:11

hehe. Już widzę jak PUP przygotuje Webmasterów. Dodaj obrazekDodaj obrazekDodaj obrazek

Wymagania obecnie stawiane to znajomość: HTML, PHP, SQL, JavaScript, Flash, Photoshop. Na szkoleniu nauczą co najwyżej HTML w stopniu podstawowym :)
Laptop Compal HEL80:
CPU Intel Core 2 Duo T7200

RAM 3GB DDR2
GPU GeForce 7600M 256MB

HDD 250GB 7200 rpm
OS Win 7 Ultimate x64

#3 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 27 grudzień 2010 - 09:35

No i przygotował-wykładowca bał się iż powstanie konkurencja-tylko grafika była solidnie wykładana. Flashu, PHP i JavaScript nie da się wyłożyć na szkoleniu, co najwyżej przedstawić gotowe rozwiązania-reszty trzeba nauczyć się samemu. Materiały drukowane skromne. Teraz pracy na div-ach uczę się sam korzystając z programu o licencji GPL Qata plus-szkolenie było prowadzone na Drimvaiwerze. Dobór uczestników był przypadkowy-tylko dwie osoby miały doczynienie z HTML-em. Praca z Joomlą na serwerze zdalnym to nie to samo co na localhoście.

#4 mikusa

mikusa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 03 luty 2011 - 12:34

co się dziwić tongue.gif

ktoś w ogóle sprawdza efektywność takich szkoleń? ciekawa jestem jaką ocenę wystawiliby takim delikwentom ludzie z jakiejś niezależnej instytucji badawczej
happy.gifhappy.gifhappy.gif

#5 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 03 luty 2011 - 15:54

Tego co uczyli o budowie stron internetowych na szkoleniu musiałem zapomnieć i uczyć się sam od nowa. Oto skromny efekt:

http://kartgrafe.pl/

Co prawda strona "ciężka" i zawiera jeden błąd w tekście, ale działa poprawnie na większości przeglądarek internetowych i jest w całości zrobiona przez ze mnie na oprogramowaniu o licencji GPL. Ale czeka mnie jeszcze praca z Joomlą na serwerze i nauka PHP-niestety nie mam chwilowo kasy na książki.

#6 Nadoc

Nadoc

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 21 maj 2011 - 01:31

Samo szkolenie wiele nie da - trzeba usiąść i samemu się tego nauczyć. Na szkoleniu można jedynie poznać ogólne zasady działania, lecz tego można równie dobrze dowiedzieć się z książek. Tego typu szkolenia moim zdaniem to wyrzucanie kasy w błoto...

#7 osoba1

osoba1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 102 Postów:

Napisany 23 maj 2011 - 13:50

Z tego co wiem, to takie szkolenia z urzędu są o bardzo marnym poziomie. Muszą dostosować się do wszystkich uczestników, a zawsze znajdzie się ktoś zupełnie zielony. Poza tym takiej wiedzy najwięcej nabywa się w praktyce. najlepiej zapisać się na jakiś kurs, a potem samemu już siedzieć i ćwiczyć.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników