Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Brak dostępu do partycji C: - nieznana partycja

• Please log in to reply
26 replies to this topic

#21 Nirvanowiec

Nirvanowiec

Specjalista odzyskiwania danych hddrecovery.pl

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 791 Postów:

Napisany 01 październik 2009 - 08:43

tak

#22 wojtek7774

wojtek7774

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 31 październik 2009 - 18:37

Przepraszam że odpowiadam tak późno.
Przygotowałem dyskietkę startową z programem: Copyr EN
Odpaliłem ją, i jest problem, ponieważ po uruchomieniu się dyskietki, jest napis: Starting.... a po nim niebieski ekran i napis:
Error code: 2 Can't found IDE controller
Press any key for exit
Chciałbym dodać że dysk który jest w bardzo dobrym stanie,i na który ma być wykonana kopia posektorowa, ma złącze SATA. Tak więc próbuje zrobić kopię posektorową z uszkodzonego dysku na złączu ATA, na dysk ze złączem SATA. Nie wiem czy to może być przyczyną tego błędu?
Stan uszkodzonego dysku (dokładnie partycji C) z ostatniego sprawdzenia nie był aż tak zły.
Później, raczej bardzo zły:
(zdjęcie pierwsze)
No a teraz jest taki:
(zdjęcie drugie)

Załączone pliki

#23 Nirvanowiec

Nirvanowiec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 791 Postów:

Napisany 01 listopad 2009 - 13:50

copyr wspiera tylko dyski ata do 137gb

#24 wojtek7774

wojtek7774

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 01 listopad 2009 - 21:21

Pytanie moje jest takie:
czy mamy jakiś inny dobry program do robienia kopii posektorowej, z możliwością kopiowania z ATA na SATA?
Czy też, należałoby zakupić dodatkowy dysk ATA?

No i jak określasz stan dysku uszkodzonego, biorąc pod uwagę dwa zdjęcia?

#25 Nirvanowiec

Nirvanowiec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 791 Postów:

Napisany 02 listopad 2009 - 14:55

Ja bym na Twoim miejscu został przy copyr nie znam darmowego narzędzia które tak sobie radzi z badami jak copyr.
Można wykorzystać przejściówkę SATA ->ATA .

#26 wojtek7774

wojtek7774

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 05 listopad 2009 - 18:51

Zakupię przejściówkę i niedługo się odezwę.

#27 wojtek7774

wojtek7774

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 16 Postów:

Napisany 16 listopad 2009 - 22:09

Dobra. To mam dobrą i zaskakującą wiadomość.
Udało się "dobić" do uszkodzonej partycji C, na dysku WD.
Jest też wiadmość "niepewna"-właściwie pytanie. Ale wszystko pokolei.

Zamówiona przejściówka "IDE to SATA" przyszła do mnie, i zaraz po tym ją podłączyłem,
następnie dysk z uszkodzoną partycją C, i dysk na który miałem zrobić kopię posektorową 40 GB.
Problem polegał na tym, że o ile BIOS wczytywał się bardzo długo, to później pojawiał się komunikat:
"Primary IDE channel no 80 conductor cable installed"
No więc zrobiłem tak, że najpierw uruchomiłem komputer z podłączonym dyskiem WD, i jak program Copyr odpalił się z dyskietki, dopiero wtedy podłączyłem dysk potrzebny do kopii posektorowej.
No i dalej to wyglądało mniej ciekawie (spodziewałem się tego), zdjęcie 1 (pojawiał się napis-"Source disk not ready"):

Na samym końcu było: Errors 24 (zdjęcie 2)

Po kopii posektorowej podłączyłem trzeci dysk z systemem Windows XP, przedtem odłączając WD.
Po nim podłączyłem poprzez przejściówkę dysk SATA (zdrowy dysk, który zawierał kopię posektorową).
Tu się zdziwiłem, ponieważ bez problemu mogłem wejść na uszkodzoną partycję C (był poprawnie wyświetlany system plików: FAT 32).
Jak mówiłem nie obeszło się bez błędów. Po wejściu w partycję C, i podliczeniu przez system wielkości wszystkich plików,
ukazała się tabelka z napisem że mają one: 153 GB-co jest nie możliwe, bo sam dysk ma 40 GB.
Winowajcą były tutaj dwa konkretne foldery:
- C:\Windows\addins: 120 GB
- C:\Documents and Settings\Administrator\Ustawienia lokalne: 16,1 GB

Przykładowe uszkodzone foldery na których pojawiły się "krzaczki" (zdjęcie 3):

Zrobiłem tak, że wszystkie pliki które mnie interesowały (na szczęście żaden z nich nie był uszkodzony), skopiowałem na partycje D-ponieważ chcę sformatować partycję C z uszkodzonymi plikami, i zainstalować na niej system Windows XP.

Martwię się tylko o pliki z partycji D, bo wracając do zdjęcia drugiego, jak się przyjrzysz, to widzisz że w ponad połowie kopiowania, wystąpiły błędy-dwie czerwone kratki, i jak sprawdzić czy D jest bez jakichkolwiek uszkodzeń plików/folderów?
Czy wystarczy taka informacja, że pojemność jest niezakłamana, tzn. wynosi tyle co dawniej (około 25 GB)? Bo przejrzenie wszystkich w szczególności zdjęć zajęłoby mi bardzo dużo czasu, dlatego chciałbym żebyś mi odpowiedział na to pytanie..

Załączone pliki

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników