Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Studia informatyczne

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
3 replies to this topic

#1 Jejek

Jejek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 11 marzec 2010 - 07:28

Cześć :)
Jestem teraz w drugiej klasie liceum i wiem już, że będę szedł na studia informatyczne, zacząłem się zajmować informatyką w 3 gimnazjum. Dlatego mam pytanie czego mógł bym się uczyć jeśli chodzi o informatyke?
html php i pascala pol na pol umiem i tam jeszcze pare drobniejszych języków. Może algorytmów, następny język? nie wiem
Jeśli macie jakiś pomysł :) to jak posiadaćie prosił bym o jakiś kurs a jeśli nie to ok :)

#2 vloq__

vloq__

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 204 Postów:

Napisany 25 marzec 2010 - 12:43

Językiem jaki musisz pojąć jest angielski. Dokumentacje, publikacje, wykłady - bez angielskiego się nia da.
Na pierwszym roku czeka Cię przede wszystkim matematyka (analiza, algebra, różniczki, dyskretna) na zapas nie ma się co tego uczyć. Do fizyki się w liceum przyłóż to będziesz miał łatwiej na jednym przedmiocie. Jak pytasz o języki programowania jako takie, to na pewno będziesz miał Jave, C, C++, C# i epizodycznie Asembler, Lisp, Prolog, jakieś SMLe, Icony. Html i php przyda Ci się co najwyżej do zrobienia prezentacji, albo ewentualnie jakiegoś projekciku. Pascal może na jakimś wstępie do informatyki, algorytmach czy kompilatorach.

Co do książek / kursów. Możesz sobie ściągnąć Eckela "Thinking in Java" na stronach SUNa masz tutoriale. Do C/C++ znów Eckel "Thinking in C++". Przyjemnie się czyta Grębosza Pasja/Symfonia. Do tego możesz połknąć książeczkę o wzorcach projektowych.. Do baz danych możesz sobie poczytać o MS SQL.

#3 bucu1984

bucu1984

Powiedz jak to jest,kiedy wszystko już masz i nic nie cieszy cię

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 16166 Postów:

Napisany 25 marzec 2010 - 15:23

oprocz tego wypadaloby zebys czail dobrze matme

#4 GośćGeralt zwany Geraldem_*

GośćGeralt zwany Geraldem_*
  • Goście

Napisany 25 lipiec 2011 - 14:56

Hej, ja wybieram się na studia informatyczne na Akademii Morskiej w Szczecinie.Kręci mnie informatyka, ale nie chce pracować przy biurku;) Poza tym Akademia oferuje masę stypendiów, a jej absolwenci podobno mają pewność zatrudnienia.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników