Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Podłaczenie starego amplitunera do nowego telewizora

• Please log in to reply
16 replies to this topic

#1 robrzesz

robrzesz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 84 Postów:

Napisany 21 November 2009 - 16:10 PM

Posiadam amplituner Technics SA-EX320 i podłączony do niego odtwarzacz dvd Samsung P245. Pod amplituner chciałbym podłączyć telewizor 42LG5000. Czy można to zrobić tak, aby przy normalnym oglądaniu telewizji dźwięk szedł z kolumn, a nie z głośników telewizora? Nadmieniam, że jest tak, gdy oglądam film na DVD.

#2 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 21 November 2009 - 16:23 PM

Znajdz wyjscie audio w TV i podlacz pod nie przewod i podlacz do aplitunera powiedzmy pod AUX czy gdzies tam.
Ja tez mam LG i u mnie wyjscie audio jest z Euro, wiec musialem kupic taka przejsciowke Euro na chinch i dopiero podpielem to pod ampa. Nie wiem jak jest u ciebie.

#3 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 22 November 2009 - 11:58 AM

a dokładniej to taki kabelek się sprawdzi ( masz uniwersalny kabelek z wejściem i wyjściem na Chinche )

ja swój LG z amplitunerem mam podłączony za pomocą kabla optycznego ( ale twój starszy amplituner nie ma takiego wejścia )

Załączone pliki

KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#4 robrzesz

robrzesz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 84 Postów:

Napisany 22 November 2009 - 16:05 PM

a dokładniej to taki kabelek się sprawdzi ( masz uniwersalny kabelek z wejściem i wyjściem na Chinche )

ja swój LG z amplitunerem mam podłączony za pomocą kabla optycznego ( ale twój starszy amplituner nie ma takiego wejścia )

Czy tam jest eurozłącze? Jeśli tak, to lipa bo mam oba gniazda w TV zajęte. I jeszcze jedno pytanie: Czy do tego telewizora można podłączyć zestaw głośników 5.1, np. Logitech X-540?

#5 MaciejMM

MaciejMM

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1499 Postów:

Napisany 22 November 2009 - 18:16 PM

a nie da redy czegoś podłączyć przez Component , bo 2 euro-złącza to troszkę mało

a co do tych głośników to pewnie miałbyś taki sam problem jak z podłączeniem do TV i w dodatku miałbyś tylko stereo ( niby funkcja Matrix pozwala na przestrzenny dźwięk , ale nie wiem jak to się sprawdza )
KINO : ONKYO TX-SR609 , Manta DVD 051 USB + kolumny: Visaton :WS-17E x2 +SC10N, 40-22.000 90db - surrund 1x Wharfedale WH-2 89db - central + 2x Wharfedale WH-2 88db -surrund 1x SUB Dali AW-8 - 108db - prawdopodobnie najmocniejsza 20-tka na rynku :-) STEREO :DIORA WS-504B,CD 502,DVD S29 + Visaton Nac 200 +G20SC 32-25.000 - 90db Panasonic : SC-PM19 , SC-PM21 ,SV MP110 słuchawki Koss KTX PRO 1 1-TV LG 42LF75 -Full HD 2-TV- LG 29" -CRT -full wypas :-) ( DRP-pixel plus,subwoofer,100hz, wejście VGA,głośnik centralny itp.... )

#6 robrzesz

robrzesz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 84 Postów:

Napisany 23 November 2009 - 13:30 PM

Pod jedno gniazdo mam podpięte DVD, a pod drugie jakiś wynalazek do odbioru telewizji satelitarnej. A może można inaczej podłączyć DVD?

#7 robrzesz

robrzesz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 84 Postów:

Napisany 20 December 2009 - 21:07 PM

Jestem zmuszony odświeżyć temat, bo mnie już krew zalewa. Kupiłem dzisiaj nowy przewód euro-chinch (pojedynczy) i próbowałem połączyć te dwa cholerstwa. Efekt był taki, że głos jest tylko w lewym kanale, a z prawego słychać buczenie. Wtykałem chyba we wszystkie możliwe wejścia w amplitunerze i za każdym razem było dokładnie to samo. Już nie wiem, co robić. Pomóżcie, proszę.

#8 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 21 December 2009 - 07:18 AM

Co masz na myśli pisząc pojedynczy?

ArtS :)

#9 hojlo1

hojlo1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Postów:

Napisany 21 December 2009 - 08:54 AM

rafal735r - już to opisał.

Jeżeli masz zapięte np na AV1 w TV DVD przez eurozłącze to i tak nadal w tym Eurozłączu są WOLNE WYJŚCIA dżwięku (bo używasz wejść).

Kupić taką przelotkę (lub dać do zmontowania komuś, co ma lutownicę itp.), która wyprowadzi te wyjścia dźwięku do amplitunera.

#10 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 21 December 2009 - 17:02 PM

Ja mam taka zwykla przejsciowke:

Dodaj obrazek

#11 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 22 December 2009 - 14:20 PM

Jestem zmuszony odświeżyć temat, bo mnie już krew zalewa. Kupiłem dzisiaj nowy przewód euro-chinch (pojedynczy) i próbowałem połączyć te dwa cholerstwa. Efekt był taki, że głos jest tylko w lewym kanale, a z prawego słychać buczenie. Wtykałem chyba we wszystkie możliwe wejścia w amplitunerze i za każdym razem było dokładnie to samo. Już nie wiem, co robić. Pomóżcie, proszę.

Jeśli jest tylko jeden wtyk chinch, to niestety dźwięk będzie tylko mono (1 kanał). Jeśli podłączasz kabel euro do TV, to z drugiej strony musisz podłączyć do amplitunera podwójny (2x) chinch - dla lewego i prawego kanału. Jeśli możesz, to zamieść zdjęcie kabla i dużo się wyjaśni.
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#12 robrzesz

robrzesz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 84 Postów:

Napisany 23 December 2009 - 00:39 AM

Sorki, żle się wyraziłem. Z jednej strony jest wtyk euro, zaś z drugiej dwa wtyki (biały i czerwony) chinch.

#13 ArtS007

ArtS007

Lubię tu zaglądać

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3395 Postów:

Napisany 23 December 2009 - 07:35 AM

Przyczyn może być wiele. Może to uszkodzony kabel?

Sprawdź jednak, czy telewizor nie pracuje w systemie dźwieku dwujęzycznego (A lub B).

ArtS :)

#14 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 23 December 2009 - 17:41 PM

Moze dzwiek wychodzi w mono.

#15 miciugo

miciugo

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 24 December 2009 - 23:33 PM

Sprawdź we wtyczce euro pod jakie piny są podłączone czincze- czerwony powinien być podłączony pod 1 a biały pod 3- masa z obu pod 4.
...najlepiej jest się uczyć na błędach innych...(chyba po to jest to forum?)

#16 robrzesz

robrzesz

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 84 Postów:

Napisany 25 December 2009 - 22:13 PM

Ja mam taka zwykla przejsciowke:

Dodaj obrazek

A gdzie można kupić taką przejściówkę i jak się ona fachowo nazywa?

#17 rafal735r

rafal735r

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3380 Postów:

Napisany 26 December 2009 - 13:43 PM

W byle jakim sklepie RTV. A jak ona sie nazywa to nie wiem. Poprostu przejsciowka Euro :) Jak widzisz masz tam jeszcze wyjscie s-video na obraz i zwykly chinch na obraz i oczywiscie chinch na dzwiek do ktorego jest podlaczony przewod. Jest jeszcze suwak in/out.

Tu masz takie cos:
http://allegro.pl/it...rzelacznik.html

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników