Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Kino domowe czy Stereo?

• Please log in to reply
54 replies to this topic

#41 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 09:12

No tak jest, ale to mysle wynika z tego ze kino domowe dominuje na rynku i stereo naprawde jest malo. Byc moze juz tak zostanie, ze stereo zostanie zepchniete na margines, tak jak sie stalo z płytami winylowymi i gramofonami. Ale rownoczesnie stanie sie synonimem jakosci, a te kina domowe bedą postrzegane typowo komercyjnie, jako sprzet duzo nizszej jakosci od stereo.
Tak juz jest dzisiaj ze jakosc dzwieku z kina domowego jest nizszy od jakosci dzwieku z stereo. A ten kto mysli inaczej to jest albo ignorantem, albo nigdy nie slyszal stereo.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#42 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 12 kwiecień 2005 - 09:29

locoloco napisał:
"Anrew1209 - poleciałeś z myśleniem tak szybko, że nie nadążam. Uważasz , że jak wciskasz stereo gdy użytkownik chce kino - dobre kino- /za 2500/ - to ok. bo ???? A jeśli ja doradzam kino gdy klient chce kino to źle , bo ?????? Przerasta Cię teoria , a życie to nie jest bajka. Tam od razu klient wyczuwa że coś kręcisz i kombinujesz . To ja przychodzę do Ciebie po kino , a Ty mi mówisz - kino to moda .Kup pan stereo . Ale ja chcę kino - wypożyczyłem film "Gladiatora" - proszę o kino . A Ty ze swoją najlepiej rozumianą więdzą brniesz dalej - kino gra słabo kup pan stereo. Tu się konczy klienta cierpliwość i u Ciebie nawet baterii nie kupi.W kilkudziesięciu sklepach ktore obsługuję , tylko kilka razy /przez ostatnie pięć - siedem lat/ klienci poprosili o zestaw stereo. Kin nabyto kilkanaście może kilkadziesiąt tysięcy. Moda ? Wygoda? Nie wiem. I wcale mnie to nie obchodzi .I wbrew Waszym wyobrażeniom nie mijam ludzi po drugiej stronie chodnika z uwagi na złe doradztwo. Klient który kupuje sprzęt w naszych sklepach ma prawo zwrotu lub wymiany sprzętu jeśli mu nie odpowiada. Bo my nie boimy się odpowiedzialności za słowa. Zadowolony klient przysyła następnych klientów. Na forum sobie pogadamy , ale odpowiedzialności - ZERO. Konsekwencji - ZERO."

bede orginalny locoloco i powiem, ze

nadal sie z Toba nie zgadzam!

Juz spiesze wyjasniac dlaczego?
Napislaem wyzej, ze chyba nie czytales naszych wczesniejszych postow. Teraz mam juz pewnosc -nie czytales.

Atakujesz Quadro jak jakiegos "krzyzowca" na Kino Domowe, a tymczasem -gdybys tylko zechcial poczytac -zauwazylbys, ze ten sam Quadro poleci KD, ale nie z tymi pierdziakami, z ktorymi Ty sprzedajesz

Wiem, wiem, teoria mnie przerasta. Ty jestes za to praktykiem i dlatego mozesz "lac" na takie konkluzje (do ktorych wczoraj doszlismy), ze jesli mozna kupic sprzet, mieszczac sie w zalozonym wczesniej budzecie, z pelnowymiarowymi glosnikami, to kazdy -nawet Twoj "zadowolony" klient, jesli ma miejsce w domu -wybierze taka opcje. A raczej nie wybierze , bo praktyk -locoloco wie wszystko i nie musi sie liczyc z przeciwnymi opiniami. Ta droga (ta sama tlumzcylem swoje zdanie Quadro ) Twoj "zadowolony" klient najczesciej nie slyszal nic lepszego od zintegrowanej mini -wiezy Samsunga. Nie wiem dlaczego taki praktyk, jak Ty, dziwi sie, ze "podnieci" go wielokanalowy glos z pierdziawek.
Zeby Twoj klient zaczal szukac Cie z narzedziem "koso -podobnym", to najpierw musi u kogos zobaczyc sprzet -za podobna cene -ktory gra...inaczej
Ale rozumiem, ze taki praktyk jak Ty, posiada juz zestaw peruek i sztucznych wasow?

#43 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 15:20

andrew 1209 - podtrzymuję swoją opinie .Nie będę polemizował - na śmieszne wyimaginowane zarzuty. Nie będę Cie obrażał - bo nie uważam tego za stosowne. Jeśli będziesz chciał polemizować na argumenty , to proszę
kiki - hdtv, audiovideo

#44 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 15:41

No coz locoloco, znam nieco podejscie klienta i obserwujac twoje wypowiedzi wcale sie nie dziwie ze tyle kin domowych zostalo sprzedanych.
Wchodzi klient, z checia zakupu sprzetu grającego (niekoniecznie kina domowego) i co widzi? Na polkach kina domowe, sprzedawca mowi tylko o kinach domowych, argumentujac ogromnymi mozliwosciami takiego kina, iloscia systemow i obslugiwanych formatow. Do tego caly czas akcentujac ze cena rynkowa jest taka a my mamy o tyle taniej.
Jezeli nie jest w tym zorientowany to nie trzeba wiele zeby ulegl iluzji roztoczonej przez sprzedawce.
Locoloco, nie znam cie osobiscie, ale cos mi sie wydaje ze straciles obiektywizm, bo co by klient nie chcial, to i tak sprzedasz mu kino domowe.
I uwazam ze nie kierujesz sie dobrem klienta, tylko swoim interesem.

A pewnie jezeli w Olsztynie znalazlby sie taki osobnik jak Quadro, ktory dalby ludzom posluchac zestawow stereo w tym samym przedziale cenowym co kino domowe, to juz musialbys przechodzic na druga strone ulicy

Sony Vaio VGN-NW21SF

#45 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 19:49

Nie zgadzam się z Tobą . Ja jako klient wybrałem świadomie kino domowe , bo jak wiesz wybrałem i wcale się tego nie wstydzę . Mimo że nagonka na każdego kto inaczej myśli , trwa. Pamiętaj że klienci w Polsce to nie półgłówki , którzy idą jak ćma do światła. Wręcz przeciwnie - to klienci w Polsce zą znacze lepiej wykształceni i przygotowani do rozmowy niż klienci w innych krajach. To że wybierają kino tzn ,że tak chcą . I Twoje sugerowanie braku smaku , każdego kto nie kupi zestawu stereo jest nie fair w stosunku do tych użytkowników. Że też śmieli mieć inne potrzeby.

Absolutnie masz rację ,że w sklapach króluje na półkach kino domowe.To nie znaczy ,że nie ma zestawów stereo.Absolutnie zgadzam się ,że sprzedawcy roztaczają wizję kina. Ale robią to w odpowiedzi na konkretne pytanie. Straciłem obiektywizm ? - bo uważam ,że kina zaspokajają gusta klientow / w zależności od ceny/ czy dla tego że nie popieram wciskania na siłę zestawów stereo - nawet wtedy gdy klient sobie tego nie życzy ?

To z szacunku do siebie i swoich klientów zostanę przy swoim zdaniu. Moim skromnym poparciem niech będzie zdecydowana większość zadowolonych użytkowników. Jest ona wielokrotnie większa od użytkowników stereo - sorry.

"I uwazam ze nie kierujesz sie dobrem klienta, tylko swoim interesem. " - myślę że na Twoim poziomie stać Cię na więcej. Jeszcze nikt bez zdania racji , nie zarzucał mi fałszych intencji. Nie będę Cię też zapewniał że moje intencje są skierowane wyłącznie dobrem klienta. To niech ocenią czytający wątek.

W moim środowisku regionalnym i ogólnpolskim w branży Panasonic , JVC , Thomson, Pioneer , JBL , EIC -Onkyo Audioklan- Yamaha i wiele innych - podanie nazwy firmy wystarcza na zawarcie największych transakcji- bez zabezpieczenia. Nasza firma nie skalała się -podczas 16 letniej historii wciskaniem żadnego sprzętu.Wolimy nie sprzedać żadnego sprzętu niż opowiadać głupoty i czerwienić ze wstydu.

Ponadto nasze sklepy zawsze oferują towary o najkorzystniejszym stosunku ceny do jakości , wygrywając z konkurentami , którzy obdzierają klientów ze skory./Nawet gdy dotyczy to sprzętu stereo/.

Skoro znalazłeś niszę na sklep stereo - powinieneś to wykorzystać i otworzyć sklep w Olsztynie. My również sprzedajemy zestawy stereo o czym się zapewne przekonałeś./Dziś np.sprzedaliśmy wzmacniacz stereo Marntza i Cambridge/. Ale nie będziemy nigdy tego robić wbrew użytkownikom , nawet wówczas gdybyś pisał na forum , niestworzone rzeczy. Szacunek dla klienta i wybor towaru /w zaleznosci od srodków/ to zaufanie do sklepu i firmy. My nie musimy wstydzić się przed klientami. I nigdy nie będziemy przechodzić na drugą stronę ulicy .

kiki - hdtv, audiovideo

#46 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 20:06

Nie o to chodzi ze kazdy kto ma kino domowe jest u mnie przekreslony. Bo sam tez siebie musialbym skreslic.
Ja tylko jestem nieprzychylnie nastawiony do zestawow z tymi mikroskopijnymi glosnikami jakie sa powystawiane po sklepach w ilosciach wprost ogromnych. I jak slucham tych sprzedawcow jak wciskaja ludziom kit o niebywalej jakosci dzwieku takich rozwiazan, to az powoduje to u mnie wyciek ropny z uszu.
Moje przyklady to maja podkreslic tylko roznice miedzy takimi wlasnie zestawami all in one a poządnym sprzetem kina domowego z normalnymi glosnikami.
Tylko stosuje tu wlasnie porownanie do stereo, bo sa zblizone cenowo do takich wlasnie zestawow. I za ta sama cene mozna dostac o wiele lepsza jakosc dzwieku.
I dlatego uwazam ze lepiej kupic stereo niz takie kino. I mozesz mnie nazywac konserwatystą, heretykiem, upartym oslem, niereformowalnym tłukiem, ale swojego zdania nie zmienie.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#47 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 12 kwiecień 2005 - 22:14

locoloco

dlaczego sie tak pieklisz?

Twoja przemowa zabrzamiala jakbys sie czul kopany za przekonanie A przeciez nikt Cie nie kopie, tylko przedstawia swoje racje. Przy okazji nie ma co lamentowac, bo wykorzystales okazje i sprytnie przemyciles info -jaka to Twoja firma rzetelna i dbajaca o interesy klienta Pomysl -w normalnej dyskusji juz by Ci to wykasowali, wiec przestan sie mazac

Quadro woli swoje stereo, Ty preferujesz KD i wszystko mogloby byc cacy, gdyby nie fakt, ze tak preferujesz to kino domowe, tak preferujesz, ze az czasami widze (tu na Forum) jakie badziewie oferujesz szukajacym

Quadro mnie nie przekonal do swojego stereo. Moje ucho nie lapie tego, za co Quadro kaze mi placic kupujac oddzielnie stereo.
Moglbym wtedy isc do locoloco i popatrzec, co mi zaproponuje? Tylko problem w tym, ze locoloco tak bardzo preferuje kino domowe, ze dla niego kazde pudelko JVC z piecioma dodatkowymi pudelkami wokol bedzie spelnieniem moich marzen, bo przeciez "przylazlem" do niego po KD. Malo tego -niech tylko sprobuje mu powiedziec, ze gra to jak.... moje "pudelka" do kompa. No, moze zdziebko lepiej/glosniej

Tak widze niestety locoloco czasem Twoja oferte dla ludzi przychodzacych na Forum posluchac Twojej rady. Ja tak nie chce.
Jesli w watkach (nie mam tu na mysli konkretnego) klient legitymuje sie konkretnym ograniczonym budzetem, Ty oferujesz mu jakis komplet -najczesciej ze wspomnianymi malymi glosnikami -a za chwile czytam, ze w tej cenie moge kupic oddzielny, skladany zestaw z pelnowymiarowymi kolumnami, to ja sie pytam -gdzie jest ten "najkorzystniejszy stosunek ceny do jakości", o ktorym wspomniales?
Moge polemizowac z Quadro -czy jest sens kupowac stereo, jesli sadze, ze bede uzywal kina domowego, a jakosc jego dzwieku nawet jesli nie mnie powala -to zadowala, ale jakos nie widze powodu do polemiki -ktory sprzet zagra lepiej -"klocek" z malymi glosnikami, czy zestaw z pelnowymiarowymi kolumnami? To jest, wydawalo mi sie, oczywiste. Teraz juz z tej oczywistosci wylaczylem locoloco. Chyba, ze cos zle rozumiem?

#48 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 22:59

Ander nie przeginasz czasem trochę? Każdy może mieć swoje zdanie. Quadro proponuje stereo locoloco kino domowe. Osoba, która zakłąda wątek sama zdecyduje co wybrać. Jak uwąznie się wczystasz to zoabczysz, że proponuje oprócz JVC np. HK i JBL. Tak więc po to jest forum, żeby każdy miał swoje zdanie. Także uważnie czytajcie bo raz mówicie o kinie zintegrowanym, a raz o osobnych klockach. Nie mieszajcie jednego z drugim. Więcej luzu panowie
Masaj
Ewakuacja

#49 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 22:59

Moja koncepcja jest taka. W określonej cenie odsłuchuję kilka kin domowych / nie koniecznie JVC/ .Szukam fachowej prasy , info inernet oraz opinii rynkowej . Jeśli przez 5 lat z kolei kino JVC dostaje nagrodę Eisa to nie jest z nim tak żle.Oczywiście zawsze można wszystko zanegować.Ale ja , co może być obrazoburcze dla Quadro , z tym się zgadzam. Wcale nie znaczy że inne firmy są złe. Kino ma swoje przeznaczenie i je spełnia. Jeśli klient oczekuje kina przy czym zastrzega ,że sluchać rownież muzyki otrzymuje sprzęt minimum z kolumnami podłogowymi. Jakbyś prześledził inne wątki to najbardziej popieranym kinem który spełnia te walory - to zestaw Onkyo. Następna grupa to HK. Ale nie ma takiej możliwości ,że dobrego kina zintegrowanego , zmieścisz się z ceną Onkyo.

Proszę przeczytać jeden z wielu wątkow z innych portali, ludzi ktorzy są zadowoleni z wybranego sprzętu do kina domowego opisywanego przeze mnie http://www.audioster...436.html#bottom

to też użytkownicy .Co dziwne zadowoleni .

kiki - hdtv, audiovideo

#50 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 12 kwiecień 2005 - 23:14

masaj007

a gdzie napisalem, ze ktos nie moze miec swojego zdania?

BTW. Jestem wyluzowany, a Ty?
Z JVC to byl tylko przyklad -jednej z wielu, ktore zauwazylem -propozycji locoloco. Zaraz pozniej zobaczylem (o czym nie wiedzialem), ze mozna w podobnej cenie zbudowac zestaw na Kodzie, bo HK i JBL to juz troche wyzszy pulap cenowy.
Sam sie przymierzam do zakupu jakiegos zestawu i chcialbym znalezc "srodek" w Waszym sporze, stad moje pytania.

#51 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 23:24

Jeśli przez 5 lat z kolei kino JVC dostaje nagrodę Eisa to nie jest z nim tak żle.Oczywiście zawsze można wszystko zanegować.Ale ja , co może być obrazoburcze dla Quadro , z tym się zgadzam

Loco nie rob ze mnie jakiegos heretyka.
Wiem jakie kino dostalo nagrode EISA i wcale nie podwazam tego wyboru.
Ale podwazam np. wybor wzmacniacza JVC za 899 wyposazonego rownie bogato jak sprzet z 2000 zl
Cudów nie ma, gdzies musieli oszczedzic - oszczedzili na koncówce mocy - wedlug mnie najbardziej kluczowej czesci amplitunera.
Wiec prosze nie imputuj mi tego ze wszystko co ma znaczek JVC jest be.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#52 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 12 kwiecień 2005 - 23:47

Staram trzymać się faktów. Nie mam zamiaru nikogo brażać , jeśli tak to odebrałeś to sorry. Aplituner JVC kosztuje normalnie 1699 zł , a cena 899 to wyprzedaż !!! I nie uważam że jak coś jest w promocji - to jest złe. Ja podałem ,też , że w tej cenie nie znajdziesz lepszego rozwiązania , o to mogę iść w zakład - jak mawiano. Co do Kody - to wolę się nie wypowiadać . Wyłącznie złe doświadczenia.
kiki - hdtv, audiovideo

#53 filip_76

filip_76

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 157 Postów:

Napisany 20 kwiecień 2005 - 10:01

Zgadzam się z Quadro:na początku fascynacja KD, ale ile jest tych dobrych filmów? Tu jestem wybredny, nie oglądam kilbilów - co nieco zawęża ofertę, zresztą, dostało mi się od Quadro, bo napisałem, że "Piła" to wg mnie kiepski film; jemu się podobał, mnie nie ale to nie dowód na to, że jeden z nas odstaje od normy /na + albo na -/ to po prostu kwestia gustu;

Teraz oglądam film raz w tygodniu, muzyki słucham codziennie, mam KD z pierdziawkami i przymierzam się do wymiany frontów, żeby poprawić wrażania ze słuchania muzyki;

przeglądam różne fora i mam mętlik - jakie kolumny wybrać, jakie kable, jakie interkonekty?

I prawdą jest to, co już napisano, że doznałbym pewnie szoku zmieniając fronty choćby na tonsile, które są dla wielu obciachem, kolejnego szoku zmieniając tonsile na paradigmy ... aż do pewnego momentu, gdzie skończy się moja percepcja i różnice będą już tylko na poziomie autosugestii

Także mógłbym wydać masę pieniędzy na kable i kolumny, tylko pytanie, czy moje uszy to wychwycą?

Czyli - powinienem zacząć od określenia swoich potrzeb: ja chciałem kino, teraz proporcja przesunęła się na korzyść muzyki - ze względów fiansowych pójdę na kompromis - zmienię fronty;

co do mody - sprzedawcy potrafią wyzwolić w nas potrzeby, tak się ten świat już kręci ale klienci, którzy dokonują zakupów pod wpływem impulsu czy dla szpanu, raczej nie goszczą na takich forach;

Podsumowując - miałem potrzebę posiadania kina /czy własne głębokie przekonanie, czy wmówione??/ wybrałem się do sklepu, dokonałem zakupu, zweryfikowałem oczekiwania z rzeczywistością i trafiłem na forum, bo lepsze jest wrogiem dobrego

Zgodzę się z locoloco: ja przyszedłem w określonym celu do sklepu z określonym budżetem /jak 95% klientów/ i nawet nie chciałbym słuchać wynurzeń sprzedawcy nt. zestawu stereo, w którym koszt interkonekta przekracza mój budżet; dziś widzę to inaczej - moje potrzeby się rozwinęły, chciałbym czegoś więcej. Mam tylko świadomość, że w pewnym momencie poprawa parametrów sprzętu będzie obojętna dla moich zmysłów a ja kupiłem kabel V.d.H wyłącznie ze snobizmu; można ulegać modzie kupując mantę za 299,99 w hipermarkecie, można i kupując lampowy wzmacniacz i złote kable...

pzdr

filip_76

#54 zaklinacz1

zaklinacz1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 7 Postów:

Napisany 20 wrzesień 2005 - 15:11

W zwiazku z bardzo licznymi pytaniami o kino domowe chcialbym podjac pewną polemike na temat: Co lepsze kino domowe czy tradycyjne Stereo? <p>Osobiscie uwazam ze kino domowe jest modą, ktora kiedys przeminie. Producenci produkuja takie zestawy bo jest na nie popyt. Ale tak jak widze po sobie, poczatkowa fascynacja kinem domowym przemija i teraz juz prawie nie ogladam filmow tylko slucham muzyki, a do tego lepiej nadaje sie tradycyjne stereo. <p>Wiadomo jest tez ze nie kazdego stac na kino domowe z prawdziwego zdazenia, tylko kupuja zestawy gotowe, ktore wydaje sie ze sa idealnym srodkiem. Ale ja uwazam, ze tanie systemy kina domowego są atrakcyjne tylko pozornie, mnogość elementów składowych i bogactwo dostępnych funkcji odbywają się bowiem kosztem jakości komponentów, które są niestety tandetne. Na dzień dzisiejszy dla większości klientów lepszym rozwiązaniem będzie tradycyjny system dwukanałowego stereo, nawet jeśli oprócz odsłuchu muzyki będzie on też odtwarzał filmy z DVD. Po prostu zmniejszenie kosztów systemu, zachowanie takiej samej (a może i lepszej) jakości przy odtwarzaniu muzyki i zupełnie przyzwoita jakość odtwarzania ścieżek filmowych po stronie zalet, a utrata części efektów przestrzennych w trakcie oglądania filmów po stronie wad - oto główne składniki bilansu. <p>Trzeba pamietac o podstawowej rzeczy. Kino domowe ogladamy z doskoku, z uplywem czasu coraz rzadziej (ze wzgledu na brak czasu), a muzyka towarzyszy nam prawie caly czas.

<{POST_SNAPBACK}>

#55 hojlo1

hojlo1

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 271 Postów:

Napisany 22 wrzesień 2005 - 18:56

...Panowie ...moze pora "zejść na Ziemię" (duża litera specjalnie zastosowana ).

Macie wszyscy rację...oczywiście subiektywnie... i po kłopocie. ;)

Dodam Wam od siebie, ze mnie uczono o wyższości lampy na tranzystorem (w dźwięku) , czy o tym , że nigdy technika cyfrowa nie wyprze analogowej....
( takze i to .... że żaden "kaseciak" nie zastąpi "szpulowca").

Teraz jest wątek o kinie domowym i stereo.... (raczej wszystko oparte na "cyfrze").

Nie uważacie...że to "akademicka dyskusja".

Szkoda nerwów, bo i tak to kwestia wyboru (z róznych względów). :lol2:

Ps - oczywiście nie mam na myśli jakieś "nieuczciwej" reklamy itp... .

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników