Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

HD 3850 Artefakty puste piksele

• Please log in to reply
9 replies to this topic

#1 lancerck

lancerck

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 29 czerwca 2009 - 11:24

Witajcie ponownie.
Mam problem z moja karta graficzna. Zauwazylem ze w wiekszosci gier wyrzuca na ekran puste piksele.
W komputerowym mi napisali ze to artefakty <ostatnio artefakty mialem na 9550 radku i to byly wielokolorowe plamy po OC> Karta nie krecona, na najnowszych sterach.
Systemy operacyjne Vista i XP Sp2 oraz sp3. Oczywiscie wszystkie stery najnowsze od AMD.
Wesja karty 512 od gigabyte.
Te puste piksele wygladaja tak:
http://screeny.pl/31991
Prawy gorny rog kolo kursora.

Teraz cos wiecej o zasilaczu.
Konfiguracja:
amd 4600+, 2x1gb OCZ platinum rev 2, 1 dysk sata 1x DVD-RW sata i radzio.
Zasilacz moj 350W Chieftec GPS. Ale to nie jego wina bo na Tanganie500W to samo.
Poradzicie?

Jak pisałem to oddałem 6 czerwca br. do serwisu. Zgodnie z tym co mi mówili 14 dni roboczych <jutro mija>, dowiedziałem się od kolegów pracujących w serwisie konkurencyjnej firmy, że mogę dostać odpowiedź od Gigabyte, że czekają na części/decyzję/instrukcję od producenta z ameryki i zgodnie z prawem mogą to wydłużyć o kolejne 30 dni roboczych! Co dla mnie skutkuje tym że karte zobaczę we wrześniu. Ale na forach czytałem, iż bardzo możliwe, że dostane Radzia 4850 w zamian. I tu mam pytanko do specjalistów. Jak to będzie wyglądało naprawdę? Co zapewnia mi polskie prawo? I jak to zazwyczaj wygląda w praktyce.

Nie edytowałem postu by ludzie zajrzeli, a nie chciałem tworzyć nowego Topicu.
Proszę o wyrozumiałość administracji i szybkie odpowiedzi :)

Dzis otrzymałem ze sklepu informację że karta została wymieniona.
Wymienili na PowerColor też 3850 czy jest sens kłócić się z nimi by oddali mi Gigabyta z zalmanem?
Nie wiem który to PowerColor bo jak by był ten z zerotherm to chyba bym się zgodził. A może jak postrasze Sądem Konsumenta to dadza w strachu nawet coś lepszego?
Proszę o szybką odpowiedź

• Goście

Napisany 29 czerwca 2009 - 12:34

3850 w wykonaniu gigabyte(zalman edition) nie było udaną kartą , tak więc zmienili ci na kartę dobrej jakości od powercolor i jeszcze masz pretensje ? czy to wina sklepu że gigabyte popełnił niechlujstwo wypuszczając niedopracowany model karty? (jak mniemam , nie posiadała ona nawet chłodzenia sekcji zasilającej )

#3 GośćKASKADER_*

GośćKASKADER_*
  • Goście

Napisany 29 czerwca 2009 - 14:16

A może jak postrasze Sądem Konsumenta to dadza w strachu nawet coś lepszego?
Proszę o szybką odpowiedź

prędzej Cie wyśmieją :lol:
ciesz sie z tego pałerkolora bo jest lepszy niż nieudany Gigabyte...

#4 nuclearwreck

nuclearwreck

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 29 czerwca 2009 - 14:27

Zwyczajnie karta mogła paść ale nie sądzę że przez nie wydajne chłodzenie, chłodzenie na tym gigabajcie i powercolorze nie różni się aż tak bardzo na korzyść powera.

(jak mniemam , nie posiadała ona nawet chłodzenia sekcji zasilającej )

powercolor też nie ma chłodzenia sekcji zasilania.

• Goście

Napisany 29 czerwca 2009 - 15:26

nie ma ? http://images.bit-te...pcs_512/pc4.jpg

zależy jeszcze która wersja , ref ma chłodzenie , i wersja z HP też ma

#6 nuclearwreck

nuclearwreck

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 114 Postów:

Napisany 29 czerwca 2009 - 15:30

Wg tej strony 3850 nie ma. http://www.powercolo...asp?ModelID=445 co nie znaczy że nie masz racji :kufel:, niektóre miały chociaż nie sądzę aby dali mu bardziej wypasioną wersję np. "zeroterm" .

#7 lancerck

lancerck

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 30 czerwca 2009 - 07:07

niestety dostałem najuboższą wersję bez ZeroTherm i nawet nie ma nic na kostkach pamięci.

• Goście

Napisany 30 czerwca 2009 - 11:10

nie będe cie owijał w bawełne - jeśli produkt który otrzymałeś , funkcjonalnie nie odbiega od uszkodzonej karty(ma takie same taktowania a więc i wydajność ) to sprawa jest przegrana , ponieważ w warunkach gwarancji sklep w wypadku uszkodzenia uniemożliwiającego naprawe karty , deklaruje dostarczyć sprzęt o takich samych lub lepszych parametrach - to że nie dał lepszej może wynikać z faktu że takie mieli na stanie , i chcieli jak najszybciej zakończyć tę , niekomfortową , dla nich sytuację .

Nie zmienia to faktu ze ten powercolor powinien być bardziej wytrzymały od gigabyte ;)

#9 lancerck

lancerck

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 58 Postów:

Napisany 30 czerwca 2009 - 22:14

Właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem. Dziękuję.
Lecz jednak czuje lekki niedosyt gdyż Gigabyte oferuje 2 produtky oparte na Ati Radeon Hd3850 z Ich chłodzeniem i drugie z Gigabyte. PowerColor też swoje i ZeroTherm. Ja dostałem z chłodzeniem PowerColor ale i tak jest cichsze niż ZALMAN zamontowany w Gigabyte, lecz temperatury są wyższe.

#10 Anrzelika

Anrzelika

pani majster ;)

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 8 652 Postów:

Napisany 30 czerwca 2009 - 22:34

Zalman to zadna specjalna wersja, pewnie Gigabyte pare lat wczesniej podpisal z Zalmanem umowe na kilka milionow coolerkow, troche sie z tym przeliczyli i pakowali to pozniej gdzie sie da :P
Stary VF-700 nie ma nawet startu do Zerotherma.

[font="'Courier New';"][color=#000000;]Sapphire Z77 Pure Platinum[/color], [color=#808080;]Intel Celeron G1610[/color],
[color=#2E8B57;]Corsair DDR3 1600MHz 16GB[/color], [color=#000000;]Enermax Pro87+ 500W[/color],
[color=#000000;]Samsung MZ-7PC064[/color], [color=#808080;]Samsung HD502HJ[/color], HIS[color=#000000;] HD4670[/color],
[color=#000000;]Antec Three Hundred[/color], [color=#808080;]Thermalright HR-01, HR-03[/color].[/font]

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników