Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jakie kable głośnikowe do Yamaha RX-V4600 i NS-777?

• Please log in to reply
1 reply to this topic

#1 RoX_all

RoX_all

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 17 June 2010 - 09:33 AM

Witam wszystkich!
Mój sprzęt to Yamaha RX-V4600 i kolumny tej samej marki NS-777 przystosowane do bi wiringu. Mam stare i bardzo tanie kable (wtedy 3zł za 1m). Myślę, że mogą one zniekształcać bardzo dźwięk a szukam poprawy po wytłumieniu pomieszczania. Potrzebuję zgłębić bas i zdjąć trochę nieczystości z górnego pasma ujarzmiając je tym samym nie obniżając przy tym wokalu i reszty średnicy.

Prawie już postanowiłem, że:

- na przekaz górnego pasma pójdzie u mnie Real Cable BM 250 lub Monitor Atmos Air 195 silver (te ostatnie odchamiły komuś górę w Yamaszce może i mi pomogą w mojej) oba kable wydają się być bardzo podobne jeśli chodzi o odsłuch testujących i posrebrzane w cenie koło 30 zł/mb choć pewnie da się znaleźć po 20 bo po tyle były kiedyś...podczas testów. Real Cable mają większą średnicę 2,5mm vs ~1,9. Nie wiem które mają w sobie więcej srebra. O Monitor Atmos mówi się w opisach, że mają więcej niż konkurencja ale nie podano ile a z kolei wiem, że Reale mają 1/3 według opisów.

- dolnym pasmem zajmą się Bandrige Profigold Bassflex 7409 4mm^2 lub Real Cable BM 400. I tu największy dylemat ratunku!
Cena Bassflexów o ponad połowę tańsza i mają tą pojedynczą żyłkę 1mm co niby poprawia bas?

Jasne, że kable same nie grają ale w tej chwili mam podłączoną 10-o metrową padlinę 2,5mm^2 ~3zł / m na każdym frontowym głośniku zakupioną prawie 10 lat temu. Nawet nie wiem czy na pewno wbrew temu co mówił sprzedawca jest to kabel z miedzią utlenianą. O ile na reszcie głośników podłączone jest na bank utleniona to na frontach mogę polegać tylko na jego słowie. Tak czy siak na pewno nie jest to doskonały kabel nie ujmując mu zbyt wiele ;D. Może on bardzo psuć cały efekt więc chciałbym wybrać mniejsze zło. Na bas na pewno przydałby się 4mm bo to duża pojemność i mały opór a na sopran i wokal wiem, że kable posrebrzane to się sprawdzają ze względu na właściwości fizyczne ale o mniejszej pojemności a i opór może być większy bo idzie mniej prądu. Widać to po recenzjach modele o podobnym składzie materiału i grubości mają zbliżone bardzo "opisy z wrażenia słuchania muzyki".
Może doradzicie coś innego?

Po prostu nie wiem przez który kabel będzie lepszy na efekt niskiego pasma.
Czytałem na audiostereo ludzie piszą, że ten Real Cable BM 400 nadaje się tylko do bi wiringu na dolne pasmo ale za to że z połączeniem BM 250 na "górze" wychodzi to mistrzowsko. Mama okazję kupić taki własnie zestaw za 180zł 2x2m bm400 + 2x2m bm250. Ceny kabli wzrosły od czasu ich recenzji i kosztują średnio 1/3 więcej niż kiedyś.

O Bandrige Profigold Bassflex jest tylko jedna opinia, dobra zresztą i gość też na Yamahie pracuje z tym że stereo. Zastanawiam się czy pomimo o wiele niższej ceny nie będzie lepszym wyborem dzięki tej pojedynczej żyłce grubości 1mm. Gdybym zdecydował się na nowe kable a nie używane wziął Bassflexa i BM 250 to różnica w cenie wyszłaby ~20zł więcej. Z tym, że z nowymi BM 250 i 400 wyszłoby jeszcze 100+ zł więcej.

Więc może ktoś to słyszał u siebie lub po prostu słyszał więcej opinii:
Real Cable BM 400 4mm vs Bandrige Profigold Bassflex 7409 4mm

Real Cable BM 400

http://www.audiostereo.pl/Real_Cable_BM400_kable_glosnikowe-411-1211-12.html

Bandrige PRofigold Bassflex 7409 4mm

http://www.audiostereo.pl/profigold_BassFlex_2x4mm2_kable_glosnikowe-569-4244-12.html

Przy sprzęcie za ponad 10k te ~300zł za kable 2x3 2,5mm i 2x3 4mm mogę dać nawet gdybym miał potem tej kasy żałować, że się nic nie poprawiło <nie śpię na forsie i na sprzęt ciężko tyrałem parę lat> - a na pewno się coś poprawi choćby po dodaniu jakiejkolwiek 4mm-ki na dolne pasmo w bi wirigngu.

Czekam an wasze sugestie.

#2 _M_W_

_M_W_

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 25 November 2012 - 13:55 PM

Widzę że nikt Tobie nie odpisał , zastanawiam się co wybrałeś i czy zauważyłeś jakąś ogromną różnicę po zastosowaniu drogich kabli ???
YAMAHA RX-V 4600, B&W 7.1 , projektor EPSON full HD, PS3, Panasonic dvd S-52, S-47, DM RH-50, Lacie 1 TB LaCinema Classic HD - okablowanie ALPHARD DA VINCI

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników