Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

stany magazynowe a wywolanie skutku

• Please log in to reply
22 replies to this topic

#1 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 07 December 2009 - 10:26 AM

Witam ,
od dluzszego czasu borykam sie z problemem otoz, kiedy zdarzy sie sytuacja ze jakis towar jest ujemny na magazynie nie chce mi wywolac skutku magazynowego przez co cala lista sprzedanych towarow nie jest uaktualniana.
Czy jest jakis sposob by ten problem nie wystepowal?Prosze o pomoc.Dziekuje

#2 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 08 December 2009 - 16:49 PM

pomoze ktos?

#3 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 08 December 2009 - 18:34 PM

Witam ,
od dluzszego czasu borykam sie z problemem otoz, kiedy zdarzy sie sytuacja ze jakis towar jest ujemny na magazynie nie chce mi wywolac skutku magazynowego przez co cala lista sprzedanych towarow nie jest uaktualniana.
Czy jest jakis sposob by ten problem nie wystepowal?Prosze o pomoc.Dziekuje

witam
rozwiazanie jest bajecznie proste
trzeba miec towar na magazynie
pozdrawiam

#4 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 09 December 2009 - 12:29 PM

jak zrobic by nie sprzedawalo tego towaru ktorego nie ma(lub jakos informowalo) przy sprzedazy

#5 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 12 December 2009 - 12:26 PM

ludzie pomozcie bo nie wiem co mam robic....help help help

#6 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 12 December 2009 - 14:08 PM

ludzie pomozcie bo nie wiem co mam robic....help help help

witam
a jak to jest mozliwe ze nie ma jakiego towaru na magazynie? jaka branza? jaka specyfika sprzedazy?
pozdrawiam

#7 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 14 December 2009 - 16:15 PM

Witam,

Problem jest taki ze ja nie posiadam tego towaru na zadnej fakturze wiec nie moge go dopisac.Najlepiej by bylo wykonac zwrot sprzedazy tego towaru ale gdy to robie to potem nie moge juz wywolac skutku magazynowego bo dokument nie da sie edytowac(nie mozna wywolac skutku bo jest zablokowany z powodu zwrotu).

Np: 01.01.2009 zakupilem 5 maszynek marki gillette mam na to fakture wprowadzona do komputera, przez omylke sprzedajac nabilem na kase inne maszynki wilkinson ktore juz zeszly(i nie ma ich na magazynie).W tym momencie odbierajac towar ze sprzeazy na koniec dnia subiekt nie wywoluje skutku.Moge dokupic brakujace maszynki wilkinson ale bedzie juz na nie pozniejsza faktura np 02.01 2009.Nic tym samym nie wskoram. :(
Pozdrawiam i prosze o pomoc.

#8 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 14 December 2009 - 19:22 PM

Zrób sobie po prostu inwentaryzację (za pomocą Inwentaryzacji w samym Subiekcie lub bezpośrednio za pomocą dokumentów RW i PW ) doprowadzając stan magazynu do poprawnego. Dokumenty z inwentaryzacji do księgowej i moim zdaniem po kłopocie.
Sławek

#9 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 14 December 2009 - 19:32 PM

Witam,

Problem jest taki ze ja nie posiadam tego towaru na zadnej fakturze wiec nie moge go dopisac.Najlepiej by bylo wykonac zwrot sprzedazy tego towaru ale gdy to robie to potem nie moge juz wywolac skutku magazynowego bo dokument nie da sie edytowac(nie mozna wywolac skutku bo jest zablokowany z powodu zwrotu).

Np: 01.01.2009 zakupilem 5 maszynek marki gillette mam na to fakture wprowadzona do komputera, przez omylke sprzedajac nabilem na kase inne maszynki wilkinson ktore juz zeszly(i nie ma ich na magazynie).W tym momencie odbierajac towar ze sprzeazy na koniec dnia subiekt nie wywoluje skutku.Moge dokupic brakujace maszynki wilkinson ale bedzie juz na nie pozniejsza faktura np 02.01 2009.Nic tym samym nie wskoram. :(
Pozdrawiam i prosze o pomoc.

zrob tak jak radzi birds i kup sobie drukarke fiskalna a nie kase i nie bedzie pomylek (przynajmniej mniej)
pozdrawiam

#10 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 15 December 2009 - 09:33 AM

ok ale po inwentaryzacji znaczniki wycofanych skutków magazynowych pozostaną.Zalezy mi na tym by ich sie pozbyc.CZy jest mozliwosc zapobiegania takich przypadkow w przyszlosci np ustawic by nie sprzedawalo towaru ktorego nie ma?

#11 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 15 December 2009 - 10:53 AM

ok ale po inwentaryzacji znaczniki wycofanych skutków magazynowych pozostaną.Zalezy mi na tym by ich sie pozbyc.CZy jest mozliwosc zapobiegania takich przypadkow w przyszlosci np ustawic by nie sprzedawalo towaru ktorego nie ma?

to by sie troche klocilo z idea programu magazynowego ktory ma pilnowac porzadku w magazynie fizycznym

#12 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 15 December 2009 - 14:07 PM

czyli nie ma sposobu by to jakos naprawic?

#13 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 15 December 2009 - 21:31 PM

czyli nie ma sposobu by to jakos naprawic?

Pytanie jest tylko co naprawić. Aby wykonać skutek magazynowy towar musi być na stanie. Czyli należy wykonać inwentaryzację z datą wcześniejszą niż dokument sprzedaży.
(Nie wnikam jak się do tego ewentualnie odniesie US)

CZy jest mozliwosc zapobiegania takich przypadkow w przyszlosci np ustawic by nie sprzedawalo towaru ktorego nie ma?

"Przesiąść" się na drukarkę fiskalną tak jak wspomniał Biniew i wtedy komputer będzie kontrolował stan towaru przy sprzedaży
Sławek

#14 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 16 December 2009 - 12:23 PM

a nie moge zrobic zwrotu sprzedazy tego towaru i potem wywolac skutek magazynowy...zaluje ze zakupilem subiekta :(

#15 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 18 December 2009 - 11:01 AM

a nie moge zrobic zwrotu sprzedazy tego towaru i potem wywolac skutek magazynowy...zaluje ze zakupilem subiekta :(

#16 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 18 December 2009 - 16:28 PM

o co chodzi z tym cytatem Biniew? ;)

#17 Biniew

Biniew

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 19 December 2009 - 08:02 AM

o co chodzi z tym cytatem Biniew? ;)

a nic;-)
a tak powaznie to myslisz ze jakbys mial inny program to on by uratowal twoj balagan?
zrob pw na brakujace towary z data jak masz odlozone dokumenty, wykonaj js
zrob inwentura
kup drukarke fiskalna
i trzymaj porzadek;-)

#18 infoserwis_jp

infoserwis_jp

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 19 December 2009 - 22:22 PM

ja myślę że koledze chodzi o zwyczajną sytuację w której kasjerka na kasie fiskalnej myli kody,
trzeba na samym początku powiedzieć dokładnie co się dzieje i jak się to stało

subiekt pracuje z kasą /kasami fiskalnymi na sklepie tak?
nio
więc kasjer pomylił kody np krótkie z maszynek i nabił inny kod
kasa NIE TRZYMA STANÓW MAGAZYNOWYCH i ich nie pilnuje.
rejestruje raport ilościowo wartościowy który jest narastający i odczytywany poprzez odbiór sprzedaży w Kasiarzu GT
Paragon jest automatycznie odkładany/wycofyfany jest skutek magazynowy, kasa jest zerowana

jeżeli faktycznie jest to pomyłka to należy usunąć ten towar z tego paragonu i dopisać do tego paragonu właściwy który jest na stanie
jeżeli to niemożliwe to proponuję wystawić dokument rozchodu wewnętrznego na tą maszynkę która jest na stanie i przyjąć na stan przychodem magazynowym maszynkę która została sprzedana
daty dokumentów powinny być takie jak data paragonu tego z maszynką
następnie wejśc w ten paragon poprzez popraw i wywołać skutek magazynowy

drukarka fiskalna jest ok ale to nie o to chodzi...
inne programy magazynowe podobnie mają to rozwiązane inne lepiej a inne gorzej
Subiekt GT jest wystarczający

#19 henio81

henio81

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 26 Postów:

Napisany 22 December 2009 - 16:16 PM

jp dziekuje zrobilem tak jak napisales i pomoglo wywolaly sie skutki a znaczniki poznikaly :).Mam tylko pytanie nie bardzo rozumiem jaki to bedzie mialo wplyw na calosc dokumentacji(urzad skarbowy).
Domniemiewam ze takie przyjecia i rozchody magazynowe odbywaja sie poza fakturami.Czy to jest zgodne z prawem?

#20 infoserwis_jp

infoserwis_jp

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 22 December 2009 - 19:51 PM

tak, ale to są dokumenty magazynowe w obrębie firmy
zależy od specyfiki działalności firmy
jeżeli jest to książka przychodów to nie ma problemu, zwrócić uwagę na wartość dokumentów powinna być taka sama lub niewielka różnica, nie trzeba tego ewidencjonować
a jeżeli to pełna księgowość to PW i RW należy oddrukować opisać że zrobiliśmy korektę ilościową i oddać księgowej
remanent się nie zmieni wartościowo a tylko ilościowo

to są normalne sytuacje które się zdarzają, mylić się każdy może

dokumenty magazynowe służą też do inych celów np . ściągnąć towary które są skradzione, zniszczone, przeterminowały się itp. wtedy zalicza się takie RW do kosztów prowadzenia działalności

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników