Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Asus 8800GTS 512 + Call of Duty 4 Modern Warfare

• Please log in to reply
4 replies to this topic

#1 zurek156

zurek156

Pain Is Only In Our Minds...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 469 Postów:

Napisany 15 November 2009 - 22:41 PM

Witam.

W Call of Duty 4, jako jedynej z gier, które mam zainstalowane, co chwila spotykają mnie dwa dość intrygujące problemy.
1. Podczas nalotu, kiedy znajduję się blisko miejsca zrzutu, zamiast płynnie trząść "kamerą" oglądam pokaz slajdów - jak gdyby z każdego ujęcia ktoś pokazywał inny screen;
2. Gra się po prostu zawiesza. Nawet po ctrl + alt + del nie mogę nic zrobić, słyszę tylko "gwiazdkę" i pozostaje restart ręczny (z obudowy).

Obie kwestie są nieco irytujące, w żadnej innej grze nie zdarzają mi się takie rzeczy.

Karta j/w, nie podkręcana, temp. nie przekracza 65-70*C
Wersja sterowników - 191.07

Pozdrawiam.
Piotr // Intel Core2Duo E8200 2.67GHz @3.00 GHz 1.275 V. // Asus P5K Pro // 2x1GB Patriot DDR2 EPP 821MHz 2.2 V // HIS Radeon 4870 1GB // Seagate Barracuda 320GB SATA II // LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4165B // Corsair HXEU-520W

#2 amadeusz23

amadeusz23

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 287 Postów:

Napisany 16 November 2009 - 00:19 AM

A grasz w jakieś gry o podobnych wymaganiach?
I zauwarzyłeś ,że tam nie ma takich sytuacji?

Są dwie obcje:
1.Gra sama w sobie masz orginalną czy śgiąganą z internetu czasami w wersjach rip zadużo chcieli zmniejszyć rozmiar gry.
2.Masz zasłabą grafikę, teoretycznie powinna dać sobie świetnie radę, ale może twoja jest w jakiś sposób uszkodzona....

Jeżeli w innych grach o podobnych wymaganiach niemasz takich sytuacji to prawie na 100% jest to wina gry.
No chyba ,że oprócz cod4 grasz tylko w mario ;)

Dodano 16-11-2009 00:19:40:

PS podaj resztę sprzętu bo może właśnie ona nie wyrabia (nie zapomnij o marce i mocy zasilacza).

#3 zurek156

zurek156

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 469 Postów:

Napisany 16 November 2009 - 13:03 PM

Reszta sprzętu w sygnaturce, ale podam:

Intel C2D E8200 2.67 GHz @ 2.85 GHz (generalnie przy 3 GHz działa stabilnie, ale pamięci błędy wywalają)
Patriot Extreme Performance DDR2 (starsza rewizja) 2x1GB 800 MHz @ ok. 830 MHz 4-4-4-12
Asus P5K Pro
Seagate Barracuda 320 GB
Corsair HXEU 520W (napięcia stabilne)

Raczej wątpię, żeby to była wina sprzętu, najprędzej pamięci, które przy wyższych częstotliwościach nie wyrabiają, jednak przy w/w są stabilne.
CoD oryginalne, nie lubię być podejrzewany o piractwo ^^'' Poza tym GTA IV po kilka godzin chodzi stabilnie, Test Drive Unlimited tak samo, podobnie Lineage 2 i Battlefield 2.

Jeżeli w innych grach o podobnych wymaganiach niemasz takich sytuacji to prawie na 100% jest to wina gry.

Cóż, też tak sądziłem, jednak wczoraj wróciłem do nieco starszej wersji sterowników, 186.18, póki co chodzi tak jak powinno. Przetestuję jeszcze kilka razy, włączę dodatkowy AA 16xQ i AF 16x, zobaczymy jak to zniesie. Jeżeli dalej nie będzie "fungować" tak jak powinno, to poczekam aż Radek 4870 wróci z gwarancji.

BTW. jakie inne pamięci byście polecili pod tą płytę główną? Miałem OCZ o tych samych parametrach, jednak jakimś sposobem komp ni go w tę, ni we w tę, nie chciał wstać.
Piotr // Intel Core2Duo E8200 2.67GHz @3.00 GHz 1.275 V. // Asus P5K Pro // 2x1GB Patriot DDR2 EPP 821MHz 2.2 V // HIS Radeon 4870 1GB // Seagate Barracuda 320GB SATA II // LG HL-DT-ST DVDRAM GSA-4165B // Corsair HXEU-520W

#4 amadeusz23

amadeusz23

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 287 Postów:

Napisany 16 November 2009 - 14:39 PM

Gdybać co jest powodem można do jutra ;)
ale ja wolał bym szybszą metodę, po prostu zainstalował bym tą wersje gry (którą ty masz) na jakimś innym komputerze.
Jeżeli tam nie będzie takich "przygód" to znaczy ,że jest to wina sprzętu, zaś kiedy się pojawią to wina gry.
Jeśli by się okazało ,że jest to wina kompa, na początku pobrał bym ze strony producenta najnowsze sterowniki.
Jeżeli nie miało by to żadnego wpływu, i takie wypadki zdażały się nadal, to sprawdzał bym każdą część osobno na komputerze na którym ta gra działa. I gdy na przykład gdy zamiast tamtego procesora wstawie ten z tego kompa na którym ta gra nie chodzi, i po włączeniu gry zdarzają sie taki wypadki, (a na tamtym procesorze nie) to wiem ,że jest to wina procka idt.

Albo jeszcze mniej inwazyjna metoda, pobaw się w obcjach gry. Chodź ta grafa jest całkiem dobra to jednak na max detalach w cod4 może mieć jakieś problemy. Zmniejsz trochę rozdzielczość itd. ;)

Dodano 16-11-2009 14:39:03:

Ps z 2x1gb ddr2 800 podchodzisz do GTA IV.
Te minimum 1,5Gb ramu to był żart, jak na przykład Windows Xp na 64mb, wg producent można.

#5 zurek156

zurek156

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 469 Postów:

Napisany 22 November 2009 - 15:52 PM

Choć*

Akurat na każdy sposób, który mi podałeś wpadłem sam. Jednak problem jest taki, że nie mam drugiego sprzętu, gdzie mogę to posprawdzać.
Pozostaje czekać na Radka, jeżeli po wymianie nadal będą się zdarzały takie incydenty - biorę się za resztę sprzętu.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników