Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Kino domowe czy Stereo?

• Please log in to reply
54 replies to this topic

#21 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 11 April 2005 - 11:09 AM

De_sant

sprzet jest oczywiscie "dedykowany" odmiennym celom, ale da sie go wykorzystac do celow "posrednich". Tak jak da sie vanem pojechac do slubu, chociaz dedykowana jest ku temu limuzyna.

Quadro

Uwazam, ze stawiasz swoje opinie w oderwaniu od rzeczywistosci. Nie neguje Twojego wieloletniego doswiadczenia, chetnie czytam Twoje rady w watkach KD.
Kiedy jednak krytykujesz to, co uslyszymy (sluchajac muzyki z kina domowego) pow yjsciu do kuchni, to jakbys zapomnial, ze przed chwila wytykales -ze takiego zestawu slucha sie przy rozstawionych odpowiedno glosnikach. Ba, a co uslyszy z kuchni taki delikwent, u ktorego do tej pory stal w miejscu kina domowego jakis podrzedny "kaseciak"?
Nie chcesz chyba wziasc pod uwage faktu, ze subiektywna jakosc dzieku z jakiegokolwiek nowego zrodla, bedzie rozna - w zaleznosci od tego -jakie bylo poprzednie zrodlo. Slowem -mowienie, ze dzwiek z czegos jest do d*** nie uwzglednia, ze w porownaniu z tym, z czego dzwiek byl odtwarzany do tej pory -owo do d*** moze byc rozkosza dla ucha sluchajacego (albo najprosciej -progresem).
Jesli jeszcze np. slucha muzyki filmowej - to uwazam, ze wrecz doceni zalety kina domowego.

Z odsuwaniem kina domowego na bok -chyba znow piszesz o sobie, bo np. wsrod moich znajomych takiego czegos nie zauwazylem. Ze skrajnych przykladow podam jeden: moj kolega mial zestaw Technicsa, kompletowal go kilka lat, wzmacniacz przywiozl jeszcze z Niemiec w czasach komuny. Teraz kupil kino domowe (co ja mowie? jakie kino? Ty powiesz -badziewie) zintegrowany zestaw Philipsa. Technics poszedl na strych do rodzicow. A klient slucha muzyki (oczywiscie miedzy innymi) i jest bardzo zadowolony. I bynajmniej nie slucha disco.

Co do dzieci -jesli juz ma sie male dzieci -to i tak stereo wykorzystasz "od swieta", wowczas sluchanie muzy z "empetrojek" z kina domowego -nie skaleczy ucha.

Kupno kina domowego (w miejsce stereo + kino domowe) nie zawsze (i tu rowniez do De_santa) jest wynikiem wylacznie niewydolnosci finansowej. Moze byc kompromisem przestrzeni (wolnego miejsca) i oczywiscie kasy. Mieszkajac w bloku (3 pokoje) z dzieckiem ogromnie ciezko wygospodarowac wolna przestrzen dla ustawienia stereo (ktore przeciez rowniez musi miec odrobine wolnego miejsca, zeby sie dzwiek nie obijal o poustawiane przez zone wazony). A chce jeszcze obejrzec film z dzwiekiem przestrzennym. Jak? Oczywiscie - generujac wiecej miejsca i wywalajac dodatkowa kase.

#22 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 11:23 AM

Masaj, celowo, podkreslam ze caly czas mam na mysli kina zintegrowane.
Co do innych zestawow kin domowych nie mam obiekcji. Wiele razy proponowalem zestawy kin domowych ale z pelnowymiarowymi glosnikami. Tutaj jakosc odtwarzania muzyki nie odbiega tak bardzo od zwyklego stereo.
Ja tylko probuje przedstawic moja sugestie ze jezeli ktos chce kupic kino domowe np. Onkyo HTE 502 EFX ktore to kosztuje okolo 3300, to duzo lepiej zrobi jak te pieniadze przeznaczy na zestaw stereo. Jakosc dzwieku bedzie miec nieporownywalnie wiekszą.

Caly czas podkreslam jedną rzecz. Moze nie powiedzialem tego wprost, ale to jest w domysle. O jakosci dzwieku decydują w 99% glosniki. Jak podlacze glosniki dolaczone do tego zestawu onkyo do mojego wzmacniacza Acuphase to i tak dzwiek bedzie gorszy, niz gdybym podlaczyl pozadne kolumny do boomboxa marki philips.

Sony Vaio VGN-NW21SF

#23 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 11:31 AM

Oj Quadro ale Ci się dostało!!! Promujesz stereo - uważaj bo trafisz do lochu ! Wiem coś o tym.

Zdecydowanie popieram Andrew 1209 . Zdecydowana większość klientów wybiera Kina domowe -BO CHCE !!!! .Przepraszam za tych którzy chcą kupić kino - a nie chcą stereo. Bo stereo - te najlepsze -to również radiomagnatofony - a grają .........................

Ja mówiłem o dobrym kinie np. HK a nie Manta z 399 zł. Ale opór nie zna granic.

kiki - hdtv, audiovideo

#24 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 11:36 AM

W tym wypadku czyli stereo kontra kino zintegrowane to stereo jest lepszym wyborem. Ale kiedy składamy oba zestawy z częsci to każdy wybierze to co lubi.
Znam ludzi, którzy kino zintegrowane uwarzają za szczyt techniki. Bądźmy jednak realistami. Mogło by byc 100 takich wątków, a ludzi i tak będą kupowali kina zintegrowane. Sprzedawcy wcale nie pomagają twierdząc, że takie kino starczy do wszystkiego. Dlatego żal mi tych ludzi ponieważ nie wiedzą co tracą. Uganiając się za nowymi "cudami techniki" tylko tracą na jakości dźwięku
Masaj
Ewakuacja

#25 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 11 April 2005 - 11:46 AM

Nareszcie Quadro zaczales mowic jezykiem kompromisu

I choc nadal nie do konca zgodze sie z opinia, ze dzwiek z malych satelitek to profanacja dzwieku (jesli sluchal wczesniej muzy z boomboxa -sadze, ze i tak bedzie zachwycony; kiedy kupilem pare lat temu pierwszy zestaw glosnikow Creative do kompa -moja dziewczyna byla zachwycona jakoscia dzwieku ), to z pewnoscia wybor - pelnowymiarowa kolumna, a maly glosnik ....- jak tu nie szukac wyjscia, by to wlasnie ta kolumna u mnie stala, a nie ten kawalek pudelka?

Jesli wiec nie mam zony, ktora zacznie sie przyczepiac do koloru okleiny; jesli moj budzet , ktory przeznaczylem na zakup kina, pozwoli na zlozenie zestawu z pelnowymiarowymi glosnikami; jesli znajde miejsce , zeby takie u siebie ustawic - to dlaczego mialbym wybrac glosniki oferowane mi przez producenta zintegrowanego zestawu? Jesli taki jest tok Twojego rozumowania, to absolutnie sie z Toba zgadzam. szkoda tylko, ze jakby temat watku sugeruje, ze mowimy o czyms innym

#26 Sportmaus

Sportmaus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 496 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 11:48 AM

Andrew napisal

Kupno kina domowego (w miejsce stereo + kino domowe) nie zawsze (i tu rowniez do De_santa) jest wynikiem wylacznie niewydolnosci finansowej. Moze byc kompromisem przestrzeni (wolnego miejsca) i oczywiscie kasy. Mieszkajac w bloku (3 pokoje) z dzieckiem ogromnie ciezko wygospodarowac wolna przestrzen dla ustawienia stereo (ktore przeciez rowniez musi miec odrobine wolnego miejsca, zeby sie dzwiek nie obijal o poustawiane przez zone wazony). A chce jeszcze obejrzec film z dzwiekiem przestrzennym. Jak? Oczywiscie - generujac wiecej miejsca i wywalajac dodatkowa kase.

zgadzam sie - Ja nie rozpisywalem sie tak dokladnie - bo tych powodow by sie znalazlo pewnie wiecej prawdopodobnie na jednego nybywce przypada 0,5 powodu

musze tez przyznac racje Pawlowi ,ktory pisze ze :

"Caly czas podkreslam jedną rzecz. Moze nie powiedzialem tego wprost, ale to jest w domysle. O jakosci dzwieku decydują w 99% glosniki. Jak podlacze glosniki dolaczone do tego zestawu onkyo do mojego wzmacniacza Acuphase to i tak dzwiek bedzie gorszy, niz gdybym podlaczyl pozadne kolumny do boomboxa marki philips. "

i na koniec jeszcze raz od siebie .

to pomimo tego ze: "sprzet jest oczywiscie "dedykowany" odmiennym celom, ale da sie go wykorzystac do celow "posrednich". Tak jak da sie vanem pojechac do slubu, chociaz dedykowana jest ku temu limuzyna. "

to dobre Stereo i DVD dobre -wszystko wsparte dobrymi "markowymi" glosnikami - sa to "uzadzenia" odmienne i jendo drugiego nie zastapi / "skopiuje"

De_sant P4 EE 3,46 GHz(Gallatin) @ 13*370- 4,8GHz(Confidential)Abit AA8XE Fatal1ty 2048Corsair667DDR2 Gainward CoolFXUltra2600PCXGoldenSample 4*Raptor 73,4GB (RAID 0+1 )Enermax 660W EPS 12V (4 *+12V )TTAquariusIII +PrometeiaMachII

#27 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 11:53 AM

Locoloco, ale to nie tylko manta, ale tez np. to Onkyo ktore przytoczylem wyzej.

Andrew, miejsce na temat jest niestety ograniczone, a staralem sie zawrzec sedno rozwazan i taki temat wydal mi sie najbardziej trafny.
No tak, moglem napisać w temacie wątku Pomocy, Ratunku, Mam problem

Sony Vaio VGN-NW21SF

#28 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 11 April 2005 - 11:55 AM

images/jezyk.gifimages/zaciech.gifimages/jezyk.gif

#29 Sportmaus

Sportmaus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 496 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 11:57 AM

Mogles sie napic kawy przet sformuowaniem tytulu - po tych ziolach roznie bywa
De_sant P4 EE 3,46 GHz(Gallatin) @ 13*370- 4,8GHz(Confidential)Abit AA8XE Fatal1ty 2048Corsair667DDR2 Gainward CoolFXUltra2600PCXGoldenSample 4*Raptor 73,4GB (RAID 0+1 )Enermax 660W EPS 12V (4 *+12V )TTAquariusIII +PrometeiaMachII

#30 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 11 April 2005 - 14:37 PM

Sportmaus napisał:
"... to dobre Stereo i DVD dobre -wszystko wsparte dobrymi "markowymi" glosnikami - sa to "uzadzenia" odmienne i jendo drugiego nie zastapi / "skopiuje"
"

Mylisz sie De_sant.
Zastapi -i zastepuje. Robi to wielu ludzi. Problem jest w druga strone -nie da sie obejrzec filmu DVD z najlepszego chocby odtwarzacza CD

Quadro.

Oczywiscie zartowalem z tym tematem watku, ale Twoje podejscie nie mniej mnie ubawilo

Chcialbym powiedziec, ze rozwazanie pt. co lepsze, bedzie najczesciej pozbawione sensu bez zadania pytan, ktore wczesniej podalem. Bo lepsze - obiektywnie, nie zawsze jest lepszym -dla kazdego.

Chcialbym, kupujac jakis sprzet, skorzystac z rady kogos, kto bedzie (sorry za okreslenie) skrzyzowaniem Quadro i locoloco. Tzn. kogos, kto przedstawi mi wady (czyli co strace dokonujac danego wyboru), ale nie odrzuci zalet, ktore z mojego punktu patrzenia na zakup -niesposob czasem pominac.
Nawet jesli dla Ciebie glosniki zintegrowane to beda "pierdziawki" to dla kupujacego moga one emitowac dzwiek o jakosci, ktorej i tak nigdy wczesniej nie slyszal. Jesli ma swoje powody (choc poznal wady) dla odrzucenia opcji z glosnikami pelnowymiarowymi -widocznie wybiera to, co uznal za lepsze dla siebie. Tak jak z kompem -jeden wywali kase na grafike, drugi ta sama kase wpakuje w monitor, glosniki, czy cokolwiek. Obaj beda sie dziwic wyborem tego drugiego i o dziwo -obaj beda zadowoleni. A czy nie o to chodzi w zaspokajaniu potrzeb dokonujac zakupu? Wcale nie uwazam, ze ktorykolwiek z nich ulegl jakiejs modzie.

#31 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 15:00 PM

Andrew, mysle ze takich ludzi to moze nie byc, albo sa ogromną zadkoscia na tym swiecie. I po to jest tez to Forum, aby moc skorzystac z opinii obu obozow.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#32 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 11 April 2005 - 15:51 PM

Quadro
Zgadzam sie.
Dopiero weryfikujac (najlepiej w pokoju odsluchowym) opinie, ze nie da sie sluchac muzyki z KD (albo, ze to profanacja), albo opinie Pana, ktory dostaje marze za polecanie takiego, albo innego sprzetu -mozna podjac decyzje -co dla mnie lepsze.

#33 blackninja

blackninja

level 8

• Forumowicze
  • 6393 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 19:23 PM

Nie bijcie Quadro w końcu na tym polega dyskusja, że ktoś ma odmienne zdanie. Co do tłumaczenia klientom o jakości stereo, to z mojego punktu widzenia jest to zawracanie kijem wisły. Klient zgłupieje bo naczytał się wczesniej w prasie fachowej, ze kino jest "ok" a sprzedawca mu mówi, że jest be do muzyki. Myśle, że powinniśmy zaprzestac na tym że pierwszym sprzętem w domu powinno być kino przed stereo, jeśli starczy kasy robimy dodatkowo stereo i wilk syty i owca cała.

#34 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 22:40 PM

Ja nie słyszałem żeby klient przychodził do sklepu rtv i pytał. Przpraszam czy macie jakieś modne kino ? Albo - o nie proszę pana to kino jest nie modne , tym razem pan przesadził , ja kupię ale tylko najmodniejsze. Ludzie idą za potrzebą - no może nie dosłownie- i basta.
kiki - hdtv, audiovideo

#35 Gośćandrew1209_*

Gośćandrew1209_*
  • Goście

Napisany 11 April 2005 - 23:05 PM

Ales zironizowal locoloco
Zupelnie jakbys nie czytal tego, co wczesniej napisalismy

Klopot w tym, ze ludzie nie zawsze maja dokladnie sprecyzowana swoja potrzebe i Ty jako sprzedawca/doradca pomagasz im podjac ostateczna decyzje.

I o ile odnioslem wrazenie, ze Quadro pomagalby podjac decyzje podobna do wlasnej (co chociaz jest uczciwe -moze niekoniecznie najlepsze dla klienta, ale uczciwe), to gdy czytam Twoje rady nie chce mi sie czasem myslec inaczej niz -dla locoloco najlepszy sprzet to ten, co stoi u niego w sklepie. Ja bym u takiego sprzedawcy nic nie kupil. No przesadzilem, baterie do discmana to moze bym kupil

#36 Sportmaus

Sportmaus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 496 Postów:

Napisany 11 April 2005 - 23:11 PM

ta - to znaczy ze Quadro uczciwie towar wciska - ale niekoniecznie najlepszy ?

#37 locoloco

locoloco

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4934 Postów:

Napisany 12 April 2005 - 01:02 AM

Anrew1209 - poleciałeś z myśleniem tak szybko, że nie nadążam. Uważasz , że jak wciskasz stereo gdy użytkownik chce kino - dobre kino- /za 2500/ - to ok. bo ???? A jeśli ja doradzam kino gdy klient chce kino to źle , bo ?????? Przerasta Cię teoria , a życie to nie jest bajka. Tam od razu klient wyczuwa że coś kręcisz i kombinujesz . To ja przychodzę do Ciebie po kino , a Ty mi mówisz - kino to moda .Kup pan stereo . Ale ja chcę kino - wypożyczyłem film "Gladiatora" - proszę o kino . A Ty ze swoją najlepiej rozumianą więdzą brniesz dalej - kino gra słabo kup pan stereo. Tu się konczy klienta cierpliwość i u Ciebie nawet baterii nie kupi.W kilkudziesięciu sklepach ktore obsługuję , tylko kilka razy /przez ostatnie pięć - siedem lat/ klienci poprosili o zestaw stereo. Kin nabyto kilkanaście może kilkadziesiąt tysięcy. Moda ? Wygoda? Nie wiem. I wcale mnie to nie obchodzi .I wbrew Waszym wyobrażeniom nie mijam ludzi po drugiej stronie chodnika z uwagi na złe doradztwo. Klient który kupuje sprzęt w naszych sklepach ma prawo zwrotu lub wymiany sprzętu jeśli mu nie odpowiada. Bo my nie boimy się odpowiedzialności za słowa. Zadowolony klient przysyła następnych klientów. Na forum sobie pogadamy , ale odpowiedzialności - ZERO. Konsekwencji - ZERO.
kiki - hdtv, audiovideo

#38 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 12 April 2005 - 08:12 AM

Locoloco, proponowanie stereo w twoim wykonaniu jest malo wiarygodne. Przegladajac oferte twojego sklepu, nie znalazlem ani jednego wzmacniacza stereo(nie licze prznosnych radyjek typu boobox). Wiec klient wchodzac do ciebie juz jest atakowany tylko i wylaczniem kinem domowym. Dla wiekszosci klientow, ktorzy maja niewielka wiedze na ten temat to sprawa jest juz przesądzona. Klient kupuje to co widzi - czyli kino domowe. A ty z calą pewnoscia nie uswiadomisz takiego kienta ze istnieje tez cos oprocz kina domowego.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#39 masaj007

masaj007

Prostak z wielkim ego

• Forumowicze
  • 16294 Postów:

Napisany 12 April 2005 - 08:19 AM

Quadro no ale jest taka prawda, że teraz 99% klientów kupuje kino domowe. Nawet jak byś im mówił, że jest do bami to i tak to kupią. Nie ma mocnych żaden sprzedawca tego nie zmieni.
Rozumiem locoloco, że miejsce w sklepie jest ograniczone i wystawia to co się najlepiej sprzedaje. Umieści zestaw stereo ale postoi rok i go nikt nie weźmie. Ktoś będzie chciał stereo to napewno otrzyma jakiś wybór
Masaj
Ewakuacja

#40 mzimny

mzimny

Pasjonat

• Forumowicze
  • 5967 Postów:

Napisany 12 April 2005 - 09:10 AM

Zresztą to podejście klientów jest zauważalne nie tylko w tej branży

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników