Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
- - - - -

Lustrzanka za 1500 - 2000zł lub tańsza używana.

• Please log in to reply
71 replies to this topic

#1 Gośćiwanidar_*

Gośćiwanidar_*
  • Goście

Napisany 08 wrzesień 2009 - 19:08

Cześć!

W chwili obecnej mam Sony H5, który robi bardzo ładne zdjęcia, jednak czas ładowania lampy i korygowania ustawień, przed zrobieniem zdjęcia jest denerwujący dla mnie i tych, którym chcę zrobić zdjęcie. Postanowiłem więc kupić lustrzankę i pomyślałem, że kupię coś taniego np. Nikkon D60 i do tego dodatkowy, dobry obiektyw. Może to zły pomysł i powinienem kupić coś droższego? Ale ja nie będę korzystał z wielu funkcji. Chcę robić szybko, ładne zdjęcia - może kiedyś kupię lampę.

Co radzicie?

#2 --Łukasz--

--Łukasz--

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 133 Postów:

Napisany 09 wrzesień 2009 - 23:44

Osobiście posiadam Canona Rebel (w Polsce to 300D) i jestem z niego zadowolony. Może to i zabytek ale na pierwsze kroki z lustrzanka jest super. Uzywke z kit'owym szkłem powinienes dostać ponizej 1000zł.

#3 Dżimi

Dżimi

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 39 Postów:

Napisany 10 wrzesień 2009 - 12:07

Ja zawsze i wszędzie odradzam d60. Ten aparat nie ma tzw "śrubokręta" (napędu AutoFocusa). Będziesz zmuszony kupować obiektywy z wbudowanym napędem, które są oczywiście droższe.
Nie oznacza to, że d60 zrobisz kiepskie zdjęcia. Moim zdaniem nie jest to rozwojowy aparat.
Może rozejrzyj się za jakimś używanym (nowych juz chyba nie ma) Pentax k100d Super.

#4 sutter

sutter

www.google.pl

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 233 Postów:

Napisany 10 wrzesień 2009 - 12:08

Canon Eos350d do tego dobre szkło i mieścisz się w 2000zl a efekty baardzo dobre ;)

#5 Gośćiwanidar_*

Gośćiwanidar_*
  • Goście

Napisany 11 wrzesień 2009 - 14:53

Cześć!

Rozumiem, że d40 ma takie same wady. A czy Pentax k200 lub Canon 400-450d ma napędy w body?
Jakoś nie doczytałem się tego w innych wątkach.

Poz

#6 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 11 wrzesień 2009 - 21:23

Żaden Canon nie ma napędu AF w body...

Za to w standardzie ma silniczki w obiektywach...

#7 Gośćiwanidar_*

Gośćiwanidar_*
  • Goście

Napisany 12 wrzesień 2009 - 07:21

Cześć!

A powiedz proszę co sądzisz o pomyśle kupna używanego d40 (na gwarancji za ok.800zł), a następnie o dokupieniu dobrego obiektywu?

#8 Effendi

Effendi

wokół istoty rzeczy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1346 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 10:43

Canon właśnie ma we wszystkich lustrzankach napęd w korpusie. Iwanidar H5, nieco słabsze od h2 jest napradę dobrym aparatem, przecgodząc na lustrzankę traisz na lekkości i przede wszystkim ten użyuteczny zakres 12x w obiektywie. Mając lustrzankę poczujesz co to dystorsja. Obiektywy prawie wszystkie są drogie, często droższe od lustrzanki. Zakres 8x z takim sobie obiekgywem osiągniesz za dodatkowe 800 zł np. Sigma 18-200, a obecnie masz 12x. K200, 400D i D60 to aparty znacznie różniące się od siebie, poczynając od matrycy, ilości szumów, zakresu tonalnego, rozdzielczości efektywnej. 350D bardzo dobry aparat. Słaby kit. Nie jest to jednak być albo nie być. Za niecałe 2000 można dostac d3000, który ma rewelacyjną matrycę itd aczkolwiek jest amatorski i nie ma silniczka, ale czy będziesz tak często zmieniał szkłą? Stalki zwykle nie mają silniczka i trzeba by ręcznie nastwaić ostrość. Prawda, że nie ma powodu by kupować nowa, drogą lustrzankę, starsze modele, zwykle też dostępne w sklpeach czemu niby mają być gorsze??.
Dbajmy o to by dużo czytać. Dzień w dzień.

#9 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 10:54

A powiedz proszę co sądzisz o pomyśle kupna używanego d40 (na gwarancji za ok.800zł), a następnie o dokupieniu dobrego obiektywu?

Idea sama w sobie dobra, tylko ile masz kasy na dobry obiektyw i jakich ogniskowych potrzebujesz / jakimi tematami fotograficznymi byś się zajmował ?

Za niecałe 2000 można dostac d3000, który ma rewelacyjną matrycę

D3000 ma taką samą matrycę jak D60 (CCD), bo jest kontynuacją właśnie tego modelu.
Dopiero D5000 ma CMOS, który jest rewelacyjny, ale znów nie ma silniczka i kosztuje wcale nie małe >2.6k.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#10 Effendi

Effendi

wokół istoty rzeczy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1346 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 11:07

No dobra, d3000 to prawie d60 tylko lepszy autofokus, bo pamiętaj, że tnai eNikony miały zwykle tylko 3 pola, za to są dobrze wykonane. CMOS 450D znowu nie jest aż taki rewlacyjny podobnie CMOS Sony a700. No i CMOSy mają słabszy zakres tonalny przeważnie. Bedziesz robił ze statywu na długiich czasach?

#11 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 11:18

Tak, ale za to CMOSy znacznie mniej szumią a i szum jest ładniejszy.
D5000, D90 i D300 mają taką samą matrycę - u nich ISO 1600 jest jak najbardziej używalne (obraz porównywalny do 50D Canona), CCD u D60 czy D80 jest już kłopotliwy przy ISO 800.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#12 Effendi

Effendi

wokół istoty rzeczy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1346 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 11:34

Iso mają lepsze od 50D. Sam mam CMOSA :D Ten d90 z 18-105 bardzo mi się podoba tyle że drogi i nie ma uszczelnień. Za 2400 jest taki półprofesjonalny GX-20, problemy pewne są (af bodajże) ale prezentuje się potężnie. Ważne są teższumy na długich czasacxh i redukcja szumów a Nikon aplikuje fredukcję do neagtywów nawet z reguły.

#13 Gośćiwanidar_*

Gośćiwanidar_*
  • Goście

Napisany 12 wrzesień 2009 - 14:50

Cześc!

Dzięki za odpowiedzi i chcę sprecyzowac, że chodziło mi o Nikona D40.

#14 Effendi

Effendi

wokół istoty rzeczy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1346 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 15:41

Chodzi o to, że D60 to się jednak trochę różni od D40 i też tani jest. MA system czyszczenia matrycy i stabilizowany kit.

#15 Gośćiwanidar_*

Gośćiwanidar_*
  • Goście

Napisany 12 wrzesień 2009 - 18:00

Czyli d40 mogę sobie darowac, gdyż to jest słabszy aparat z natury, np. od mojego Sony h5?

#16 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 12 wrzesień 2009 - 18:57

Canon właśnie ma we wszystkich lustrzankach napęd w korpusie.

Ależ to oczywista nieprawda. Canon nie ma silniczka wspomagającego AF w korpusie - w żadnym korpusie. Ma za to w każdym obiektywie.

#17 Gośćiwanidar_*

Gośćiwanidar_*
  • Goście

Napisany 13 wrzesień 2009 - 11:08

Cześc!

Ok... to czy to oznacza, że jak kupię Nikkona d40 i do tego dobry obiektyw, to będę mógł robic dobre zdjęcia wieczorem, z lampą i bez?
Po prostu, czy to body D40 różni się czymś więcej, niż liczbą pixeli, od np. D60 lub 90? Pytam o Nikkona bo widziałem używanego za 800zł.

Poz.

#18 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2009 - 11:37

Po prostu, czy to body D40 różni się czymś więcej, niż liczbą pixeli, od np. D60 lub 90? Pytam o Nikkona bo widziałem używanego za 800zł.

Akurat liczba mpx pomiędzy D40 a D90 to najmniejsza różnica. Oprócz ceną, różnią się istnieniem AF w korpusie (trzeba korzystać z obiektywami z silniczkiem, ale to jest większość dostępnych szkieł, więc nie ma z tym problemu), matrycą, szumami, budową (dodatkowe pokrętła, przyciski, górny wyświetlacz, itd).

Ok... to czy to oznacza, że jak kupię Nikkona d40 i do tego dobry obiektyw, to będę mógł robic dobre zdjęcia wieczorem, z lampą i bez?

Zależy jaki obiektyw, o jakiej godzinie i jak się potrafimy obejść ze sprzętem ...
Dam przykład - mając obiektyw Nikkor 35/1.8 można by z D40 spokojnie robić zdjęcia w pomieszczeniach i wieczorem (ale nie w nocy!) bez lampy, oczywiście po uprzednim podbiciu ISO do ~400-800 i ustawieniu przysłony na najniższą wartość. Z drugiej strony mając D90 można spokojnie ustawić ISO na 1600 i również robić zdjęcia nawet ciemniejszym szkłem.

Dużo Ci da, jak poświęcisz jeden, dwa wieczory na lekturę podręcznika fotografii, inaczej nawet nie wykorzystasz możliwości jakie Ci daje sprzęt :)

#19 Effendi

Effendi

wokół istoty rzeczy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1346 Postów:

Napisany 13 wrzesień 2009 - 19:15

Silniczka nie mają bodajże wyłacznie amatorskie Nikony. Canon zawsze miał aczkolwiek w większości zwykłych szkieł i tak stosuje DC Micro Motor.
D40 i D60 mają tyle samo pix bodajże. Jak było pisane Iso w Nikonie z CCD nie jest zbyt ładne na 1600. Aczkolwiek 450D też szumi na 1600 w pewnych warunkach. 800 to bardzo dobra cena., Wypróbujesz, przekonasz się, najwyżej zobaczysz czy Cię to satysfakcjonuje/ interesuje i może kiedyś zmienisz. Acz wolałnbym nowy. Z rzeczy przydatnych D60 ma jeszcze tylko czujnik zbliżeniowy - pozwala przede wszytskim oszczędzić baterię - wyłącza ekranik. A jaki obiekty potrzebujesz - taki jak w H5?

#20 Gośćiwanidar_*

Gośćiwanidar_*
  • Goście

Napisany 14 wrzesień 2009 - 18:14

Cześć!

Czy chcę taki obiektyw jak w H5... nie wiem, myślę o kolejnym aparacie, gdyż obecne Sony za długo myśli, jak chcę zrobić szybko zdjęcie, no i ta lampa długo się ładuje. Nie sądzę, że będę kiedyś czytał książki o fotografii.

Właściwie to mógłbym kupić i Canona d450 i Pentaxa 200, ale czy ja wykorzystam ich możliwości??? Wątpię, a skoro tak to po co mi on, chyba, że o czymś nie wiem.

Myślałem, że jak kupię tanie body, to może dołożę do lepszej lampy, obiektywu i wykorzystam to na maxa.

Poz.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników