Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Poprawa akustyki pokoju

• Please log in to reply
No replies to this topic

#1 Michiru

Michiru

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 17 styczeń 2010 - 19:35

Witam mam problem z akustyką swojego pokoju - echo, podczas słuchania muzyki (rock/metal) ona naprawdę irytuje... Bas strasznie się rozłazi i zapętla, wysokie tony potrafią czasami nieprzyjemnie zasyczeć (itp. itd.). Niżej zarzucam na szybko narysowane rozmieszczenie kilku elementów w moim pokoju i jego wymiary. Mam nadzieje, że mi pomożecie, postaram się wszystko odpowiednio opisać :D.

Dodaj obrazek
Opis:
1. Ściana z płyt w środku pusta (dlatego tak ją narysowałem) podczas jej stawiania nie została wytłumiona (za mało funduszy) był duży remont, byłem wtedy mały brzdąc i nie wiedziałem co się kroi, hehe ;p. Myślę, że jest to jeden z kluczowych elementów, który wytwarza w moim pokoju takie echo. Ta ściana strasznie rezonansuje (bas przenika do ściany kłębi się tam, jest opóźniony, trzęsie całą ścianą), nie wiem co z tym fantem zrobić, nie mogę jej rozebrać, ponieważ po przykręceniu do "szkieletu" na którym się trzyma płyty zostały zagipsowane i wygładzone (nie wiadomo gdzie są otwory ze śrubami), musiałbym zniszczyć płyty z jednej strony ściany, kupić materiał do jej wytłumienia i nowe płyty a to już za duże koszta, więc odpada. Co proponujecie?
2. Okno...
3. Półka z jedną kolumną na wysokości uszu.
4. Półka z drugą kolumną na wysokości uszu.
5. Biurko przy którym siedzę i słucham muzyki.
6. Był tu kiedyś komin albo piec kaflowy czy coś takiego w każdym bądź razie ściana jest bardzo dobrze zamurowana. Myślę, że nie wpływa na akustykę pokoju.
Oczywiście pokój jest wypełniony różnymi rzeczami (elementami), których nie zaznaczyłem np. drzwi, szafy, regały, łóżko itp.

Myślę, że kolejne elementy, które wpływają na akustykę pokoju to drewniane panele na których nie mam dywanów, ale zamierzam kupić jakiś porządny duży dywan myślę, że to poprawi akustykę. Tak swoją drogą, te panele zostały położone na drewnianą podłogę z dech, zostało to jakimś materiałem oddzielone z tego co pamiętam, daje to znowu jakieś rezonanse, mam nadzieję że te dywany pomogą :< . Na suficie mam kasetony, powiedzcie szczerze czy to coś daje?

Wymiary pokoju:
Dodaj obrazek

Wysokość pokoju to w przybliżeniu: ~3m.

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc, jakieś rady.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników