Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Sony Alpha A200 vs Canon EOS 1000D

• Please log in to reply
53 replies to this topic

#21 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 08 grudzień 2008 - 21:51

E tam stabilizacja - taki chwyt marketingowy, co gorsza w Sony nie tak skuteczna jak ją malują :) Poza tym mnie tam 3 piwa za stabilizację robią :D

#22 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21273 Postów:

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:08

Dwie puszki podstawiasz pod body, trzecią pod obiektyw?
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#23 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 08 grudzień 2008 - 22:23

Dwie puszki wlewam w siebie zanim chwycę aparat, trzecią zostawiam jako obietnicę zadowolenia z fot :)

#24 mi77kk

mi77kk

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1689 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 08:04

Panowie,trochę więcej powagi,mam nóż na gardle.

Na 90% wezmę Canona,ale jak już wspomniałem poprzednio,proszę porównać ten model Canona z Sony Alfa 300.
Ostateczna rozgrywka.

Dużo już dzęki Wam wiem.
Wiem,że uchylny wyświetlacz to gadżet,ale niekiedy może się przydać,trudno powiedzieć czy to plus.Więc pomińmy temat
Za Canonem przemawia większy wybór obiektywów i urządzeń dodatkowych - plus.
Sony,podobno większe szumy - minus.
Plastikiwy bagnet w Alfie - minus.
Wszystko ładnie,pięknie,ale czy ma ktoś zdjęcia zrobione w/w lustrzankami?
To obali wszelkie mity i da kłam waśniom.Mam prośbę właśnie w tej materii.
Wybór będzie o niebo prostszy,gdy porówna się jakość zdjęć,bo nic lepiej nie odzwierciedli jakośći aparatu.Pozostanie jeszcze kwestia fotografa,osoba,która robiła zdjęcie,ale tutaj jestem spokojny - kuzynka ma doświadczenie,więc raczej sprosta wyzwaniu i pozostanie sprawa sprzętu.

To moja ostatnia prośba.
Dzięki za zaangażowanie!

p.s. jakie obiektywy i do jakich należy bezwzględnie dokupić?
makro i do zdjęć szerokokątnych - idę dobrym tropem?

Stereo - Amplifikator + Micromega Stage 5 + zestaw samodzielnie zbudowany z gł. Scan-Speak Revelator i 18W8545 + Sennheiser HD 600 Kino - Yamaha RX-V3800 + DVD Pioneer DV-LX50 + Velodyne CHT-10R + B&W 683/B&W HTM62/B&W 686 TV - Pioneer PDP-LX5090 / Sony KDL-40D3500 Foto - Canon 50D / Canon 70-200mm f/4 L USM / Canon EF 50 mm f/1.4 USM / Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM / Canon EF-S 10-22 mm f/3.5-4.5 USM / Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM

#25 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 09:11

A wg mnie obojętnie co kupisz . W tej klasie nie ma aparatów wybitnych . I tak zarówno body i obiektywy idą do wymiany .

http://www.dpreview.com/gallery/ : poszukaj fotek interesujących Cię aparatów

#26 barti1981

barti1981

Adept

• Forumowicze
  • Pip
  • 12 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 10:20

Być może moja podpowiedż ci się przyda bo również jestem fotoamatorem jak twoja kuzynka. Używam Alphy (co prawda wyższego modelu niż piszesz) ale zapewniam Cię że jestem z niego bardzo zadowolony. Wybór między obiektywami jest naprawdę duży (duży jest też ból głowy jakie dokupić bo na wszystkie niestety nie stać). Z tego co się orientuje to sony produkuje matryce dla Nikona (przynajmniej niektórych modeli) - ale jak widać wniosek z tego taki, że Sony ma złe a Nikon dobre. W ogóle jak czytam opinie (nie chodzi mi tylko o tą dyskusję, proszę mnie nie atakować za poglądy inne niz cześć dyskutantów) że ma słabe matryce, do dupy obiektywy, a wszystkie nagrody i testy które temu zaprzeczają są nic nie znaczące to mi głowa odpada. Najlepiej by było iść do sklepu potrzymać oba porobić fotki i porównać sobie - jeśli to możliwe polecam.

I tak najzupełniej poważnie: jestem zadowolony z Alphy - nie widzę szumów (no chyba ze robie na 6400 :), stabilizacja rzeczywiście i bardzo pomaga (a mam porównanie z dobrym kompaktem bez stabilizacji), mam już 3 obiektywy poza standardem kitowym (no i mały kredycik). Polecam soniaka z czystym sumieniem.

Ps. jak ktoś potrzebuje info od sredniozaawansowanego użytkownika to proszę pisać, z góry uprzedzam, że nie chce się przerzucać na argumenty, ze matryce są po ch**ju

#27 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 10:39

barti1981, zbytnio uprościłeś sprawę, bo to, do kogo należą fabryki produkujące matryce Nikona nie ma większego znaczenia - na ostateczny efekt uzyskiwany przez aparat składa się oprogramowanie, algorytmy, procesor obrazu i szereg innych elementów

A co by nie mówić to Nikon jest liderem w obrazowaniu obrazów statycznych a nie sony. Posiada potężne zaplecze techniczne i doświadczalne. A sony przy Nikonie i Canonie jest tylko małym oseskiem, który chce ugryźć trochę z tortu aparatów foto
Sony Vaio VGN-NW21SF

#28 mi77kk

mi77kk

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1689 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 11:09

Panowie - uważam,że nie powinno się zbytnio szufladkować poszczególnych producentów.
Chodzi mi o konkretne modele,o to czym się między sobą różnią i biorąc pod uwagę wszelkie za i przeciw,podjąć właściwą decyzję.
Chciałbym aby prezent był wartościowy,funkcjonalny i aby za jego pomocą można było wykonywać dobrej jakości zdjęcia.
Reszta w rękach fotoamatora...

Stereo - Amplifikator + Micromega Stage 5 + zestaw samodzielnie zbudowany z gł. Scan-Speak Revelator i 18W8545 + Sennheiser HD 600 Kino - Yamaha RX-V3800 + DVD Pioneer DV-LX50 + Velodyne CHT-10R + B&W 683/B&W HTM62/B&W 686 TV - Pioneer PDP-LX5090 / Sony KDL-40D3500 Foto - Canon 50D / Canon 70-200mm f/4 L USM / Canon EF 50 mm f/1.4 USM / Canon EF 100 mm f/2.8 L Macro IS USM / Canon EF-S 10-22 mm f/3.5-4.5 USM / Canon EF 24-105 mm f/4L IS USM

#29 kallor

kallor

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 232 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 14:01

Jest masa obiektywów i lamp z rynku wtórnego minolty itp pasujących do lustrzanek sony.
Canon
+mniej szumów
+nie ma półplasikoweogo bagnetu
+dla niektórych to marka która jako jedyna wraz z nikonem produkuje dobra lustrzanki
Sony
+stabilizacja w korpusie (można kupić tańsze obiektywy)
+sprawnie działające live view i odchylany ekran
+wydajny akumlator
athlon 3600+x2 2000mhz @2400mhz, ASUS M2N4 sli, 2x1gb goodram 667, HIS 3850 668/1656 , samsung 160gb, chieftec 450w, Radmor 5102TE i Tonsil ZG 40c/5 Sansa m240 + Vedia SRS 200E

#30 mi77kk

mi77kk

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1689 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 14:15

Witam!
Jestem właśnie po testach Canona.
Robi bardzo ładne,żywe zdjęcia.

Nie wiem dlaczego,ale w Canonie przy trybie AUTO nie działaLive Wiev!
Nie wiem jak z tym u Sony.

#31 kallor

kallor

Uczestnik

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 232 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 14:23

U Sony live view działa w każdym trybie. I działa na tyle szybko że możesz kliknąć w pełni ostre zdjęcia w ilości 2 na sek.
athlon 3600+x2 2000mhz @2400mhz, ASUS M2N4 sli, 2x1gb goodram 667, HIS 3850 668/1656 , samsung 160gb, chieftec 450w, Radmor 5102TE i Tonsil ZG 40c/5 Sansa m240 + Vedia SRS 200E

#32 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 15:27

Kallor ale nie wspomniałeś ze obiektywów Minolty pasujących do sony jest może i dużo, ale nie działa w nich automatyka (AF itp)
Mozna sie nimi posługiwać tylko w trybie manualnym
Sony Vaio VGN-NW21SF

#33 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 15:36

Tych z AF troszkę jest , nawet starych minoltowych

• Goście

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:29

Witam!
Jestem właśnie po testach Canona.
Robi bardzo ładne,żywe zdjęcia.

Nie wiem dlaczego,ale w Canonie przy trybie AUTO nie działaLive Wiev!
Nie wiem jak z tym u Sony.

Skoro to tryb Auto, to producent uznał, że nie masz co patrzeć w LV, bo i tak aparat ustala wszelkie parametry. Zresztą jak kupujesz lustrzankę to nie dla LV. Standard w lustrzankach to używanie wizjera.
Podany Canon jeśli chodzi o jakości zdjęć jest lepszy praktycznie pod każdym względem od Sony A200, wyjątek to większa rozpiętość tonalna zdjęć w Sony. Dla osób nie orientujący się w temacie są strony z testami aparatów np. dpreview.com, więcej dla ułatwienia fani foto robią zestawienia ocen aparatów dla kompletnych ignorantów w formie tabel, gdzie każdy może porównać wyniki różnych modeli. Poza tym są fora fotograficzne, gdzie ludzie "zjedli zęby na aparatach".
Na początek możesz kupić zestaw Canon 1000D plus 2 obiektywy Canon 18-55 f/3.5-5.6 IS i Canon 55-250 f/4-5.6 IS, całość za ok 2200zł. Jak spodobają Ci się lustrzanki to sprzedasz korpus Canona 1000D i zamienisz na 40D.

#35 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:37

sprzedasz korpus Canona 1000D i zamienisz na 40D.

He he, już za późno. 40d znika z rynku w zastraszającym tempie. Za miesiąc śladu nie będzie - chyba, że używki.

• Goście

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:46

He he, już za późno. 40d znika z rynku w zastraszającym tempie. Za miesiąc śladu nie będzie - chyba, że używki.

Mógłbyś podać skąd masz taką wiedzę, że za miesiąc nie będzie nowych w sprzedaży ? Tak się składa, że jak ostrożnie liczyliśmy z chłopakami na innym forum porównując do czasu produkcji podobnych modeli Canona, to nowa 40d spokojnie będzie dostępne do końca 2009 roku. Zresztą dalej jest produkowana.

#37 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 19:55

Wiedzę czerpię z poszukiwań w Trójmieście. Wszystkie sklepy "nie mają i już nie będą mieli".
Chyba, że to jakiś celowy zabieg Canona ze wstrzymaniem dostaw, żeby pięćdziesiąka lepiej się sprzedawała?
Jeśli tak to dałem się nabrać i celuję już w 50d. Tymbardziej, że w końcu optyczni opublikowali test, który tylko wzmocnił moją decyzję.

• Goście

Napisany 09 grudzień 2008 - 20:17

Różne rzeczy ludzi opowiadają, ale wystarczy użyć porównywarki cen i wyświetlą się sklepy, gdzie oferują 40D Wystarczy wysłać e-maila z pytaniem, czy mają aparat, w wielu sklepach potwierdzą, że jest.
Co do Canona 50d, na pewno w sklepach, pisemkach foto będą go polecali. Po testach na dpreview.com podsumowali, że nie warto dopłacać (jak u nas 1000zł) by zmieniać 40D na 50D. Poza tym, że na matrycy napakowali więcej pikseli, stąd większe szumy od ISO 1600 wzwyż, jest lepszy wyświetlacz, nowy model pod kilkoma względami jest gorszy od poprzednika. Dziś kiedy Google ma automatyczne tłumaczenia, można poczytać o aparatach nawet na japońskich stronach testowych, na ogół piszą, że teraz przy tej cenie nie ma sensu kupować nowego modelu.

#39 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 09 grudzień 2008 - 20:28

ISO 1600 nie używam, jestem szumofobem.
Pod jakimi względami jest gorszy od poprzednika? Dynamika tonalna? Jest na bardzo przyzwoitym poziomie, a na ISO 100 jest wręcz rewelacyjna.
Gdym miał zmieniać 40D na 50D to zapewne bym tego nie zrobił. Sęk w tym, że zmieniam 350D, a w moim wypadku ilość MP ma duże znaczenie. No i ta regulacja Autofocusa z pamięcią dla 20 szkieł... No i sam AF - porównywany z flagowym produktem C.

Czegóż chcieć więcej?

A z netu i tak bym nie kupił - jak nie pomacam to nie ma mowy.

• Goście

Napisany 09 grudzień 2008 - 23:21

Poczytaj szczegółowy test, ocenę na dpreview.com, to link do podsumowania, ale warto przejrzeć cały test. To jeden z bardziej obiektywnych serwisów o sprzęcie foto. Nie mam czasu na pisanie w wielu miejscach, stąd krótko, co do oglądania, pomacać możesz w pierwszym z brzegu sklepie, gdzie będzie ten model, a kupić w sieci, jeśli wybierzesz sklep z Trójmiasta to nawet odbierzesz na miejscu.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników