Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Jakie zalety ma Windows 7 w stosunku do XP?

• Please log in to reply
35 replies to this topic

#1 DarooM

DarooM

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 18 Postów:

Napisany 15 marzec 2009 - 18:16

Jak w temacie, tylko jeszcze rozszerzę: czy zaawansowany/średnio zaawansowany urzytkownik XP home/proffesional będzie musiał się wszystkiego uczyć od nowa, czy nie? Bo w Viście to połowy rzeczy nie mogłem znaleźć dlatego poszła w odstawkę. No i zalety tego nowego systemu

#2 hatanek

hatanek

ostatnio smutniejszy

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3339 Postów:

Napisany 15 marzec 2009 - 20:12

7 raczej jest podobnie zbudowana jak vista.
www.google.pl LUDZIE TO NIE BOLI POMYSLEC I WPISAC PROBLEM, SERIO MOWIE w sensie pisze...
Nie będę pisać "krok po kroku", komputer wymaga czasem pomyślenia, jeśli używasz go od ponad roku a jedyne co potrafisz zrobić na nim to włączyć film, empetrójke i zalogować się na naszą klasę to oddaj go biednym, są ludzie, którzy wykorzystają go lepiej. Nie lubię dzieci neostrady, nie lubię jak na końcu zdania oznamiającego stawiasz "????", nie znoszę jak odpowiedź na Twoje pytanie, dokładnie tak jak je zadałeś, wpisana w google, daje odpowiedz w pierwszym linku. Nie odpowiem na pytanie jeśli nie jesteś w stanie określić czego chcesz i jaki posiadasz sprzęt. Nie ośmieszaj się swoją sygnaturka i wypisywaniem w niej wszystkiego [ z błędami w języku angielskim i polskim ], co posiadasz w pokoju czy domu, nas to naprawdę nie obchodzi, że masz 2 laptopy z celeronem, wieże daewoo i telewizor marki Zyzol. Jeśli musisz, wpisz tam sprzęt warty tego.

#3 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 15 marzec 2009 - 21:59

Seven to lekko usprawniona Vista. Wszystko jest tak jak w Viście. Układ jest identyczny.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#4 Sotom20

Sotom20

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2764 Postów:

Napisany 15 marzec 2009 - 22:03

Ja bym powiedział że nie lekko a dość bardzo ;) Ale to moje zdanie :]
Chociaz na Viste nie narzekałem.

Toshiba NB520
Windows 7 Home Premium

#5 bucu1984

bucu1984

Powiedz jak to jest,kiedy wszystko już masz i nic nie cieszy cię

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 16166 Postów:

Napisany 15 marzec 2009 - 23:24

ale co to znaczy ze dosc bardzo ?? moze jakies konkrety bo twoja odpowiedz jest w stylu "nie bo nie" i to tyle
a moze jakis konkretny przyklad albo i kilka

#6 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 21 marzec 2009 - 13:19

Mniej zaawansowani użytkownicy mogą mieć problem z "czystą" instalacją systemu, ponieważ domyślnie tworzy się folder Windows Old wraz z plikami z wcześniejszej instalacji Windowsa. System operacyjny potrzebuje więcej miejsca na twardym dysku od XP. 7 jest szybsza przy 42 procesach od XP, ale po miesiącu użytkowaniu zwolni, koieczne będzie użycia programów do konserwacji systemu. Pliki pobierane za pomocą przeglądarki haszują się dopiero po ukończeniu pobierania. System jest przystosowany do nagrywania obrazów .iso nawet bez instalacji odpowiedniego programu do celu, co może stać przekleństwem, jesli chcemy jakieś dane zabezpieczyć. Podczas instalacji system mósimy zabezpieczyć hasłem, a do instalacji nie których programów i ich uruchomienia będą wymagane uprawnienia administratora. Interfejs użytkownika będzie zblizony jak w XP. Z uruchomieniem większości programów przeznaczonych dla XP i Wisty nie będzie problemów. Podstawowe sterowniki zostały zaimplantowane do 7, tak iż nie musialem ponownie instalować sterowników do mojej karty graficznej HD3850, by grać w gry 3D. Podczas instalacji sterowników do internetu trzeba będzie konfigurować opcje internetowe. Interfejs użytkownika zblizony do tego, co mamy w XP. No ale wersja finalna może się różnić od tego co w skrócie napisałem.

#7 tirkish

tirkish

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 91 Postów:

Napisany 28 kwiecień 2009 - 11:38

czyli jak każdego windowas trzeba nauczyc sie z nim pracowac, a pozniej to juz jakos poleci:)

#8 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 28 kwiecień 2009 - 19:48

Na Ubuntu(interfejs graficzny Gnome), czy dowolnym systemie z rodziny Windows pracuje się podobnie wykorzystując domyślny interfejs użytkownika.

#9 Sotom20

Sotom20

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2764 Postów:

Napisany 28 kwiecień 2009 - 21:03

ale co to znaczy ze dosc bardzo ?? moze jakies konkrety bo twoja odpowiedz jest w stylu "nie bo nie" i to tyle
a moze jakis konkretny przyklad albo i kilka

Szybszy, sprawniejszy ( mimo iz to dopiero RC), zadnych błedów itd.
Trzeba samemu sprobowac by sie przekonac.

Mniej zaawansowani użytkownicy mogą mieć problem z "czystą" instalacją systemu, ponieważ domyślnie tworzy się folder Windows Old wraz z plikami z wcześniejszej instalacji Windowsa. System operacyjny potrzebuje więcej miejsca na twardym dysku od XP. 7 jest szybsza przy 42 procesach od XP, ale po miesiącu użytkowaniu zwolni, koieczne będzie użycia programów do konserwacji systemu. Pliki pobierane za pomocą przeglądarki haszują się dopiero po ukończeniu pobierania. System jest przystosowany do nagrywania obrazów .iso nawet bez instalacji odpowiedniego programu do celu, co może stać przekleństwem, jesli chcemy jakieś dane zabezpieczyć. Podczas instalacji system mósimy zabezpieczyć hasłem, a do instalacji nie których programów i ich uruchomienia będą wymagane uprawnienia administratora. Interfejs użytkownika będzie zblizony jak w XP. Z uruchomieniem większości programów przeznaczonych dla XP i Vosty nie będzie problemów. Podstawowe sterowniki zostały zaimplantowane do 7, tak iż nie musialem ponownie instalować sterowników do mojej karty graficznej HD3850, by grać w gry 3D. Podczas instalacji sterowników do internetu trzeba będzie konfigurować opcje internetowe. Interfejs użytkownika zblizony do tego, co mamy w XP. No ale wersja finalna może się różnić od tego co w skrócie napisałem.

Mniej zaawansowani użytkownicy mogą mieć problem z "czystą" instalacją systemu, ponieważ domyślnie tworzy się folder Windows Old wraz z plikami z wcześniejszej instalacji Windowsa

Nie? Jedyne pliki jakie zostaja ( ktore i tak mozna usunac) to po wykonaniu upgrade z poprzedniego buildu. Zaden folder Windows Old nie powstaje.

ale po miesiącu użytkowaniu zwolni, koieczne będzie użycia programów do konserwacji systemu

Bzdura. Uzywam TYLKO systemowego Disc CleanUp i Defragmentatora i chodzi juz ok 2 miesiace caly czas tak samo sprawnie. Uruchamianie jak i zamykanie systemu ma ten sam czas itd.

System jest przystosowany do nagrywania obrazów .iso nawet bez instalacji odpowiedniego programu do celu, co może stać przekleństwem, jesli chcemy jakieś dane zabezpieczyć

No to jak chcemy zabezpieczyc to wtedy uzywa sie innego softu a tak to jest to bardzo wygodne.

Podczas instalacji system mósimy zabezpieczyć hasłem, a do instalacji nie których programów i ich uruchomienia będą wymagane uprawnienia administratora.

Kolejna bzdura. Nie musimy zakladac zadnego hasla a programy nie wymagaja uprawnien admina. Chyba ze chcesz grzebac w plikach etc. A UAC tutaj tez sie da wylaczyc.

Interfejs użytkownika będzie zblizony jak w XP

Chyba do Visty jak juz ;p

Podczas instalacji sterowników do internetu trzeba będzie konfigurować opcje internetowe.

Niedokonca. Zalezy kto jest usługodawca. Np uzytkownicy internetu kablowego np Chello ( sam posiadam) nic nie musza robic. System sam wszystko instaluje i od razu mozna korzystac.

To tyle ode mnie ;)

Toshiba NB520
Windows 7 Home Premium

#10 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2009 - 11:04

To nie bzdury. Na swoim 64-bitowej wersi Ultimate buold 6800 było dokładnie tak, jak opisałem. Inne wersje beta Windowsa 7 mają prawo się różnić między sobą. No i trzeba pamiętać o tym, iż w sieciach p2p można spotkać się ze skrakowaną Wistą przerobioną na Windows 7 beta. Takie programy jak Disc CleanUp i Defragmentator słóżą do konserwacji systemu. Jesli sotom20 chce, by jefgo komputer w sieci był jak otwarta książka, niech nie bawi się w zakładanie haseł, nokt Mu tego nie zabrania. Uprawnień administratora używalem tylko podczas istalacji programów sprawiającymi problemy.  No i popraw ortografię w swoim poście.

#11 Adamus58

Adamus58

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 191 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2009 - 16:10

Popraw ortografię w swoim poście - "słóżą". Dla jasności - "SŁUŻĄ".

#12 Sotom20

Sotom20

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2764 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2009 - 16:46

To nie bzdury. Na swoim 64-bitowej wersi Ultimate było dokładnie tak, jak opisałem. Inne wersje beta Windowsa 7 mają prawo się różnić między sobą. No i trzeba pamiętać o tym, iż w sieciach p2p można spotkać się ze skrakowaną Wistą przerobioną na Windows 7 beta. Takie programy jak Disc CleanUp i Defragmentator słóżą do konserwacji systemu. Jesli sotom20 chce, by jefgo komputer w sieci był jak otwarta książka, niech nie bawi się w zakładanie haseł, nokt Mu tego nie zabrania. Uprawnień administratora używalem tylko podczas istalacji programów sprawiającymi problemy.  No i popraw ortografię w swoim poście.

Ja mam poprawic ortografie? :D
"mósimy" , "słóżą"
Napewno ja? :>
A jesli chodzi o przecinki itd to rzadko uzywam ale błędów to w 99% nie robie :]

A co do systemu to tez mam Ultimate aktualnie wersje RC. Posiadalem praktycznie kazdy build od numeru 7022 wiec nie mow mi jak jest ;)
Owszem słuza jako konserwacja ale napisales tak jakbys polecal inny do tego soft. Aha i szczerze mowiąc gówno da Ci haslo na Windowsa. I nie gadaj ze moj system jest jak otwarta ksiazka bo akurat podczas pracy kompa to ma niewielki wplyw wg mnie i tyle. Wiec nie mow ze jest to KONIECZNE podczas instalacji systemu.
PS. Wymien te programy :)

Toshiba NB520
Windows 7 Home Premium

#13 Adamus58

Adamus58

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 191 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2009 - 17:24

To było do intervojager.

#14 Sotom20

Sotom20

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2764 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2009 - 17:27

Wiem ja tez do niego to pisalem ;)

Toshiba NB520
Windows 7 Home Premium

#15 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 30 kwiecień 2009 - 07:13

Aha i szczerze mowiąc gówno da Ci haslo na Windowsa

Nie kometuję. 

#16 Sotom20

Sotom20

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2764 Postów:

Napisany 30 kwiecień 2009 - 17:08

To nie komentuj ale przynajmniej nie pisz głupot i pisz poprawnie ;)

Toshiba NB520
Windows 7 Home Premium

#17 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 30 kwiecień 2009 - 20:51

Nie mam chęci na kolejne mdłe dyskusje z ignorantem, który wszystko umie i wszystko wie, a nawet umie czytać ze zrozumieniem tekstu, a kultura jego wypowiedzi powinnać być wzorem dla innych. W tym wątku nie ma miejsca na merytoryczną dyskusję, a więc nie mam zamiaru się w nim wypowiadać, bo dotego konieczne są umiejętności, których Somato20 brakuje.  

#18 Sotom20

Sotom20

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2764 Postów:

Napisany 30 kwiecień 2009 - 21:02

Nie twierdze ze wszystko umiem i wiem. Tylko jak pisalem mam Win7 od numeru 7022 i wiem jak sie system zachowuje itp.
Dlatego jestem przeciwny temu co napisales.
A poza tym ja nie podwazam Twoich umiejetnosci wiec Ty tez moich nie podwazaj to raz.
Dwa chcesz mnie poprawiac piszac abym poprawil ortografie a sam walisz byki ze az wstyd.
A trzy

Somato20

wybacz ale wg mnie celowo przekreciles nick.

Toshiba NB520
Windows 7 Home Premium

#19 Donkiller

Donkiller

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 49 Postów:

Napisany 07 maj 2009 - 12:11

Jeżeli chodzi o moją osobę, to naprawdę jestem zadowolony z Windowsa 7!!!!!!!!! Użytkowałem go zaledwie 2 godz., ale z całą pewnością moge stwierdzić, że poczciwy XP znalazł godnego następce!!!!!!!!!!! W 100% w przyszłości będę używał tylko i wyłącznie 64 bitowego wydania Windows 7!!!! W końcu wpełni 64 bitowy system i procesor razem :D Podczas moich testów wydajności Windows 7 spisuje się lepiej niż Windows XP!!!! i wykrywa mi wpełni 4 GB ram :) Nachwalić się nie mogę, ale system zapowiada się naprawdę udany patrząc na betę RC :)

#20 firekage

firekage

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 3687 Postów:

Napisany 08 maj 2009 - 19:50

Jeżeli chodzi o moją osobę, to naprawdę jestem zadowolony z Windowsa 7!!!!!!!!! Użytkowałem go zaledwie 2 godz., ale z całą pewnością moge stwierdzić, że poczciwy XP znalazł godnego następce!!!!!!!!!!! W 100% w przyszłości będę używał tylko i wyłącznie 64 bitowego wydania Windows 7!!!! W końcu wpełni 64 bitowy system i procesor razem :D Podczas moich testów wydajności Windows 7 spisuje się lepiej niż Windows XP!!!! i wykrywa mi wpełni 4 GB ram :) Nachwalić się nie mogę, ale system zapowiada się naprawdę udany patrząc na betę RC :)

To ciekawe byly te Twoje testy wydajnosci , bo XP wzgledem V i W7 jest srednio i do 10 FPSow szybszy - vide Grid :
XP
Avg: 90.368 - Min: 80 - Max: 103 vs
W7
Avg: 79.939 - Min: 71 - Max: 93

Pozniej ponownie sprawdzane :

win7

Avg: 79.422 - Min: 70 - Max: 95
Avg: 76.823 - Min: 68 - Max: 90

xp

Avg: 88.858 - Min: 80 - Max: 101
Avg: 80.455 - Min: 72 - Max: 91
Tylko swinia potrafi taplac sie w szambie....

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników