Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jak rekrutować do własnej firmy?

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 Krysiulek

Krysiulek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 31 maj 2010 - 08:26

Cześć
Otwieram 2 nowe sklepy i zawsze rekrutowałem przez rozmowę kwalifikacyjną, ale średnio się sprawdzają pracownicy po niej. Czytałem o testach kompetencji zawodowych na iakg.pl idea jest fajna ale nie wiem czy jest to skuteczniejsza metoda. Czy ktoś rekrutował za ich pomocą?

#2 Gośćboberek88_*

Gośćboberek88_*
  • Goście

Napisany 31 maj 2010 - 08:44

Weź przykład z państwa i zatrudnij kogoś po znajomości :P

Nigdy nikogo nie rekrutowałem, ale według mnie rozmowa kwalifikacyjna jaką znam, jest przeżytkiem i jeśli jest inna metoda, to warto wypróbować :)

#3 beret007

beret007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 31 maj 2010 - 13:19

A może warto by było połączyć obie te metody? Przeprowadzić zwykłą rozmowę kwalifikacyjną a dodatkowo test kompetencji. ;)

#4 iPiechu

iPiechu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 31 maj 2010 - 13:21

Witam, wg mnie rozmowa kwalifikacyjna to jedna z części rekrutacji która jedynie potwierdza dobry wybór właściciela. Są różne metody naborów aż po firmy zewnętrzne gdzie w Anglii jest to bardzo często praktykowane. Powinieneś poczytać którąś z książek zadedykowanych ZZL ( zarządzaniu zasobami ludzkimi) powinieneś znaleźć jak wybrać najlepszego kandydata sposoby selekcji oraz metodyki najprężniej rozwijających się firm. najprościej oprzeć się na starych znanych metodach - listy motywacyjny, rozmowa kwalifikacyjna plus ankieta sprawdzająca poziom wiedzy i umiejętności na dane stanowisko. Mając kilka perspektyw znacząco wybierzesz najlepszych z tego grona. Pozdrawiam serdecznie Dawid

#5 fursel

fursel

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 717 Postów:

Napisany 31 maj 2010 - 13:29

List motywacyjny dla mnie to czysta głupota. Nie wiem na jaką cholerę niektórzy dalej wymagają go do procesu rekrutacji. I tak nikt nie pozna bardziej daną osobę przez kilka linijek tekstu który i tak jest powieleniem CV + kopią regułek z internetu.

[color=#696969;][font="'Lucida Sans Unicode';"]Gigabyte GA-870A-UD3 || Phenom II X2@X4 555 BE@stock + AC Freezer 64 || Sapphire HD6850 1024 775/1000 || XMS3 Corsair DDR3 12GB || Crucial M550 128GB ; Samsung HD502HJ 500 GB ; Segate SATAII 320 GB  || Samsung DVD || Corsair HX520W || Cooler Master Centurion 590 + 6* 12x12 Zalman ZM-F3 || A4Tech G800 X7 || A4Tech X-750BF || Creative 5.1 Inspire P5800 || Acer G245HQ || Windows 10 Professional || WoW player [/color][/font][color=#d3d3d3;][font="'Lucida Sans Unicode';"]- Deathwing EU[/color][/font]

#6 iPiechu

iPiechu

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 31 maj 2010 - 15:29

no nie jest wcale ciekawe pisanie listu, ale widać zaangażowanie człowieka jeśli ktoś pisze ctrl+c , ctrl+v taki list to już wiadomo jak będzie pracował oraz jakie ma podejście do swojego pracodawcy. list nie jest ultimatum jet tylko pewnym dowodem potem weryfikacja umiejętności oraz właśnie rozmowa która jest oczywistym następstwem.

Ten post był edytowany przez Alutka dnia: 31 maj 2010 - 15:50
nie cytuj posta, który jest bezpośrednio nad Twoim - Alutka

#7 bioevo

bioevo

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 31 Postów:

Napisany 31 maj 2010 - 22:37

Najlepiej bierz ludzi z rodziny ;D

#8 Krysiulek

Krysiulek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 09 czerwiec 2010 - 09:11

Połączenie metod chyba faktycznie będzie najlepsze. Co do LM mam mieszane uczucia ale to też prawda, że piszą go ci, którym zależy na pracy, test sprawdzi wiedzę a rozmowa to i tak będzie na końcu rekrutacji, żeby poznać człowieka osobiście. NO to chyba najlepsze połączenie i w sumie logiczne. O tym zarządzaniu zasobami ludzkimi poczytam - dzięki za podpowiedź, trochę wiedzy w tym zakresie się przyda.

#9 dan.por

dan.por

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 8 Postów:

Napisany 02 czerwiec 2011 - 10:27

Cześć
Otwieram 2 nowe sklepy i zawsze rekrutowałem przez rozmowę kwalifikacyjną, ale średnio się sprawdzają pracownicy po niej. Czytałem o testach kompetencji zawodowych na iakg.pl idea jest fajna ale nie wiem czy jest to skuteczniejsza metoda. Czy ktoś rekrutował za ich pomocą?

Takie przygotowanie testu kompetencji pod konkretnego Klienta jest dość czasochłonne i drogie. Polecam szybsze rozwiązania np. testcv.com . Są tam gotowe testy kompetencyjne, językowe (34 języki!), informatyczne i psychologiczne, które możemy wykupić za nieduże pieniądze jednorazowo na potrzeby wstępnej rekrutacji. Następnie możemy wysłać zaproszenie do rozwiązania testu kandydatowi przez maila. Albo zaprosić kilku kandydatów do firmy, zlecić im wypełnienie testu i dopiero na podstawie wyników decydować się na bardziej wiążącą rozmowę kwalifikacyjną.

#10 moros

moros

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 355 Postów:

Napisany 03 luty 2015 - 08:26

Pomyśl nad tym co powinno się znaleźć w papierach, jak powinno wyglądać cv i list motywacyjny, w sieci jest sporo opracowań z tym związanych, zobaczcie - https://interviewme....acyjny-do-firmy Weryfkuj to co podają kandydaci, sprawdzaj czy faktycznie pracowali na danym stanowisku, zadawaj trudne pytania - niech pokażą że faktycznie są specjalistami w temacie.

#11 tilapia

tilapia

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 03 luty 2015 - 09:31

Na początek najlepiej byłoby wystawić ogłoszenia na kilka dobrych portali typu praca Jelenia Góra na gowork, pisząc dokładnie czego oczekujemy od kandydata na dane stanowisko, nie odstraszając jednak potencjalnych zainteresowanych wymaganiami z kosmosu.

#12 Fook

Fook

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 77 Postów:

Napisany 17 listopad 2015 - 12:03

ja prowadze swoj biznes w holandii i korzystam z uslug biura posrednictwa pracy vpu polska, ktorzy wyszukuja, selekcjonuja i rekrutuja dla mnie pracownikow

#13 Damiano75

Damiano75

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 17 listopad 2015 - 19:27

Najlepsza jest rekrutacja oparta na dobrze napisanym CV i własnej intuicji. Tradycyjna, czyli. Nie mam nic przeciwko nowinkom i eksperymentom, ale jeśli chodzi o pracowników do własnej firmy, to tu nie eksperymentowałbym, ponieważ pracownik to podstawa utrzymania takiej firmy. Dobry pracownik. Ja zawsze polegam na własnej intuicji i zazwyczaj ona mnie nie zawodzi – mam to szczęście...:-) Jeśli źle dobierze się pracownika, to jest stracony czas i stracone pieniądze dla firmy, a częste pomyłki mogą prowadzić do bankructwa...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników