Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Dylemat ze sprzętem audio

• Please log in to reply
49 replies to this topic

#1 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 17 styczeń 2009 - 15:55

Witam!
Mam pewien problem w związku ze sprzętem audio. Mianowicie posiadam glośniki Logitech Z5500, które niestety przestaly działać (wydaja glośne buczenie a w tle leci muzyka) i nie wiem co sie stalo.
Chcialem wiec kupić cos innego, a w zwiazku z tym ze slucham duzoooo muzyki, zdecydowalem sie na zakup zestawu stereo. Niestety chodzi o stereo do 1000 zł ( +- 100zł).
Moj pokój ma wymiary 4.5m na 2,5m i wysokosc 3 metry.
Slucham różnego gatunku muzyki jednak zdecydowanie przeważa muzyka HOUSE, TRANCE.
Lubie czuć mocny bass podczas sluchania muzyki.

Jestem niemal zdecydowany na glosniki Magnat Monitor 1000, i wiem ze sa one za duze jak na takiej wielkosci pokoj... Ale lubie czesto sluchac muzyki bardzo glosno.
I tu moje pytanie czy zakup tych glosnikow bedzie naprawde błedem?
Wiem ze podobno lepiej bylo by kupic monitory jakies, jednak wielkosc i moc monitor mnie nie przekonuje, a wyglad i moc magnatow robi na mnie wrazenie.

I teraz pytanie jesli Magnat Monitor 1000 to jaki do nich wzmacniacz do 400 zł ???

Dzieki za pomoc z gory

#2 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 17 styczeń 2009 - 16:12

Tak jak zauważyłeś, te kolumny są za duże. Jednak przy muzyce trance lub house da się to jakoś znieść, pod warunkiem, że będziesz miał trochę miejsca, żeby przy ustawianiu kolumn zostawić im miejsce z boku i z tyłu. Najlepiej byłoby postawić kolumny na krótszej ścianie, około 1,5-1,8 metra od siebie. Wtedy po bokach musi być trochę przestrzeni (40-50 cm) i najlepiej, żeby pomiędzy kolumnami nie stał żaden duży mebel. Najlepiej niezbyt głęboka komoda. Od tylnej ściany przydałoby się je odsunąć min. 30 cm. Przy takim ustawieniu powinno być całkiem przyzwoicie.
A co do wzmacniacza, to musiałbym się rozejrzeć, co teraz mają ciekawego. Ale nie potrzeba mocy większej niż 60W na kanał (przy wzmacniaczu stereo, amplitunery pomijam).
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#3 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 17 styczeń 2009 - 16:56

No moze być cieżko z tym miejscem, jednak cos by sie wykombinowalo tak myśle.

Moge prosić o jakies konkretne modele wzmacniaczy??
Chcialbym aby wzmacniacz wykorzystal pelną moc tych kolumn jesli to mozliwe.
No i ktora firma sprawdzi sie dobrze w muzyce trance, house w polaczeniu z tymi kolumnami??

#4 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 17 styczeń 2009 - 19:51

Generalnie trudno tu o jakąś regułę, bo starszych modeli jest bardzo dużo. Ich dźwięk może się trochę różnić od siebie. Rozejrzyj się za Denonami, Onkyo i może jeszcze Harman Kardon albo NAD. Generalnie jak kupujesz wzmacniacz używany za 400 zł, to ważniejsze jest, żeby był w dobrym stanie, żebyś nie musiał dopłacać do interesu, wydając 100 zł na naprawę po 2 tygodniach...
I nie radzę za wszelką cenę kupować wzmacniacza 90 czy 100 W, bo dojdzie do tego, że jak trafisz na wydajny prądowo wzmacniacz, to nie zdołasz go rozkręcić głośniej niż "na godzinę 11" - i to w przypadku nagłaśniania imprezy ;)
Pioneer DV-696AV (iście audiofilski :P) -> Technics SU-V670 -> Procab LS25 -> Magnat Altea 5

#5 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 19 styczeń 2009 - 22:54

Po czym poznac w jakim stanie jest wzmacniacz, zeby nie trzeba go bylo naprawiac po 2 tygodniach?
Wydaje mi sie, że cięzko to bedzie ocenic patrzac np na allegro :/

I taka prośba o podanie kilku przykladowych modeli wzmacniaczy.

#6 robaki1978

robaki1978

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 67 Postów:

Napisany 19 styczeń 2009 - 23:43

Może taki?
http://www.allegro.p...acz_stereo.html

#7 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 20 styczeń 2009 - 14:04

Dość trudno ocenić stan wzmacniacza kupując na odległość. Przede wszystkim nie warto się ładować w sprzęt bardzo stary. Najlepiej poszukać czegoś z poprzedniej (w stosunku do występującej aktualnie) serii danej firmy, produkowanej powiedzmy 6-7 lat temu. Trzeba przejrzeć komentarze sprzedającego, a także zapytać o ewentualną gwarancję rozruchową. Minimum, żeby lepiej ocenić sprzęt, to 2 tygodnie. Trzeba też zapytać, kto pokrywa koszty przesyłki wadliwego towaru do sprzedawcy, bo jeśli klient, to dochodzi dodatkowe 40 zł na kuriera w tę i z powrotem. Najlepiej też wprost zapytać sprzedawcę, czy był robiony przegląd techniczny przez osobę wykwalifikowaną.

#8 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 22 styczeń 2009 - 12:51

No dziekuje za odpowiedzi. Ale mam jeszcze jedno pytanie, mianowicie po czym poznac jaka jest "prawdziwa" moc wzmacniacza?? Czy zawsze mozna wierzyć temu co piszą sprzedający na aukcjach???
W miare tanie i mocne wydaja sie wzmacniacze ONKYO jednak nie wiem czy to dobry wybor??
Jeden ma pobor mocy np 180W a drugi powiedzmy 600W? Czyli jakie one maja moc???

#9 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 23 styczeń 2009 - 13:39

Generalnie można spekulować na temat rzeczywistej mocy wzmacniacza na podstawie max. poboru prądu, ale nie mam pewności, czy to się sprawdza we wszystkich przypadkach. Przydałaby się tu odpowiedź kogoś lepiej obeznanego w tych kwestiach. Ale najpierw użyj wyszukiwarki, bo ten temat pojawił się na forum co najmniej kilka razy.
A najlepiej będzie, jeśli napiszesz tu, jakie wzmacniacze znalazłeś. Może znajdą się użytkownicy, którzy będą mogli wypowiedzieć się na temat danego sprzętu.

#10 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 01:13

No wiec na dniach mam zamiar zamowic kolumny. I teraz pozostaje pytanie które mnie męczy...
MAGNAT MONITOR 1000 czy MAGNAT MONITOR 1000 SUPREME ?
Cenowo podobnie, przyznam ze z wygladu bardziej podobaja mi sie "starsze" magnat monitor 1000, ale ktore beda lepsze? Z tego co widze roznią sie minimalnie pasmem przenoszenia.
Co lepiej wybrac???

Dodano 09-02-2009 01:13:55:

I żeby juz było wszystko jasne znalazłem takie wzmacniacze. Ktory najlepszy do tych kolumn i czy to dobre wybory???

http://allegro.pl/it...wzmacniacz.html
http://allegro.pl/it...wzmacniacz.html
http://allegro.pl/it..._stan_550w.html

Moze wiecie cos o tych wzmacniaczach więcej? Z gory dzieki za pomoc

#11 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 11:24

bierz tego, który w lepszym stanie technicznym... generalnie Pioneery to przeciętnie grające wzmacniacze ale chociaż solidnie wykonane i mają dużą moc... a co do brzmienia to zwykle jest ocieplone i łagodne (powinno być w miarę ok z tymi kolumnami)
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12
** Panasonic 46py8 ** HD player Ariva 110 ** Cyfra+ ** car audio by :-))))

#12 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 14:31

Rozumiem, że nie bedą one (wymienione wzmacniacze) za słabe do tych kolumn? I wszystko bedzie grało tak jak powinno?
Chyba ze znasz może jakiś inny model, który pasował by do tych kolumn (do 400zł) ??

#13 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 15:44

nie ma co cudować, lepszy wzmacniacz nie pokaże dużo więcej od Pioneera z tymi kolumnami
** Denon 2106 + Jungson JA-88C / Nad 3060 ** Paradigm - Monitor 9v5 / ADP 190v5 / CC 190v5 ** sub Infinity Beta SW12

#14 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 17:03

W kwesti kolumn: lepiej wziąć Magnaty z nowej serii, czyli SUPREME 1000.

#15 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 17:36

Okey :) Dziekuje bardzo za pomoc w takim razie.

Ostatnie pytanie z ciekawości, dlaczego Altarus uważasz ze lepiej wziąść SUPREME 1000???

#16 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 17:43

seria Monitor to lipa delikatnie mówiąc, więc może być tylko lepiej :lol:

#17 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 18:16

Naprawde te głośniki są aż takie złe?? :/
Teraz to mi narobiłeś troche mętliku :/
Są jakieś lepsze kolumny do 900zł podłogowe, lepiej sprawdzajace sie w muzyce house, trance i troche pop???
Mocne kolumny...

#18 don111

don111

d(^L^)p

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2416 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 19:03

niestety to bardzo kiepskie kolumny, ich jedyną zaletą jest tylko spora moc i niezły bas, średnica - wysokie wg mnie szkoda wspominać... nie jest to co prawda "klasa" Altusów ale i tak jeśli masz zamiar posłuchać czasem czegoś innego od łupanki to zapomnij o tych kolumnach

problem może być jednak ze znalezieniem równie mocnych kolumn za 900zł... zasada jest taka - im mniejsze kolumny tym tańsze, czyli w kwocie zmieściłbyś się z dobrymi podstawkowymi kolumnami ale jak już chcesz duże podłogowe to w tej cenie zostaje kicha, większe - mocniejsze przy zachowaniu dobrej jakości - za to niestety trzeba trochę dopłacić (np za 1,3 tys sa już warte uwagi Magnat Quantum, albo Mission m34i/m35i)

z używanych te jakbyś wyrwał nawet za 1 tys. to byłbyś więcej niż zadowolony (świetny bas i dynamika, reszta pasma też niezła)
http://allegro.pl/it..._monitor_9.html

#19 severinio

severinio

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 21 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 21:33

Jeśli kupie Magnat Monitor 1000 Supreme to odczuje różnice w zmiane na lepsze, jesli chodzi o dźwięk. Wczesniej sluchalem muzyki na Logitech Z-5500 podłączonej pod karte SB Audigy?

Czy dźwięk bedzie lepszy na tych kolumnach Supreme czy na Logitechach???

#20 Altarus

Altarus

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 371 Postów:

Napisany 09 luty 2009 - 22:18

Tu nie ma o czym mówić - różnica będzie, na +. Doradziłem Supreme 1000, a nie Monitor 1000, ponieważ ta ostatnia seria ma już swoje lata i nie była ona szczególnie chwalona (chociaż i na tym forum są osoby, które posiadały lub posiadają Monitory 1000 i były też pozytywne opinie). Oczywiście, najlepiej byłoby pójść w stronę droższych serii np. Altea czy Quantum 5xx, ale przy założonych ograniczeniach budżetowych Supreme 1000 powinny podołać zadaniu :).
Tylko pamiętaj, że będziesz miał znacznie ambitniejsze zadanie przu ustawieniu kolumn. Głośniki komputerowe można ustawić niemalże byle gdzie - kolumny podłogowe (ale i podstawkowe) mają swoje wymagania.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników