Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Jak przywrocic plik Boot .INI z konsoli odzyskania XP na D ?

• Please log in to reply
2 replies to this topic

#1 AndrzejGdz

AndrzejGdz

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 205 Postów:

Napisany 13 August 2009 - 18:52 PM

Witam !

Posiadam system XP z SP3.
Nie moge wystartowac z systemem poniewaz mam na czarnym tle komunikat o braku pliku BOOT.INI.

Wlozylem instalke CD XP ( ale to nie jest XP co na PCecie tylko XP ktory mialem zakupiony z Laptopem ) zabootowalem z CD i weszlem w konsole odzyskania i tu mam problem ?

Czytalem rozne tematy o odzyskaniu tego Boot ini ale jak wpisuje komende fixboot to pisze ze partycja docelowa jest C i mam pytanie czy zapisac nowy sektor rozruchowy partycji C ?
Wpisuje N poniewaz ja mam XP ale na partycji D ?

Moze ktos podpowie co w tym przypadku mam jaka komende wpisac jak jestes w konsoli odzyskania ?
Aha jak mam konsole odzyskania to mam napisane D:\Windows>... i tu nie wiem jaka komende wpisac ?

Andrzej

#2 repylek

repylek

Very Lazy Cat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 40386 Postów:

Napisany 13 August 2009 - 19:11 PM

FIXMBR D: 
FIXBOOT D:

[color=#0000ff;]Linkman M-24[/color]

#3 AndrzejGdz

AndrzejGdz

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 205 Postów:

Napisany 13 August 2009 - 20:04 PM

FIXMBR D: 
FIXBOOT D:

Kurna rypelek dzieki za pomoc ale nawet nie zdazylem tego zastosowac powod patrz nizej ?

Na jednym z for kolega podpowiedzial mi takie cos;

Nie jest istotne, na której partycji, którego dysku jest system. Pliki rozruchowe, w tym boot.ini (o ile jest potrzebny - tak jak w Twoim wypadku) muszą być na pierwszej, pierwszego (C:\).
W konsekwencji nie masz co "odmawiać", a musisz potwierdzić chęć wykonania tej operacji.

PS.
Gdyby okazało się, że system nadal "nie wchodzi", to wejdź raz jeszcze do konsoli i wydaj polecenie bootcfg /rebuild (ale to uwaga tylko z ostrożności).

Wpisalem komende fixboot i mialem odpowiedz ze nowy sektor zostal pomyslnie zapisany, nastepnie "poszlem na calosc" co bedzie to bedzie i wpisalem bootcfg /rebuild -> komunikat ; Skanowanie dyskow w poszukiwaniu instalacji Windowsa i mam czekac to moze chwile trwac....

Po skonczeniu skanowania wpisywalem komendy ( nie pamietam juz jakie ale chyba cyferki 1 ) i po ponownym wlaczeniu pojawil sie Windows XP !!!

Pewnie tez masz racje ( znam Ciebie z nie jednej pomocy ) i to byc moze dalo by ten sam efekt ale po prostu nie zdazylem tego zastosowac.
Tak sobie na poczatku myslalem a moze napisze tobie na priv no ale stalo sie jak sie stalo.

Andrzej

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników