Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Allegro jak,czym dorobić 300 zł miesięcznie

• Please log in to reply
8 replies to this topic

#1 krzyh7a@o2.pl

krzyh7a@o2.pl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 23 marzec 2010 - 23:13

Chciał bym dorobić sobie na allegro przez konto Junior kupowaniem czegoś taniej a sprzedawaniem drożej około 300 zł miesięcznie.Chciał bym zarobić problem w tym że nie wiem gdzie kupić coś taniej i co kupić interesuje się komputerami,grami,Piłką nożną ale że tak powiem nie na tyle żebym znał się na cenach itp mówiąc wprost chciał bym sprzedawać "coś" i zarobić jakiś grosz.Znalazłem na forum starego posta
https://forum.idg.pl...=118846&hl=ebay
użytkownik mówi o kupowaniu za granicą taniej a w Polsce sprzedawane drożej nie mam zbyt dużo na start i najpierw mogły by być zyski 50-100 zł a później rozkręciło by się.? około 100-200 zł będę mieć może więcej ale zamierzam gdzieś od next miesiąca to zrobić

sorry za ciągłe chciał i za nieużywanie znaków interpunkcyjnych i za chaotyczne pisanie ale nie umiałem tego określić jak coś to pytajcie :)

#2 GośćMimsky_*

GośćMimsky_*
  • Goście

Napisany 24 marzec 2010 - 07:24

1. Działalność gospodarcza
2. Podatek dochodowy
3. VAT (podatek od towarów i usług)
4. Co miesiąc ZUS (przez pierwsze 2 lata prowadzenia DG ok 330 zł m/c).

Tak to wygląda legalne prowadzenie jakiegokolwiek handlu, również tego na allegro ;)

#3 Brutus3

Brutus3

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 616 Postów:

Napisany 24 marzec 2010 - 10:29

Mało tego, najważniejsza rzecz w całym biznesie, Nie zależnie czy masz dochód czy nie płacisz ZUS, i to nie ma zlituj się inaczej będziesz miał spore kłopoty, podatek nie musisz płacić wykazujesz brak dochodów i po ptokach a ZUS to ZUS, płaczesz i płacisz. Jeśli nigdy nie prowadziłeś działalności gospodarczej mas pierwsze dwa lata w ZUS-ie ulgę i jeszcze jedno, dobrze jeśli księgowość wraz z obliczeniami podatku i ZUS-u przekażesz firmie która tym się zajmuje średni miesięczny koszt to 80 zł.

#4 GośćMimsky_*

GośćMimsky_*
  • Goście

Napisany 24 marzec 2010 - 11:27

Po ptokach z podatkiem do momentu kontroli skarbowej, co się zdarza nawet w przypadku DG. W papierach w US musisz wpisać numer rachunku bankowego. Na wniosek US bank musi udostępnić dane (historia transakcji) - no i wtedy się zaczyna: kary finansowe, odsetki od zaległego podatku i przyszłe kontrole gwarantowane, bo Urząd Skarbowy wpisuje Cię na listę "stałych klientów" ;)
Co do ZUS - złodzieje, nie ma co. Jak nie płacisz ZUS to zaraz jest wezwanie, odsetki (niewysokie) itp. DO tego przy sprzedaży na Allegro potrzebna jest chyba kasa fiskalna (?).

#5 krzyh7a@o2.pl

krzyh7a@o2.pl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 24 marzec 2010 - 13:18

ale mnie zdemotywowaliście słyszałem ze jak się zarabia 1000+ to się płaci to na allegro mi nie chodzi o sklep tylko o taki zwykłe wystawianie.Bez gospodarczosci tka żebym dorobił trochę do kieszonkowych np. kupuje coś taniej i wystawiam drożej jako zwykły użytkownik allegro.Rozumiecie.? to każdy musi płacić podatki na allegro za samo konto.? bo się pogubiłem

#6 GośćMimsky_*

GośćMimsky_*
  • Goście

Napisany 24 marzec 2010 - 13:45

Jeśli kupujesz coś taniej i sprzedajesz drożej to kwota, którą otrzymasz po transakcji (sprzedaży) jest dochodem. Od tego masz obowiązek odprowadzić podatek w wysokości 18% dochodu. Po odjęciu podatku, kwota która CI pozostanie to potocznie zwany utarg (kwota "na czysto" :)
Zależy co chcesz sprzedawać. Jak chcesz sprzedawać stare książki z półki to nikt się nie przyczepi. Jak chcesz sprowadzać jakiś sprzęt elektroniczny zza granicy i sprzedawać go na Allegro to musisz się rozliczać z urzędem skarbowym.

#7 Brutus3

Brutus3

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 616 Postów:

Napisany 24 marzec 2010 - 14:30

Te 18% dotyczy dochodu z pracy umowy zlecenie lub umowy o pracę, pracobiorcy a konkretnie właściciele firm handlowcy, płacą zryczałtowany podatek dochodowy i w zależności od przynależności danego artykułu, płaci się podatek VAT od 7% do 22%. I tu trzeba wiedzieć ile co miesiąc należy odprowadzić podatku i czy czasami na koniec roku podatkowego nie będzie trzeba dokonać dopłaty. Niby to wszystko takie proste, zakładam firmę rejestruję się otrzymuję regon, nip, i zaczynam pracę w charakterze handlowca, a tu czyhają na takiego, zielonego biznesmena.
Pamiętaj że to nie aby być ci nie przychylnym, przedstawiamy temat od czarnego scenariusza, ale jeśli już się zdecydujesz to musisz pamiętać że na 100% zakładających swój własny biznes to już w pierwszym roku podatkowym, odpada 50%, a po następnych 5 latach odpada 30%. Tylko 10% ma szansę na zaistnienie dłużej niż 10 lat w biznesie.

#8 GośćMimsky_*

GośćMimsky_*
  • Goście

Napisany 24 marzec 2010 - 14:48

VAT - płacisz albo kombinujesz jak nie płacić - faktury itp. (VAT naliczony). Co miesiąc lub co kwartał (VAT7 lub VAT7K) :)

#9 krzyh7a@o2.pl

krzyh7a@o2.pl

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 24 marzec 2010 - 16:58

To powiedzcie jak mam zacząć niby 18% to sporo ale i tak zarobie co nie co.Bez rejestrowania firm bo nie mogę jeszcze

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników