Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

[strona] www.file4you.pl

• Please log in to reply
3 replies to this topic

#1 adrian1203

adrian1203

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 240 Postów:

Napisany 14 November 2009 - 14:31 PM

Witam,

Od dłuższego czasu zajmuje się tworzeniem nowej strony. Dużo jeszcze pracy zostało do wykonania, jednak chyba pora na "oficjalny" start strony. Obecnie duża część opcji została wyłączona lub ukryta, ze względu testy. Obecnie jestem ciekawy opinii co do tego co już zostało wykonane i zaprezentowane.

Temat strony znany i powiem szczerze, że przed tym jak zabierałem się za stworzenie serwisu nie widziałem że istnieje aż tak dużo serwisów tego typu.. i podczas pracy coraz bardziej byłem przekonany że dobrze że powstanie mój serwis. Większość (ok.80% tych stron) to typowe śmietniki, gdzie informacja i same programy są wrzucane pomiędzy masę różnych dziwnych informacji, grafik oraz wszechobecnych reklam. SoftBaza.pl - bo taka jest oficjalna domena nowego projektu - ma iść w inną stronę. Chcemy prezentować programy w prosty i czytelny dla użytkownika sposób.

Wiem że obecnie jest dużo problemów i niedociągnięć z wyglądem serwisu. Jest to temat do poprawienia i właśnie mam nadzieje, że wasze opinie i uwagi pomogą poprawić te niedociągnięcia.

Zapraszam na www.file4you.pl (adres roboczy) i czekam na opinie!

Pozdrawiam,
Adrian

#2 YeahQb

YeahQb

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 308 Postów:

Napisany 14 November 2009 - 22:02 PM

Póki co wygląda całkiem ciekawie, ale powiem szczerze, że jest to strona z serii tych gdzie przeciętny użytkownik wchodzi, nie wie gdzie dalej kliknąć i wychodzi. Więc trzeba włożyć trochę pracy w położenie odpowiedniego akcentu na pewne elementy strony, które mają zachęcić do pozostania na stronie i ukierunkowanie czytelnika.

Osobiście nie lubię tego typu menu, które otwiera się w pasku poniżej, ponieważ można z niego bardzo łatwo zjechać i całą czynność dobierania się do jakiegoś elementu menu może zająć nawet kilka podejść. Dlatego osobiście sugerowałbym zwiększenie wysokości paska z submenu.

Wygląd strony jest bardzo neutralny i nie przeszkadza w przeglądaniu strony, za to duży plus. Nie wiem tylko dlaczego czerwony nagłówek od bazy programów jest o kilka pikseli niższy od pozostałych niebieskich nagłówków w prawych kolumnach.

Oprócz tego parę błędów w kodzie html i css

A poza tym nie pisze się 'reklamodawcą' tylko 'reklamodawcom', mam nadzieję, że to jedyny taki kwiatek, ale takie rzeczy bolą a mówi to człowiek z dysortografią kategorii wysokiej ;)

#3 adrian1203

adrian1203

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 240 Postów:

Napisany 15 November 2009 - 19:02 PM

Dzięki za pierwszą opinie. Co do błędów w xhtml.. wiem o tym, wszystko przez taki a nie inny tooltip od obrazków do przejścia do strony w telefonie. Zostanie to poprawione, wraz z wprowadzeniem nowej wersji tooltip'a.

Co do tej czerwonej belki.. to do dziś miałem stary monitor LCD 17'tke ;p i nie widziałem tego. Już poprawione ;) natomiast co do zmian na stronie.. nie chcemy na razie nic zmieniać. Poczekamy na opinie użytkowników, mapy klików ze statystyk itp. i wtedy zajmiemy się liftingiem. Najważniejsza jest funkcjonalność silnika serwisu, bo opakowanie wieńczy dzieło ;)

#4 adrian1203

adrian1203

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 240 Postów:

Napisany 27 November 2009 - 22:08 PM

Od 2 dni serwis dostępny jest w docelowej domenie, tzn. Softbaza.pl

Ponownie zapraszam wszystkich do testów. Pojawiły się nowe funkcje, m.in katalogi ulubionych programów dla zarejestrowanych, komentarze, rejestracja, zglaszanie bledow, powiadamianie znajomych oraz masa drobnych poprawek.

www.Softbaza.pl

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników