Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Opłacalne zawody na ok. 2017 rok

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
10 replies to this topic

#1 jumpy007

jumpy007

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 07 marzec 2009 - 20:46

Witam! :)
Mam pytanie dosyć ogólne. A mianowicie mam 16 lat i zaczynam myśleć o przyszłosci. W tym roku muszę wybrać szkołe średnią. Wiem, że w sumie moja dalsza 'kariera' od tego nie zależy ale chciałam spytać o opłacalne zaowdy przyszłości (na oko ile będzie się w danym zawodzie zarabiać) i jak do nich dojść czyli jakie szkoły, studia czy coś poprostu ściażka edukacyjna. Nie mam szczególnych zainteresowań ale za to już dzisiaj mogę powiedzieć, że nienawidze chemii i fizyki ale matematyke nawet lubie, polski tez nie sprawia mi trudnosci. Lubie się uczyć jezyków póki co : angielski, francuski.

#2 intervojager

intervojager

nonkonformista

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2185 Postów:

Napisany 07 marzec 2009 - 21:20

Polecam Ci zawody budowlane, lub związane z turystyką.

#3 noise_maker

noise_maker

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 395 Postów:

Napisany 26 kwiecień 2009 - 23:59

ostatnio gdzieś słyszałem, że kolejarzy będzie brakować za kilka lat w Polsce, więc może taki kierunek Ciebie zainteresuje xD :)
abit ip35 core 2 quad @ 3,6GHz, 1,45v + thermalright 120a+acutake 12cm patriot extreme 2x1gb OC@1000mhz cl5 galaxy 8600ge 685/2060 western digital 250gb 8mb cache sony dvd-rw sound blaster audigy 5.1 fortron 550w +12V=36A nzxt tempest samsung SM 930bf - 19"

#4 jezz83

jezz83

Hedgehog

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2663 Postów:

Napisany 27 kwiecień 2009 - 07:35

A może napisz co ciebie interesuje, bo jeśli jesteś humanista to raczej zawody techniczne nie bedą twoją domeną i odwrotnie, ze ścisłego umysły humanista będzie raczej przeciętny.
A za 10 lat to ciężko prorokować co się będzie opłacać. Ja stawaim, ze IT, budowlanka, handel, turystyka. Ale do tego dochodzą woskie dziedziny, w których jest mało specjalistów.
JeZZoo

#5 waglik_22

waglik_22

No to klaśnij

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4245 Postów:

Napisany 27 kwiecień 2009 - 19:26

Słyszałem też że górników niedługo zabraknie.

Akai S1100 + Akai MPC 500 + E-mu 0404 + Stanton T120 + Stanton SA.3 + Technics SX-K700

#6 tirkish

tirkish

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 91 Postów:

Napisany 28 kwiecień 2009 - 11:47

jedno co jest pewne to, że szeroko rozumiane IT będzie sie mocno rozwijac - tylko, że trzeba mie smykałke do tego, bo jezeli ktoś tego nie lubi to sobie nie poradzi np. z programowaniem :/

#7 trabor21

trabor21

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 29 kwiecień 2009 - 14:01

z całą pewnością wybór informatyki lub turystyki będzie dobrym wyborem to są dziedziny w których na pewno nie będzie problemu znaleźć dobrą i wysoko płatną prace

#8 lepszynizus

lepszynizus

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 9 Postów:

Napisany 28 maj 2009 - 16:48

a może cos zwiazanego z grafika komputerowa?

#9 Zawisza

Zawisza

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 31 maj 2009 - 21:22

grafika jest fajna ale wymagająca i trzeba mieć to coś - talent artysty :P
Zawisza

#10 koloramowa

koloramowa

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 03 czerwiec 2009 - 21:35

a ja powiem tak: jak coś cię interesuje i będziesz robiła to z pasją to na bank dużo zarobisz, a nie możesz oglądać się tylko na zawody w których można dużo zarobić bo uwierz że w pewnym momencie jak nie czujesz satysfakcji z wykonywanej pracy to i żadne pieniądze cię nie zadowolą. Ale skoro już tak do tego podchodzisz to inżynierowie przede wszystkim są i będą poszukiwani najbardziej. Pozdr

#11 Zawisza

Zawisza

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 120 Postów:

Napisany 15 czerwiec 2009 - 16:53

a ja powiem tak: jak coś cię interesuje i będziesz robiła to z pasją to na bank dużo zarobisz, a nie możesz oglądać się tylko na zawody w których można dużo zarobić bo uwierz że w pewnym momencie jak nie czujesz satysfakcji z wykonywanej pracy to i żadne pieniądze cię nie zadowolą. Ale skoro już tak do tego podchodzisz to inżynierowie przede wszystkim są i będą poszukiwani najbardziej. Pozdr

masz rację w kwesti lubienia wykonywanego zawodu, ale...
nie zgadzam się że jeśli stróż nocny albo kasjerka w hipermarkecie lubi to co robi jest to jej/jego pasją to zarobi duża kasę, nie uważasz?

Na świecie i w Polsce tez brakuje inżynierów...
Zawisza

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników