Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
* * * * * 1 Głosów

jaki odtwarzacz DVD do 400 zł

• Please log in to reply
23 replies to this topic

#21 Creative_21

Creative_21

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 16 luty 2010 - 20:55

ktoś może wie coś odnośnie aktualizacji do tych sprzętów ??

#22 Creative_21

Creative_21

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 17 luty 2010 - 22:35

Właśnie przymierzam się do kupienia DVD z możliwością podłączenia HDD do oglądania DIVX,XVID.
Przetestowałem kilka DVD
ONKYO,
PIONEER DV-410, DV-420
YAMAHA DVD-S663
WIWA 228U
PHILIPS DVP3350, DVP3360, DVP5990

Jak na razie tylko Pioneer DV-420 , WIWA 228U oraz wszystkie Philips-y poradziły sobie z dyskiem HDD.

Problem polega na tym że WIWA ma słabą przepustowość USB 1.0 przy większym bitrate obraz się krzaczy i zacina ale duża gama odtwarzanych formatów oraz regulacji i wyboru czcionki napisów są jej plusem. Minusem jest słaba jakość wykonania, słaby obraz oraz przepustowość USB, brak HDMI.

Pioneer to jest dziwne, że DV-410 nie może ruszyć HDD za to DV-420 nie ma z tym żadnego problemu. Za to czcionka wygląda koszmarnie jest poszarpana, jak psu z gardła wyciągnięta, brak możliwości zmiany pozycji napisów góra dół, brak możliwości zmiany czcionki i jej rozmiaru, nie wiem też czy wczytuje filmy z dysku po kolei i automatycznie ładuje napisy.

Philips bez problemu odczytuje HDD ale ma podobny problem jak Pioneer z napisami choć napisy wyglądają ciut lepiej niż w Pioneer ale brak jest możliwości ich regulacji.

Szukam takiego DVD/DIVX w którym funkcje takie jak możliwość regulacji napisów wysokość, rozmiar i rodzaj czcionki (oglądam na przezroczystym tle białe napisy z czarną obwódką ) będą możliwe, automatyczne wczytywanie napisów oraz filmów po kolei z katalogu do tego jeszcze dobry obraz oraz wejście HDMI i Component w miarę dobry skaler. Nie oczekuje cudów ale w mirę przyzwoitą jakość.

Oczywiście jestem przygotowany na zmianę softu w odtwarzaczu.

Bardzo był bym wdzięczny za podzielenie się refleksjami z użytkowania waszych DVD.

Możecie powrzucać kilka fotek z waszych odtwarzaczy jak wyglądają napisy na różnych modelach DVD/DIVX przed i po zmianie softu.

#23 pampalini

pampalini

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 113 Postów:

Napisany 28 wrzesień 2010 - 13:56

A nie lepiej dołożyć kilkaset złotych i kupić odtwarzacz multimedialny? Taki sprzęt powoli staje się standardem i według mnie nie ma sensu inwestować w zwykłe odtwarzacze dvd, skoro za ciut więcej kasy można mieć coś dużo nowocześniejszego i dającego więcej możliwości.

#24 guz-00

guz-00

Nie mogę ci pomóc... Jestem koniem...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 28 wrzesień 2010 - 14:44

A nie lepiej zainwestować w okulary i przeczytać kiedy był ostatni post ?
Nie obchodzi mnie co ludzie myślą, a to co robią. I wkurza mnie gdy robią źle, wytykając im to wkurzam ich i wszyscy na tym tracą. Po co ? A czemu nie ? :D

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników