Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Czy potrzebny serwer?

• Please log in to reply
5 replies to this topic

#1 cyferek

cyferek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 10 December 2009 - 16:37 PM

Dzień dobry, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy potrzebny jest oddzielny sprzętowy serwer, skoro chcę zainstalować subiekta GT. Jeden Z komp. byłby jako serwer i jednocześnie jako normalny użytkowy komputer na jednym ze stanowisk. Oczywiście praca ciągła na UPSie ze wszystkimi zabezpieczeniami.  Zaznaczam, że firma nie zakupi Windows Serwera 2008= nawet SBSa, wszystko na XP prof., praca w sieci protokołem TCP IP. Jakie moga być argumenty dla oddzielnego serwera?

#2 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 10 December 2009 - 18:37 PM

Dzień dobry, czy mógłby mi ktoś odpowiedzieć czy potrzebny jest oddzielny sprzętowy serwer, skoro chcę zainstalować subiekta GT. Jeden Z komp. byłby jako serwer i jednocześnie jako normalny użytkowy komputer na jednym ze stanowisk. Oczywiście praca ciągła na UPSie ze wszystkimi zabezpieczeniami. Zaznaczam, że firma nie zakupi Windows Serwera 2008= nawet SBSa, wszystko na XP prof., praca w sieci protokołem TCP IP. Jakie moga być argumenty dla oddzielnego serwera?

witam
mamy wrozyc z fusów? ile kompow w sieci, ile stanowisk subiekta, jakie obciazenie subiekta dokumentami (jaka duza baza)
pozdrawiam

#3 cyferek

cyferek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 10 December 2009 - 19:30 PM

witam
mamy wrozyc z fusów? ile kompow w sieci, ile stanowisk subiekta, jakie obciazenie subiekta dokumentami (jaka duza baza)
pozdrawiam

W sieci 6 komputerów, praca nie domenowe lecz IP, jedna drukarka sieciowa. Trudno mi określić wielkość bazy, pewnie nieduża, dopiero zaczynam przygodę z subiektem.
W subjekcie bedzie pracować jednoczesnie 6 osób.
Czy subiekta instaluje sie tylko na jednym serwerze a inne kompy tylko mapują pliki bez instalacji klienta??

#4 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 10 December 2009 - 20:30 PM

W sieci 6 komputerów, praca nie domenowe lecz IP, jedna drukarka sieciowa. Trudno mi określić wielkość bazy, pewnie nieduża, dopiero zaczynam przygodę z subiektem.
W subjekcie bedzie pracować jednoczesnie 6 osób.
Czy subiekta instaluje sie tylko na jednym serwerze a inne kompy tylko mapują pliki bez instalacji klienta??

SubiektGT wersja podst na 3 stanowiska + rozszerzenie o 3 nastepne
serwer sql 2005 express (dodoawany razem z subiektem)
na kazdym komputerze MUSI byc zainstalowana ta sama wersja subiekta
proponuje to zlecic dyplomowanemu serwisantowi ze swojej oklicy (nie bedzie problemow z portami, zapora, archiwizacja,..._
nie jest wymagany przy tak malej sieci serwer dedykowany
dobra maszyna 2GB ram i bedzie ok

#5 cyferek

cyferek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 3 Postów:

Napisany 10 December 2009 - 20:45 PM

SubiektGT wersja podst na 3 stanowiska + rozszerzenie o 3 nastepne
serwer sql 2005 express (dodoawany razem z subiektem)
na kazdym komputerze MUSI byc zainstalowana ta sama wersja subiekta
proponuje to zlecic dyplomowanemu serwisantowi ze swojej oklicy (nie bedzie problemow z portami, zapora, archiwizacja,..._
nie jest wymagany przy tak malej sieci serwer dedykowany
dobra maszyna 2GB ram i bedzie ok

Dziekuję serdecznie. Rozumiem, że o więcej Ciebie nie ma sensu pytać ale dzięki. Ktoś zawsze od czegoś zaczyna, tylko Ty taki się urodziłeś.

#6 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 11 December 2009 - 07:11 AM

Dziekuję serdecznie. Rozumiem, że o więcej Ciebie nie ma sensu pytać ale dzięki. Ktoś zawsze od czegoś zaczyna, tylko Ty taki się urodziłeś.

witam
Przepraszam za ton mojej wypowiedzi (zmeczenie materialu)
Chetnie odpowiem na inne pytania dotyczace GT
Pozdrawiam

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników