Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Jakie zalety ma Windows 7 w stosunku do XP?

• Please log in to reply
35 replies to this topic

#21 micky74

micky74

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 28 czerwiec 2009 - 17:34

Dobra!
Poczytałem o ortografii i fachowcach ;) a teraz powiedzcie mi, moi mili, czy powinienem zamienić dziś Xp dobrze chodzący na 7RC - czy będą mi chodzić gierki, winamp, allplayer i inne normalne programy? ... Partycje zostaną, jak są, czy trzeba dane gdzieś pozabezpieczać? I ostatnie pytanie - jaki zainstalować (jeśli w ogóle) 32 bit czy 64?...Jakie ma to znaczenie? Pozdrawiam serdecznie ;)

#22 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 28 czerwiec 2009 - 21:41

Teoretycznie tak, bo w praktyce nie mam jeszcze Windowsa 7 RC(Microsoft dyskryminuje komputery pracujące pod Ubuntu), ale na wersji 64-bitowej beta 6801 wszystko poszło co miałem na XP. Systemy operacyjne 64-bitowe wolniej działają od 32-bitowych i mają większe potrzeby sprzętowe. Pod wersją beta nie miałem problemów z uruchomieniem programów dla systemu WindowsXP, Visty 32-bitowego. Za miesiąc powinienem mieć wersję RC(ciekawi mnie co specjalistom Microsoftu udało się poprawić, a co zrobić na diabła?) więc podam bardziej wiarygodne dane na ten temat. Przed pracą nad partycjami należy na wszelki wypadek zrobić kopię zapasową danych. Ale kiedy ja pracuję z partycjami, dbam o to, aby się znajdowały na innej partycji, niż którą bendę w danym momencie formatował. Pod wersją beta miałem problem z nagraniem danych na płytę DVD(wyjątek stanowiły obrazy .iso).

#23 eider111

eider111

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 674 Postów:

Napisany 29 czerwiec 2009 - 09:23

Zależy jaki masz komputer. Jeżeli procesor wspiera 64 bity to oczywiście najlepiej będzie zainstalować taki system, gdyż on w pełni wykorzysta możliwości procesora. Jeżeli nie wspiera należy zainstalować system 32 bitowy.

PS. Jeżeli Twój procesor wspeura 64 bity można na nim zainstalować zarówno system 64 bitowy jak i 32 bitowy. Inaczej jest gdy masz procesor 32 bitowy i nie wspiera 64 bitów. Wtedy możesz zainstalwac tylko system 32 bitowy.

#24 micky74

micky74

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2009 - 10:54

Mam dość dobry procesor (jestem laikiem) - 8400 core 2 duo, 4 gb ram, 640 hdd - to chyba wspiera 64 bity? ... Czyli warto?...

#25 mar89tum®

mar89tum®

Pasjonat

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 10688 Postów:

Napisany 30 czerwiec 2009 - 11:44

Nie masz dobrego procesora. Masz świetny procesor. Oczywiście warto system 64 bit.

#26 micky74

micky74

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 02 lipiec 2009 - 07:29

dzięki ;) już ściągnąłem ....teraz tylko poświęcić dzień na konfig i zabezpieczenie danych ;)

#27 micky74

micky74

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 06 lipiec 2009 - 11:32

Jeszcze jedno pytanko - czy instalując windows 7 na partycji C - system pozostawi mi dane na pozostałych partycjach? Czy może partycje ustawiane są od nowa... Napiszcie, bo nie wiem, czy przegrywać dane z pozostałych partycji.... ;) Pozdrawiam

#28 piotrr80

piotrr80

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 2 Postów:

Napisany 06 lipiec 2009 - 22:01

Jeszcze jedno pytanko - czy instalując windows 7 na partycji C - system pozostawi mi dane na pozostałych partycjach? Czy może partycje ustawiane są od nowa... Napiszcie, bo nie wiem, czy przegrywać dane z pozostałych partycji.... ;) Pozdrawiam

W moim przypadku partycje zmieniły kolejność co mnie zdziwiło :rolleyes: ale dane zostają

#29 micky74

micky74

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 11 lipiec 2009 - 09:50

Nie ruszył mi partycji ;) Jakby ktoś szukał odpowiedzi :))))

#30 mar89tum®

mar89tum®

Pasjonat

• Forumowicze
  • 10688 Postów:

Napisany 11 lipiec 2009 - 10:40

dzięki ;) już ściągnąłem ....teraz tylko poświęcić dzień na konfig i zabezpieczenie danych ;)

Ściągnąłeś system ? To w takim razie Panu dziękujemy. jak ktoś to zobaczy to bedom bany

#31 micky74

micky74

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 65 Postów:

Napisany 11 lipiec 2009 - 11:02

Ściągnąłeś system ? To w takim razie Panu dziękujemy. jak ktoś to zobaczy to bedom bany

Nie rozumiem....dlaczego mają być bany???... Przecież to legalny system ..:P "siódemka RC" :)))))

#32 mar89tum®

mar89tum®

Pasjonat

• Forumowicze
  • 10688 Postów:

Napisany 11 lipiec 2009 - 12:55

To nie bedom bany. Myślałem ,ze ściągnąłeś Vistę. Sorry przepraszam mój błąd :blush:
:kufel: dla Ciebie.

#33 GośćDaniel_*

GośćDaniel_*
  • Goście

Napisany 02 listopad 2011 - 15:04

Moim skromnym zdaniem stwierdzę że Windows 7 nie jest trudnym systemem. Jego najnowsze wydania obsługują różnego rodzaju oprogramowania od 32 do 64 bitowego bez problemów i jest bardziej dopracowany w porównano do Visty. Interfejs graficzny podobny lecz zmodyfikowany dla wygody użytkownika. Jestem zagorzałym fanem XP zaawansowany użytkownik lecz stwierdzam że 7 jest szybsza i wydajniejsza od XP i Visty. Polecam!!!!!!!

#34 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 07 listopad 2011 - 08:07

Nie wiem jak teraz, ale Windows 7 z czasem użytkowania zwalnia. Gdybym go miał tak jak w wersji beta, co miesiąc musiałbym robić format i instalację systemu. Po prostu szybko tracił na wydajności.

#35 mar89tum®

mar89tum®

Pasjonat

• Forumowicze
  • 10688 Postów:

Napisany 07 listopad 2011 - 09:11

A może totalnie nie umiesz dbać o system lub masz zbyt wolny komputer do sevena ?

#36 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 08 listopad 2011 - 09:28

Nie wiem co zmieniło się w 7 od wersji testowej, więc trudno mi określić, co się zmieniło w wyniku dostarczonych przez Microsoft aktualizacji. A co do dbania o system-opracowano do tego jakieś bezpłatne narzędzia? Bo wiele osób narzeka na wydajność systemu. Gdyby jeszcze direct X wykorzystywał pełne możliwości sprzętu....

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników