Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Aristo Smart 400 - wrażenia

• Please log in to reply
157 replies to this topic

#21 nihilestin

nihilestin

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 17 May 2005 - 12:04 PM

no weisz Drakor - jak testowałem go nowym pcDetect (mam wersje rosyjską bo angielskej jeszcze nie ma) to mi wywałił ze karta jest zgodna z SB pro (Azalia) czyli albo program jest błędny albo tam rzeczywiście siedzi Azalia - na stronie Comesu jest tak jak mówiłeś - układ Realtek ALC250...
hmmm - nie twierdz bezsprzecznie że mam rację ale do smarta 400 jest montowane pare rodzaji chipsetó w (Mobile Intel 915GM Express,Mobile Intel
915GMS Express, Mobile Intel 915PM Express,Mobile Intel 910GML Express) a co za tym idzie płyty różnią sie od siebie. A pozatym na benchmark.pl jest test tego laptopa tylko że tam ma oznaczenie aristo prestige 790 - czyli jest oznaczony nazwą prokukcyjną - a nei nazwą handlową Aristo Smart 400. Aristo ma do jednogo modelu wiele nazw - nazwa handlowa- nazwa produkcyjna- ocnaczenie z Compalu.

Drakor - jak chesz to wal do mnie na GG - 4639735
może wyjaśni sie coś więcej

pozdrawiam

#22 canetdemar

canetdemar

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 20 May 2005 - 19:35 PM

Mam pytanko, czy w tym laptopie można później domontować graficzną np: ATI Radeon 9700 128 MB. Słyszałem bowiem, że w Acerach można wymieniać karty graficzne, ale nie wiem na ile to jest prawda...

#23 Drakor

Drakor

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 20 May 2005 - 20:59 PM

nihilestin – Nazwę układu zintegrowanej karty muzycznej możesz odczytać na ostatniej zakładce oprogramowania Realteka (dostępnego poprzez ikonę na systemowym pasku zadań). Niezależnie od zastosowanego chipsetu powinien tam być model ALC250, który jest oczywiście zgodny z SB Pro, ale to wcale nie czyni go Azalią 24bit 192KHz.
Model testowany na benchmark.pl nijak się obecnie ma do Smarta 400 (nie posiadającego pamięci DDR2, układu HD Audio oraz karty Intel PRO/Wireless 2915ABG), czy nadchodzącego rzeczywistego Prestige’a 790 (zobacz tylko jak zmieniła się jego specyfikacja: http://www.notebooki...note.php?id=176 – zapowiada się coś pięknego, tylko jeszcze nie wiadomo jaki będzie układ muzyczny… być może nareszcie Azalia).

canetdemar – Sądzę, że nie ma tutaj takiej możliwości, gdyż na takie coś mógłby ew. pozwolić jedynie chipset i915PM, a Smarty 400 bazują na i915GM lub i910GML.

#24 grzybekm

grzybekm

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 23 May 2005 - 10:58 AM

Do drakor i użytkowników smart

Czy u was przy włączaniu komputera uruchamia się na chwile wentylator ?
I czy przy 100 % wykorzystaniu procesora włącza się wiatrak ?
Przy uruchamianiu komputera czasami włącza sie na chwile a niekiedy nie włącza sie wcale.
Przy mocnym wykorzystaniu procesora np. przy obróbce video czy przy zgrywaniu filmu dvd na dysk (dvdshrink) po jakims czasie dosyć mocno nagrzewa się procesor - (często nie włącza sie wentylator) i komputer wyłącza się.
Odnośnie temperatury to jedynie można zmierzyć dysk twardy. U mnie przy 100 % procesora i po około 30 min temp. dochodzi do 52 stopni C i przy 53 wyłącza się. (Jeżeli włączy się wiatrak to tem. dochodzi do 40)

Odnośnie Aristo to coraz bardziej jestem zniechęcony do tej firmy. Miesiąc temu wysłałem laptopa do serwisu - uszkodzony port usb i klawiatura. Wymienili klawiaturę i płytę glówną !.

Proszę o opinie użytkowników.
moj nr GG 4194523

#25 Drakor

Drakor

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 23 May 2005 - 11:33 AM

Czy u was przy włączaniu komputera uruchamia się na chwile wentylator ?

Tak, za każdym razem.

I czy przy 100 % wykorzystaniu procesora włącza się wiatrak ?

Też.
Jak do tej pory nie spotkałem się z sytuacją, aby wiatrak się nie włączał podczas pełnego obciążenia Wręcz przeciwnie, zawsze włącza się w krytycznych momentach. Być może trafiłeś na felerny egzemplarz?

#26 L_KoMr

L_KoMr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 24 May 2005 - 23:32 PM

Mam cztery dylematy:

1. Czy lepiej kupic Aristo smart 400 z najmocniejszym celereonem czy z najslabszym pentium

2. Czy 40gb dysk to nie za malo do "przecietnego" uzytkowania laptopa

3. Czy nagrywarka DVD to luxus czy nieuchronna przyszlosc?

4. Czy 512MB to niezbedne minimum czy ilosc w sam raz do calkiem niezleg o funkcjinowania laptopka dzis i w przyszlosci?

Zalozmy dla wszystkich pytan ze nie jestem zapalonym maniakiem gier, ale czasem mozna by sobie pograc...

Jak jest z wyjsciem S-video podlaczal ktos lapa do telewizora? jak obraz? znosny?

#27 grzybekm

grzybekm

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 25 May 2005 - 09:43 AM

1. Proponuje najslabszy pentium w zalezności jakie masz fundusze bo roznica w cenie wynosi około 400 zł. miedzy Celeronem a P M 1.6

2. 40 GB to raczej dla przeciętnego użytkownika powinno wystarczyc jednak rozwaz wiekszy dysk np 60 GB bo raczej pozniej nie zmienisz dysku w laptopie

3. Roznica w cenie jest nie wielka wiec można rozważyc nagrywarke DVD. (Jezeli chcesz sie bawic obróbką video to polecam )

4. Pamiec mozesz zawsze dokupic wiec jezeli masz odpowiednie srodki to w jednej kosci 512 (bo pamiec jest wspóldzielona z karta graficzna) w przeciwnym wypadku 256.

Odnosnie Laptopa to proponuje inna firme np.

Notebook Toshiba Sat M40X-161 CM370 15.4" 512 60GB DVD-S cena 4400 brutto

http://www.vobis.pl/...y...6&parent=15

#28 L_KoMr

L_KoMr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 26 May 2005 - 17:24 PM

Boto jest tak ze 3600zl to juz jest dla mnie duzo. Wiec dylemat polega na tym czy lepiej miec Celerona z 512Mb ramu i 60gb dyskiem czy bidowac ale z Pentium.

Chodzi mi oto czy roznica miedzy nimi jest bardzo odczuwalna. Czy clereon sie bardziej grzeje? Czy nie wyrabia przy dlugiej pracy? Jak juz mowilem duzo grac na nnim nie bede.. glownie bede oglaal filmy sluchal muzy i "pracowal" To ma byc laptop dla studenta informatyki...

A jak to jest z nagrywarami DVD? Przydatny dodatek czy nieuchronna przyszlosc. Plyty dvd sa taniutkie jak cd ale czy warto doplacac ???
Oto jest pytanie

Dlaczego proponujesz inna firme? Czy Aristo to zla marka? Jak dotad na forum Ten modelik (smart 400) cieszy sie raczje dobra opinia...

Wlasnie dlatego sie na niego nastawiam ze jest to najtanszy (z tych lepszych ) panoramiczny laptop o jakim slyszalem...

Czy ktos wie jakie on ma wyjscie do monitora ( dsub ??) Czy ktos podlaczal go do telewizora? Jak jakosc obrazu

Dziekuje za odpowiedz
Czekam na dalsze opinie...

#29 Drakor

Drakor

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 26 May 2005 - 18:45 PM

L_KoMr – Różnica między Celeronem M, a Pentium M najprościej mówiąc polega na tym, że Celeron M posiada o połowę mniejszą ilość pamięci podręcznej (1 MB cache L2 zamiast 2 MB cache L2) oraz ma fizycznie zdezaktywowaną jednostkę SpeedStep (odpowiedzialną za mniejszą „prądożerność” procesora w trakcie spoczynku lub podczas stanu wstrzymania).
W trakcie normalnej pracy biurowej czy też podczas oglądania filmów różnice nie powinny być zauważalne, natomiast podczas intensywnej obróbki wideo lub w grach wydajniejsze będzie Pentium M.

Co do grzania się, teoretycznie trochę bardziej może grzać się Pentium M, ale dopiero podczas pełnego obciążenia, gdyż zazwyczaj pracuje z o połowę niższym mnożnikiem. Nie ma się jednak czego obawiać, ponieważ mobilne procki Intela są i tak nadal znacznie chłodniejsze od chociażby 35-watowych Turionów

Ja osobiście nie brałem nagrywarki DVD, bo w sumie nie mam potrzeby nagrywać płytek powyżej 700 MB, a do odczytu nośników DVD wystarczy mi w zupełności napęd Combo.

grzybekm na poprzedniej stronie opisał swoje perypetie z Aristo i w sumie nie dziwię się, że zniechęciły go one do tej firmy. Od siebie jednak dodam, że jak dotąd nie zetknąłem się (odpukać) z podobnymi objawami, a Smarta 400 kupiłem zaraz na początku kwietnia, więc może nie wyjmujmy jeszcze pochopnych wniosków.

Niestety, nie jestem w stanie odpowiedzieć na ostatnie pytanie, bo nie sprawdzałem i prawdę mówiąc nie mam jak tego zrobić

#30 L_KoMr

L_KoMr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 26 May 2005 - 23:12 PM

A czy warto placic 250zl za rozszezenie gwarancji do 3 lat???

#31 Drakor

Drakor

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 27 May 2005 - 09:27 AM

W sumie im dłuższa gwarancja tym lepiej, aczkolwiek ja nie rozszerzałem jej, bo 2 lata to i tak długi okres, a 250 zł piechotą nie chodzi

#32 L_KoMr

L_KoMr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 27 May 2005 - 10:10 AM

A jeszcze jedna sprawa... torba
Ta ktore mozna dokupic z laptopem na stronie comes kosztuja 94zl I to sa najtansze widziane przeze mnie torby...

I tak sa drogie
Czy ktos wie gdzie i czy w ogole sa tansze ??

Drakor - a jakie parametry ma Twoj Aristo ?

#33 grzybekm

grzybekm

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 4 Postów:

Napisany 27 May 2005 - 10:34 AM

Jeżeli miałbym wybierać to celeron 512 ramu i dysk 60 GB.

W zestawie jest torba do notebooka i według mnie jest wystarczająca.

Jak już wyżej napisał drakor gwarancję jeżli nie szkoda ci tych 250 zł. to polecam bo w razie uszkodzenia sprzętu naprawa jest znacznie droższa niż przy stacjonarnych komputerach. przeglądnij na stronie www.orika.pl ceny usług nie licząc ceny częsci ! które mogą już mieć znaczenie.

Jeżeli chcesz kupić aristo to polecam www.notebooki.wroc.pl bo w Comesie jest drożej.

#34 Drakor

Drakor

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 27 May 2005 - 13:06 PM

L_KoMr - tak jak pisałem na poprzedniej stronie, mam wersję z Pentium M 730 (1,6 GHz), 512MB pamięci, dyskiem twardym 40GB i napędem combo CDRW/DVD - pozostałe parametry na stronie Comesa

Co do torby i sklepu, przyłączam się do opinii grzybekm'a

#35 marcel83

marcel83

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 216 Postów:

Napisany 27 May 2005 - 23:01 PM

Do drakor i użytkowników smart Czy u was przy włączaniu komputera uruchamia się na chwile wentylator ? I czy przy 100 % wykorzystaniu procesora włącza się wiatrak ? Przy uruchamianiu komputera czasami włącza sie na chwile a niekiedy nie włącza sie wcale. Przy mocnym wykorzystaniu procesora np. przy obróbce video czy przy zgrywaniu filmu dvd na dysk (dvdshrink) po jakims czasie dosyć mocno nagrzewa się procesor - (często nie włącza sie wentylator) i komputer wyłącza się. Odnośnie temperatury to jedynie można zmierzyć dysk twardy. U mnie przy 100 % procesora i po około 30 min temp. dochodzi do 52 stopni C i przy 53 wyłącza się. (Jeżeli włączy się wiatrak to tem. dochodzi do 40) Odnośnie Aristo to coraz bardziej jestem zniechęcony do tej firmy. Miesiąc temu wysłałem laptopa do serwisu - uszkodzony port usb i klawiatura. Wymienili klawiaturę i płytę glówną !. Proszę o opinie użytkowników. moj nr GG 4194523

grzybekm nie rozumiem w czym problem... Coś za coś: albo jakość albo cena. Brutalna prawda która sprawdza sie w 90%

Marcel Dell Latitude D610 Pentium M 730 1,6GHz/2MB/533MHz; 14,1" (1400x1050); 2 GB DDR2; HDD 40GB 5400rpm; ATI Radeon X300 64 MB; DVD-CDRW; Bluetooth; Win XP Pro SP3

#36 L_KoMr

L_KoMr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 28 May 2005 - 00:30 AM

No wlasnie to jest chyba zloty srodek:
Celeron M360 512MB 60GB i Combo za 3713 zl !!!

Czy moze lepej z DVDRW za 3917zl ???

W zestawie wliczona jest juz torba w Comesie?

Dziekuje za linki
Szkoda ze linki sa do sklepow z Wroclawia
Z Gdanska lub Olsztyna bym wolal

#37 Drakor

Drakor

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 29 May 2005 - 11:11 AM

W Comesie z tego, co wiem nie dodają standardowo torby, dostępna jest jedynie za dodatkową opłatą.
Natomiast kupując np. na www.notebooki.wroc.pl od razu dostajesz torbę w zestawie.

Co do napędu optycznego musisz sobie sam odpowiedzieć, czy koniecznie potrzebujesz nagrywarkę DVD, bo do magazynowania niewielkich ilości danych równie dobrze wystarczą płyty CD

#38 nihilestin

nihilestin

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 08 June 2005 - 08:23 AM

no witam ponownie - po krótkotrwałym konflikcie z Dakorem dotyczącym nazw modeli i montowanych układów muzycznych oraz ich połączeniami z monowanymi chipsetami, wracam do dyskusji o aristo smart 400. Otóż omijając rozpiernicz producenta dotyczący większości modeli i nazw ktre są zależne o dnazw oraz od dystrybutorów. To Należy się małe sprostowanie Drakorowi - otóż masz chłopie racje, ale też nie do końca sie z Tobą zgodze w niektórych kwestiach. Otóż musze powiedziec że bardzo się ostatnio zawiodłem na smarcie napisać ze ostatnio bardzo sie zawiodłem n asmarcie 400 otóz ja go mam i jestem z niego zadowolony a nawet bardzo zadowolony. Mój znajomy szukał notebooka dla siebie i poradziłem mu kupno aristo smart 400 oczywiście. kupił w comeszie w firmowym salonie z koniguracją pentium m 1,6Ghz ram 512 + 256Mb dysk 60, dual dvd. Otóż wychodzi na to że u Aristo bardzo wiele jest zależne od sztuki... owy notebook okazał się takim shitem że szkoda gadać. Dysk padł przy instalacji Xp, po właczeniu testu ramu okazało sie że wcale nie jest taktowany jako 333, cdrom zachowywał si co bajmniej dziwnieotwierając sie podcas próby odzytu płyty). notebooka odesłaliśmy do serwis Orika (miał opcje 3dniowego serwisu ) gdzie wyminiono płytę główną. jak sie okazało odnosło to tylko częsciowy skutek. dysk nadal zachowywał sie dziwnie a usb było martwe nie wspominając o czytmiku kart flash. powędrował dróri raz na srwis... ale sie okazało już że ta opcja serwisu w 3 dni jest już neiaktualna...: notebook wrócił i ciągle mamy do niego pewne zastrzeżenia. Myślę za fajną opcją jest tutaj kupno tego notebooka przez net z comesu bo masz wtedy parę dni na zwot gdyby s był niezadowolony z zakupu i wracają Tobie całą kasę. Czekam na wasze komentarze.
Jedyne co zasługuje na pozytywne zdanei w tym egzemplarzu to akt i ż matryca była bez zarzutu.

#39 L_KoMr

L_KoMr

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 22 Postów:

Napisany 09 June 2005 - 10:40 AM

Wlasnie ajak to jest z wyswierlaczem?
Slyszalem ze w monitorach lcd nie mozna zmieniac rozdzielczosci?!? Czy to prawda czy ktos mnie nabieral? Jaka (lub jakie ) rozdzielczosci sa w smarcie 400 ?!?!?!

#40 Drakor

Drakor

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 09 June 2005 - 11:33 AM

L_KoMr - rozdzielczości można zmieniać normalnie jak na zwykłym monitorze, przy czym obraz wygląda zawsze najlepiej w tzw. rozdzielczości natywnej - dla matrycy LCD w Smarcie 400 wynosi ona 1280x800 pikseli. Im niższa rozdzielczość, tym bardziej widać efekty przeskalowywania ekranu (czyt. obraz robi się "tłustszy").

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników