Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Pokój do kina domowego.

• Please log in to reply
6 replies to this topic

#1 graves

graves

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 547 Postów:

Napisany 31 styczeń 2010 - 18:48

Jako, że najmniejszy z moich pokoi w mieszkaniu (110m2) od dłuższego czasu stoi pusty, zastanawiam się nad zaaranżowaniem go jako mini-salkę do KD.
Pytanie tylko, czy na takim metrażu będzie to miało sens - poniżej szkic pomieszczenia, wraz ze sprzętami, które miałyby tam być ustawione (nic poza rzeczami na rysunku nie będzie tam stało).

PS. Mój sprzęt - nieco leciwy, ale daje radę (KD Panasonic SA-HE75 + DVD S49 z jakimś nowszym zcrakowanym firmware + Projektor Panasonic PT-AE700E).

Załączone pliki

• Załączony plik  KINO.jpg   15,54K   28 Ilość pobrań

Intuitive improvisation is the secret of genius.

#2 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 17 luty 2010 - 16:50

Małe, trzeba by pewnie wytłumić ściany za głośnikami. Do tego okno musi byś zasłonięte żaluzja na czas oglądania ;)
Swoja droga pomysł niezły, po odpowiednim nakładzie finansowym można osiągnąć ciekawy efekt.
Od siebie dodam, że skoro jest to pomieszczenie w kształcie prostopadłościanu, to należy zwrócić szczególna uwagę na odbijanie się tzw. fal stojących. Co to znaczy? Np. to że nie obejdzie się bez dywanu i kilku obrazów na ścianach (ewentualnie inny typ zapobiegający odbijaniu się fal).
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#3 coolturalny

coolturalny

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 02 marzec 2010 - 23:51

Jako, że najmniejszy z moich pokoi w mieszkaniu (110m2) od dłuższego czasu stoi pusty, zastanawiam się nad zaaranżowaniem go jako mini-salkę do KD.
Pytanie tylko, czy na takim metrażu będzie to miało sens - poniżej szkic pomieszczenia, wraz ze sprzętami, które miałyby tam być ustawione (nic poza rzeczami na rysunku nie będzie tam stało).

PS. Mój sprzęt - nieco leciwy, ale daje radę (KD Panasonic SA-HE75 + DVD S49 z jakimś nowszym zcrakowanym firmware + Projektor Panasonic PT-AE700E).

mając tak duże powierzchnie w domu zainwestuj w jakieś nowsze kino domowe. nowsze dekodery dzwieku oraz system 7.2 (powoli pojawia się coraz więcej materiałów) pozwolą Ci się rozkoszować dzwiekiem w tym pieknym i duzym pokoju. taka powierzchnia to już mała salka kinowa :)

#4 Sylwek_siwY

Sylwek_siwY

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2827 Postów:

Napisany 03 marzec 2010 - 21:21

Mnie się wydaje, że tu była pomyłka - sam napisał przecież, że to "mały" pokój.
Jeżeli na prawdę ma 110m2 to zapomnijcie o moim wcześniejszym poście ;)
Wszystko, co dzieje się z dźwiekiem zanim pojawi się w głośnikach.
Debian user =)
Dodaj obrazekGG 8001666 (Nie odpowiadam w sprawach gier)
Zaglądnę tutaj może w 2012...
Kontakt wyłącznie na gg i itpc.

#5 baska784

baska784

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 04 grudzień 2014 - 18:22

W takiej sytuacji warto skontaktować się z firmą http://www.decoreart.pl - dzięki niej bez trudu uda się stworzyć wymarzoną aranżację.

#6 elsalinea

elsalinea

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 07 luty 2015 - 16:04

Mnie się wydaje, że tu była pomyłka - sam napisał przecież, że to "mały" pokój.
Jeżeli na prawdę ma 110m2 to zapomnijcie o moim wcześniejszym poście wink.gif

Napisał, że to mały pokój w mieszkaniu, które ma 110m2. Czytajcie ze zrozumieniem :)

#7 emilkos

emilkos

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 6 Postów:

Napisany 16 marzec 2015 - 09:02

Ja planując pokój do kina domowego (rzutnik + dobre audio). Zatrudniłem znajomego, który pracuje w firmie jako projektant wnętrz a po godzinach jest niezłym audiofilem. Zaplanował co mogę postawić w takim pokoju aby przepływ dźwięku był lepszy i żeby dało się odczuć te wszystkie głośniczki i ich moc :D

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników