Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Problem z bluetooth lenovo 3000 N200

• Please log in to reply
7 replies to this topic

#1 arbitekt

arbitekt

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 22 marzec 2010 - 00:52

Po zainstalowaniu windows 7 wystąpił problem z bluetooth, więc pobrałem program drivermax wszystkie nowe sterowniki,w tym bluetooth.
Mam ikone w trayu bluetooth, chcą wejść w urządzenie bluetooth-nic się nie dzieje zaczyna tylko wczytywać folder z bluetooth i zielony pasek od stanu wczytania folderu, zatrzymuje się pod koniec i nic,a powinien się szybko katalog otworzyć.
Dodaj obrazek

Wchodząc przez panel sterowania do, dodaj urządzenia i drukarki-nie mogę wejść w te opcje, dzieję się to samo co wyżej.
Bluetooth mam wbudowany. Na windows xp-bluetoth działał poprawnie.
Zauważyłem coś takiego, jak wyłączę urządzenie bluetooth na przełączniku i zrestartuje komputer-mogę wejść w urządzenia i drukarki-, włączając w tym momencie przełącznik bluetooth, pokazuję się on w/w folderze. Wchodząc w jego właściwości, pisze że to urządzenie działa poprawnie. Gdy wyjdę z folderu dodaj urządzenia i drukarki, nie mogę wejść ponownie w ten folder, dzieje się to samo-pasek postępu wczytywania folderu zatrzymuje się pod koniec. Menadżerze urządzeń-inne urządzenia-zewnętrzne urządzenie bluetooth, widać że nie jest rozpoznawane, tak samo w panelu sterowania-odinstaluj lub zmień program-nie ma tam bluetooth.

Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Dodaj obrazek
Usługa obsługi bluetooth jest wyłączona, próbując ją zmienić-jest to niemożliwe.
Dodaj obrazek
NIE MAM SIŁ I POMYSŁU CO ZROBIĆ, WIELU KOMBINACJI PRÓBOWAŁEM- JEŚLI KTOŚ WIE JAK SIĘ Z TYM UPORAĆ BĘDĘ WDZIĘCZNY.

#2 ms_robertg

ms_robertg

Ekspert Microsoft

• Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 22 marzec 2010 - 08:58

Spróbował bym z tym sterownikiem, chyba, że znajdziesz bardziej odpowiedni na stronie Lenovo:

Lenovo Bluetooth

W pierwszej kolejności kompletnie odinstaluj obecny sterownik.
Robert Głowacki
St. Specjalista Pomocy Technicznej

Pomoc Techniczna Microsoft
http://support.microsoft.com

Serdecznie zapraszam do zadawania pytań na polskim forum Dodaj obrazek
na których codziennie odpowiadają nasi specjaliści.

#3 arbitekt

arbitekt

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 22 marzec 2010 - 12:39

Spróbował bym z tym sterownikiem, chyba, że znajdziesz bardziej odpowiedni na stronie Lenovo:

Lenovo Bluetooth

W pierwszej kolejności kompletnie odinstaluj obecny sterownik.

Sprawdzałem już sterowniki ze strony lenovo. Wyłączyłem automatyczną aktualizacje sterowników, tylko to wyłączenie coś nie działa. Za każdym razem kiedy włączę przełącznik bluetooth, win 7 automatycznie pobiera sterowniki pokazuje się taka informacja:
Dodaj obrazek
Co dziwne wchodząc przez menadżera urządzeń do właściwości bluetooth-pisze to urządzenie działa poprawnie. Ale ok, odinstalowałem sterowniki-wyczyściłem rejestr.
Próba instalacji poleconego sterownika ze strony lenovo:
Dodaj obrazek
Wynika z tego że posiadam już późniejszą wersję sterownika.
Kombinuję tu z tym jak koń pod górkę. Zakręcone to jak świński ogon :D
Znalazłem taką informację-która bardo by pasowała do mojego przypadku:
Dodaj obrazek

#4 ms_robertg

ms_robertg

Ekspert Microsoft

• Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 22 marzec 2010 - 12:50

To wygląda jak by sam moduł instalował się poprawnie, a problem był z instalacją podłączonego urządzenia. Jakie urządzenie BTH chcesz podłączyć (telefon, słuchawki) i czy wgrałeś do niego sterowniki?
Robert Głowacki

#5 arbitekt

arbitekt

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 22 marzec 2010 - 13:40

To wygląda jak by sam moduł instalował się poprawnie, a problem był z instalacją podłączonego urządzenia. Jakie urządzenie BTH chcesz podłączyć (telefon, słuchawki) i czy wgrałeś do niego sterowniki?

Chcę podłączyć Nokie N95 8GB. Znalazłem na innym forum, by spróbować zainstalować Nokia-PC SUITE przy instalacji tego programu, automatycznie pobiera sobie sterowniki do komunikacji z telefonem, ale tu też jest problem-taka informacja-program nie może zainstalować sterowników do łączności komputera z telefonem.
Co do Pana odpowiedzi, zastanawia mnie jedno.
Na screenie niżej, widać tak jakby nierozpoznane urządzenie bluetooth:Zewnętrzne urządzenie bluetooth
Dodaj obrazek
w momencie kiedy wyłączę: Moduł wyliczający firmy bluetooth, znika Zewnętrzne urządzenie bluetooth, właśnie czy tu z tym modułem nie jest problem???
Dodaj obrazek
Dziwne to jest 8|

#6 ms_robertg

ms_robertg

Ekspert Microsoft

• Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 25 marzec 2010 - 12:39

"Zewnętrzne urządzenie Bluetooth" jest to jedeno z urządzeń zainstalowanych (w tym przypadku) w Nokii. Może to być modem lub inny moduł do którego system nie odnalazł sterownika. Załączam przykład: Nokia E51 podłączona przez BTH bez dogrywania sterowników PC Suite.

Załączone pliki

• Załączony plik  Nokia.PNG   27,99K   7 Ilość pobrań

Robert Głowacki

#7 arbitekt

arbitekt

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 25 marzec 2010 - 14:42

"Zewnętrzne urządzenie Bluetooth" jest to jedeno z urządzeń zainstalowanych (w tym przypadku) w Nokii. Może to być modem lub inny moduł do którego system nie odnalazł sterownika. Załączam przykład: Nokia E51 podłączona przez BTH bez dogrywania sterowników PC Suite.

Fakt, ma Pan racje.
No niestety, chyba nic z tym nie zrobię na chwile obecną :(

#8 GośćArtur_*

GośćArtur_*
  • Goście

Napisany 03 styczeń 2012 - 18:39

Hej, czy udało ci się coś zrobić z tym bluetooth? Ja też mam win7 i ten sam problem tyle że u mnie dołączyła też wbudowana kamerka. Myślę że uaktualnienia psują komputer. Niestety nie mogę naprawić systemu bo kupując kompa nie dostałem płyty z windowsem a po kilku próbach z utworzeniem takiej płyty poddałem się.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników