Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jaki odtwarzacz MP3 byłby najlepszy?

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
9 replies to this topic

#1 Artheee

Artheee

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 11 April 2010 - 17:06 PM

Witam wszystkich, chciałbym poprosić was o pomoc w odnalezieniu dla mnie dobrego odtwarzacza MP3. Do niedawna miałem Samsunga YP-F2R, byłem bardzo z niego zadowolony, lecz po 4 latach niestety się popsuł, miał chyba wszystko co potrzebowałem. Bardzo małe wymiary, duża wytrzymałość (nie jeden raz wpadała mi do wody cała lub spędziła dzień na deszczu jednak po wysuszeniu dalej działała, także przeżyła wiele upadków i zderzeń), radio, poręczność, prosta i szybka obsługa, wiele fajnych opcji (przyśpieszanie czy spowalnianie utworów, playlista, blokada, nawigacja, programowanie przycisku, equalizer z możliwością tworzenia własnego). Ja ogólnie używam odtwarzacza MP3 na rowerze, podczas bieganiu i uprawianiu innych sportów, wiec nie potrzebuje dużego kolorowego wyświetlacza, który zajmuje nie potrzebnie miejsce i wyczerpuje baterie. Zależy mi też na długim czasie działania, ten Samsung chyba przez mały biało-czarny wyświetlacz trzymał mi bardzo długo, choć czytałem gdzieś w opisach, że trzyma 12h, mi trzymał po 4-5dni słuchając po 6h dziennie. Chyba najważniejsza rzeczą dla mnie jest to, że chciałbym MP3 z jak największą jakością dźwięku. Podsumowując, to chciałbym mały, wytrzymały, poręczny odtwarzacz MP3 z radiem, z jak najlepszą jakością dźwięku, który długo trzyma i dobrze wybyło mieć blokadę klawiszy.

2część (ponieważ sie nie zmieściło)
Do tego możecie mi też doradzić dobre, wytrzymałe, wygodne i tanie słuchawki (miałem takie że na rowerze mi ciągle wypadały choć jakość była bardzo dobra), bo wiem że słuchawki też są ważne. Cena ze słuchawkami do 300zł (nie duże takie co się wsadza do uszu i nie za głęboko, mialem te chyba kanałowe i były nie wygodne + wypadały)tego typu: http://www.e-commerc...-33293-big.jpg. Ktoś mi polecił [ iRiver E30 ], jak patrzyłem to wygłąda na odpowiedni, ale nie za bardzo się znam, więc wole opinie exspertów.

#2 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 11 April 2010 - 17:08 PM

Ja kupiłem tanio Creative Zen V , jest mały, poręczny i jakość dźwięku jest bardzo dobra, jak za taką cenę.

Co do słuchawek to polecił bym Ci Creative HPM-65, mają od razu smyczkę na której wieszasz odtwarzacz, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem. Tylko są to dokanałówki, a piszesz że takich nie chcesz.
Tu masz jak to wygląda:
http://technika.dlas..._635,11883.html

W 300zł spokojnie byś się zmieścił, nawet by na 8gb starczyło.

edit: słuchawki takie jakie chcesz, są od razu w zestawie z odtwarzaczem.

Akai S1100 + Akai MPC 500 + E-mu 0404 + Stanton T120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700

#3 Artheee

Artheee

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 11 April 2010 - 18:46 PM

Miałem dokanałówki, choć miały dobrą jakość dzwięku to nie lubie jak coś mam głęboko wsadzone w uszy jak w przypadku takich słuchawek, do tego często mi wypadały jak jeździłem na rowerze (jezdze szybko i czasem skacze). Co do odtwarzaczy, to naprawde nie potrzebuje kolorowego czy dużego wyswiatlacza, ale innych chyba już nie produkują. Waglik_22 uważasz że ten Creative Zen V jest lepszy niż ten iRiver E30?
btw. czekam na więcej przykładów/opini.

#4 Scuderi

Scuderi

Jak kupisz mi Jeansy,to złoże ci kompa

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 693 Postów:

Napisany 12 April 2010 - 20:36 PM

a może SONY NWZ-B142F ciekawie wygląda bateria powinna długo trzymać sprzęt sony to powinien długo pochodzić i na słuchawki zostaje 100 zł...
a może takie coś by ci pasowało ?? http://www.allegro.p...ne.html#gallery
a jak nie to może http://www.allegro.p...ui.html#gallery

ja sam używam ipoda toucha i sony mdr ex082 także nie mam zbyt dużego doświadczenia ale ten sprzęt który ci zaproponowałem wydaje się dobry

#5 DarkSid3

DarkSid3

audiosapiens

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 16 April 2010 - 17:37 PM

Sandisk Sansa Clip+, Cowon E2,Iriver T60. To za naprawdę małych grajków. Z większych to Iriver E30 (E50, to samo tylko że w aluminium), coś od Sony (nie orientuje się aktualnie). Z okazji polecam to: Iriver B20, Iriver Clix 2Gen, Iriver H10, Iriver H10jr, Iriver S10 i Iriver U10. Są to już nie produkowane odtwarzacze Irivera.

A co do tego Zen V. Chcesz kupić malucha w cenie Volvo?
Odtwarzacze: Sony A826, Sandisk Sansa Clip, Sandisk Sansa M240, Iriver T20
Słuchawki: Hi PAA-1, Hi PAA-1S, J-Jays White, SoundMagic PL12, AKG K518DJ (NOfoam mod ;)), AKG K24P, Sennheiser HD201, Panasonic HJE 350
Głośniki: Genius HF3000A

Planuje: Test Panasonic HJE 350, Hi Sound Audio Rocoo B (czeka na dobry soft)

Posted by Opera

#6 Artheee

Artheee

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 16 April 2010 - 17:59 PM

Niewiem czemu ale skasowalo mi odpowiedz wiec napisze raz jeszcze:
Dobra odłużmy narazie słuchawki, gadałem ostatnio z ludzmi zajmującymi sie MP3'kami i doradzili Sony NW-ZB14X oczywiscie poparli swoje wypowiedzi dobrymi argumentami, więc ten Sony narazie 'wygrywa', ale jestem ciekawy co do Sony NW-S700 czytalem ze ma najlepsza jakosc dzwieku jaka powstala w MP3'kach, czy to prawda? czy moze juz jest za stary i wyszlo cos nowego?

#7 DarkSid3

DarkSid3

audiosapiens

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 16 April 2010 - 18:26 PM

Podobno grał super. Ale, jest to seria NW, nie NWZ. NW do komunikacji z komputerem wykorzystują oprogramowanie SonicStage (SS, unikaj) i jest przestrasznie cichy. Bez wzmacniacza słuchawkowego nie podchodź. I nie był najlepiej brzmiącym odtwarzaczem flash, tym był Iriver IFP serii 7xx i 8xx. Wciąż można je spotkać na allegro.

Od Sony bierz coś z serii (czy raczej generacji) NWZ. Nawet A818.
Słuchawki: Hi PAA-1, Hi PAA-1S, J-Jays White, SoundMagic PL12, AKG K518DJ (NOfoam mod ;)), AKG K24P, Sennheiser HD201, Panasonic HJE 350

Posted by Opera

#8 Artheee

Artheee

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 16 April 2010 - 18:46 PM

Ten NWZ-A818 raczej za duzy dla mnie, ale z tych NWZ-B 14X/15X maja dobre oceny, opinie sa małe długo starcza bateria i jest ta opcja "drag and drop", są do tego tanie. Ogólnie rzecz biorąc spełniaja moje wymagania, moim pytaniem tu jest Jaką to ma jakość dzwięku? bo reszta mi bardzo odpowiada. Dziś rozmawiałem z konsultantem do sprzętu muzycznego tego typu i powiedział że creative i sony maja taka sama jakosc dzwieku, ale creativy maja gorsze baterie, natomiast iRivery są odtwarzaczami awaryjnymi, pokazywal mi tez dzialanie procesorow poszczegolnych MP3'ek i Sony mial najszybszy bez zacięć.

#9 DarkSid3

DarkSid3

audiosapiens

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 759 Postów:

Napisany 20 April 2010 - 07:34 AM

Lol, Irivery awaryjne? To co ja mam powiedzieć o Creativie? NWZ-B 14X/15X wcale nie gra jakoś super. Dopiero przykładowe A818 gra porządnie. Jak chcesz dobrze grającego malucha to zostaje ci w sumie tylko Sandisk Sansa Clip, czasem do upolowania na allegro jest Meizu E3.

BTW, ja na rowerze jeżdżę z A826, jakoś nie narzekam na jego rozmiar.

Posted by Opera

#10 Artheee

Artheee

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 23 April 2010 - 19:34 PM

Jako iż mało kto odpisywał i jak już to robił to wolno. Zwróciłem się do specjalisty w realu i mi coś tam doradził. Zakupiłem już odtwarzacz, więc temat można skasować. Dziekuje wszystkich którzy pisali, a najbardziej dziekuje Darksid3'owi.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników