Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

Gallery by Milson

• Please log in to reply
30 replies to this topic

#1 Milson

Milson

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 00:21 AM

Teraz ja! Wkońcu się troche uaktywnię na tym Forum, co by tylko nie widnieć na liście.

Zacznę od małej serii wschodów i zachodów słońca nie są to najleszpe moje zdjęciam, ale te najsmaczniejsze (wg mnie) zostawię na potem :)

Wschody i zachody:

1. Dodaj obrazek

2. Dodaj obrazek

3. Dodaj obrazek

4. Dodaj obrazek

5. Dodaj obrazek

CDN :)

#2 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,102 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 00:35 AM

Zachody, wschody...

Kicz, tandeta...

Daj coś bardziej pomysłowego.

#3 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28,281 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 10:10 AM

1. Być może ta ciężarówka miała być jakimś tematem tego zdjęcia, ale wybrałeś za temat słońce, a ono gdzieś tam daleko jest, małe i wcale nie przyciąga uwagi. Słabe
2. tutaj trzciny są ostre, a nie słonce (dalszy plan) Znowu gdyby tematem byłyby trzciny to mogłoby coś z tego być, ale tak to znowu lipa
3. Juz trochę lepiej z ustawieniem głębi ostrości, ale słońce jako główny temat zdjęcia jest za małe
4. Tu mogłoby być mniej kontrastu. Za dożo czarnego wokoło. Gdyby to pole było bardziej oświetlone byłoby może lepiej. I ten blik na dole trochę psuje fotografie
5. To zdjęcie przemawia do mnie najbardziej. Słońce jest głównym tematem i i nic nie rozprasza uwagi od niego, choć morze mogłoby być bardziej oświetlone od niego, a nie takie ciemne, ale i tak jest nie najgorzej
Sony Vaio VGN-NW21SF

#4 Milson

Milson

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 10:35 AM

Zachody, wschody...

Kicz, tandeta...

Daj coś bardziej pomysłowego.

Dziekuje bardzo za niezwykle "konstruktywną" i "zachęcającą" krytyke... oby tak dalej. Ale ja sie nie poddaja, zbyt mocno kocham to co robie, mimo, że do najlepszych nie należę. Mówisz masz!

1. Artysta i dziecko
Dodaj obrazek

2. Odbicie
Dodaj obrazek

3. Breakfast
Dodaj obrazek

4. Wiatrak
Dodaj obrazek

5. Anoplotrupes stercorosus
Dodaj obrazek

CDN

#5 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,102 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 14:06 PM

Artysta i Dziecko - dziwnie skadrowane. Oko nie wyłapuje mocnych punktów. Kiepska konwersja do BW, mało kontrastowa - aż prosi się o trochę czerni i trochę przepaleń. Jako "street" jest mało dynamicznie, bez przekazu, bez kontekstu.

Odbicie - mocno abstrakcyjne. Właściwie to nie wiem co tu oceniać. Kolorki fajne, ale nic poza tym.

Breakfast - brakuje światła na bączku.

Wiatrak - zapomniałeś w tytule uwzględnić słup elektryczny, który zepsuł kadr. Dziwny kolor ma ziemia. Ładne niebo. Niestety kompozycja padła przez niepożądany słup.

Anoplotrupes stercorosus - nawet fajne, ale nie przepadam za makro, więc podniety nie ma.

#6 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5,481 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 16:51 PM

Witam w Galerii na FIDG :)

I rada na początek - numerój zdjecia po kolei, a nie każdą serie od nowa.

Ocenię drugą serie:
1. Generalnie mi się podoba. Tylko szkoda, że tak centralnie uchwycony ten gościu. Chyba lepiej by było, gdyby był w jakimś rogu zdjęcia.
2. Takie dziwne.
3. Za ciemny, niewyraźny taki.
4. Słup tak trochę przeszkadza. Gdyby nie on, byłoby fajnie.
5. Fajne generalnie, skzoda tylko, że taka jasna plama jest po prawej za żukiem.
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#7 Milson

Milson

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 19:07 PM

Artysta i Dziecko - dziwnie skadrowane. Oko nie wyłapuje mocnych punktów. Kiepska konwersja do BW, mało kontrastowa - aż prosi się o trochę czerni i trochę przepaleń. Jako "street" jest mało dynamicznie, bez przekazu, bez kontekstu.

Odbicie - mocno abstrakcyjne. Właściwie to nie wiem co tu oceniać. Kolorki fajne, ale nic poza tym.

Breakfast - brakuje światła na bączku.

Wiatrak - zapomniałeś w tytule uwzględnić słup elektryczny, który zepsuł kadr. Dziwny kolor ma ziemia. Ładne niebo. Niestety kompozycja padła przez niepożądany słup.

Anoplotrupes stercorosus - nawet fajne, ale nie przepadam za makro, więc podniety nie ma.

No, już mi troche lepjej, jakc przeczytam "złe", ale mocno uargumentowane, bezcenne słowo ;] Ale mi i tak sie te zdjęcia podobają :D
Aczkolwiek mam zamiar w dalszym ciągu się rozwijać i wyciągac jak najwiecej z siebie i mojego kompakcika :) Te zdjęcia i tak są dosyć stare, nie sądze żebym zrobił jakiś duży postęp ale zawsze to jakieś kroczki do porzodu. Jeszcze coś zapewne dodam no i oczywiście coś tam pokomentuje, żeby było obustronnie :)

I rada na początek - numerój zdjecia po kolei, a nie każdą serie od nowa.

5. Fajne generalnie, skzoda tylko, że taka jasna plama jest po prawej za żukiem.

Dzieki za rade. I nie wiem o jakiej plamie mówisz o.O

#8 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5,481 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 19:48 PM

I nie wiem o jakiej plamie mówisz o.O

Chodzi mi o tą jasną część foty, która jest koło tyłka tego żuka. Tak "bije" po oczach. Staraj się nie mieć na zdjęciach makro takich plam - lepiej wygląda :)
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#9 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,197 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 21:02 PM

Witam w galerii,

Zachody - większość od nich zaczynała, ja również. 5 najlepsza, ale mogę wytknąć krzywy kadr. Dodatkowo podzielony na pół (przy tego typu fotografiach lepiej go unikać, woda jest nudna, po co nią upychać pół ekranu ? :))

1. Artysta i dziecko - konwersja B&W przypadła mi do gustu, podoba mi się zainteresowanie i mina chłopca.

4. Wiatrak - wyszło tutaj na jaw Twoje lenistwo, mogłeś podejść trochę i darować sobie ten słup. Nie umieściłbym też wiatraka po środku kadru, tylko gdzieś z boku (poczytaj o złotym podziale).

Pozdrawiam i czekam na więcej.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#10 Milson

Milson

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 22:39 PM

4. Wiatrak - wyszło tutaj na jaw Twoje lenistwo, mogłeś podejść trochę i darować sobie ten słup. Nie umieściłbym też wiatraka po środku kadru, tylko gdzieś z boku (poczytaj o złotym podziale).

Dzieki :)

O złotym podziale wiem i nie tylko o nim. To zdjęcie było wykonane zanim posiadłem tę wiedze (robiłem wszytko na czuja, instynktownie), a pozatym wiedzieć to jedno, a umieć sie tą wiedza posługiwać to drugie, ja jestem na etapie ćwiczeń.
Co do lenistwa, wiem doskonale, ze ono fotografii nie popłaca, ale w przypadku tej foty ciężko było podejść gdyż było robione z okna pędzącego samochodu :)

#11 Milson

Milson

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 21 January 2009 - 23:30 PM

6. Spójrz mi prosto w oczy
Dodaj obrazek

7. Zygaena loti - Krasńik
Dodaj obrazek

8. Baczni obserwatorzy
Dodaj obrazek

9. Volvo C70
Dodaj obrazek

10. Most Milenijny
Dodaj obrazek

#12 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28,281 Postów:

Napisany 21 January 2009 - 23:32 PM

6 i 8 to to samo zdjecie
Sony Vaio VGN-NW21SF

#13 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2,197 Postów:

Napisany 21 January 2009 - 23:39 PM

A dodatkowo 9 i 10 się nie wyświetla. Jak próbuje wejść przez adres pojawia się "Nie ma takiego obrazka/zdjęcia !!!".

7 - fotografowanie owadów od góry jest nudne :)

Edit:
6 - zdecydowanie przeostrzone. Dobry kadr.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#14 Milson

Milson

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 21 January 2009 - 23:58 PM

6 i 8 to to samo zdjecie

Tak wystapiły jakies drobne problemy, zraz to wszytko poprawie. Nie wiem co sie stalo.

Dodano 21-01-2009 23:43:25:

Uf... Nie wiem co to sie porobiło, ale juz wszystko jest pod kontrolą :)

Dodano 21-01-2009 23:58:48:

Edit:
6 - zdecydowanie przeostrzone. Dobry kadr.

Eh, jak nie w jedną to w drugą strone musze przesadzić :P Ale trening czyni mistrza :)

#15 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5,481 Postów:

Napisany 22 January 2009 - 02:40 AM

Mimo tak wczesnej pory postaram się napisac kilka słów na temat tych fot :D

6. Bardzo fajny kadr, ale niestety za bardzo owad gubi się w tle. Tło jest za mało rozmyte, jak na dobre makro. Gdyby było większe rozmycie, byłoby bardzo dobrze.
7. Rozmycie tła - bardzo dobre, ostrość - bardzo dobra, kadr - przeciętny. Staraj się fotografować owady od boku lub przodu - wyglądają ciekawiej na zdjęciach niż sfocone od góry. Ale zdjecie bardzo dobre jak na początek z makro.
8. Nie podoba mi się jakoś.
9. Bardzo fajnegwiazdki na przodzie auta. Ale reszta zdjecia taka przeciętna, nie przykuwa uwagi jakoś specjalnie. 
10. Fajne, szkoda tylko, że nie jest "cały", ale rozumiem, że winny temu sprzęt. Mi się podoba.

redakcja_forum

#16 meser12

meser12

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1,024 Postów:

Napisany 22 January 2009 - 09:07 AM

9 i 10 wygląda jak screan z NFS... fajne :)
no i 1 jest najlepsze bo jest na nim TGA :P

#17 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4,044 Postów:

Napisany 22 January 2009 - 12:57 PM

Hej , witamy w Galerii

Hmmm myślę od czego zacząć ...
Zacznę od gorszych , żeby na koniec troszkę posłodzić ...

Bociek napisał o pierwszej serii ... "kicz tandeta" ... sporo w tym prawdy , ale nie jest źle .
Oprócz pierwszego : koszmar - i kadr i temat i wykonanie . Niestety gniot , chyba najgorszy z całej twojej galerii , tym bardziej że 2,4,5 są troszkę kiczowate ale miłe dla oka , widać w nich jakiś zamysł .

Seria 2 :
Próba street photo - nawet udana , podoba mi się , ma potencjał , ale walnięty kadr , za dużo dołu , poucinane budynki - skupiłeś się tylko na pierwszym planie zapominając ,że tło też jest ważne .

kałuża - i tyle , miało być fajnie a wyszła kałuża

śniadanie - zgadzam się że za ciemno na dupce ,ale takie miałeś warunki

wiatrak: + ale za słup -

żuczek gnojak bardzo fajny - najlepszy z serii

seria 3
walnięty kadr : upitolone czułki

kraśnik - +

kaczory : hmm ... zasłonięte trawą , za małe ... zamysł dobry ale nie wyszło ...

to nie volvo , to lampy volvo - nie widac samochodu

most - bardzo miłe +++

#18 Milson

Milson

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 22 January 2009 - 16:17 PM

10. Fajne, szkoda tylko, że nie jest "cały", ale rozumiem, że winny temu sprzęt. Mi się podoba.

Myśle, że dało by sie. Jak sie go popieści to wszystko zmieści. :P Tylko po bokach było bardzo dużo różnych nie dogodnych chaszczy co by szpeciło fote, dlatego wybrałęm najdogodniejsze mijejsce. :)

kałuża - i tyle , miało być fajnie a wyszła kałuża

To nie kałuża, a rzeka (Brda)..., ale tak wiem to i tak niczego nie zmenia :)

to nie volvo , to lampy volvo - nie widac samochodu

Dodaj obrazek
A czy tak jest lepjej? Nie sądze, bo wcale lepjej auta nie widać. Najwyraźniej musze jeszcze popracować nad robieniem zdjęc nocą. Mam jeszcze innego typu zdjęcia, zrobione noca, wiec zapodam któregoś raza.

W Twoich wypowiedziach - Vonratke, bardzo często powtarzają sie stwierdzenia typu "miało być tak, ale nie wiszło", "był pomyslunek ale źle zrealizowany", innymi słowy jest zemną nieźle, tylko musze jeszcze popracować nad doskonałościa. Wasze uwagi są bardzo cenne, napewno zostaną wzięte pod uwage. :)

#19 Milson

Milson

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 19 Postów:

Napisany 22 January 2009 - 23:32 PM

11. Tylko mnie kochaj
Dodaj obrazek

12. Obrazek
Dodaj obrazek
Pewnie powiecie, ze nic natym zdjeciu ciekawego nie.. hm mnie sie jakos podoba, wiem bylo by napewno lepjej gdyby w tej naturalnej ramce było cos ciekawszego.

13. Z zycia brzozy...
Dodaj obrazek

14. Kapitan
Dodaj obrazek

15. Pod mostem
Dodaj obrazek

#20 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5,481 Postów:

Napisany 22 January 2009 - 23:46 PM

11. Mała fotka. Ale zdjecie fajne. Podoba mi się uchwycenie tych dwoch wazek na jednym zdjeciu. Tło nawet fajnie rozmyte.
12. Na pierwszy rzut oka nawet przykuwa uwage, ale gdy sie chwile przyjrzec, to juz to wrazenie mija - brak takiego elementu skupiajacego uwage
13. Nie widzi mi sie, ale widac, ze starales sie jakos to uchwycic.
14. Ciekawe, tylko troche przeszkadza mi ta druga zaglowka w tle. Gdyby była ciut w lewo przesunieta...

redakcja_forum

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników