Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Telefony z Windows Mobile

• Please log in to reply
181 replies to this topic

#1 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 05 styczeń 2009 - 23:29

To na początek :

ERA MDA Compact IV : inaczej HTC Diamond i PORÓWNANIE*
zalety : ekran , TouchFLO , wymiary i masa
wady : bateria , soft Ery [ale jest na to lekarstwo]

* jedna dziwna sprawa w porownaniu - różna ilość ramu 128vs192 - jakies pomysły ?

cdn

#2 Pepowiec

Pepowiec

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4081 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 00:59

No to ja pochwalę się swoim telefonem.

SPV M650 inaczej HTC P3300
Zalety: wbudowany odbiornik GPS, Wi-Fi, niezły wyświetlacz, przyjemnie gra na głośniku, wygląd i masa.
Wady: słaby procesor (TI OMAP 850, 201MHz, można podkręcić), tylko 64RAM'u, WM 5.0 (można wgrać WM 6.1), średnia jakość zdjęć.

vonRatke - albo błąd na stronie albo Era udziwnia swoje telefony. MDA Compact III (odpowiednik mojego M650) nie ma Wi-Fi.

[color=#FF0000;]I AM MEGATRON!!1111[/color]

[color=#FF8C00;]Emerytowany Mod[/color]. : < 

#3 Riczard

Riczard

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 530 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 10:00

HTC SPV M3000 inaczej Qtek 9100 

Zalety: cena, WM, Wi-Fi, spory wyświetlacz, ekran dotykowy, możliwosc zainstalowania WM 6.1 (dziala sprawniej i szybciej nizeli 5.0), klawiatura qwerty, wygodna obsluga, sporo aplikacji

Wady: bateria (zreszta jak w wiekszosci PPC), slaby procesor (~200 Mhz, mozna podkrecic), wycierajacy sie lakier obudowy, grubosc telefonu, brak radia, wypadajacy rysik, slaba jakosc zdjec 
płyta główna: Gigabyte GA-G31M-S2L | dysk: Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA III) | procesor: Intel Core 2 Duo E8400 ( 3.00 GHz @ 3,6 GHz ) +

Scythe Katana 3 | grafika: HIS Radeon HD 5770 IceQ+ Turbo 1GB DDR5 | Ram: Kingston 2GB x2 (800 Mhz CL 5) Dual Channel | napęd optyczny: LG DVD RW (SATA) | monitor: LG 22 LCD W2252V-PF | głośniki: Manta Home Theater 2500 5.1 | obudowa: CoolerMaster Elite 340 Black-Silver + PENTAGRAM FREEZONE FN-120 2BALLBY | czytnik kart pamieci: CARD reader all in one CR 107 oem | zasilacz: Chieftec CHP-370P-4S-B-FOB | system: Windows 7 Home Premium 64

netbook: Asus Eee PC 1201NL

#4 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2723 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:04

Samsung i900 inaczej Omnia xD

Zalety:
+ Bardzo dobry aparat (jak ktos chce moge foto zapodac)
+ Bardzo dobra jakosc dzwieku (na sluchawkach i z PoketMusic)
+ Bateria
+ Duży ekra
+ 8/16 GB wbudowanej pamięci i dodatkowo slot na karte..

Wady
- Rysik na sznureczku :/
- Troche za mała i nietypowa rozdziałka
- Eran malo czytelny w jasnym sloncu.

* jedna dziwna sprawa w porownaniu - różna ilość ramu 128vs192 - jakies pomysły ?

Sprawdz dokladnie czy nie chodzi o HTC Touch PRO ktory to wlasnie ma 192 MB RAMu..

#5 Pepowiec

Pepowiec

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4081 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 16:42

Miałem taki mały problem, przez noc zostawiłem włączony EDEG i zeżarło mi 23zł. (>.<) Budzę się i mam 17 nowych wiadomości od Orange o treści "Brak środków na koncie", zostało mi 20gr. Takie SMS'y dostawałem dokładnie co 16min. Razem z kolegą usunęliśmy WAP Orange i GPRS, zostały tylko "Sieć w firmie". Już nic takiego mi nie przychodzi, ale 2godziny po tym dzwonili do mnie z Orange (?) z prywatnego połączenia. Słyszałem tylko "Kamil z Orange, czy rozmawiam z prawnym posiadaczem telefonu/numeru" nie pamiętam dokładnie, wtedy miałem lekcję. Mogą być jakieś konsekwencje tego usunięcia? Wina Orange czy jakiś wirus? Dziwny zbieg okoliczności, prawda? Telefon to SPV M650.

Ten post był edytowany przez Pepowiec dnia: 06 styczeń 2009 - 17:20
Dopisek

#6 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2723 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:24

Pewnie ze nie co ich to interesuje co ty sobie usowasz.. Wirus - watpie ale zastanawia mnie jakim cudem pobieralo Ci dane jak nie korzystałeś z neta..

#7 Pepowiec

Pepowiec

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4081 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 17:32

Padł mi telefon, podłączyłem go do ładowania, uruchomiłem go i ustawiłem tylko budzik, nic więcej bo się kładłem spać.

Edit:
Dzwonili z Orange, pytali się czy jestem zainteresowany zmianą taryfową. Ale dalej pozostaje zagadka takiej ilości SMS'ów.

Ten post był edytowany przez Pepowiec dnia: 06 styczeń 2009 - 20:10

#8 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:46

Bardzo fachowe forum odnośnie PDA : http://pdaclub.pl/forum/index.php

I wątek szczególnie mnie interesujący : jak pozbyć się syfu wgranego przez mojego ulubionego operatora i jak później do niego wrócić w razie konieczności napraw gwarancyjnych - działa - sprawdziłem u siebie

Gdzie można znaleźć jakieś dobre , najlepiej darmowe programy

Dodano 06-01-2009 20:46:33:

Dzięki. :kufel: :)
Chyba przypnę Twój wątek o WM, ale zobaczymy jak będzie się rozwijał. ;)
W moim M650 bateria trzyma koło 2dni, jak korzystam z aplikacji/gier to pada po dniu.
To również mi moje pierwsze dni z WM, idzie się przyzwyczaić. ;)

Tu masz link do innego forum o PPC. Ten Twój link jest ciekawy. :)
http://forum.ppcwarez.org/

Poczekaj na razie . Jak poznam dokładnie temat , a jestem zielony , zrobię coś fajnego , systematycznego , a ten zostanie jako "dyskusja" - taki mój pomysł

Ten post był edytowany przez vonratke dnia: 06 styczeń 2009 - 20:43

#9 Pepowiec

Pepowiec

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4081 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:54

Dlatego napisałem:

zobaczymy jak będzie się rozwijał.

;)

#10 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 20:56

:D to zależy tylko od nas ;)

#11 Pepowiec

Pepowiec

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4081 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:19

Nie tylko, jest na 4 póki co. ;)
Ja, Ty, Riczard i Adrian. ;)

#12 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 21:38

No właśnie : nas - forumowiczów ;)

Dodano 06-01-2009 21:38:16:

vonRatke - albo błąd na stronie albo Era udziwnia swoje telefony. MDA Compact III (odpowiednik mojego M650) nie ma Wi-Fi.

Sprawdz dokladnie czy nie chodzi o HTC Touch PRO ktory to wlasnie ma 192 MB RAMu..

http://www.gsmarena....p;idPhone1=2582
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Ciekawe swoją drogą , kiedy ERA będzie T-Mobile?

#13 Riczard

Riczard

Quidquid latine dictum sit, altum videtur.

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 530 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:16

Ciekawe ilu forumowiczow posiada telefon z WM i jakiemu odsetekowi z nich bedzie chcialo sie wypowiedziec....:-)
płyta główna: Gigabyte GA-G31M-S2L | dysk: Seagate 1 TB Barracuda 7200.12 (32MB, Serial ATA III) | procesor: Intel Core 2 Duo E8400 ( 3.00 GHz @ 3,6 GHz ) +

Scythe Katana 3 | grafika: HIS Radeon HD 5770 IceQ+ Turbo 1GB DDR5 | Ram: Kingston 2GB x2 (800 Mhz CL 5) Dual Channel | napęd optyczny: LG DVD RW (SATA) | monitor: LG 22 LCD W2252V-PF | głośniki: Manta Home Theater 2500 5.1 | obudowa: CoolerMaster Elite 340 Black-Silver + PENTAGRAM FREEZONE FN-120 2BALLBY | czytnik kart pamieci: CARD reader all in one CR 107 oem | zasilacz: Chieftec CHP-370P-4S-B-FOB | system: Windows 7 Home Premium 64

netbook: Asus Eee PC 1201NL

#14 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2723 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:35

Sorki pomylilo mi sie Touch PRO ma wiecej RAMu ale ma go 288MB a nie 192..
I teraz nie wiadomo komu wierzyc bo tu znowu pisza ze MDA 4 ma 192MB :/ http://www.telepolis...ony.php?id=1420

#15 Pepowiec

Pepowiec

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4081 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:50

Sprawdź w systemie. U mnie jest tak: Start > Ustawienia > System > Informacja o urządzeniu > sprzęt (zakładka)

#16 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 06 styczeń 2009 - 22:59

No i najprostsze sposoby sa najlepsze ...

192MB jak byk

#17 A_D_R_I_A_N

A_D_R_I_A_N

*&*()#)@*!+#*#!

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2723 Postów:

Napisany 07 styczeń 2009 - 12:19

A skoro juz mowa o WM to wie ktos jak sparowac urzadzenia poprzez BT ze jak daje wysli i wybiore Bluetooth to mam tam liste juz sparowanych urzadzen a nie musze od nowa wyszukiwac?? Bo mi za każdym razem wyszukuje urzadzenie mimo tego iz jest ono sparowane i widnieje w zakladce "URZADZENIA"

#18 Kal-el

Kal-el

Przyglądam się...

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2794 Postów:

Napisany 07 styczeń 2009 - 12:54

To ja też się wypowiem.

Posiadam MDA Compact (czyli jakiś HTC lub Qtek S100), jest w nim Windows 2003.
Narazie się go ucze, bo mam go od poniedziałku ;) Ale już mi się udało wgrac angielskiego windowsa (bo byl niemiecki).

Zalety:
- Duży wyświetlacz
- przyzwoity głośnik
- dość dobra bateria

Wady:
- slaby aparat <chociaż wideo całkiem niezle 320x240 (w porównaniu z k750 ;])>
- mała pamięc wewnętrzna (64mb)
Nikon D3000 // Nikkor 18-55 AF-S // Nikkor 55-200 AF-S VR
E2180 // MSI P35 Neo2-Fir // 2x1GB // HD 3850 // 500GB // Chieftec 400W // Logitech DFP

#19 Bartosz83

Bartosz83

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1078 Postów:

Napisany 07 styczeń 2009 - 13:38

Osób mających telefon z WM będzie rosła. System daje o wiele większe możliwości niż zwykły OS montowany w telefonach kom.
Ale ile osób będzie używało WM? Bo mieć a używać to nie to samo. Do tego żeby miał on rację bytu to telefon musi mieć klawiaturę QWERTY lub dotykowy wyświetlacz.

Ja osobiście używam od wakacji Samsunga i600. Najczęściej wykorzystuje w nim WiFi, możliwość odtwarzania divx, oraz rozbudowaną funkcję kalendarza i notatnika. Bardzo sobie cenie pełną klawiaturę. Ułatwia pisanie i to jak. Ktoś może powiedzieć, że przyciski są za małe. Ja na to odpowiem i dobrze, że są "małe", ale nie aż tak. Ich wielkość pozwala wciskanie jednego przycisku a nie kilku naraz. Telefon został zaktualizowany do wersji WM6.0. Telefon kupiłem bez aktywacji i zbędnego "softu" operatora. Aparat 1.3 Mpx to faktycznie niewiele, za to filmy kręci w jakości 320x240. Ale dla mnie to i tak zbędny gadżet, może się przydać jedynie w sytuacjach awaryjnych (np. wypadek, przestępstwo). Fajne też jest to że Samsung dokłada 2 baterie, i kiedy jena pracuje inna może się ładować. Ja niestety trafiłem na wersję z 2-ma małymi akumulatorami. Były też wersje z akumulatorem o większej pojemności i mniejszej. Oczywiście telefon nie jest pozbawiony wad i każdy coś by znalazł co mu nie odpowiada. Jedną wspólną rzeczą która wszystkich połączy to słaby procesor 220MHz. Kolejną wada jest brak możliwości użycia bezpośrednio telefony jako modem po podłączeniu do komputera, szkoda bo HSDPA o szybkości do 1,8 Mbs to już coś. Reasumując telefon jest dobrym urządzeniem biurowo-multimedialnym. Możliwość przeglądania plików MS Office i pdf dają spore możliwości. Dla fanatyków multimediów oglądanie filmów to spora frajda. Oczywiście telefon praktycznie wypadł już z rynku i został zastąpiony nowszymi modelami z większą ilością możliwości. Jednak jak ktoś będzie miał możliwość zakupienia tego telefonu w niskiej cenie to wart wydać pieniądze.

Na plus:
+ QWERTY
+ WiFi
+ możliwość aktualizacji do WM6.0
+ przeglądanie plików MS Office i pdf
+ oglądanie divx
+ wykonanie
+ możliwości jakie daje Windows Mobile

Na minus:
- brak możliwości użycia tel. jako modemu
- procesor tylko 220MHz

I jeszcze na koniec, przydatna stronka, można znaleźć coś dla swojego urządzenia http://www.maxprograms.pl/ppc.html
Topower SilentEz 400W / Abit IP35-E / E2160 1,8@3,24 ~1.46V + Pentagram Freezone HP-90/ ASUS HD4850 512MB / Patriot 2x1GB PC6400 LLK ~2,1V / Creative Audigy SE / ST3250620AS 250 GB + WDC WD1200BB-00GUA0 120GB + Samsung SpinPoint F2EG 500 GB / LG M237WDP / Samsung ML-1640 / Creative T40 / HTC Hero

#20 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 07 styczeń 2009 - 13:50

Osób mających telefon z WM będzie rosła. System daje o wiele większe możliwości niż zwykły OS montowany w telefonach kom.
Ale ile osób będzie używało WM? Bo mieć a używać to nie to samo.

He he dobre ... Mam znajomka , ktory przez 2 lata używania Nokii 6120c nie wgrał ani jednego programu ... Pasuje idealnie :D

UPDATE :
MDA Compact IV
Bateria starcza już na ok półtora dnia ;)
Pisanie sms wygodne , ale tylko z rysikiem .
Ogólnie : ekran dotykowy nie jest zły ... kwestia przyzwyczajenia

Świetny kalendarz , system notatek , powiadomień

Polecam 2 programy : Diamond TF3D Config , Diamond Tweak [Polish ] . Można ściągnąć : http://chomikuj.pl/C...d=xcoom&sid=157
Gość jest też autorem kilku ciekawych ROMów , dziś będę testować

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników