Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

[Galeria] Guz-00

• Please log in to reply
28 replies to this topic

#1 guz-00

guz-00

Nie mogę ci pomóc... Jestem koniem...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 00:07

Witam, pora żebym to ja wstawił kilka zdjęć.

Nie mogę ich robić niestety zbyt często bo nie mam aparatu na własność.

1.
Dodaj obrazek

Wiem że brak tu tematu zdjęcia, ale to jedno z wielu które mi się spodobały...
2.
Dodaj obrazek

Chciałem porobić zdjęcia zachodowi słońca, lecz zawiodły baterie...

3.
Dodaj obrazek

4.
Dodaj obrazek

Sprzęt to jakiś Canon, niestety nie pamiętam jaki. 12mpix i 6x zoom optyczny.
Nie obchodzi mnie co ludzie myślą, a to co robią. I wkurza mnie gdy robią źle, wytykając im to wkurzam ich i wszyscy na tym tracą. Po co ? A czemu nie ? :D

#2 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5481 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 10:14

Sprzęt to jakiś Canon, niestety nie pamiętam jaki. 12mpix i 6x zoom optyczny.

Ten Twój "jakiś" Canon, to Canon PowerShot A650 IS.

A co do fot, to moja opinia:
1. Dziwne, gdyby niebo nie było białe, to może by jakoś wyglądało, a tak niestety mi się nie podoba.
2. Krzywe, robione pod słońce więc postać jest ciemna i nie widac jej - domyslam się, ze miał to być portret. ;)
3. Nawet mi się podoba, nie jest idealne, ale nawet niezłe. niezły panning nawet ywszedł  :)
4. Nawet, nawet. Ciekawy pomysł, zieleń naturalna, szkoda tylko nieba, ale to normalne, ze jest przepalone.

Więc debiut połowicznie udany :)
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#3 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 10:54

2. Nie wiem co to miało być, po prostu pstryknąłem...
3. Porobiłem kilka takich zdjęć, to jest najlepsze, gdyż pies się nie rozmył i nie uciekła z kadru. Ostrość jest złapana na obroży.
4. Niebo wtedy takie właśnie było. Wszędzie chmury i w kilku miejscach prześwity.

Aparacik to dobry ? Mi on nie pasuje, kiepska obudowa, źle leży w dłoni (może dlatego że mam duże ręce), ale zdjęcia robi całkiem ładnie, z tym że wiele z tych zdjęć nie ma kolorów, są raczej takie blade.

5.
Dodaj obrazek

6.
Dodaj obrazek

7.
Dodaj obrazek
Nie obchodzi mnie co ludzie myślą, a to co robią. I wkurza mnie gdy robią źle, wytykając im to wkurzam ich i wszyscy na tym tracą. Po co ? A czemu nie ? :D

#4 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 11:34

5. Trochę nijaki ten pies ;)
6. Ładna krówcia, bardzo, chyba na tapetę sobie dam.
7. Fajnie go uchwyciłeś

Akai S1100 + Akai MPC 500 + E-mu 0404 + Stanton T120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700

#5 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:00

To nie krówcia a byk :) Jak chcesz to mogę dać jeszcze kilka innych zdjęć tych byczków.

#6 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:36

Poproszę, nie wiem czemu, ale zawsze lubiłem takie cielątka ;)

Akai S1100 + Akai MPC 500 + E-mu 0404 + Stanton T120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700

#7 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 12:59

8.
Dodaj obrazek

9.
Dodaj obrazek

Niestety te byczki były takie że nie chciały się ładnie ustawić do zdjęcia. A z daleka nie mogłem zrobić bo wszystko było zarośnięte i nie było ich widać.

#8 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 13:41

8. Ładne, leci na tapetę ;)
9. Też ładne, ale lepsza 8.Ten czarny wypiął się na niego d... ;)

A to twój byczek jest?

#9 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 21 czerwiec 2009 - 15:11

Gdzie tam... Ja mieszczuchem jestem. Jak byłem na mazurach (okolice Węgorzewa), w swojej działeczce (17 hektarów), to porobiłem te wszystkie zdjęcia.

Ślimaczek jest zrobiony przy śluzie, którą Hitler budował. Zresztą zaraz zarzucę zdjęcie stamtąd...

10.
Dodaj obrazek

11.
Dodaj obrazek

#10 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • 6237 Postów:

Napisany 22 czerwiec 2009 - 08:59

najciekawsze 3 i 5, reszta jakoś mi nie podchodzi
zdjęcie tamy, jako tylko informacyjne - dobrze wiedzieć że coś takiego stoi, może kiedyś będę mógł ją zobaczyć przy jakiejś okazji
[*][*]
PW - wyłączone do odwołania
dziękuję wszystkim za te kilka lat na forum, pomoc i mile spędzony czas. to by było na tyle.
gdyby ktoś mnie szukał, szukaj

#11 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 22 czerwiec 2009 - 14:21

To nie jest tama, to jest śluza. Hitler chciał połączyć wszystkie wielkie jeziora, w tym celu budował kanały i śluzy.

#12 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • 6237 Postów:

Napisany 22 czerwiec 2009 - 16:45

jak zrobisz porządki na działce to zaproś, bym mógł sam to ocenić :) (tak na min tydzień)
[*][*]
dziękuję wszystkim za te kilka lat na forum, pomoc i mile spędzony czas. to by było na tyle.

#13 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 22 czerwiec 2009 - 18:25

Heh Wiesz gdzie jest Węgorzewo ? To obok Rosji... 300 KM od Warszawy, więc kiepsko z dojazdem tam... Ale może kiedyś zaproszę. Z tym że na razie nie ma co zwiedzać. Mały rozwalający się dom w którym musimy wymienić okna i chociaż trochę ocieplić. Trzeba zrobić jakieś ogrzewanie i szambo (teraz są 3 beczki w piwnicy które trzeba opróżniać co 2-3 dni).

Ale przypomnij się za rok to może wtedy :) Będę mieć już prawo jazdy, pożyczę od matki/brata wóz i pojadę...

Są też plusy. Cisza. Brak ludzi. Jak wyjdziesz na spacer, to spotkasz przy szczęściu 2 ludzików, a najczęściej to nie spotkasz nikogo. Powietrze czyste. Dom jest na górce, więc widać okolice. W domu piece węglowe. Obok domu chodzą krowy (sąsiada) i wiele rożnych innych dupereli...

Jak na serio chcesz przyjechać, to my będziemy tam jechać pod koniec lipca na 2 tygodnie.

#14 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • 6237 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2009 - 08:26

wiem gdzie jest węgorzewo, niestety 2/3 polski na północ musiałbym przejechać, mieszkam przy ścianie wschodniej.
jedyne co może mnie zniechęcić to komary.
warunki też mnie nie odstraszają, gdyby nie praca to mógłbym pomóc przy co, wod-kan, okna czy elektryce, niestety brak czasu na dłuższe wyjazdy.
cisza i brak ludzi to jest właśnie to co najbardziej lubię, jeszcze jak by jakieś pagórki były w tle to już byłby ideał - wiem nie można mieć wszystkiego

Obok domu chodzą krowy (sąsiada) i wiele rożnych innych dupereli...

z tymi chodzącymi duperelami to mnie zaintrygowałeś :), by nie odbiegać od tematu fotografii, porób zdjęcia tych chodzących dupereli to moze stworzy się dział - całkowicie odjechanych
[*][*]

#15 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2009 - 14:52

Mówiąc wiele dupereli miałem na myśli, nie zamykające się drzwi, to że trzeba codziennie rąbać drzewo do pieca itp.

Jak będę tam następnym razem to na pewno porobię dużo zdjęć. W końcu moja karta 8GB się przyda...

Mam pytanko: Czy jak mam w aparacie możliwość włączenia kompresji, to czy jest to kompresja stratna ? Bo tak trochę różni się ilość możliwych zdjęć... W pełnej rozdzielczości (4000x3000) mogę zrobić na mojej karcie 8GB 1500 zdjęć (mała kompresja) 4000 (średnia) 9000 (duża).

#16 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:07

Czy jak mam w aparacie możliwość włączenia kompresji, to czy jest to kompresja stratna ?

Tak, jest to stopień kompresji plików JPG, które są formatem stratnym. Czym większy stopien kompresji, tym gorsza jakość fotki.
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#17 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:11

To dobrze zrobiłem że ustawiłem najmniejszą.

EDIT

Tak zwykła fotka...

12.
Dodaj obrazek

Co mnie trochę dziwi tutaj praktycznie żaden obszar nie jest ostry...

#18 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:12

Nie idź na ilość, staraj się myśleć przed każdym pstryknięciem ... Tak, wiem, banał :)
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#19 guz-00

guz-00

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4531 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:21

Może jakieś pardy mi dacie ? Jak łapać zdjęcia, do czego mam przywiązywać uwagę ?

To już wiem kapitanie :) I ta fotka nie była na ilość, to była pierwsza jaką zrobiłem w tamtym miejscu.

Teraz też już sobie przypominam dlaczego jest nie ostre, potknąłem się kiedy robiłem to zdjęcie.

#20 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 23 czerwiec 2009 - 15:29

Jest tyle stron internetowych, tyle książek, tyle porad w internecie, a Ty chcesz, żebyśmy opisali Ci to tutaj ? A co z doświadczeniem ? Nie musisz od razu pokazywać zdjęć na forum ;)

Teraz też już sobie przypominam dlaczego jest nie ostre, potknąłem się kiedy robiłem to zdjęcie.

:lol2:
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników