Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Konto w jakim banku ?

• Please log in to reply
52 replies to this topic

#21 Domino_2

Domino_2

Bywalec

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 481 Postów:

Napisany 15 January 2009 - 08:52 AM

Najciekawsze jest to, że w BZ WBK dostałem kredyt niżej oprocentowany nie będąc ich klientem, niż w mBanku, w którym jestem juz od 6 lat, dlatego też stwierdziłem, że skoro sytuacja tak wygląda to założyłem sobie konto w WBK i teraz z niego będę korzystał. Jeden z plusów na korzyść WBK to jest to, że wydają karty debetowe z chipem na PIN, mBank niestety posiada tylko na podpis (mówie o tych kontach, za które nie trzeba płacić, nie wiem jak wygląda w przypadku kont biznesowych).

#22 Stawrogin

Stawrogin

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 15 January 2009 - 09:10 AM

[...] Jeden z plusów na korzyść WBK to jest to, że wydają karty debetowe z chipem na PIN, mBank niestety posiada tylko na podpis (mówie o tych kontach, za które nie trzeba płacić, nie wiem jak wygląda w przypadku kont biznesowych).

W mBanku wprowadzono takie karty, znaczy debetówki z chipem, w połowie zeszłego roku.
Ale faktycznie BZ WBK było jednym z pierwszych, jeśli nie pierwszym bankiem, który
udostępnił takie rozwiązanie dla klientów indywidualnych. Teraz takich banków jest
co najmniej kilka :)
Stawrogin

#23 Pan_Roman

Pan_Roman

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 16 January 2009 - 00:25 AM

[quote name='Stawrogin' date='15-01-2009, 7:57 ' post='1388933']
Owszem, ale mnie na przykład kilka razy spotkała sytuacja, że w mPunkcie
odsyłano mnie na mLinię choć wydawało mi się, że lepiej to będzie załatwić
twarzą w twarz a nie przez telefon :(

dlatego zawsze lepiej zadzwonic najpierw:]

Do Abigaill:
przeciez mBank ma duzo bankomatow i nie sa one tylko przy placowkach

#24 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 6,237 Postów:

Napisany 16 January 2009 - 09:47 AM

Panie Romanie - tak z bankomatami nie ma problemu, choć w mojej okolicy nie ma ich zbyt dużo to zawsze można pójść do innego (niestety prowizja) dla mnie najbliższy firmowany przez mbank jest w odległości prawie 40 km

mi chodziło o punkty obsługi "twarzą w twarz", wiem rzadko z tej formy się korzysta ale dobrze jest jak można to zrobić nie jadąc 100 - 150 km.
mkiosk mam też w odległości 40 km, jest to stanowczo za daleko by z tej formy korzystać, dlatego pisałem że jest to dobra forma dla większej aglomeracji
[*][*]
PW - wyłączone do odwołania
dziękuję wszystkim za te kilka lat na forum, pomoc i mile spędzony czas. to by było na tyle.
gdyby ktoś mnie szukał, szukaj

#25 Pan_Roman

Pan_Roman

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 17 January 2009 - 18:27 PM

zgoda, tylko czy w takim razie w okolicy jest jakis inny bank z lepsza infrastruktura?

#26 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • 6,237 Postów:

Napisany 17 January 2009 - 18:57 PM

:) aż na takim zadupiu nie mieszkam, jak by mogło się wydawać w odzwierciedleniu do lokali mbanku
50m- otwierają nową placówkę tylko nie pamiętam jaką albo mbank :) albo moneybank
100m- getinbank
500m- pko bp
300m - pko sa
200m bgz
1000m spółdzielczy
1000m kredytbank
o dalszych już nie będę pisał
[*][*]
dziękuję wszystkim za te kilka lat na forum, pomoc i mile spędzony czas. to by było na tyle.

#27 Stawrogin

Stawrogin

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 17 January 2009 - 21:47 PM

:) aż na takim zadupiu nie mieszkam, jak by mogło się wydawać w odzwierciedleniu do lokali mbanku
50m- otwierają nową placówkę tylko nie pamiętam jaką albo mbank :) albo moneybank
100m- getinbank
500m- pko bp
300m - pko sa
200m bgz
1000m spółdzielczy
1000m kredytbank
o dalszych już nie będę pisał

No to może BGŻ? :) konto internetowe 2 zł miesięcznie za prowadzenie. Przelewy przez internet
darmowe, wyciągi wysyłane elektroniczne no i ewentualny kredyt na warunkach całkiem
przyzwoitych. Obsługa raczej kompetentna. Pozostałe odradzam ;)
Stawrogin

#28 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • 6,237 Postów:

Napisany 17 January 2009 - 21:53 PM

nie, dziękuję. jestem zadowolonym klientem pkobp ipko, lista banków jest podana dla osoby powyżej
[*][*]

#29 Stawrogin

Stawrogin

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 24 Postów:

Napisany 18 January 2009 - 11:04 AM

nie, dziękuję. jestem zadowolonym klientem pkobp ipko, lista banków jest podana dla osoby powyżej

sorx ;) trochę się rozpędziłem ;)
Stawrogin

#30 Pan_Roman

Pan_Roman

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 19 January 2009 - 01:42 AM

ja mam bgz i nie polecam :) malo placowek i bankomatow i do tego o te dwa zlote za duzo biora

#31 andrzejq1

andrzejq1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 135 Postów:

Napisany 24 January 2009 - 22:02 PM

ja miedzy innymi mam tez mbank i zdecydowanie odradzam,dla mnie porazka z infolinia.

#32 loczek

loczek

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 36 Postów:

Napisany 28 January 2009 - 17:23 PM

Stanowczo mbank, załóż konto przez internet i za konto nic się nie płaci ani za przelewy;)

#33 Pan_Roman

Pan_Roman

Kandydat

• Forumowicze
  • PipPip
  • 48 Postów:

Napisany 28 January 2009 - 23:47 PM

ja miedzy innymi mam tez mbank i zdecydowanie odradzam,dla mnie porazka z infolinia.

to zalezy do czego Ci to konto, jak tlyko do trzymania tam pieneidzy, to wielu kontaktow z infolinia nei potrzebujesz

#34 andrzejq1

andrzejq1

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 135 Postów:

Napisany 30 January 2009 - 20:26 PM

to zalezy do czego Ci to konto, jak tlyko do trzymania tam pieneidzy, to wielu kontaktow z infolinia nei potrzebujesz

Zgadza sie ale nieraz potrzebujesz zadzwonic bo np. Twój przelew wysłany z tego konta na inne sie spóznia,itd....
dla mnie porazka

#35 maly_bodek

maly_bodek

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 10 Postów:

Napisany 04 February 2009 - 12:25 PM

z tego, co sie orientuje, w volkswagen banku maja bezplatna obsluge telefoniczna, internetowa, przelewy itd. to jest plus, bo jednak nie zawsze czlowiek ma przy sobie laptopa, a komorke jednak nosisz wszedzie.

#36 flavon01

flavon01

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 5 Postów:

Napisany 09 February 2012 - 16:03 PM

mBank zaczął pobierać opłatę za kartę (kiedyś tego nie było), nadal przelewy bez opłat. Kiedys miałem w Inteligo - zrezygnowałem ze względu na opłaty, może to się zmieniło. Banki co chwile zmieniaja swoje oferty - trzeba się ciągle dowiadywać i sprawdzać ale to dobrze, bo konkurencja robi swoje i dzieki temu jest wybór. :)

#37 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 10 February 2012 - 17:45 PM

Ostatnio czytałem jakiś raport kont za rok 2011: po raz kolejny wygrywa mBank w kategorii konta internetowego. Coś w tym musi być:)

#38 anr

anr

Początkujący

• Forumowicze
  • PipPipPip
  • 63 Postów:

Napisany 27 April 2012 - 15:04 PM

mBank zaczął pobierać opłatę za kartę (kiedyś tego nie było)

Cóż za bzdura, mBank ustawił jedynie zasady korzystania z konta, żeby ludzie nie mieli kart na martwych kontach.
Jeżeli robisz zakupy i zrobisz jakieś przelewy z konta, albo zapłacisz kartą za ok 100 zł miesięcznie, wtedy nie płacisz za nic.
Jeżeli masz konto tylko do kiszenia pieniędzy, a założyłęś kartę, to jasne że pobiorą opłatę za kartę bo śmiecisz im system itd. Logiczne i sprawiedliwe.

mBank ma dostep do konta internetowego 24/h jest szybki, zwykły przelew w 24h max, dodatkowo ma 2 opcje :
Przelewy ekspresowe, za 2 zł przlewasz kasę do innego banku w przeciągu 5 minut są na innym koncie.
Przelew między kontami mBank są w ciągu kilku sekund realizowane.

Większość sprzedawców allegro posiada już konto mBank jak i sklepy są w takowe zaopatrzone.
Masz kartę debetową z PayPassem, co jest wygodne.

Dostajesz 2 konta z niskim i wysokim procentem, do użytku, co jest fajne, bo nie musisz trzymać całego hajsu na jednym koncie.
Jak chcesz kisić kasę i marudzisz, że płacisz za kartę 2,5 miesięcznie, bo z niej nie korzystasz. To załóż lokatę do gromadzenia piniedzy.

Dodatkowo mBank posiada BARDZO DUŻO bezprowizyjnych bankomatów, aktualnie jedynym płatnym są chyba tylko BGŻ, PKO S.A i PEKAO BP reszta jest bezprowizyjna.
W każdej galeri, pod każdym większym sklepem stoi bankomat Eurocash, który z mBankiem współpracuje od początku.

Tak więc - to byłby mój wybór, na konto dla nie wymagających, ale dla mobilnych i nie chcących płącić za każdą pierdołę w koncie.
2x Lenovo ThinkVision L220x 22''PVA 1920x1200
CPU Intel Core i7-2600K/3.4GHz 8MB
MAINBOARD MSI Z77A-G43
MSI Radeon HD6850 1GB DDR5 256BIT 2xDVI+HDMI+DisplayPort BOX
RAM Patriot DDR3 4x4GB 1600MHz CL9 KH

#39 codercom1

codercom1

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 11 Postów:

Napisany 10 May 2012 - 05:51 AM

osobiscie nie polecam BZ WBK. Przelewy na Twoje konto ksieguja bardzo pozno; jak chcesz splacic karte kredytowa to tez potrafia po dwoch dniach, a wszelkie naleznosci sciagaja dokladnie co do sekundy.

#40 it-spleen

it-spleen

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 780 Postów:

Napisany 10 May 2012 - 09:50 AM

Co do BZ WBK - nie zgadzam się - u mnie przelew własny (czyli z BZ do BZ) jest księgowany od razu, inne do 1 dnia (w zależności skąd posłane).

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników