Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Sony A200K

• Please log in to reply
66 replies to this topic

#1 Ketras

Ketras

Rower to jest życie!!!!

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 133 Postów:

Napisany 09 listopad 2008 - 14:46

Witam chcę w przeciągu 2 tygodni kupić aparat fotograficzny.W sklepie jest promocja na Sony ALFA A200K oto jego parametry:
10,2 mega piksela, 2,7 calowy ekran LCD, Clear Photo LCD Plus, powłoka antyrefleksyjna, tryb
matrycy CCD, rozdzielczość 3871x2592, obiektyw SAL 1870, wymienna optyka, czułość ISO 3200,
redukcja efektu czerwonych oczu, stabilizacja obrazu Super Steady Shot, złącze: USB 2.0 Hi Speed
Jestem laikem jeżeli chodzi o fotografię, chciałbym zacząć fotografować coraz lepiej :P.
Cena tego aparatu to 1349zł także doliczam do tego kartę pamięci futerał itp. i podejrzewam że w 1500zł się zmieszczę, taki budżet mam zamiar utrzymać.
Chciałbym się dowiedzieć czy to dobry aparat? Ma jakiś certyfikat 2008 awards tpa best d-slr entry level.
Potrzebuję aparatu do zdjęć rodzinnych m.in. podczas imprez gdzie jakoś oświetlenia jest średnia i ludzie się poruszają, więc czy ten aparat zrobi wyraźne zdjęcie? Chciałbym również robić nim przykładowo zdjęcia budynków drzew itp. oraz jeśli się rozkręcę to szczegółowe zdjęcia makro np. mrówki :P. Czy należałoby do niego dokupić obiektyw ? Jeżeli tak to za jaka cenę? mógłby być używany z allegro.pl? Jakiejś linki :)
Podsumowując zależy mi na waszej opinii tego aparatu czy sprosta "domowemu użytkowaniu".
Ten aparat jest w promocji z media expert co do obiektywu to chyba jest taki : DT 18-70 mm f/3.5-5.6
na www.optyczne.pl piszę, że Zoom optyczny 0x
Zoom cyfrowy 0x czy to jest błąd? Co zrobić by mieć zoom optyczny 4x uważam,że wystarczy bo z tego co wiem cyfrowy pogarsza obraz nie warto go stosować?

#2 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 09 listopad 2008 - 21:47

Tutaj pełna specyfikacja aparatu.

Mało brakowało, a bym kupił swojego czasu...
Sony słynie z wyświetlaczy i faktycznie LCD robi wrażenie. Poza tym faktem, sprzęt ustępuje jakością od konkurencji.
I tak go kupisz i tak :)

Potrzebuję aparatu do zdjęć rodzinnych m.in. podczas imprez gdzie jakoś oświetlenia jest średnia i ludzie się poruszają, więc czy ten aparat zrobi wyraźne zdjęcie?

Aparat robi zdjęcia, człowiek naciska spust migawki.
Ten aparat + ten obiektyw z zestawu + kiepskie warunki oświetleniowe + laik za pulpitem = nieudane zdjęcie.
Wszystko się da, ale nie tym zestawem - cudów nie wymagaj.

Chciałbym również robić nim przykładowo zdjęcia budynków drzew itp. oraz jeśli się rozkręcę to szczegółowe zdjęcia makro np. mrówki tongue.gif

No to sporo kasy wydasz na stosowne obiektywy. :?

Czy należałoby do niego dokupić obiektyw ? Jeżeli tak to za jaka cenę?

Do tego co chcesz robić potrzebujesz przynajmniej 2 obiektywów. Kitowego nie wliczam - jest wart dokładnie tyle co gratis do gazety. Nie znam się na systemie Sony / Minolta, ale podejrzewam, że w 1500 się nie zmieścisz.

na www.optyczne.pl piszę, że Zoom optyczny 0x
Zoom cyfrowy 0x

Aparat (korpus, body) nie posiada funkcji zoomu cyfrowego, stąd rzeczone 0x. Zoom optyczny zależy od obiektywu, a nie od puszki, więc 0x jak najbardziej.

#3 Gośćkonrad1991_*

Gośćkonrad1991_*
  • Goście

Napisany 09 listopad 2008 - 22:10

Poza tym faktem, sprzęt ustępuje jakością od konkurencji.

Pod jakim względem ? Aparat jak każdy inny ma swoje wady i zalety.

Potrzebuję aparatu do zdjęć rodzinnych m.in. podczas imprez gdzie jakoś oświetlenia jest średnia i ludzie się poruszają,

Do tego typu zdjęć przydałaby się zewnętrzna lampa błyskowa, tutaj nawet ISO 1600 nie pomoże :/ A jasne stałki nie zapewnią dostatecznie dużej głębi ostrości (no chyba że chcesz robić portrety).

Odpowiadając na pytania zadane w albumie, zdjęcia (1-4) były robione A200 i MAF'em 70-210/4

#4 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 28281 Postów:

Napisany 09 listopad 2008 - 22:49

Pod jakim względem ? Aparat jak każdy inny ma swoje wady i zalety.

Największą moim zdaniem wadą jest plastikowy bagnet do mocowania obiektywów. To potężna porażka, szczególnie ze obiektywy mają metalowe bagnety. Wcześniej czy później pojawią sie luzy na połączeniu obiektyw- body. A jak coś sie jeszcze ukruszy przy mocowaniu to juz pozamiatane.
Sony Vaio VGN-NW21SF

#5 Gośćkonrad1991_*

Gośćkonrad1991_*
  • Goście

Napisany 10 listopad 2008 - 08:49

Taki sam bagnet był w D5D i A100.

To potężna porażka, szczególnie ze obiektywy mają metalowe bagnety.

Bagnet obiektywu nie ma kontaktu z plastikową częścią bagnetu w body.

#6 Ketras

Ketras

Rower to jest życie!!!!

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 133 Postów:

Napisany 10 listopad 2008 - 12:03

gdybym ja się na tym znał :P nie znam jeszcze tego slangu fotograficznego :-( to ten aparat do domowych fotek z tym obiektywem nada się? Czy jest jednak do dupy!? Jeżeli tak, to moglibyście podać inne aparaty które z cenie około 1300 warto kupić?

p.s. dzięki za odpowiedzi

#7 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 10 listopad 2008 - 14:24

Tak nada się.
Rozejrzyj się jeszcze za zewnętrzną lampą błyskową (konrad już o tym pisał), na prawdę warto ...
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#8 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 10 listopad 2008 - 15:08

Taki sam bagnet był w D5D i A100.

Bagnet obiektywu nie ma kontaktu z plastikową częścią bagnetu w body.

Cos wydaje mi się ze się mylisz

Otóż bagnet mocowania obiektywu wykonany jest z tworzywa sztucznego. Owszem, powierzchnia, na której opiera się obiektyw ma postać metalowego pierścienia, metalowe są również sprężyny docisku jednak pióra bagnetu, o które zahaczają się odpowiednie występy bagnetu obiektywu są już plastikowe.

W kontakcie z metalowym bagnetem obiektywu plastikowe elementy będą ulegały nieuchronnemu i raczej szybkiemu zużyciu, zmniejszając pewność mocowania obiektywu. Nawet w idealnym stanie, połączenie takie zapewnia mniejszą sztywność niż wykonane całkowicie z metalu.

http://fotografuj.pl.../page/2#content
Sony Vaio VGN-NW21SF

#9 Gośćkonrad1991_*

Gośćkonrad1991_*
  • Goście

Napisany 10 listopad 2008 - 16:25

Między piórami bagnetu, a obiektywem są metalowe blaszki (na około 50% powierzchni).

W kontakcie z metalowym bagnetem obiektywu plastikowe elementy będą ulegały nieuchronnemu i raczej szybkiemu zużyciu

Po pół roku użytkowania A200 nie zaobserwowałem zużycia bagnetu.

#10 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 10 listopad 2008 - 18:12

To ze nie zaobserwowałeś nie oznacza ze te elementy nie są podatne na zniszczenie. A gdy zaczniemy wymieniać często obiektywy to niestety taki plastikowy bagnet to nic dobrego
Sony Vaio VGN-NW21SF

#11 Ketras

Ketras

Rower to jest życie!!!!

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 133 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 17:54

Dziś wybrałem się do sklepu i w tej samej cenie był Panasonic FZ50 taki:
http://www.optyczne....a...wolny&sort=
oraz takiego canona EOS 1000D (podejrzewam,że z tym obiektywem)
http://www.optyczne....a...wolny&sort=
Które również mnie zaciekawiły.Prośba do was expertów :-) o pomoc w wyborze najlepszego z tych.

Dodano 12-11-2008 17:54:03:

ktoś mądry napisał żeby nie prosić o najlepszy model za daną cenę lecz podać kilka wybranych i poprosić o wybranie najlepszego :lol: :lol:
toteż to uczyniłem :) mam do wyboru te 2 co wyżej oraz tego soniacza to w tytule.Którego zakupiĆ?

#12 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 17:59

Wybierając pomiędzy sonym z kitem, canonem z kitem i Panasem FZ50, biorąc pod uwagę, że nigdy bym zestawu nie rozbudowywał -wziąłbym Panasa.
Jeżeli w przyszłości chciałbym coś dokupić (lampę, obiektyw, itp) - wziąłbym canona.

Zadecyduj sam.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#13 Ketras

Ketras

Rower to jest życie!!!!

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 133 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 18:19

Więc albo panasonic albo canon :) w przyszłości to teoretycznie miałbym zamiar rozbudować sprzęcik lecz nigdy nie wiadomo jak z tą teoria :(
Tak dla formalności jeżeli kupiłbym panasonica a z czasem chciałbym polepszyć parametry ofc nie za astronomiczne sumy to także się nada?

#14 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 18:24

Możesz kupić jakiś konwerter do makro - makro dobre wyjdzie - można kupić lampę zewnętrzną. Ale obiektyw jest stały i możesz tylko "delikatnie zmieniać" jego funkcję. A w lustrze zmieniasz zupełnie przy zmianie szkła.
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#15 Ketras

Ketras

Rower to jest życie!!!!

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 133 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 21:17

To teraz mam problem :( Bo czy w przyszłości będę coś zmieniał w aparacie zależy od funduszy oraz czy fotografia mnie wciągnie.Mam ciężki orzech do zgryzienia.Na www.optyczne.pl według opinii Canon robi najładniejsze zdjęcia z tym obiektywem.Wychodzi na to, że warto kupić Canona nawet jeżeli bym nie rozbudowywał aparatu.
A tak z innej beczki jeżeli bym zakupił Canona i z czasem chciałbym wymienić obiektyw i kupić 3 używane do zdjęć makro oraz zdjęć (nie wiem jak to się nazywa :-( zdjęć budynków ,obiektów oddalonych daleko) oraz zdjęć normalnych robionych obiektom z odległości ~2m to ile mogłyby kosztować takiego obiektywy orientacyjne? Poznanie cen pozwoli mi zadecydować czy warto zacząć fotografowanie jako hobby.Nie przeczę że jest to interesujące pod warunkiem posiadania konkretnego sprzętu.

Dodano 12-11-2008 21:17:39:

P.S.
Wybiorę chyba Canona......
Tylko jedno pytanko czy Canon z kitowym obiektywem jest lepszy od Panasonica z nie wiadomo jakim obiektywem??Chodzi mi o o to, że kupiłbym Canona i używał go przez pewien okres po czym dokupił lub nie dokupił obiektyw :) Do specjalistów :P może jakiejś propozycje odnośnie ciekawego niedrogiego obiektywu którego warto byłoby dokupić po kupnie Canona. ;) ;)

#16 Quadro

Quadro

Modern Life

• Forumowicze
  • 28281 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 21:23

Kitowy obiektyw będzie ciemniejszy od tego zamontowanego w Panasie.
Panas ma światło 2.8 A kit w Canonie pewnie zaczyna sie od 3.5

Ponadto, w Panasie będziesz mieć większy zakres ogniskowych. Kit będzie pod tym względem dużo skromniejszy
Sony Vaio VGN-NW21SF

#17 Ketras

Ketras

Rower to jest życie!!!!

• Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 133 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 21:30

"ciemniejszy" tzn? bo nie mam pojęcia :-( co to będzie za różnica?
Więc Canon z kitem będzie robił gorsze fotki od kompaktu za powiedzmy 700-1000zł?
Jaki obiektyw byś proponował do tego Canona?
Bo teraz to znowu mam pomieszane w głowie - co lepsze? Panasonic Czy Canon.
Bo co to za lustrzanka jak obiektywu zmienić nie będę mógł. Ja profesjonalista nie jestem, czy dla amatora zdjęcia robione Canon'em z kitem będą dobrej jakości, lepsze od kompaktów?Z czasem jak fundusze pozwolą Lustro się dokupi :-) ale na początek zależy mi na ładnych zdjęciach lecz podkreślam dla typowego domownika a nie profesjonalisty.
Wybaczcie może dla Was to jest głupie lecz dla mnie nie bo się nie znam.Na szczęscie jest takie forum i można otrzymać pomoc.

#18 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 21:38

Tylko jedno pytanko czy Canon z kitowym obiektywem jest lepszy od Panasonica z nie wiadomo jakim obiektywem??

Obiektyw w Panasie jest dobrej jakości.

"ciemniejszy" tzn? bo nie mam pojęcia :-( co to będzie za różnica?

Poczytaj - http://www.fotografi...ekspozycja.html
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#19 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 22:47

Panasonic to aparat kompaktowy, nie wymienisz w nim obiektywu, nie dokupisz też lustra :D
Ale dla Ciebie będzie to lepszy wybór niż ten Canon, bo nie masz pojęcia o fotografii, a 1000d z kitem to raczej zabawka z możliwością rozbudowy, ale to już raczej za kolejne tysiące złotych.
Kup Panasa.

#20 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 12 listopad 2008 - 22:48

Panasonic to aparat kompaktowy, nie wymienisz w nim obiektywu, nie dokupisz też lustra biggrin.gif

A do lustrzanki dokupujesz lustro? :D

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników