Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Lustrzanka cyfrowa dla amatora

• Please log in to reply
44 replies to this topic

#41 grrr

grrr

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 04 maj 2009 - 21:10

A co powiecie na taki zestaw?
http://allegro.pl/it...fv_gw_raty.html
czy to wogle ma sens?

#42 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 04 maj 2009 - 21:37

:lol:

Nie no, uśmiałem się z tego zestawu... Absolutnie nie daj się nabrać.
Miałem niegdyś do czynienia z taką przystawką szerokokątną ("obiektyw" :lol: )... Jakościowo tragedia - dopiero od f8 przestawała mydlić... Daj spokój, na takie "obiektywy" to może dzieci się nabiorą, a wnioskuję, że leszczem nie jesteś, więc po prostu zapomnij...

Nie wspomnę o pozostałych dodatkach z Chin... Czytnik kart jak i sama karta na pierwszy rzut oka wyglądają jak tandeta z Biedronki.

Profesjonalna torba... bez podanych wymiarów, bez jakichkolwiek informacji... Na zdjęciu nie wygląda za niczym. A jak nie ma przegródek w środku i będziesz musiał zapychać gazetami żeby Ci aparat nie fruwał?

Lampa... A jaką liczbę przewodnią toto ma? A gwarancję jakąś posiada? Ja rozumiem, że można używać zamienników typu Sigma lub Metz, ale jak taka "chinka" zrobi Ci zwarcie na stykach to z pretensjami będziesz musiał jechać do Azji.

3 pokrowce - te są najlepsze. Mam w komplecie z taką nasadką szerokokątną. Kiedyś pożyczyłem od kumpla, bo se do Fujika sprawił. Pokrowiec po tygodniu używania grumpluje się na takie małe gumowate paproszki, które wszędzie włażą... najwytrwalsze dotarły do samej matrycy. Zastanawiam się czemu kumpel nie upomina się o swoje szkiełko :D Mam toto nadal gdzieś w przepastnych czeluściach szafy...

Generalnie - śmiech na sali.

#43 grrr

grrr

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 04 maj 2009 - 21:45

heh, tez tak myslalem:D
No nic szukam dalej. Z racji, ze chce sobie wziac na raty w lukasie to troche pole manewru mam ograniczone, no, ale sie nie poddaje:)

#44 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 04 maj 2009 - 22:56

BTW tej aukcji ... czy to przypadkiem nie łamie regulaminu allegro.pl ?
Opis aukcji nie zgadza się z zawartością tego, co otrzymujemy po zakupie.
Przecież to, co oni nazywają 3 obiektywami, to 1 obiektyw i 2 soczewki.

Tak, wiem, że to występuje w masowej ilości ...
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#45 grrr

grrr

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 25 Postów:

Napisany 04 maj 2009 - 22:57

Doszedlem do wniosku, ze live view nie bedzie konieczne, poniewaz i tak malo kto go uzywa. Pierwotnie mial to byc aparat rowniez dla mojej kobiety, ale jak chce robic zdjecia to niech sie uczy bez udogodnien:D, co napewno bedzie rokowalo na przyszlosc, jesli bedzie miala chec poglebiania wiedzy:). Wiec pole manewru sie troche poszerzylo i znowu nie wiem co wziac:D. Po ostatniej wyplacie poczulem tzw. "kryzys" i musze troszke uszczyplic wydatki(dlatego rozygnacja z LV do ktorego trzeba doplacac ok. 500zł.). Wiec tak: C- 1000D, P- K250D/K-m, nie wiem jak z Olkiem(troche nie podrodze mi z 4:3), N- D60, sony A200. Mysle, ze to chyba wszystkie amatorskie modele. Kazdy daje mozliwosc nauczenia sie sztuki fotografowania, oraz pozniejszej rozbudowy w danym kierunku... Moze jakies cenne sugestie?(oczywiscie zdaje sobie sprawe ze nie jest to szczyt techniki;p, ale ludzie "gorszymi" lustrami robia ladne zdjecia wiec nie przeraza mnie to)

kptYossarian- Gdyby tak zwracac uwage na opisy i pozniej stan faktyczne tego co sie dostaje to zapewne polowa aukcji powinna byc zamknieta:). Czyms jednak trzeba zachecic potencjalnego kupca.
Moze nie specjalnie mnie ta aukcja interesowala bo akcesoria firmy "krzak" sa wiadomej jakosci, ale zastanawia mnie to czy np. tego typu soczewki(renomowanych firm) maja sens np. z kitem?

co myslicie o takim zestawie?
Pentax K-m + ob. 18-55mm
SanDisk SDHC 4GB Ultra II
Lowepro plecak Fastpack 200 (czarny)
AgfaPhoto ładowarka Turbo Charger Plus + 4szt 2700mAhł
Cena zestawu:
2115 zł
lub taki sam zestaw z Canon 1000D- bez IS;/

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników