Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Przejście z Visty do win 7

• Please log in to reply
11 replies to this topic

#1 bolq123

bolq123

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 06 November 2009 - 18:33 PM

Witam,

Wczoraj zdecydowałem się przerzucić z visty x32 na win 7 pro x64. I mam takie wątpliwości co do mojej instalacji. Kiedy miałem wybrać partycje na, której zainstalować system naturalnie wybrałem systemową C:\, po czym wyrzuciło mi komunikat, że znajdują się tam pliki z poprzedniej wersji Windowsa oraz że zostaną one przerzucone do katalogu Windows.old. Moja wątpliwość to taka czy nie powinienem najpierw tej partycji sformatować a potem dopiero instalować winde ? (była taka opcja jak każdy wie ;) ). Bo teraz mam czasami wrażenie, że czasami troche "muli" mi ten system (chociażby przy "efektownej" zmianie okien za pomocą win+tab, z początku tak rwie się a po chwili już idzie płynnie). Bo mam wątpliwości czy przypadkiem nie zostały jakieś śmieci po poprzednim OS ...

Chyba to nie wina parametrów komputera.... Uważam, że jest całkiem w porządku http://www.ceneo.pl/1715794s
Czy powinienem zainstalować win 7 jeszcze raz, robiąc wcześniej formata C?

#2 fursel

fursel

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 717 Postów:

Napisany 06 November 2009 - 23:14 PM

Jak nie bedziesz chcial wrocic do starego systemu to mozesz wywalic ten folder Windows.old , moze to poprawi troche wydajnosc jezeli masz zapchana systemowa partycje.

[color=#696969;][font="'Lucida Sans Unicode';"]Gigabyte GA-870A-UD3 || Phenom II [email protected] 555 [email protected] + AC Freezer 64 || Sapphire HD6850 1024 775/1000 || XMS3 Corsair DDR3 12GB || Crucial M550 128GB ; Samsung HD502HJ 500 GB ; Segate SATAII 320 GB  || Samsung DVD || Corsair HX520W || Cooler Master Centurion 590 + 6* 12x12 Zalman ZM-F3 || A4Tech G800 X7 || A4Tech X-750BF || Creative 5.1 Inspire P5800 || Acer G245HQ || Windows 10 Professional || WoW player [/color][/font][color=#d3d3d3;][font="'Lucida Sans Unicode';"]- Deathwing EU[/color][/font]

#3 bolq123

bolq123

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 06 November 2009 - 23:36 PM

Jak nie bedziesz chcial wrocic do starego systemu to mozesz wywalic ten folder Windows.old , moze to poprawi troche wydajnosc jezeli masz zapchana systemowa partycje.

to zrobiłem najpierw ;) ale po prostu nie mam pewności czy to były jedyne pozostałości po poprzednim systemie.. czy to by wystarczyło żeby "zatrzeć ślady" po viście ?

#4 fursel

fursel

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 717 Postów:

Napisany 07 November 2009 - 01:15 AM

Przechodzac na nowy system oparty o 64 bitowa architekture z systemu 32 bitowego, lub systemu o tej samej architekturze ale niekompatybilnych ze soba np. Windows XP Prof do Vista Home Basic system zrzuca całą zawartość do pliku Windows.old.

[color=#696969;][font="'Lucida Sans Unicode';"]Gigabyte GA-870A-UD3 || Phenom II [email protected] 555 [email protected] + AC Freezer 64 || Sapphire HD6850 1024 775/1000 || XMS3 Corsair DDR3 12GB || Crucial M550 128GB ; Samsung HD502HJ 500 GB ; Segate SATAII 320 GB  || Samsung DVD || Corsair HX520W || Cooler Master Centurion 590 + 6* 12x12 Zalman ZM-F3 || A4Tech G800 X7 || A4Tech X-750BF || Creative 5.1 Inspire P5800 || Acer G245HQ || Windows 10 Professional || WoW player [/color][/font][color=#d3d3d3;][font="'Lucida Sans Unicode';"]- Deathwing EU[/color][/font]

#5 Gośćlukasz18dg_*

Gośćlukasz18dg_*
  • Goście

Napisany 08 November 2009 - 17:03 PM

Przejscie z Visty na Win 7 najlepiej zrobić na czystym dysku ponieważ nie mamy obaw że zostają skladniki poprzedniego systemu ;d

#6 ms_robertg

ms_robertg

Ekspert Microsoft

• Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 14 November 2009 - 13:04 PM

Ze względu na brak możliwości uaktualnienia Visty 32-bit do 7 64-bit, proponuję zabezpieczenie danych i ustawień za pomocą "Łatwy transfer w systemie Windows", następnie instalację siódemki z formatem partycji systemowej.
Robert Głowacki
St. Specjalista Pomocy Technicznej

Pomoc Techniczna Microsoft
http://support.microsoft.com

Serdecznie zapraszam do zadawania pytań na polskim forum Dodaj obrazek
na których codziennie odpowiadają nasi specjaliści.

#7 bolq123

bolq123

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 16 November 2009 - 18:22 PM

dziękuję za porady

coraz bardziej zaczynają mnie irytować takie drobne "zacinki" systemu(co przy moim sprzęcie wydaje się nie powinno mieć miejsca) więc zdecyduję się na formata partycji systemowej... teraz tylko znaleźć czas na to ... Ale mimo wszystko dziękuję i napiszę jaki był skutek po formacie.

a czy jeśli mam partycję dodatkową prócz systemowej to czy konieczne jest użycie "Łatwy transfer w systemie Windows" ? Nie wystarczy przerzucić wszystkiego na drugą partycję a systemowej dać formata ?

#8 shippuuden

shippuuden

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 16 November 2009 - 23:41 PM

Spokojnie wystarczy przenieść dane na drugą partycję, a systemową sformatować podczas instalacji.

#9 Frilay1

Frilay1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 17 November 2009 - 16:39 PM

Ja rekomendowałbym format, albo przerzucenie wszystkiego na dodatkowy dysk i instalację na posprzątanym talerzu. Zawsze zostają jakieś bzdury i śmieci z poprzednika i potem wynikają z tego jakieś absurdalne konflikty, a w najlepszym wypadku zamulanie, tak jak u Ciebie.
PS. A jak się nowy sys podoba? :D

#10 bolq123

bolq123

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 17 November 2009 - 23:27 PM

niestety nie mam takich możliwości co by sobie pozwolić na formata całego HDD .. Dotychczas robiłem formata partycji systemowej i zawsze hulało jak bajka po formacie więc myślę, że i w tym przypadku zostanę.

A ogólnie 7 jest BARDZO podobna do visty, aczkolwiek ma to "cos" dzięki czemu jakoś bardziej mnie cieszy. Za mało mogę powiedzieć o tym jak sie sprawuje bo mam ją niecałe 2 tyg. Jednak pierwsze wrażenie jest takie, że no jak widzisz .... staram się o to by się sprawowała w 100% jak zapewniali mnie wszyscy przed instalacją, bo chyba nie zamierzam wracać do visty (przynajmniej narazie). Co ciekawsze mam x64 i nie spotkałem aplikacji, która by mi nie ruszyła.

#11 shippuuden

shippuuden

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 18 November 2009 - 00:24 AM

Ale nawet nie ma potrzeby formatowania całego dysku. Wystarczy sam format dysku (C:), ponieważ partycja na której instalowałeś sevenke nie została sformatowana. Może zawierać jakieś błędy które nie zostały naprawione przed instalacją. To może być jedna z przyczyn przez którą przycina Ci się system.

#12 bolq123

bolq123

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 158 Postów:

Napisany 22 November 2009 - 16:55 PM

Wreszcie się zmobilizowałem i zrobiłem formata.

Ogólnie jest lepiej, ale jeszcze nie w 100%. Np. u znajomych widzę jak płynnie działa te całe Aero a u mnie chociażby ta zmiana okien za pomoca win+tab się trochę przycina(aczkolwiek kilka razy powtórzę tę czynność i już płynnie działa) i czasami potrafi dłużej cokolwiek ładować(odpalenie mozilli, programu pocztowego). Nie wiem widziałem w klasyfikacji sprzętu, że układ graficzny dostał słabą note (3,4) więc być może to osłabia mój komputer ? (reszta ma oceny powyżej 5). Moja karta to GF 9300M 256 mB. Ale tu chyba z grafiką jest mało do czynienia...

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników