Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie
- - - - -

Stałka z najszybszym AF

• Zamknięty temat Ten temat jest zamknięty
371 replies to this topic

#361 -Michał

-Michał

Rozmowny

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPip
  • 560 Postów:

Napisany 05 marzec 2009 - 09:55

Michał, czasem odnoszę wrażenie, że Tobie to nawet aparat nie jest potrzebny do robienia zdjęć, ino pudełko z dziurką.
Przecież foty robi się po to żeby były dobre jakościowo i uważam, że fotografia ślubna wymaga dobrego sprzętu. Kościół = ciemno = wymóg użycia wysokiego iso = jasna stałka do zjechania z iso o kawałek EV. Nie wspomnę tu o tak "małostkowych" sprawach jak odpowiedni balans bieli, pomiar światła i rozpiętość tonalną (w końcu obok siebie stoi panna w bieli i facet w czerni).

I chcesz jeszcze powiedzieć, że jak będę miał frontfocusa na pół metra to nieważne, bo para młoda nie zauważy? Prawdopodobnie pan młody ma już swojego Sony z kitem i co nieco może już powiedzieć o ostrości ;)

Według Twojej teorii cała ewolucja optyki (niskoszumiące matryce, jasne obiektywy, stabilizatory obrazu, procesory dbające o rozpiętość tonalną i pomiar światła) jest o kant dupy rozbić, bo "komu to jest potrzebne"?

Ojej, już nie demonizuj moich wypowiedzi ;P
Napisałem o 4 mm FF nie o metrowym, nie wspomniałem nic o czułościach, o szumach, nie napisałem nic o balansie bieli czy ekspozycji. Po prostu uważam, że supertechnika w wielu przypadkach jest chwytem marketingowym, który można obejść przy pomocy praktyki. Nie mówię, że sama w sobie jest zła, ale nie wydawałbym 20% więcej pieniędzy na sprzęt tylko dlatego, że ma lepszą automatykę. To tylko moje zdanie i nie twierdzę, że ktoś kto tak robi, robi źle.
Ewolucja optyki i techniki jest fajna, ale można sobie radzić tak samo sprawnie bez wielu tych ulepszaczy. Ja po prostu jestem skażony analogiem ;)

A co do tej rozdzielczości, rozbawiło mnie to, że dla Ciebie 8 mpix oznacza: "zmniejszyć zdjęcie" a dla mnie "interpolować" :) Mam stary sprzęt, lubię go i chociaż rozglądam się za 5d, tudzież pentaxową pełną klatką (jeżeli wyjdzie) to wiem, że na przykład na kolorach mocno ucierpię a wiele superautomatów wyłączę.

Co do tych superautomatów... kojarzy mi się teraz Nikon D300, który zachwalał kolega, że ma superpojemną matrycę, daje niesamowite odwzorowania światła i cieni w kontrastowych cieniach, bo ma jakąś specjalną funkcję rozjaśniania cieni, która "działa jak HDR". Pobawiłem się i uśmiałem, bo identyczny, tylko lepszy jakościowo efekt daje w PSie użycie funkcji "światała/cienie" tudzież pobawienie się krzywą tonalną.
Rozumiem, lepsza optyka, lepsze, mniej szumiące matryce, trochę więcej pikseli (ale bez przesady, bo wolę dobre jakościowo 8 niż kiepskie 12), ale dzisiejsze aparaty mają czasami wbudowanego PSa, który jest super ekstra, ale jest automatyką, nad którą nie ma się tak na prawdę pełnej kontroli.

#362 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 05 marzec 2009 - 11:55

Troszkę dla wyjaśnienia. Jestem bardzo zadowolony ze zmiany systemu. Osiągnąłem to co chciałem : szybkość i celność AF
Gratis dostałem wspaniały balans bieli .

Sprzedać 50 ? A co mam w zamian ? 50L ? Nie ten próg podatkowy ;)
50 to basis - bez niej nie ma systemu

Po plenerkach i po zakupie 28-135 powiem co dostałem/straciłem jeszcze ;)

#363 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 09 marzec 2009 - 12:06

No i dylemat do rozwiązania jak najszybciej :
Sigma 18-125 vs Sigma 18-200 vs Canon 28-135
Jestem w stanie złamać postanowienia i wziąć Sigmę... Canon byłby kupowany używany za ok 1000zł ...

Priorytety :
Celny AF , wydolna IS , dobra rozdzielczość dla zakresu 30-80 mm , spory zakres ogniskowych - ma służyć jako wycieczkowiec

#364 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21273 Postów:

Napisany 09 marzec 2009 - 12:58

Życzę dobrej współpracy Sigmy z twoim aparatem ;)
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#365 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 09 marzec 2009 - 13:02

:lol2:

:kufel:

Celność uwagi powaliła mnie i troszkę schłodziła zapędy w kierunku producentów niezależnych :(

#366 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 09 marzec 2009 - 13:21

Co do Sigmy... mam i nie sprawia mi problemów. Kolega posiada S 17-70 przypiętą do 40D i też złego słowa nie powiedział.

Ale jeśli chodzi o wybór spomiędzy tych trzech szkieł to jednak brałbym Canona, bo to rewelacyjny słoiczek.

#367 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 21273 Postów:

Napisany 09 marzec 2009 - 13:47

Ćwierkają wróbelki, że Canon z Sigmą się nie lubią :?
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#368 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 09 marzec 2009 - 21:42

Kto jeszcze coś doradzi ?

#369 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 12 marzec 2009 - 00:02

No dobra. Na razie można zamknąć , o co proszę moderatorów , to siedlisko spamu .
Mam 20-135 i na razie rozbudowa systemu zostaje wstrzymana ... no chyba że coś długiego ;)
Wtedy poproszę o ponowne otwarcie :)

cdn....

Ten post był edytowany przez vonRatke dnia: 12 marzec 2009 - 00:04

#370 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 12 marzec 2009 - 00:20

Gratuluję i czekam na foty z nowego szkiełka... Idzie wiosna (podobno), więc zapewne się przyda.

Szkoda wątku, nie zamykajcie....

#371 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 12 marzec 2009 - 00:32

Na razie nie ma czym się chwalić ;)

edit
szokuje mnie tylko głębia ostrości ... jaka WIELKA :o

#372 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 12 marzec 2009 - 15:34

Na prośbę autora - zamykam.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników