Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 1 Głosów

Moje zdanie na temat serii NFS.

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 Nesseris

Nesseris

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 04 July 2010 - 12:36 PM

Witam.Tym razem,pragnął bym przybliżyć Wam moje odczucia po graniu w:NFS Underground 2,NFS Most Wanted,NFS Carbon,NFS Undercover,NFS Pro Street.Carbona,Pro streeta i Undercovera zrecenzuję później,na początek Underground 2 i Most Wanted.
Zacznę może od-

NFS UNDERGROUND 2--------------------------------------------------------
Zaczynamy grę,jako w sumie zwykły facet,który chcę zapoczątkować swoją karierę street racer'a.Mamy swoją informatorkę i przewodniczkę,Rachel,która na początku gry pożycza nam swojego Nissana 350Z.Kupujemy sobie pierwszy samochód,którym będziemy się ścigać.Na początku są to pojazdy...echm,o małej mocy.Takie jak Peugeot 206,czy 106,Nissan 240 SX,Toyota Corolla i Vauxhall Corsa.Początkowe wyścigi są banalne,w sumie wszystkie takie są.Ja przechodziłem grę na poziomie trudnym i nie specjalnie się męczyłem,aby ukończyć karierę.Tuningujemy swoje pojazdy  na bardzo zaawansowanym poziomie.Zdecydowanie plus,jednak denerwowały mnie te wszystkie neony.Pod koniec gry,nasz samochód wygląda jak choinka na Boże Narodzenie.Fizyka jazdy jest dość dobra,chociaż do realizmu sporo jej brakuje.Fabuła jest długa.W niektórych momentach denna,ponieważ jeździmy z punktu A,do punktu B i wygrywamy wyścigi.Trzeba odkrywać salony tuningowe,aby móc ulepszyć swój pojazd itp,itd.Gdy skończymy karierę,nie mamy już prawie nic do roboty.Oczywiście zostaje nam tryb "Moje samochody",czyli możemy tam dowolnie tuningować pojazdy (za darmo) i wykorzystywać je do wyścigów.Grafika na najwyższych detalach jest ładna,ale zżera dość dużo pamięci,poprzez dużą ilość poruszających się obiektów,neonów,świateł itd.Podobają mi się w efektach graficznych refleksy na aucie.Świetnie to wygląda,gdy jedziemy przez centrum metropolii i odbijają się od karoserii naszych aut kolorowe światła.Samochody w grze są dość zróżnicowane.Zaczynamy Peugeotami itp.A pod koniec wozimy się Nissanami      o świetnych osiągach.Fabuła niestety jest przedstawiona w wersji komiksowej.Podsumowując,jest to gra bardzo dobra,jednak czegoś jej brakuje do ideału.Możliwe,że wielkość miasta?
=======================================================================
PLUSY-Jak na 2004 bardzo ładna grafika,wszechstronne opcje tuningu,zróżnicowanie pojazdów,długość gry,nocne wyścigi dodają smaku,3  części miasta,ścieżka dźwiękowa.
MINUSY-Gdy skończymy grę,nie mamy zbyt wiele do roboty,wielkość miasta,w niektórych miejscach denna fabuła,poziom trudności
OCENA-7.2/10.
-----------------------------------------------------------------------
NFS MOST WANTED-Tu mam ogromną ilość zastrzeżeń.Zacznę od chorej fizyki  jazdy.Kiedyś jechałem Carrerą S i wziąłem zakręt z 250 km/h.Dodam,że był to dość ostry zakręt,przy którym normalne auto dawno straciłoby panowanie i wypadło z trasy.Fabuła prezentuje się nawet dobrze,na początku jeździmy BMW M3 GTR,zostaje nam ono odebrane podczas pojedynku z Razorem.Dokładnie w całej fabule,chodzi nam o to,aby odzyskać nasz samochód...Dość nudna sprawa,ponieważ tak:Istnieje Czarna Lista,w której mieści się 15 osób.Nie możemy się z nimi od razu ścigać,najpierw musimy wyrobić sobie reputacje.Ścigamy się,uciekamy przed policją,aby zdobyć notowania,przechodzimy próby Kamieni Milowych,w których chodzi o spełnienie pewnych warunków podczas pościgu policyjnego.Np:(Uciekaj przed policją 2 minuty,a następnie zgub pościg.)Osobiście mi się to nie podoba,ponieważ w 75% chodzi o wykiwanie policji i notowania,co w tym fajnego??.Grafika jest szara i mało szczegółowa.Drzewa na najwyższych detalach wyglądają jak z kartonu,wierzcie mi lub nie,ale moim zdaniem drzewa z Underground'a 2 były lepiej zrobione.Ścigamy się tylko w dzień.Gra jest trochę trudniejsza od poprzedniej części,jednak nie tego się spodziewałem.Wracając do ucieczek przed policją.Gliniarze posiadają  IQ żaby,ponieważ co chwilę w coś uderzają.Nawet przy 5 stopniu poszukiwań łatwo ich wyrolować.Tak jak w Undergroundzie 2,mamy dużo pojazdów do wyboru.Od Golfa GTI,po Porsche Carrerę GT i SLR McLaren'a.Opcje tuningu są skąpe w porównaniu z poprzednią produkcją EA.Gdy ulepszyłem kiedyś swojego Cobalta SS,miał on osiągi lepsze od stuningowanej Porsche Carrery GT!Pomyślałem wtedy,że gra naprawdę nie była warta świeczki i dostarczała mi tyle rozrywki,co gnioty z kiosku.Przynajmniej nie zepsuto klimatu ścieżką dźwiękową.Wręcz przeciwnie,pasuje idealnie.Tu daję dużego plusa.Tak samo tyczy się miasta.Jest naprawdę duże i wszechstronne.Niestety wygląda jak uśpione.Na autostradzie jeździ mało samochodów.Gra jest długa,też posiada nudne momenty.Niestety jest ich więcej niż w Undergroundzie 2.Jednak w przeciwieństwie do niego,gdy skończymy karierę,możemy uciekać chociażby policji.Też mamy tryb "Moich samochodów".Podsumowując:Gra jest dość nudna.Spodziewałem się,że jak każdy NFS czymś mnie zaskoczy,jednak się myliłem.
PLUSY:Ścieżka dźwiękowa,wielkość miasta,policja,długa fabuła,ilość samochodów,Czarna Lista,dużo rzeczy do rozwalania.
MINUSY:Fizyka jazdy,denna grafika i lokacje,AI policji,poziom trudności,liniowa fabuła (niczym szczególnym nas nie zaskoczy),osiągi pojazdów,ciągle to samo.
==================================================================================================
OCENA:3.6/10

#2 mar89tum®

mar89tum®

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10688 Postów:

Napisany 04 July 2010 - 14:34 PM

Za srogo oceniasz Most Wanted.

Most Wanted to chyba najlepsza cześć serii. nie wiem tylko czy Porsche niebyłą fajniejszą częścią.
Grafika denna? Mimo wieku nadal grafika prezentuje sie świetnie. Słonce daje przepiękny widok. Samochody świetnie wykonane.
Gliniarze wcale nie uderzają co chwila. Świetnie wymijają przeszkody nawet przy prędkościach około 300km/h
Gra jest nudna ? W żadnym wypadku. To wyścigi z niezłą fabułą i przyjemnym prowadzeniem. Prowadzi sie świetnie.

Masz złe nastawienie do tej gry i niepotrzebnie dajesz minusy za byle co. A 90% ludzi sie z Tobą nie zgodzi. Most Wanted jest świetne.

#3 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 04 July 2010 - 14:41 PM

Nom, Most Wanted to jedna z lepszych części całej serii.

Akai S1100 + Akai MPC 500 + E-mu 0404 + Stanton T120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700

#4 Nesseris

Nesseris

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 04 July 2010 - 14:58 PM

Nom,chyba faktycznie przesadziłem z MW.Nie zmienia to faktu,że jednak mi się nie podoba.Co do Porsche 2000,to prawda,jest świetne pod każdym względem.Może też je opiszę? Co wy na to?

#5 mar89tum®

mar89tum®

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10688 Postów:

Napisany 04 July 2010 - 15:01 PM

Chcesz to pisz.

#6 Nesseris

Nesseris

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 11 July 2010 - 10:06 AM

NFS CARBON
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Dla mnie jedna z najlepszych części z całej serii.Świetne połączenie NFS Most Wanted i Underground'a 2.W grze chodzi o podbijanie terenów naszych przeciwników.Już na początku gry spotkamy Sgt.Crossa,który nie ma zamiaru nam odpuścić.Nasze BMW zostaje skasowane,a my wybieramy nowy samochód.Na wstępie przygody z Carbonem ściga nas policja.Bardzo podoba mi się podział na klasy samochodów.Tuningowane,Egzotyki i Muscle.Ja od zawsze jeździłem Muscle,ponieważ ten wygląd i moc...Egzotyki też są ciekawe,jednak tuningowane przeciętnie przypadły mi do gustu.Miasto podzielone jest na 4 obszary.Gdy podbijemy parę wyścigów,może zdenerwować jedna rzecz.Co chwilę będą ataki na nasze terytorium ze strony innych street racerów.Gdy nie zgodzimy się bronić,zostaje nam odebrany wyścig.Jest to dość irytujące,bo gra trwa o 1/4 dłużej niż powinna.Jeśli już jestem przy długości kariery,to jest ona niestety krótka,jednak bardzo ciekawa.Ani razu się przy niej nie nudziłem.Oczywiście nie mogło zabraknąć serii prób.Jest jednak nowość,karty nagrody.Gdy spełnimy 4 określone warunki,odblokujemy jakiś dodatek.Np.Spoiler,samochód itp.Gdy skończyłem tryb kariery,tak jak w przypadku poprzednich serii NFS'a,nie mamy zbyt wiele do roboty.Wtedy uciekałem przed policją,jeździłem dowolnie,wykonywałem zadania z serii prób itp.Można wtedy starać się bardziej o karty nagrody,bo gdy skończymy karierę,mamy trochę luzu.Wielkość miasta może denerwować,ponieważ jest ono trochę małe.Odczujemy to po długim czasie gry.Grafika? Hm...Ja grałem na maksymalnych detalach i była bardzo dobra.Jednak od razu wyłączyłem opcję rozmazywania obrazu.Trochę to denerwowało.W grze dodano tryb drift,a z kolei zabrakło dragu.Co do driftu,jest on trochę żałosny,bo komputer robi połowę rzeczy za nas.(Pomaga skręcić itp.)Na szczęście,w tym NFS'ie nie zapomniano o gwiazdach w klasach poszczególnych samochodów.Nie zabrakło tu Nissana Skyline,Plymoutha Hemi Cudy,czy Dodge'a Charger'a R/T.Podsumowując:NFS Carbon jest wg.mnie jedną z najlepszych NFS w serii.Grafika stoi na wysokim poziomie,fabuła jest ciekawa,niestety krótka.
=============================================================================================================================
PLUSY:Ciekawa,zaskakująca fabuła,legendarne samochody i gwiazdy swojej klasy,nowe oblicze Cross'a,kanion,realne osiągi pojazdów,ilość samochodów,wreszcie w miarę dobre AI policji,odgłosy samochodów,ścieżka dźwiękowa.
=============================================================================================================================MINUSY:Wielkość miasta,co chwilę ataki na nasze terytoria,krótka fabuła.
=============================================================================================================================
OCENA:9/10

#7 kosmo1225

kosmo1225

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 56 Postów:

Napisany 19 July 2010 - 15:19 PM

MW moje zdanie.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników