Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Dlaczego laptop piszczy ?

• Please log in to reply
10 replies to this topic

#1 RafalS

RafalS

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 04 październik 2009 - 18:04

Mam taki problem i nie bardzo wiem o co chodzi. Kilka dni temu gdy używałem laptopa miałem dziwną sytuacje. Włączyłem laptopa, system załadował się normalnie bez żadnych problemów, przez chwile nic jeszcze nie robiłem na laptopie bo byłem zajęty czymś innym i nagle w laptopie coś zapiszczało, taki pojedynczy dzwoneczek, nie wiem jak to lepiej opisać, ale dźwięk był taki jak w sytuacji gdy wyskakuje niebieski ekran i wtedy słychać takie pojedyncze piszczenie/dzwonienie. Najczęściej jest to jakiś błąd...no właśnie... a u mnie w laptopie nic się nie stało, nie wyskoczył niebieski ekran, system pracował normalnie, na ekranie nie pojawiła się żadna informacja o jakimkolwiek problemie. Wtedy to zignorowałem, niby nic się nie stało, więc przestałem się nad tym zastanawiać. Ale wczoraj sytuacja się powtórzyła, nie robiłem nic istotnego na laptopie, tylko czytałem coś na jakiejś stronie i znowu z laptopa zapiszczało. I znowu nic, żadnego komunikatu o błędzie czy jakimś innym problemie. Nie wiem co o tym myśleć. Wie ktoś z was o co może chodzić ?

#2 poldruk.com

poldruk.com

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 23 Postów:

Napisany 16 październik 2009 - 07:07

Masz dwie drogi albo od razu oddać na serwis który jednak może nie znaleźć usterki.

Lub czekać na ujawnienie się usterki i dopiero wtedy oddać na serwis.
Serwis Drukarek www.poldruk.com Serwis Laptopów www.naszacena.pl

#3 CzaCzaCza

CzaCzaCza

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 126 Postów:

Napisany 25 październik 2009 - 22:32

Ja bym to od razu oddała do serwisu, szkoda ryzykować dalszych uszkodzeń. Nie wiem ile dałeś za Twój sprzęt, ale chyba te parę złotych za serwis przy kwocie całego laptopa to żaden wydatek. Z ich usług kiedyś korzystałam i oznajmiam, że są bardzo profesjonalni. Jeśli sam nie jesteś w stanie okreslić przyczyny i nie masz wśród znajomych nikogo, kto mógłby Ci pomóc to bym się nie zastanawiała.

• Goście

Napisany 30 marzec 2010 - 20:40

Hej, mam ten sam problem. Mój laptop wydaje podobne dzwieki. Bardzo głośny pisk, który czasem jest pojedynczy, a czasem pojedynczy - przerywany - pojedynczy. Nie zdarza sie to czesto, ale tak raz na dwa, trzy miesiace i nie mam pojecia od czego to zalezy. Pisk pojawia sie na krótko i bardzo niepodziewanie, więc nie sposób go "wytropić". Myślałam, że to wina pamięci RAM, gdzieś tak wyczytałam, że zbyt przegrzana pamięć wtdaje taki dźwięk, więc dokupiłam 1G jakieś5 miesięcy temu i od tamtej pory pisk pojawił się przynajmniej dwa razy!!! Nie wiem już co z tym zrobić, bo nic oprócz pisku się nie dzieje. Przynajmniej nie w trakcie jego trwania. Chociaż od dwóch miesięcy mam problem z przeglądarkami. Internet zawiesza się bardzo często, co jakieś 10 min. Muszę restartować stronę i znowu po kilku do kilkunastu minut to samo. Czy to może być powiązane z tym piskiem lub pamięcią RAM? Probowałam już wszystkiego, żeby naprawić przeglądarki, ale nic nie pomaga. Nie wiem, co jeszcze mogę zrobić. RafalS czy możesz dać znać co z twoim laptopem? Czy już wiesz co sie działo czy piszczenie nadal "trwa"? Bede wdzieczna za każdą podpowiedź. Z góry dziękuję.

P.S. Nie wiem, co się stało, ale jak się rejestrowałam (po raz pierwszy na tym forum) to mój nick był inny niże ten, który widnieje. Nie wiem czemu moje konto nazywa się kornaszewski. Jeśli moderator mógłby się tym zająć byłabym bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam,
Renata

#5 robakx1

robakx1

Robak

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 81 Postów:

Napisany 05 kwiecień 2010 - 08:54

Stawiał bym na Dysk Twardy, warto zrobić jego testy. Jeśli komputer jest na gwarancji oddać go na gwarancje z wydrukowanymi wynikami testów (jeśli te wykażą niepoprawne działanie).

Maiłem to samo przy dysku Seagate Momentus w lapku - zmieniłem na Samsunga i teraz już nie piszczy.

Z reguły przypadki takie będą pojawiać się coraz częściej.
Laptop Compal HEL80:
CPU Intel Core 2 Duo T7200

RAM 3GB DDR2
GPU GeForce 7600M 256MB

HDD 250GB 7200 rpm
OS Win 7 Ultimate x64

#6 driver_wrc

driver_wrc

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 147 Postów:

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:51

Wydaje mi się, że mam podobny objaw - bo lapek piszczy "tylko" podczas pracy na zasilaniu bateryjnym !! Jak idzie po kablu to wszystko wporządku. W serwisie powiedzieli ( dosyć arogancko chyba ) że czasami tak jest. Serwisant dodał, że jego sprzęt piszczy podczas pracy na kablu, więc nie ma różnicy - czyt. tak musi być :ninja:
Dodaj obrazek

#7 B_a_r_t_e_k

B_a_r_t_e_k

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4429 Postów:

Napisany 21 kwiecień 2010 - 19:54

może ostrzega przed dużą temp. procka / baterii czy czegokolwiek? Zacząłbym od sprawdzania temp.
E4400 @3.1GHz AVC Naopleon (2/3 heatpipe tylko), Abit IP35-E, 2x1GB Patriot 800MHz, Modecom MC350, GF8600 Palit, Hitachi DeskStar 7K1000.C 500 GB, nagrywarka ATA Pioneer, Logitech X540 Kodak Z1012 SE K750i Sony Bravia 32V5500 Poprawiona - Cz3rw0ny

#8 driver_wrc

driver_wrc

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 147 Postów:

Napisany 24 kwiecień 2010 - 19:26

Tak, to możliwe - ale chyba nie u mnie !! W innych sytuacjach trzeba zainstalować SpeedFan'a, choć nie wiem czy wiesz, że opisywana sytuacja (wydobywające się piszczenie) ustępuje gdy lapek wchodzi na "obroty" tzn. ma do wykonania trudniejszy, bardziej skomplikowany proces tj. gdy angażuje większą moc obliczeniową !! Oznacza to, że piszczenie ma miejsce tylko przy małych obciążeniach 8| i w mojej konkretnej sytuacji na zasilaniu bateryjnym.
Dodaj obrazek

#9 Noteo

Noteo

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 154 Postów:

Napisany 07 maj 2010 - 12:19

Sam nie bawiłbym się w żadne naprawy,tylko oddal do serwisu lub na gwarancję. W bardzo prosty sposób mozesz cos zepsuc,a tutaj wyraźnie padła któraś z części.
www.Noteo.pl - Najlepiej oceniany sklep Internetowy w Polsce.

#10 driver_wrc

driver_wrc

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 147 Postów:

Napisany 13 maj 2010 - 21:17

Tylko, że tym serwisem to różnie bywa !!

Nie wiem jak u was i przy sprzęcie jakiej firmy, bądź wybranym z listy autoryzowanych serwisów punktem serwisowym - ale trzeba bardzo dokładnie zapoznać się wcześniej z regulaminem !! Ja korzystając z usług CSS ostatecznie zrezygnować musiałem z oddania go na "przegląd" z powodu śmierdzącego zapisu w regulaminie tzn. postrzeganie usterki wg. właściciela upoważnia go do oddania sprzętu do naprawy gwarancyjnej w czasie obowiązywania jeszcze okresu gwarancyjnego, ale w przypadku stwierdzenia przez serwis, że nie jest to usterka ponosisz koszty tzw. badania wstępnego sprzętu ( i niby dodatkowego przeczyszczenia ) ok. 200,00zł !!

Słowem trzeba uważać co, gdzie i z kim się robi, bo można wdepnąć :ninja:
Dodaj obrazek

#11 robakx1

robakx1

Robak

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 81 Postów:

Napisany 14 maj 2010 - 08:57

Jest to raczej normalny zapis. Może Ty znasz się na komputerach, ale uwierz mi że większość użytkowników nie.

Problem zaczyna się wtedy kiedy pseudo usterka jest z winy użytkownika np: Domyślnie w komputerze masz włączony i podgłoszony na max mikrofon + dość głośno ustawione głośniki. Włączasz laptopa i zaczyna piszczeć. Powodem jest sprzężenie głośników z mikrofonem. Jasne że mogłeś nie wiedzieć (jako w ogóle a-techniczny użytkownik). Albo zainstalowałeś sobie program do obsługi baz danych a nie masz żadnej bazy danych. Próbujesz się podłączyć za pomocą twojego loginu i hasła od systemu Windows a to nie możliwe. Albo próbujesz zainstalować na laptopie z Windows XP Home - zaawansowane oprogramowanie sieciowe które do swojego użytku potrzebuje XP ale PRO (Nowel chyba tak miał). Według ciebie to nie twoja nie wiedza tylko sprzęt działa nie poprawnie.

Ślesz na serwis, który musi zapłacić za przesyłki w obydwie strony i czas serwisanta który będzie nad tym problemem siedział. Więc 200 zł to raczej rozsądna cena. Ten zapis który podałeś służy własnie takim celom. Gdyby tak było że serwisy bezpłatnie zajmowały by się problemami klientów, tymi które wynikają z ich nie wiedzy. To około 30% zgłoszeń serwisowych jak nie więcej było by właśnie z tego powodu że klienci z błahostkami, typu "że Winamp nie działa" wysyłała by na serwis swój sprzęt.

Pamiętajcie kij zawsze ma dwa końce !

PZDR

Ten post był edytowany przez Alutka dnia: 14 maj 2010 - 09:34
Nie cytuj posta, który jest bezpośrednio nad Twoim - Alutka

Laptop Compal HEL80:
CPU Intel Core 2 Duo T7200

RAM 3GB DDR2
GPU GeForce 7600M 256MB

HDD 250GB 7200 rpm
OS Win 7 Ultimate x64

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników