Skocz do zawartości

Close Open
Close Open
Zdjęcie

[GALERIA] bociek666 - foty z piekła rodem

• Please log in to reply
126 replies to this topic

#1 bociek666

bociek666

Nie mam nic mądrego do powiedzenia

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 19:12

No to moja kolej :)
Na początek fota skądinąd znana, ale bardzo przeze mnie lubiana. Pochodzi z plenerowej sesji, na której testowałem nowy nabytek - lampkę błyskową. A więc na początek portrecik... moja małżonka jesienią...

1.

Dodaj obrazek

#2 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPipPip
  • 5481 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 19:23

Mi podoba się ta kompozycja zdjecia. Ta linia, którą tworzą, te drzewa...
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#3 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 19:26

Taaa, tylko troszkę szerzej by cię przydało, żeby tą alejkę całą ująć. mogłem dać 2 kroki w tył, pstryknąć, potem wykadrować... ale niestety nie myślę takimi chłodnymi kategoriami i wyszło jak wyszło.

#4 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • 6237 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 19:37

a mi się podoba, zwłaszcza połączenie kolorów jesieni ciemnego ubioru modelki i pnia z kontrastem szalika.
co mi się bardziej podoba jesień czy modelka, - nie wiem, babiarz jestem więc nie będę obiektywny :)
[*][*]
PW - wyłączone do odwołania
dziękuję wszystkim za te kilka lat na forum, pomoc i mile spędzony czas. to by było na tyle.
gdyby ktoś mnie szukał, szukaj

#5 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 20:41

Skoro mówisz o kroku w którąś stronę, to ciekaw jestem tego obrazu widzianego z miejsca o dwa kroki w lewo - nie byłoby takich spacji między drzewami :?
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#6 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 22:02

Gdybym dał 2 kroki w lewo to w kadrze miałbym faceta z psem i supermarket :) Poważnie.
A co jest nie tak z tą spacją między drzewami?

#7 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 22:04

Chciałbym drzewo nr 1 ujrzeć w linii z pozostałymi; perspektywa w tym ujęciu wrzuca straszliwą spację między drzewo 1. i 2.
Nie chodzi mi o obejrzenie drzewa nr 1 z drugiej strony; chciałbym spojrzeć na nie pod nieco innym kątem (dwa kroki w lewo, oś kilka stopni w prawo).
Jeżeli możesz przeczytać powyższą wypowiedź, to siedzisz zbyt blisko monitora. Chroń oczy!

#8 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 22:04

Tapta, a ja bym znowu dał 2 kroki w prawo, żeby były owe spacje między zbiegającymi się drzewami. Lubie taką perspektywę ;)
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#9 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 22:12

Tapta - ostatecznie jest to portret, a nie fota drzewa, musiałem wynaleźć gdzieś odrobinę przestrzeni na modelkę :)

KptY - 2 kroki w prawo względem foty czy względem sugestii Tapty? Mam park pod nosem, więc jakby co to mogę skusić się o poprawkę :)

Korzystając z okazji wrzucam fotkę z tego samego dnia - i proszę, nie oceniajcie moich fot jako stockowych, udajmy, że to pojęcie nie istnieje.

2.

Dodaj obrazek

#10 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 22:18

2 kroki w prawo od sugestii Tapty i bylibyśmy w punkcie wyjścia - miałem na myśli 2 kroki od aktualnego kadru :)
To tylko takie moje wolne przemyślenie, ot, zastanawiam się "co by było, gdyby...".
Używałeś jakiegoś dyfuzora ?
Trochę za bardzo widać ślad lampy.
Wiem nareszcie czym chciałbym być, kiedy dorosnę. Kiedy dorosnę chciałbym być małym chłopcem.

#11 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 22:25

Wiem, muszę popracować nad barwą błysku... Lampa sprawia, że postać jest jak odlana z wosku... może popróbuję następnym razem z jakąś blendą / dyfuzorem?

#12 kptYossarian

kptYossarian

Entuzjasta

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 2197 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 22:27

Dyfuzor do osłabienia/rozproszenia błysku, blenda do nadania delikatnych cieni (i w zależności od koloru blendy, nieco innego koloru odbicia).

Twoja lampa ma możliwość regulacji w pionie/poziomie ?

#13 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 31 październik 2008 - 22:37

Jest możliwość regulacji w pionie i poziomie.
Dzisiaj domowym (w pracy :)) sposobem wykombinowałem sobie blendę złotą, białą i srebrną - efekty sprawdzę w najbliższym czasie. Dyfuzor działa w tej lampie tylko do doświetlania szerokich (14mm) kadrów. Niestety, w plenerze muszę walić lampą centralnie, bo nie ma od czego odbić światła, ale mam nadzieję, że skonstruowane własnoręcznie blendy mnie uratują (szczególne nadzieje pokładam w złotej).

#14 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 01 listopad 2008 - 00:12

No to skoro pojęcie fota stockowa nieistnieje, to powiem, że 2 jest takie jakieś dziwne. Mi się nie podoba - moje zdanie. 
Te palce niby udają jakieś kroki, czy coś, ale do mnie nie przemawia jako zwykła fota.
Intel Q6600 2,4GHz @ 3,00GHz + BOX // MSI P35 Neo3-F // 2x1GB KingMax DDR2 // EVGA e-GeForce 8800GT 512MB // Seagate 500GB // Seagate 20GB // NEC DVD-RW // WinFast DTV1800H // Rasurbo DLP 535 // LCD LG Flatron L225WT// Logitech G7 - moja recenzja // Microsoft Sidewinder X8 // MS Windows Vista Home Premium 64bit

redakcja_forum
:"Dbamy o jakość komunikacji w Internecie pielęgnując społeczności, by głos użytkownika miał znaczenie." - Wy se kpicie, czy naprawdę w to wierzycie?

#15 vonRatke

vonRatke

srutu tutu

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 4044 Postów:

Napisany 01 listopad 2008 - 14:22

1. Świetnie . Udało się pokazać pięknie oświetloną twarz i park poprzecinany promieniami słonecznymi . Bez nadmiernych zacienień i rozświetleń. Kadr dobry .
Fotki zazdroszczę ;)

2. He he . Reklamowe ;) Ale brakuje w tym Emilki . Bezosobowe .

#16 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 01 listopad 2008 - 20:19

No to czas na starocia - jeden z pierwszych plenerów po zakupie lustra. Fota w stylistyce digartowej ;)
Choć byłem wówczas całkowity laikiem jeśli chodzi o pojęcia związane z fotografią i nie potrafiłem dobrze obsłużyć aparatu to nawet lubię tą fotę.

3a.

Krata.

Dodaj obrazek

3b.

Twarz.

Dodaj obrazek

#17 Tapta

Tapta

Wielki Władca Hadronów

• Forumowicze
  • 21273 Postów:

Napisany 01 listopad 2008 - 21:29

Świetnie to ująłeś: Digart.

Że krata.
Że za kratą ktoś...
Że za kimś blok......

Chciałbym ujrzeć w wersji odwrotnej: twarz. Przed nią ewentualnie krata...

#18 Red-Angel

Red-Angel

Pan życia i śmierci

• Forumowicze
  • 5481 Postów:

Napisany 01 listopad 2008 - 21:33

Pasuje mi to zdjęcie w dzisiejszy klimat dnia (zaduma), ale ogólnie zdjecie mi się nie widzi. Dla mnie ważniejsze byłaby twarz niż kraty.

redakcja_forum

#19 Abigaill

Abigaill

głos w niczyjej sprawie

• Forumowicze
  • 6237 Postów:

Napisany 01 listopad 2008 - 21:39

twarz do mnie nie przemawia, a krata też w tym nie pomaga
[*][*]
PW - wyłączone do odwołania
dziękuję wszystkim za te kilka lat na forum, pomoc i mile spędzony czas. to by było na tyle.
gdyby ktoś mnie szukał, szukaj

#20 bociek666

bociek666

• Forumowicze
  • PipPipPipPipPipPipPip
  • 1102 Postów:

Napisany 01 listopad 2008 - 21:47

Jak chcecie, dodałem twarz :)

Tapta - nie blok, a szkoła... zresztą czy to istotne?

0 Użytkowników czyta ten temat

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych użytkowników