Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

[Subiekt GT] Drukowanie kodów kreskowych

• Please log in to reply
12 replies to this topic

#1 AndrewSLU

AndrewSLU

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 19 styczeń 2009 - 00:47

Witam po raz kolejny :lol:
Tym razem chciałem zasięgnąc informacji czy istnieje jakas zewnętrzna aplikacja czy moze same drukarki kodów kreskowych sa w stanie drukowac, naklejki zdefiniowane w subiekcie dla towarów, i w miejscach na nalepce gdzie w szablonie wstawiamy kod kreskowy zamiast cyfr wyszedl kod kresowy z drukarki.
Na dzien dzisiejszy nie posiadam takiej drukarki jednakze przymierzam sie do niej :)
Aplikacje zewnetrzne znalazlem nastepujace Etykiety GT od Leo, oraz taka mala aplikacje czesciowo uruchamiana jako skrypt o nazwie ZebraGT przygladalem sie obu i w sumie zadna nie spelnia moich wymagan poniewaz trzeba je uruchomic po za subiektem.
Zalezy mi na programie czy rozszerzeniu subiekta tak abym mogl juz z niego np. klikajac prawym klawiszem myszy na produkt drukuj nalepke, dac dyspozycje do drukowania nalepki z kodem.

#2 arturpu

arturpu

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 76 Postów:

Napisany 19 styczeń 2009 - 08:19

a nie wystarczy zainstalować w systemie czcionek Ean ? subiekt bardzo ładnie drukuje kody kreskowe tylko trzeba ustawić właściwa czcionkę , jakby co zdaje się że gdzieś takowe posiadam

#3 birds22

birds22

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1332 Postów:

Napisany 19 styczeń 2009 - 09:07

Nie kombinowałem jeszcze z kodami kreskowymi w Subiekcie (fashXX na pewno jest w tym "obcykany") ale IMHO podmiana czcionki nie wystarczy. Trzeba jeszcze ten kod kreskowy podawany w kartotece towarów zakodować. A takiej funkcji w Subiekcie niestety nie znalazłem.
Sławek

#4 AndrewSLU

AndrewSLU

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 27 styczeń 2009 - 22:48

Witam :)
Co do drukowania kodów kreskowych sobie poradzilem dla poszukujacych kiedys odpowiedzi na podobne pytanie wystarczy wgrac czcionki EAN13 i drukowac czcionka 48
Dzieki -> arturpu :)

Jednakze mam teraz inny problem, posiadam drukarke Zebra GD420T po wydaniu subiektowi polecenia drukuj nalepki z produktami z faktury zakupowej drukarka drukuje mi jedna losowo wybrana nalepke z faktury zakupu i nic wiecej konczy zadania zadnych bledów :|
Czy ktos sie juz moze spotkal z takim problemem ?

#5 arturpu

arturpu

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 76 Postów:

Napisany 28 styczeń 2009 - 08:18

a czy nie robisz przypadkiem podglądu wydruku ? nie rób a powinno być ok

#6 AndrewSLU

AndrewSLU

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 28 styczeń 2009 - 10:25

Nie ma to znaczenia czyu zrobie podglad czy nie za kazdym razem wyjedzie tylko jedna nalepka losowo wybrana i to wszystko.
Dodam ze kiedy zaznacze towary z magazynu do drukoania drukuje poprawnie :|

#7 arturpu

arturpu

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 76 Postów:

Napisany 28 styczeń 2009 - 17:52

w takim razie zapytam odwrotnie , czy na podglądzie wydruku są wszystkie nalepki?

Dodano 28-01-2009 17:52:02:

a czy szablon naklejek wygląda podobnie jak u mnie ? szczególnie pola zaznaczone

Załączone pliki

#8 AndrewSLU

AndrewSLU

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 14 Postów:

Napisany 29 styczeń 2009 - 18:07

No wlasnie wczoraj juz nie zdazylem odpisac ze dalem rade bo zajmowalem sie innym problemem z ta drukarka ;)
zeby drukowac na wstazce (metkach) trzeba ustawic ilosc kolumn na 1 i ilosc nalepek w pionie na 1 :) i wtedy drukuje wszytskie nelpki w odpowiedniej kolejnosci i odpowiedniej ilosci.
Co do drukarki do nalepek jesli ktos kiedys stanie przed wyborem Zebra GK420T to radze sie zastanowic dwa razy ;) albo odrazu przygotowac sie na zmiane firmwearu chyba ze tylko ja mialem stara wersje i mialem takie przeboje ;)

#9 arturpu

arturpu

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 76 Postów:

Napisany 29 styczeń 2009 - 18:11

ja drukuje zwykłą atramentówka za 300zł :)

#10 JacMax

JacMax

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 29 wrzesień 2009 - 20:08

a nie wystarczy zainstalować w systemie czcionek Ean ? subiekt bardzo ładnie drukuje kody kreskowe tylko trzeba ustawić właściwa czcionkę , jakby co zdaje się że gdzieś takowe posiadam

Witam
mam prośbę udostępnił byś może tą czcionkę ean-13, bo wszystkie które zdobędę są błedne.
Z góry ślicznie dziekuje i pozdrawiam.

#11 infoserwis_jp

infoserwis_jp

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 35 Postów:

Napisany 31 październik 2009 - 07:32

W SGT 1.21 jest obecnie obsługa drukowania kodów kreskowych za pomocą wbudowanych czcionek w programie
należy wybrać prze tworzeniu naklejek taką np. EFN KK EAN13, są też inne do wyboru
nie trzeba dogrywać oddzielnie do systemu

#12 Gośćpaweł_*

Gośćpaweł_*
  • Goście

Napisany 13 czerwiec 2011 - 13:51

należy dodać do windowsa odpowiednie czcionki ean 13
i sububiekt będzie zamiast cyfr drukował paski

#13 zuko

zuko

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 1 Postów:

Napisany 24 czerwiec 2016 - 14:50

Dodawanie czcionek jest rozwiązaniem połowicznym. Zdecydowanie lepszym jest użycie dodatkowego oprogramowania które wydrukuje dokument razem z kodami kreskowymi. Na przykład, Subiekt Explorer http://effisoft.pl/subiektexplorer działając w tle nasłuchuje zmian na bazie danych a następnie rozpoczyna wydruk dokumentu wg wczesniej skonfigurowanych ustawień. Innymi słowy, możesz tworzyć nowe, modyfikować istniejące faktury w Subiekt GT, a Subiekt Explorer je wydrukuje.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników