Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

EXCEL jaka formula, zeby infomowala o zlym wpisie

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 S_L_A_W_E_K_

S_L_A_W_E_K_

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 05 January 2010 - 17:47 PM

:koledzy potrzebuje zastosowac formule ktora poinformuje mnie, jezeli w danym polu wpisze dana wartosc, np:
Jezeli w polu A1 wpisze np. "338-1" chce zeby to pole podswietilo sie np na czerwono, albo w jakis inny sposob poinformowalo mnie o tym, ze wpisalem tak wartosc

lub, po wpisaniu cos innego niz ustalilem poinformowalo mnie o bledzie

dla przykladu zalaczni excel spakowany rar-em

Załączone pliki

#2 niezaradny

niezaradny

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 711 Postów:

Napisany 05 January 2010 - 20:22 PM

Jeśli błędny wpis jest jednostkowy - żadnych innych błędnych nie przewidujesz - to wystarczy formatowanie warunkowe.

Jeśli kilka - ograniczona liczba - również.

Tak samo, jeśli sprawdzasz tylko prawidłowość wpisu - czy poprawny, tylko taki może się pojawić, żaden inny - wtedy warunek w formatowaniu warunkowym zmieniasz na przeciwny.

Jeśli inne przypadki, to musisz sprecyzować, co się bardziej opłaca, sprawdzać wszystkie dobre wpisy (jest ich mniej), czy sprawdzać wszystkie złe (tych jest mniej).

Warunek w formatowaniu ustawiasz na kontrolę prawidłowego lub nieprawidłowego wpisu dając format tła komórki np. na czerwony gdy nie spełnia przy prawidłowych lub spełnia przy nieprawidłowych wpisach.

W innych przypadkach tworzysz dodatkowe makro, które będzie zbierało wykaz prawidłowych lub nieprawidłowych wpisów i porównywało każdy nowy wpis z już zapamiętanymi - jeśli wystąpi błąd - informujesz go okienkiem komunikatu.

#3 S_L_A_W_E_K_

S_L_A_W_E_K_

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 05 January 2010 - 22:09 PM

Jeśli błędny wpis jest jednostkowy - żadnych innych błędnych nie przewidujesz - to wystarczy formatowanie warunkowe.

Jeśli kilka - ograniczona liczba - również.

Tak samo, jeśli sprawdzasz tylko prawidłowość wpisu - czy poprawny, tylko taki może się pojawić, żaden inny - wtedy warunek w formatowaniu warunkowym zmieniasz na przeciwny.

Jeśli inne przypadki, to musisz sprecyzować, co się bardziej opłaca, sprawdzać wszystkie dobre wpisy (jest ich mniej), czy sprawdzać wszystkie złe (tych jest mniej).

Warunek w formatowaniu ustawiasz na kontrolę prawidłowego lub nieprawidłowego wpisu dając format tła komórki np. na czerwony gdy nie spełnia przy prawidłowych lub spełnia przy nieprawidłowych wpisach.

W innych przypadkach tworzysz dodatkowe makro, które będzie zbierało wykaz prawidłowych lub nieprawidłowych wpisów i porównywało każdy nowy wpis z już zapamiętanymi - jeśli wystąpi błąd - informujesz go okienkiem komunikatu.

dzieki kolego za szybka odpowiedz. Pomogles mi. Nawet niedawno uzywalem formatowania warunkowego. Chyba przez te przepracowanie myslenie mi sie wylaczylo

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników